Відмінності між версіями «Учнівська Вікі-стаття "Якою повинна бути вихована людина?"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Корисні ресурси)
(Автори проекту)
 
(не показані 6 проміжних версій ще одного учасника)
Рядок 10: Рядок 10:
 
==Автори проекту==
 
==Автори проекту==
  
Ніколенко Лілія Анатоліївна
+
Бєлєй
  
 
==Тема дослідження==
 
==Тема дослідження==
Рядок 16: Рядок 16:
  
 
==Проблема дослідження==
 
==Проблема дослідження==
 +
 +
У статті розглядається  питання  культури  мови  сучасної молоді, впливу культури мови на загальну культуру і поведінку людини.
  
 
==Гіпотеза дослідження==
 
==Гіпотеза дослідження==
 +
 +
Без культури мовлення не може існувати цивілізованого суспільства. Мова - показник культури людини.
  
 
==Мета дослідження==
 
==Мета дослідження==
 +
 +
Культуру спілкування, культуру поведінки людина не отримує в спадок – її треба навчатися. Багато засвоюється вдома від батьків, у дитячому  садку,  у  школі.  Однак  для  дорослого  життя,  для
 +
спілкування  в  ділових  колах,  у  стосунках  вищого  рівня  цього  не вистачає. Тому кожен, хто хоче бути корисним людям і самому собі, бути шанованим у суспільстві, мати імідж культурної людини, з якою
 +
приємно  мати  справи,  повинен  постійно  працювати  над  собою.
  
 
==Результати дослідження==
 
==Результати дослідження==
 +
 +
Культура людини – це сукупність її внутрішніх та зовнішніх проявів, якостей, і зокрема, уміння встановлювати зворотний зв’язок з людьми, партнерами, тобто мистецтво професійного спілкування,
 +
яке є запорукою повної реалізації власних інтересів. Лайливі,  брутальні  слова  вживають  без  особливої  на  те  причини, просто так – для заповнення пауз між словами, аби «прикрасити»
 +
мовлення.Як  стверджують психолінгвісти,  поряд  з  алкогольною,  нікотиновою,  наркотичною
 +
залежністю  існує  вульгарномовна  залежність,  яка  виліковується надто складно, бо пов’язана з мислетворчим процесом. Відомий російський науковець А. Сідерський у роботі «Третье открытие силы» зазначає: «Энергия бранных слов – липкая и вязкая. Она оседает внутри человека склизкими комьями, скапливается в его энергетической  структуре  и  склеивает  её  элементы,  лишая  их присущей  им  подвижности.  Говоря  проще  –  когда  человек произносит непристойные слова – он просто тупеет» (цитату подано мовою оригіналу)
 +
В українському суспільстві також виникає здорове занепокоєння таким  ненормальним  становищем  у  спілкувальній  культурі  нації.
 +
Фахівці  з  проблем  спілкування  стверджують,  що  лихослів’я, вульгарне  ображення  пов’язані  з  владністю,  агресивністю, підкоренням, бажанням домінувати над іншими. Життя у словесному смороді  –  це  негідне  людини  життя.  Бруднослів’я  –  це  суспільна хвороба.  А  будь-яку  хворобу,  у  тому  числі  й  спілкувальну, треба лікувати. 
 +
 +
[[Файл:мова.jpg]]
 +
 +
Основою мовленнєвої культури кожної людини є грамотність, тобто  дотримання  загальноприйнятих  літературних  норм  у користуванні  лексичними,  фонетичними,  морфологічними, синтаксичними  i  стилiстичними  засобами  мови.  Та  цим  поняття мовної  культури  не  вичерпується.  Мовлення  мaє  бути  не  тiльки правильним, а й лексично багатим, синтаксично рiзноманiтним. Щоб цього  досягти,  слiд  вслухатися  в  живе  мовлення,  користуватися словниками,  вдумливо  читати  політичну,  художню,  наукову літературу, звертаючи при цьому увагу на вживання окремих слiв, на особливо  влучні  висловлювання,  на  побудову  речень.
 +
Особливої  уваги  потребує  вживання  в  мовному  середовищі учнів слiв-паразитiв, сленгу та жаргонiзмiв. Окремо потрібно сказати про суржик, який став рiдним не лише простим людям, а й
 +
для  інтелігентних,  проник  на  телебачення,  до  газет.  І  вже  зовсiм недопустимо культурнiй i вихованiй людинi вживати у спiлкуваннi нецензурнi  слова,  лайку.  На  жаль,  ми  досить  часто  чуємо  це  в молодiжнiй аудиторiї.
  
