Відмінності між версіями «Портфоліо з теми "О.Генрі. "Останній листок"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Дати проведення тренінгу)
 
(не показані 106 проміжних версій 12 учасників)
Рядок 1: Рядок 1:
=Назва проекту=
+
 
Вплив електромагнітних полів та випромінювань на організм людини
+
 
 +
=Назва навчальної теми=
 +
 
 +
Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів у новелі О.Генрі "Останній листок"
  
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
Інформатика, фізика
 
  
=Навчальна тема=
+
Світова література
Електрична та магнітна взаємодії. Взаємодія провідників зі стру-
+
мом. Індукція магнітного поля. Потік магнітної індукції. Дія магніт-
+
ного поля на провідник зі струмом. Сила Ампера. Сила Лоренца.
+
Магнітні властивості речовини. Застосування магнітних матеріа-
+
лів. Магнітний запис інформації. Вплив магнітного поля на живі
+
організми.
+
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
11 клас
 
==Стислий опис проекту==
 
За допомогою цього проекту учні знайомляться з тим, як електромагнітні поля, які випромінюють мобільні телефони, WI-FI роутери впливають на людей.
 
[https://docs.google.com/file/d/0B_PsowOgVd4QYTNqZGxaQVphQWs/edit Повний план проекту]
 
  
=Навчальні цілі=
+
7 клас, 12-13 років
Виховувати зацікавленість до вивчення теми. Учні мають  формувати навички створення мультимедійної  презентації про шкідливий вплив електромагнітного випромінювання на організм людини
+
  
=Опис оцінювання=
+
=Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)=
Використовуються запитання впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями Основних запитань, а також інших важливих питань з теми.
+
[https://docs.google.com/file/d/0B_PsowOgVd4QV3RNY3FJZEUyYjQ/edit контрольний список під час спостереження того, як учні вміють аналізувати під час виконання проектів і інших завдань][https://docs.google.com/file/d/0B_PsowOgVd4QTG5lcXdxTGU5TVk/edit контрольний список для оцінювання навичок дослідження джерел інформації][https://docs.google.com/file/d/0B_PsowOgVd4QLWswS0dPYXRWbGM/edit контрольний список: вклад в групову роботу][https://docs.google.com/file/d/0B_PsowOgVd4QZkVCVUJab0x0V0U/edit контрольний список для оцінювання навичок планування проекту][https://docs.google.com/file/d/0B_PsowOgVd4QaW44M0IwZjhlUWc/edit форма оцінювання виконання групового завдання][https://docs.google.com/file/d/0B1a4YQEk32tKSWdRSUFrWll6RTQ/edit cамооцінювання прикладу учнівської роботи]
+
На початку проекту, для виявлення потреби учнів, заповнюється таблиця  З-Х-Я-Д ,в якій учні мають  описати, що  знають про Африку.
+
Оцінити вміння дітей оцінювати веб-ресурси. 
+
Під час заповнення свого блогу, який ведуть учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати [https://docs.google.com/file/d/0B1a4YQEk32tKRWZSQmJxNzlwQkU/edit Форму оцінювання блогу], яка спрямовує їх у навчанні. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. 
+
Запросіть учнів використовувати план діяльності для того, щоб допомогти їм  на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів.
+
На заключному етапі буде проведене міні-дослідження і підсумкова контрольна робота по виявленню знань, здобутих під час роботи над проектом.
+
Використано Форму оцінювання з балами також і для підсумкового оцінювання, організовано взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його вклад був цінним. Оцінено учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання
+
  
