Відмінності між версіями «Портфоліо Склярової Ірини з теми "Математика передбачає майбутнє"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Ім'я, прізвище)
(Відомості про автора)
 
(не показані 43 проміжні версії цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
  
  
=Назва проекту=
+
="Математика передбачає майбутнє"=
  
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
+
Алгебра, економіка
  
=Навчальні цілі=
+
==Навчальні цілі==
 +
Учні зможуть:
 +
- Знаходити, аналізувати, обробляти, оцінювати і створювати інформацію в різних формах, працювати в групах, уміти застосовувати нові ідеї і вміти донести до інших.
 +
- Ставитися до математики як важливої складової людської культури, усвідомлюють важливість і необхідність статистики в суспільстві, потрібність статистики в економічному розвитку. Проект дасть зрозуміти, що статистика - це вивчення суспільних явищ і прогнозування результатів.
 +
- Знаходити середньостатистичні характеристики упорядкованого ряду: моду, медіану, середнє арифметичне, розмах ряду, відносну і абсолютну частоту на конкретних прикладах.
 +
- Створювати та демонструвати ефективні переконуючі презентації, підкріплені мультимедійним засобами
 +
- Створювати інформаційні бюлетені або  в яких викладені ідеї щодо висновків дослідження
  
=Вік учнів, клас=
+
==Вік учнів, клас==
 +
14-16 років, 9-11 клас
  
 
==Стислий опис проекту==
 
==Стислий опис проекту==
 +
Під час реалізації проекту ми приступимо до вивчення теми «Елементи прикладної математики» зосередивши свою увагу на статистиці - науки, основним завданням якої є збір і аналіз даних про найрізноманітніші  масові явища. Навчимося, за допомогою математичних методів, обробляти і наочно представляти статистичну інформацію, робити прогноз.
 +
Протягом проекту учні поступово навчатимуться знаходити, аналізувати, обробляти, оцінювати і створювати інформацію в різних формах, працювати в групах, уміти застосовувати нові ідеї і вміти донести до інших.
 +
Проект дасть зрозуміти, що статистика - це вивчення суспільних явищ і прогнозування результатів.
 +
Крім того, учні навчаться знаходити середньостатистичні характеристики упорядкованого ряду: моду, медіану, середнє арифметичне, розмах ряду, відносну і абсолютну частоту на конкретних прикладах.
  
 
==Повний План вивчення теми==
 
==Повний План вивчення теми==
  
=Навчальні цілі=
+
[https://docs.google.com/file/d/0B0UOciXiB2xQdTJ4TUs5d1JiRWc/edit План вивчення теми]
 +
 
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B0UOciXiB2xQQ21rTEtYaDhpb1E/edit  План впровадження проекту]
 +
 
 +
==Опис оцінювання==
 +
Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. . Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про статистичні дані відбувається при заповненні ними таблиці З-Х-Я-Д. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список  для презентації та бюлетеняв залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та  здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання  здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Щоб допомогти учням здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена я використовую Форму оцінювання продукту проекту. Та ж сама Форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій завершених проектів.
 +
Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію та бюлетеня.
  
=Опис оцінювання=
 
  
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=
  
=Відомості про автора=
+
'''Заняття 1.'''
==Ірина Склярова==
+
На початку проекту, за допомогою опитування та заповнення ними таблиці З-Х-Я-Д проводиться оцінка вчителем попередніх знань учнів щодо теми.
 +
За допомогою вступної презентації учнів знайомлять з темою дослідження, метою, завданнями, стратегіями оцінювання, визначаються теми досліджень та розподіляються групи: І група – «Статисти», ІІ група – «Журналісти».
 +
До початку проекту, для батьків готується буклет, метою якого є знайомство з майбутньою роботою дітей.
  
==Фах, навчальний предмет==
+
'''Заняття 2-4.'''
 +
Протягом цих занять учні, при частковій допомозі учителя, намагаються відповісти на питання проекту аналізуючи динаміку кількісного та якісного складу населення Запорізької області за останні 30 років;конструюючи математичну модель демографічних змін в Запорізькій області на термін до 2016 року;оцінюючи можливі наслідки змін в економіці  країни на демографічну ситуацію в Запорізькій області. На заняттях обговорюються в групах інформаційні ресурси знайдені в Інтернеті.
 +
На кожен етап роботи вчителем надаються інструкції та вказівки, здійснюється диференціація навчання, оцінюється самоспрямованість учнів у навчанні та відслідковується їх прогрес у навчанні
 +
Після збору, обробки та обговорення інформації, робляться висновки, учнів знайомлять з контрольними списками для презентації та бюлетеня, учні оформлюють свою роботу.
  
 +
'''Заняття 5'''
 +
Захист проектів і рефлексія.
 +
Кожна група виступає з презентацією своєї роботи, демонструючи свої навички дослідницької роботи, набуті знання та ораторську майстерність. По завершенні захисту проводиться обговорення у відповідності до контрольних списків для презентацій та бюлетенів.
 +
Підводяться підсумки та визначається краща група.
  