 
==Висновки==
 
==Висновки==
 +
 +
Культура  людського  спілкування  –  це  частка  загальної  культури особистості,  а  її  відсутність  –  свідчення  бездуховності  людини. Мистецтво  спілкування  завжди  вважалося  органічною  складовою
 +
професіоналізму людини, керівника нового типу, який повинен мати нестандартний  погляд  на  речі,  відзначатися  високою  етикою  у спілкуванні, гнучко розподіляти обов’язки, володіти Божим даром –
 +
харизматичним  умінням  подобатися  людям,  надихати  їх,  вести  за собою не силою наказу, а силою аргументів, переконуючого слова, яке з давніх часів вважалося божественним даром.
  
 
==Корисні ресурси==
 
==Корисні ресурси==

Поточна версія на 14:11, 18 жовтня 2015



Назва проекту

"Культура мовлення"

Автори проекту

Бєлєй

Тема дослідження

Культура мовлення сучасної людини

Проблема дослідження

У статті розглядається питання культури мови сучасної молоді, впливу культури мови на загальну культуру і поведінку людини.

Гіпотеза дослідження

Без культури мовлення не може існувати цивілізованого суспільства. Мова - показник культури людини.

Мета дослідження

Культуру спілкування, культуру поведінки людина не отримує в спадок – її треба навчатися. Багато засвоюється вдома від батьків, у дитячому садку, у школі. Однак для дорослого життя, для спілкування в ділових колах, у стосунках вищого рівня цього не вистачає. Тому кожен, хто хоче бути корисним людям і самому собі, бути шанованим у суспільстві, мати імідж культурної людини, з якою приємно мати справи, повинен постійно працювати над собою.

Результати дослідження

Культура людини – це сукупність її внутрішніх та зовнішніх проявів, якостей, і зокрема, уміння встановлювати зворотний зв’язок з людьми, партнерами, тобто мистецтво професійного спілкування, яке є запорукою повної реалізації власних інтересів. Лайливі, брутальні слова вживають без особливої на те причини, просто так – для заповнення пауз між словами, аби «прикрасити» мовлення.Як стверджують психолінгвісти, поряд з алкогольною, нікотиновою, наркотичною залежністю існує вульгарномовна залежність, яка виліковується надто складно, бо пов’язана з мислетворчим процесом. Відомий російський науковець А. Сідерський у роботі «Третье открытие силы» зазначає: «Энергия бранных слов – липкая и вязкая. Она оседает внутри человека склизкими комьями, скапливается в его энергетической структуре и склеивает её элементы, лишая их присущей им подвижности. Говоря проще – когда человек произносит непристойные слова – он просто тупеет» (цитату подано мовою оригіналу) В українському суспільстві також виникає здорове занепокоєння таким ненормальним становищем у спілкувальній культурі нації. Фахівці з проблем спілкування стверджують, що лихослів’я, вульгарне ображення пов’язані з владністю, агресивністю, підкоренням, бажанням домінувати над іншими. Життя у словесному смороді – це негідне людини життя. Бруднослів’я – це суспільна хвороба. А будь-яку хворобу, у тому числі й спілкувальну, треба лікувати.

Мова.jpg

Основою мовленнєвої культури кожної людини є грамотність, тобто дотримання загальноприйнятих літературних норм у користуванні лексичними, фонетичними, морфологічними, синтаксичними i стилiстичними засобами мови. Та цим поняття мовної культури не вичерпується. Мовлення мaє бути не тiльки правильним, а й лексично багатим, синтаксично рiзноманiтним. Щоб цього досягти, слiд вслухатися в живе мовлення, користуватися словниками, вдумливо читати політичну, художню, наукову літературу, звертаючи при цьому увагу на вживання окремих слiв, на особливо влучні висловлювання, на побудову речень. Особливої уваги потребує вживання в мовному середовищі учнів слiв-паразитiв, сленгу та жаргонiзмiв. Окремо потрібно сказати про суржик, який став рiдним не лише простим людям, а й для інтелігентних, проник на телебачення, до газет. І вже зовсiм недопустимо культурнiй i вихованiй людинi вживати у спiлкуваннi нецензурнi слова, лайку. На жаль, ми досить часто чуємо це в молодiжнiй аудиторiї.

Висновки

Культура людського спілкування – це частка загальної культури особистості, а її відсутність – свідчення бездуховності людини. Мистецтво спілкування завжди вважалося органічною складовою професіоналізму людини, керівника нового типу, який повинен мати нестандартний погляд на речі, відзначатися високою етикою у спілкуванні, гнучко розподіляти обов’язки, володіти Божим даром – харизматичним умінням подобатися людям, надихати їх, вести за собою не силою наказу, а силою аргументів, переконуючого слова, яке з давніх часів вважалося божественним даром.

Корисні ресурси

http://www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/dlgum/2010_9/Artcl_09.pdf