=Діяльність учнів=
+
Проект реалізовується у 7 класі за темою «Новела О.Генрі "Останній листок". Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів» Учні здійснюють дослідженя використовуючи підручник «Світова література. 7 клас» Н. Півнюк та інших., науково-популярні книги, Інтернет-ресурси. Проект розрахований на 3 урока. На першому уроці вчитель ставить завдання учням, проводить опитування за допомогою З-Х-Д-таблиці, формує групи для роботи над проектом, демонструє презентацію з Основними, Тематичними і Змістовними запитаннями, ставить перед групами учнів конкретні завдання. Група складається з 4-5 учнів. Кожна група має своє тематичне запитання для реалізації і одне додаткове завдання для всіх. Захист презентацій або блогів відбувається на 3 уроці.
Перший етап: учні знайомляться з расами, кількістю населення і його культурою, окремими народами Африки. Вчитель дає список рекомендованої літератури. Знайомить з [https://docs.google.com/file/d/0B_PsowOgVd4QWEtJQVA2OG1CT0k/edit методом проектів].
+
Другий етап: усім класом [https://docs.google.com/file/d/0B_PsowOgVd4QNFBlOUhGVDNVeE0/edit заповнюють таблицю З-Х-Я-Д], для того,щоб учні усвідомили і оцінили свої попередні знання та з`ясували, що саме вони знають про населення Африки. Учні знайомляться з [https://docs.google.com/file/d/0B_PsowOgVd4QbXl4REFtZUctRnM/edit учительскою презентацією] , щоб визначити сильні та слабкі сторони, на які потрібно звертати увагу під час реалізації проекту. Поділ на групи:
+
-історики-знайти інформацію про Африку, як пробатківщину людини;
+
-біологи-інформація про особливість рослин і тварин Африки;
+
-культурологи-знаходять матеріл щодо теми(культура, побут, традиції);
+
-дослідники-проводять дослідження: Які особливості у побуті, традиціях, віруваннях різних народів Африки
+
-веб-майстри- завести [http://lifeinafric.blogspot.com/ блог], в якому створити сторінки для кожної групи. Скласти інструкцію та  контрольний список для всіх, хто буде розміщувати матеріали у ньому. Консультувати учасників інших груп, якщо у тих виникають проблеми при роботі з блогом.
+
Третій етап: кожна група обирає, як вони зможуть виконати поставлену задачу. Знаходять інформацію в Інтернеті та допоміжній літературі.Оцінюютьзнайдені ресурси і опрацьовують їх.
+
Четвертий етап: допомога учням у планування проекту, консультації з учителем. Учні переглядають свої цілі та аналізують їх.
+
П`ятий етап: (обробка результатів проекту у блозі).
+
1. Учні розміщують у блозі напрацювання усіх груп і демонструють свої висновки
+
2. Оцінюються навички співпраці із знання предмету
+
3. Отримують критерії оцінки
+
Робота над проектом завершується роботою з картками, контурною картою, атласами. Фінальним етапом проекту є контрольна робота для оцінки знань з даної теми. У заключній частині проекту учні використовують критерії оцінки співпраці, щоб оцінити свою роботу. Вони думають про розвиток навичок, необхідних у 21 столітті.
+
Підсумок: завершується навчання проекту зверненням до ключового запитання : «Яке є життя  в Африці?». Потім організується обговорення усім класом теми.
+
  
=Відомості про автора=
+
[/https://docs.google.com/file/d/0B_WQNL_l-2F7VG5aWmhyQVVzajA/edit]
==Ім'я, прізвище==
+
Заянчківський Ігор Ігорович
+
  
==Фах, навчальний предмет==
+
=План вивчення теми (вставити файл]=
Вчитель інформатики
+
  
