Відмінності між версіями «Приголомшлива різноманітність життя»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Навчальна тема (як записано в програмі))
(=Контактні дані)
 
(не показані 7 проміжних версій ще одного учасника)
Рядок 17: Рядок 17:
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
7 клас, 12-13 років
+
10 клас, 14-15 років
  
 
=Стислий опис=
 
=Стислий опис=
Під час роботи над проектом, учні повинні не тільки навчитися збирати первинну інформацію. Вони познайомляться з поняттям «функція», навчаться знаходити область визначення та область значень функції. Удосконалять та поглиблять свої знання із теми. Виявлять зв'язок математики з іншими науками. Відкривають для себе багато нового, цікавого захоплюючого з історії математики. Навчаться захищати свій проект перед однокласниками, критично мислити , розмірковувати, робити висновки, приймати самостійні рішення. Проект пропонується для реалізації з учнями 7 класу під час вивчення теми «Функція». Даний проект об’єднує математику та інші дисципліни. У сьомому класі вводиться одне з фундаментальних математичних понять – поняття функції. Тут розглядається лінійна функція та її графік. Згодом ці відомості використовуються для графічної ілюстрації розв‘язування лінійного рівняння з однією змінною, а також системи двох лінійних рівнянь з двома змінними. Інші види функцій розглядаються у 8 – 11
+
Учні 10 класу розроблять проект «Приголомшлива різноманітність життя». Проблема, над якою працюватимуть учні: «Неклітинні форми життя».  
класах. Клас поділено на чотири групи «історики», «теоретики», «практики», «лірики». Кожна з груп протягом тижня працює над своєю частиною роботи: збирає інформацію, підбирає цікаві факти, готує коротку презентацію за змістом опрацьованого матеріалу, робить висновки.
+
 
 +
Планований результат проектної діяльності учнів.
 +
 
 +
1. Відповідь на головне питання проблеми.
 +
 
 +
2. Створення презентації про різноманітність живих організмів.
 +
 
 +
3. Створення буклетів.
 +
 
 +
Для досягнення поставленої мети клас поділено на три групи. Перша група «Вірусологи» досліджують процеси життєдіяльності, походження, розмноження та різноманіття вірусів – неклітинних форм життя. Результатом їх роботи є презентація. Друга група «Лікарі» вивчає походження та шкідливий вплив хвороботворних вірусів на здоров'я людей та оточуюче середовище. Третя група «Журналісти» збиратимуть
 +
матеріал, додаткову інформацію з поданої теми.
  
 
= Повний План вивчення теми =
 
= Повний План вивчення теми =
План вивчення теми [http://docs.google.com/file/d/0B0C9K1e7v1gESWRVUmZZNGFXVWM/edit]
+
План вивчення теми [http://docs.google.com/file/d/0B5Z61wGm5YDdaTZacFBacmRRTkU/edit]
  
 
=Опис оцінювання (скопіювати з Плану)=
 
=Опис оцінювання (скопіювати з Плану)=
Робота над проектом починається з фронтальної бесіди і презентації вчителя [http://docs.google.com/file/d/0B0C9K1e7v1gETkhDZGtad09zbWM/edit].
+
Критерії оцінки проектної діяльності учнів:
  
На початку проектної діяльності необхідно провести анкетування початкових знань учнів [http://docs.google.com/file/d/0B0C9K1e7v1gEXzNDZXVJejl3M2s/edit].
+
1. Значущість та актуальність висунутих проблем.
  
З урахуванням вимог стандарту основної загальної освіти з математики, складаються критерії оцінювання майбутніх робіт учнів [http://docs.google.com/file/d/0B0C9K1e7v1gEMUgtczVtZVhsTm8/edit], За якими відбувається контроль і самоконтроль в групах.
+
2. Коректність методів роботи.
  
Перед початком роботи знайомляться з даними критеріями, пам’яткою для учня. В ході роботи групи заповнюють таблиці самоконтролю і бланк самооцінки в групах [http://docs.google.com/file/d/0B0C9K1e7v1gEUTNSWWExWkJ6X3c/edit]. Учитель заповнює свій журнал спостережень груп над проектом [http://docs.google.com/file/d/0B0C9K1e7v1gEeGl6b2JTUEZKTTQ/edit].
+
3. Активність кожного учня – учасникам проекту.
  
Після завершення роботи над проектом проводиться відкритий урок, на якому демонструються презентації учнів з підсумками своєї роботи [http://docs.google.com/file/d/0B0C9K1e7v1gEbWFYSWlWRVVIbFE/edit]. Тут в першу чергу оцінюється вміння аргументовано виступати перед аудиторією, брати участь в обговоренні, задавати питання, стислість і повнота виступів, грамотність, творчий підхід.
+
4. Колективний характер прийнятих рішень.
  
В ході виступів групи демонструють результати своєї діяльності у вигляді презентацій або публікацій.
+
5. Характер спілкування в групі.
 +
 
 +
6. Глибина проникнення в проблему.
 +
 
 +
7. Доказовість прийнятих рішень.
 +
 
 +
8. Естетичність оформлення результатів.
 +
 
 +
9. Уміння відповідати на поставлені питання опонентів кожного члена групи.
  