==Навчальний заклад==
 
  
==Місто\село, район, область==
+
[https://docs.google.com/file/d/0B0UOciXiB2xQMGpOMUJjQ2NTRVk/edit Буклет для батьків]
  
==Контактні дані==
+
[https://docs.google.com/file/d/0B0UOciXiB2xQYlpGV0xrVXU2XzQ/edit Презентація вчителя]
  
=Відомості про тренінг=
+
[https://docs.google.com/file/d/0B0UOciXiB2xQNXRaUm92UDZFQWc/edit Контрольний список для презентації]
  
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B0UOciXiB2xQb051ZUtpdDFEZ0U/edit Контрольний список для бюлетеня]
  
==Дати проведення тренінгу==
+
[https://docs.google.com/file/d/0B0UOciXiB2xQeXViMVBQbkFsUGM/edit Презентація учня]
 +
 
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B0UOciXiB2xQem1XRzNoOUpmdWc/edit Документ для фасилітації]
 +
 
 +
=Відомості про автора=
 +
Ірина Склярова
 +
 
 +
вчитель математики
 +
 
 +
м. Запоріжжя
 +
 
 +
=Відомості про тренінг=
  
  
==Місце проведення тренінгу==
+
10-14 вересня 2012 року
  
 +
м. Запоріжжя, КЗ "ЗОІППО" ЗОР
  
==Тренери==
+
Саражинська Наталія, Чернікова Людмила
  
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]

Поточна версія на 04:21, 27 вересня 2012


"Математика передбачає майбутнє"

Алгебра, економіка

Навчальні цілі

Учні зможуть: - Знаходити, аналізувати, обробляти, оцінювати і створювати інформацію в різних формах, працювати в групах, уміти застосовувати нові ідеї і вміти донести до інших. - Ставитися до математики як важливої складової людської культури, усвідомлюють важливість і необхідність статистики в суспільстві, потрібність статистики в економічному розвитку. Проект дасть зрозуміти, що статистика - це вивчення суспільних явищ і прогнозування результатів. - Знаходити середньостатистичні характеристики упорядкованого ряду: моду, медіану, середнє арифметичне, розмах ряду, відносну і абсолютну частоту на конкретних прикладах. - Створювати та демонструвати ефективні переконуючі презентації, підкріплені мультимедійним засобами - Створювати інформаційні бюлетені або в яких викладені ідеї щодо висновків дослідження

Вік учнів, клас

14-16 років, 9-11 клас

Стислий опис проекту

Під час реалізації проекту ми приступимо до вивчення теми «Елементи прикладної математики» зосередивши свою увагу на статистиці - науки, основним завданням якої є збір і аналіз даних про найрізноманітніші масові явища. Навчимося, за допомогою математичних методів, обробляти і наочно представляти статистичну інформацію, робити прогноз. Протягом проекту учні поступово навчатимуться знаходити, аналізувати, обробляти, оцінювати і створювати інформацію в різних формах, працювати в групах, уміти застосовувати нові ідеї і вміти донести до інших. Проект дасть зрозуміти, що статистика - це вивчення суспільних явищ і прогнозування результатів. Крім того, учні навчаться знаходити середньостатистичні характеристики упорядкованого ряду: моду, медіану, середнє арифметичне, розмах ряду, відносну і абсолютну частоту на конкретних прикладах.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Опис оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. . Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про статистичні дані відбувається при заповненні ними таблиці З-Х-Я-Д. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список для презентації та бюлетеняв залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Щоб допомогти учням здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена я використовую Форму оцінювання продукту проекту. Та ж сама Форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію та бюлетеня.


Діяльність учнів та вчителя

Заняття 1. На початку проекту, за допомогою опитування та заповнення ними таблиці З-Х-Я-Д проводиться оцінка вчителем попередніх знань учнів щодо теми. За допомогою вступної презентації учнів знайомлять з темою дослідження, метою, завданнями, стратегіями оцінювання, визначаються теми досліджень та розподіляються групи: І група – «Статисти», ІІ група – «Журналісти». До початку проекту, для батьків готується буклет, метою якого є знайомство з майбутньою роботою дітей.

Заняття 2-4. Протягом цих занять учні, при частковій допомозі учителя, намагаються відповісти на питання проекту аналізуючи динаміку кількісного та якісного складу населення Запорізької області за останні 30 років;конструюючи математичну модель демографічних змін в Запорізькій області на термін до 2016 року;оцінюючи можливі наслідки змін в економіці країни на демографічну ситуацію в Запорізькій області. На заняттях обговорюються в групах інформаційні ресурси знайдені в Інтернеті. На кожен етап роботи вчителем надаються інструкції та вказівки, здійснюється диференціація навчання, оцінюється самоспрямованість учнів у навчанні та відслідковується їх прогрес у навчанні Після збору, обробки та обговорення інформації, робляться висновки, учнів знайомлять з контрольними списками для презентації та бюлетеня, учні оформлюють свою роботу.

Заняття 5 Захист проектів і рефлексія. Кожна група виступає з презентацією своєї роботи, демонструючи свої навички дослідницької роботи, набуті знання та ораторську майстерність. По завершенні захисту проводиться обговорення у відповідності до контрольних списків для презентацій та бюлетенів. Підводяться підсумки та визначається краща група.


Буклет для батьків

Презентація вчителя

Контрольний список для презентації

Контрольний список для бюлетеня

Презентація учня

Документ для фасилітації

Відомості про автора

Ірина Склярова

вчитель математики

м. Запоріжжя

Відомості про тренінг

10-14 вересня 2012 року

м. Запоріжжя, КЗ "ЗОІППО" ЗОР

Саражинська Наталія, Чернікова Людмила