==Навчальний заклад==
+
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
Спеціалізована школа І-ІІІ ст.ім. О.С. Маковея з поглибленим вивченням інформаційних технологій та технологічних дисциплін м.Заліщики
+
Критерії оцінювання презентацій складаються з вимог до їх створення. Назва критерію Оцінювальні параметри Тема презентації Відповідність теми програмі навчального предмета, розділу Дидактичні та методичні цілі і завдання презентаці o Відповідність цілей поставленій темі o Досягнення поставлених цілей і завдань Виділення основних ідей презентації o Відповідність цілям і завданням o Зміст умовиводів o Чи викликають інтерес в аудиторії o Кількість (рекомендується для запам'ятовування аудиторією не більше 4-5) Зміст o Достовірна інформація про історичні довідки та поточні події o Всі висновки підтверджені достовірними джерелами o Мова викладу матеріалу зрозумілий аудиторії o Актуальність, точність і корисність вмісту Підбір інформації для створення проекту - презентації o Графічні ілюстрації для презентації o Статистика o Діаграми і графіки o Експертні оцінки o Ресурси Інтернет o Приклади o Порівняння o Цитати і т.д. Подача матеріалу проекту - презентації o Хронологія o Пріоритет o Тематична послідовність o Структура за принципом «проблема-рішення» Логіка і переходи під час проекту - презентації o Від вступу до основної частини o Від однієї основної ідеї (частини) до іншої o Від одного слайда до іншого o Гіперпосилання Висновок o Яскравий вислів - перехід до укладання o Повторення основних цілей і завдань виступу o Висновки o Підведення підсумків o Короткий для запам'ятовування вислів в кінці Дизайн презентації Шрифт (читаність) o Чи коректно обраний колір (фону, шрифту, заголовків) o Елементи анімації Технічна частина o Граматика o Відповідний словник o Наявність помилок правопису і друкарських помилок Параметри оцінювання презентації Виставляється оцінка (бал) за представлений проект (від 1 до 3) Зв'язок презентації з програмою і навчальним планом Зміст презентації. Висновок презентації Подача матеріалу проекту - презентації Графічна інформація (ілюстрації, графіки, таблиці, діаграми і т.д.) Наявність імпортованих об'єктів з існуючих цифрових освітніх ресурсів і додатків Microsoft Office Графічний дизайн Технічна частина Ефективність застосування презентації в навчальному процесі Підсумкове кількість балів: На кожну представлену презентацію заповнюється дана таблиця, де по кожному з критеріїв присвоюються бали від 1 до 3, що відповідає певним рівням розвитку ІКТ-компетентності: 1 бал - це низький рівень володіння ІКТ-компетентністю, 2 бали - це середній рівень і, нарешті, 3 бали - високий рівень володіння ІКТ-компетентністю. Для визначення рівнів володіння ІКТ-компетентністю скористаємося таблицею Визначення рівня володіння ІКТ-компетентністю Кількість набраних балів за представлений проект Рівні володіння ІКТ-компетентністю Від 27 балів до 18 бала Високий рівень Від 17 балів до 9 балів Середній рівень Від 7 балів Низький рівень
  
==Місто, район, область==
+
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
м.Заліщики, Заліщицький район, Тернопільська область
+
Перед початком роботи над проектною методикою вчитель ознайомлює батьків та учнів за допомогою раніше створеного буклету, де чітко пояснюються прийоми та стратегії виконання роботи. Після ознайомлення вчитель демонструє презентацію під час перегляду знайомить учнів з темою та ключовим питанням презентації. Спочатку учні заповнюють таблицю(Знали Хотіли дізнатися та Дізналися) в своїх зошитах,по закінченні кожен учень виконує вхідне тестування, що має на меті перевірити рівень попередніх знань,вмінь та навичок з даної теми. Клас поділяємо на секції за напрямками роботи: біографічна, літературознавча, теорії літератури, творча. Діти проводять дослідження за планом у вигляді змістових питань. Кожна група обирає свій вид оформлення кінцевого результату діяльності: презентація, буклет та творчі матеріали дітей.
 +
 
 +
=Відомості про автора=
 +
Гвоздікова Олена Валеріївна
 +
вчитель російської мови та світової літератури
 +
КЗ "Нікопольська гімназія № 7 ІІ-ІІІ ст."
 +
м. Нікополь, Дніпропетровської обл.
  
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
zalischuku_west@ukr.net
+
gvozdi4ka1809@gmail.com
  
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=
==Дати проведення тренінгу==
 
10-15 вересня 2012р.
 
  
==Місце проведення тренінгу==
 
Одеська загальноосвітня школа №78 I-III ступенів Одеської міської ради Одеської області
 
==Тренери==
 
Солдаткіна Ольга Володимирівна
 
  
[[Категорія: Шаблони]]
+
Дати проведення тренінгу:  
[[Категорія: 10 версія]]
+
20.01.2014 - 1.02.2014
[[Категорія: НП "Відкритий світ"]]
+
[[Категорія: Проект для учнів 7 класу]]
+
[[Категорія: Географія]]
+

Поточна версія на 21:44, 28 січня 2014


Назва навчальної теми

Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів у новелі О.Генрі "Останній листок"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект реалізовується у 7 класі за темою «Новела О.Генрі "Останній листок". Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів» Учні здійснюють дослідженя використовуючи підручник «Світова література. 7 клас» Н. Півнюк та інших., науково-популярні книги, Інтернет-ресурси. Проект розрахований на 3 урока. На першому уроці вчитель ставить завдання учням, проводить опитування за допомогою З-Х-Д-таблиці, формує групи для роботи над проектом, демонструє презентацію з Основними, Тематичними і Змістовними запитаннями, ставить перед групами учнів конкретні завдання. Група складається з 4-5 учнів. Кожна група має своє тематичне запитання для реалізації і одне додаткове завдання для всіх. Захист презентацій або блогів відбувається на 3 уроці.