 
=Діяльність учнів (скопіювати з Плану)=
 
=Діяльність учнів (скопіювати з Плану)=
''Діяльність учасників та етапи проведення проекту.''
+
''Проект складається з трьох етапів:'' підготовчий, виконавчий, підсумковий.
 +
 
 +
'''На підготовчому етапі проекту:'''
 +
 
 +
Учитель розробляє план проекту, учні обирають та обговорюють тему проекту, визначають основні умови його виконання (термін, вид кінцевого продукту, критерії його оцінювання тощо). На цьому ж етапі учні ознайомлюються з необхідним мовним матеріалом. Формуються малі групи, їх учасники обговорюють участь кожного члена групи у проекті, планують свої кроки під час проектування. Учитель здійснює підбір матеріалу з використанням Інтернету. Робота над проектом починається з презентації вчителя [http://docs.google.com/file/d/0B5Z61wGm5YDdNEZtM1pTSkh5Zm8/edit]. Учитель спостерігає і направляє учнів на постановку цілей проекту. Учні обговорюють тему проекту, цілі, завдання. Учні класа діляться на три групи, кожна з яких буде досліджувати свою тему. Перша група "Вірусологи" досліджують процеси життєдіяльності, походження, розмноження та різноманіття вірусі
 +
– неклітинних форм життя. Друга група "Лікарі" вивчає походження та шкідливий вплив хвороботворних вірусів на здоров'я людей та оточуюче середовище. Третя група "Журналісти" збиратимуть матеріал, додаткову інформацію з поданої теми. Результатом їх роботи є випуск бюлетеня.
  
'''Підготовчий:''' Учитель коментує тему і мету проекту.
+
'''На виконавчому етапі проекту:'''
Мотивує діяльність учнів. Обговорює цілі і головні питання проекту.
+
  
'''Планування:''' Учні об’єднуються в групи: історики ( вивчають історію виникнення функції); теоретики (розшукують різні способи завдання функції та її властивості); практики (розглядають питання побудови графіків функції та застосування їх до розв’язання вправ), лірики (шукають вірші про функцію). Учні розподіляють обов’язки.
+
Учитель спостерігає, радить, побічно керує діяльністю учнів. Контролює послідовність виконання проекту. Учні збирають і обговорюють інформацію відповідно до плану і ролі групі. Здійснюється позакласна діяльність зі збирання інформації (читання текстів, робот з довідниками, інтерв'ю, анкетування). Консультуються з учителем, обговорюють проміжні результати, оформляють проект, готуються до захисту. За результатами своєї роботи учні створюють матеріали, в яких відображається результат їх діяльності ( презентація, буклет). Роблять висновки за темою. Проводиться спільне обговорення, а потім оформлення результатів роботи групи. На уроках учні обговорюють у групах одержану інформацію, навчаються укладати зібраний матеріал, виступають з про­міжними звітами у класі про результати роботи, а також навчаються письмово оформляти свої проекти.
  
'''Дослідницький:''' Відбувається збір інформації про функцію, пошук відповідей на основні питання з подальшим обговоренням, аналізом та корекцією. Кожна група обирає питання та відповідає на них.
+
'''На підсумковому етапі проекту:'''
  
'''Презентативний:''' Комп’ютерна презентація по даному проекту.
+
Підсумковий етап передбачає обговорення резуль­татів проектної діяльності, оцінювання учнів та аналіз одержаних результатів. Оцінювання роботи учнів над проектами значно полегшується за допомогою бланків для само- та взаємоконтролю [http://docs.google.com/file/d/0B5Z61wGm5YDdLWhKNUhocFVMdDA/edit]. Учитель бере участь у
 +
обговоренні. Задає цілеспрямовані питання. Узагальнює отримані результати, підводить підсумки, визначає перспективи. Учні беруть участь в колективному самоаналізі. Надають звіт про виконану роботу (індивідуально або колективно). Беруть участь в колективному
 +
аналізі та оцінюванні результатів. Кожна група звітує про результати роботи над проектом демонструючи презентації, буклет [http://docs.google.com/file/d/0B5Z61wGm5YDdS0JRQUhHRmZDSXc/edit]. На завершення колективно обговорюються висновки. Учні оцінюють виступи груп відповідно до критеріїв оцінювання роботи груп. Підводяться підсумки визначається група, що виконала найкраще і аргументоване дослідження. Вчитель повинен оцінити роботи учнів. У залежності від типу проекту і результату, що пла­нується (презентація, плакат, буклет, виставка фотографій та творчих робіт, тематичний вечір), зміст діяльності на кожному етан може варіюватися.
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
  
==Контактні дані=
+
=Контактні дані=
natalyakaplina@gmail.com
+
natalyahramenko@gmail.com
  
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=

Поточна версія на 17:48, 24 вересня 2012

Назва проекту

«Приголомшлива різноманітність життя»

Тематичні запитання

  • Чи можуть віруси – автономні генетичні системи самостійно існувати поза організмом або клітиною хазяїна?
  • Які віруси називають складними, а які простими?
  • Що ви знаєте про механізми проникнення вірусної частинки в клітину?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

  • Основний предмет: біологія
  • Додаткові предмети: інформатика, основи здоров'я, захист Вітчизни

Навчальна тема (як записано в програмі)

Приголомшлива різноманітність життя

Вік учнів, клас

10 клас, 14-15 років

Стислий опис

Учні 10 класу розроблять проект «Приголомшлива різноманітність життя». Проблема, над якою працюватимуть учні: «Неклітинні форми життя».