[/https://docs.google.com/file/d/0B_WQNL_l-2F7VG5aWmhyQVVzajA/edit]

План вивчення теми (вставити файл]

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Критерії оцінювання презентацій складаються з вимог до їх створення. Назва критерію Оцінювальні параметри Тема презентації Відповідність теми програмі навчального предмета, розділу Дидактичні та методичні цілі і завдання презентаці o Відповідність цілей поставленій темі o Досягнення поставлених цілей і завдань Виділення основних ідей презентації o Відповідність цілям і завданням o Зміст умовиводів o Чи викликають інтерес в аудиторії o Кількість (рекомендується для запам'ятовування аудиторією не більше 4-5) Зміст o Достовірна інформація про історичні довідки та поточні події o Всі висновки підтверджені достовірними джерелами o Мова викладу матеріалу зрозумілий аудиторії o Актуальність, точність і корисність вмісту Підбір інформації для створення проекту - презентації o Графічні ілюстрації для презентації o Статистика o Діаграми і графіки o Експертні оцінки o Ресурси Інтернет o Приклади o Порівняння o Цитати і т.д. Подача матеріалу проекту - презентації o Хронологія o Пріоритет o Тематична послідовність o Структура за принципом «проблема-рішення» Логіка і переходи під час проекту - презентації o Від вступу до основної частини o Від однієї основної ідеї (частини) до іншої o Від одного слайда до іншого o Гіперпосилання Висновок o Яскравий вислів - перехід до укладання o Повторення основних цілей і завдань виступу o Висновки o Підведення підсумків o Короткий для запам'ятовування вислів в кінці Дизайн презентації Шрифт (читаність) o Чи коректно обраний колір (фону, шрифту, заголовків) o Елементи анімації Технічна частина o Граматика o Відповідний словник o Наявність помилок правопису і друкарських помилок Параметри оцінювання презентації Виставляється оцінка (бал) за представлений проект (від 1 до 3) Зв'язок презентації з програмою і навчальним планом Зміст презентації. Висновок презентації Подача матеріалу проекту - презентації Графічна інформація (ілюстрації, графіки, таблиці, діаграми і т.д.) Наявність імпортованих об'єктів з існуючих цифрових освітніх ресурсів і додатків Microsoft Office Графічний дизайн Технічна частина Ефективність застосування презентації в навчальному процесі Підсумкове кількість балів: На кожну представлену презентацію заповнюється дана таблиця, де по кожному з критеріїв присвоюються бали від 1 до 3, що відповідає певним рівням розвитку ІКТ-компетентності: 1 бал - це низький рівень володіння ІКТ-компетентністю, 2 бали - це середній рівень і, нарешті, 3 бали - високий рівень володіння ІКТ-компетентністю. Для визначення рівнів володіння ІКТ-компетентністю скористаємося таблицею Визначення рівня володіння ІКТ-компетентністю Кількість набраних балів за представлений проект Рівні володіння ІКТ-компетентністю Від 27 балів до 18 бала Високий рівень Від 17 балів до 9 балів Середній рівень Від 7 балів Низький рівень

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи над проектною методикою вчитель ознайомлює батьків та учнів за допомогою раніше створеного буклету, де чітко пояснюються прийоми та стратегії виконання роботи. Після ознайомлення вчитель демонструє презентацію під час перегляду знайомить учнів з темою та ключовим питанням презентації. Спочатку учні заповнюють таблицю(Знали Хотіли дізнатися та Дізналися) в своїх зошитах,по закінченні кожен учень виконує вхідне тестування, що має на меті перевірити рівень попередніх знань,вмінь та навичок з даної теми. Клас поділяємо на секції за напрямками роботи: біографічна, літературознавча, теорії літератури, творча. Діти проводять дослідження за планом у вигляді змістових питань. Кожна група обирає свій вид оформлення кінцевого результату діяльності: презентація, буклет та творчі матеріали дітей.

Відомості про автора

Гвоздікова Олена Валеріївна вчитель російської мови та світової літератури КЗ "Нікопольська гімназія № 7 ІІ-ІІІ ст." м. Нікополь, Дніпропетровської обл.

Контактні дані

gvozdi4ka1809@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу: 20.01.2014 - 1.02.2014