Планований результат проектної діяльності учнів.

1. Відповідь на головне питання проблеми.

2. Створення презентації про різноманітність живих організмів.

3. Створення буклетів.

Для досягнення поставленої мети клас поділено на три групи. Перша група «Вірусологи» досліджують процеси життєдіяльності, походження, розмноження та різноманіття вірусів – неклітинних форм життя. Результатом їх роботи є презентація. Друга група «Лікарі» вивчає походження та шкідливий вплив хвороботворних вірусів на здоров'я людей та оточуюче середовище. Третя група «Журналісти» збиратимуть матеріал, додаткову інформацію з поданої теми.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми [1]

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Критерії оцінки проектної діяльності учнів:

1. Значущість та актуальність висунутих проблем.

2. Коректність методів роботи.

3. Активність кожного учня – учасникам проекту.

4. Колективний характер прийнятих рішень.

5. Характер спілкування в групі.

6. Глибина проникнення в проблему.

7. Доказовість прийнятих рішень.

8. Естетичність оформлення результатів.

9. Уміння відповідати на поставлені питання опонентів кожного члена групи.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Проект складається з трьох етапів: підготовчий, виконавчий, підсумковий.

На підготовчому етапі проекту:

Учитель розробляє план проекту, учні обирають та обговорюють тему проекту, визначають основні умови його виконання (термін, вид кінцевого продукту, критерії його оцінювання тощо). На цьому ж етапі учні ознайомлюються з необхідним мовним матеріалом. Формуються малі групи, їх учасники обговорюють участь кожного члена групи у проекті, планують свої кроки під час проектування. Учитель здійснює підбір матеріалу з використанням Інтернету. Робота над проектом починається з презентації вчителя [2]. Учитель спостерігає і направляє учнів на постановку цілей проекту. Учні обговорюють тему проекту, цілі, завдання. Учні класа діляться на три групи, кожна з яких буде досліджувати свою тему. Перша група "Вірусологи" досліджують процеси життєдіяльності, походження, розмноження та різноманіття вірусі – неклітинних форм життя. Друга група "Лікарі" вивчає походження та шкідливий вплив хвороботворних вірусів на здоров'я людей та оточуюче середовище. Третя група "Журналісти" збиратимуть матеріал, додаткову інформацію з поданої теми. Результатом їх роботи є випуск бюлетеня.

На виконавчому етапі проекту:

Учитель спостерігає, радить, побічно керує діяльністю учнів. Контролює послідовність виконання проекту. Учні збирають і обговорюють інформацію відповідно до плану і ролі групі. Здійснюється позакласна діяльність зі збирання інформації (читання текстів, робот з довідниками, інтерв'ю, анкетування). Консультуються з учителем, обговорюють проміжні результати, оформляють проект, готуються до захисту. За результатами своєї роботи учні створюють матеріали, в яких відображається результат їх діяльності ( презентація, буклет). Роблять висновки за темою. Проводиться спільне обговорення, а потім оформлення результатів роботи групи. На уроках учні обговорюють у групах одержану інформацію, навчаються укладати зібраний матеріал, виступають з про­міжними звітами у класі про результати роботи, а також навчаються письмово оформляти свої проекти.

На підсумковому етапі проекту:

Підсумковий етап передбачає обговорення резуль­татів проектної діяльності, оцінювання учнів та аналіз одержаних результатів. Оцінювання роботи учнів над проектами значно полегшується за допомогою бланків для само- та взаємоконтролю [3]. Учитель бере участь у обговоренні. Задає цілеспрямовані питання. Узагальнює отримані результати, підводить підсумки, визначає перспективи. Учні беруть участь в колективному самоаналізі. Надають звіт про виконану роботу (індивідуально або колективно). Беруть участь в колективному аналізі та оцінюванні результатів. Кожна група звітує про результати роботи над проектом демонструючи презентації, буклет [4]. На завершення колективно обговорюються висновки. Учні оцінюють виступи груп відповідно до критеріїв оцінювання роботи груп. Підводяться підсумки визначається група, що виконала найкраще і аргументоване дослідження. Вчитель повинен оцінити роботи учнів. У залежності від типу проекту і результату, що пла­нується (презентація, плакат, буклет, виставка фотографій та творчих робіт, тематичний вечір), зміст діяльності на кожному етан може варіюватися.

Відомості про автора

Контактні дані

natalyahramenko@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

06.06.2012 р. – 14.06.2012р.

Місце проведення тренінгу

м. Димитров

Тренери

Хвостікова Ольга Сергіївна