Відмінності між версіями «Портфоліо Бобилевой Вікторії Вікторівни з теми "Безпечні ситуації їх наслідки. Умови виникнення пожежі"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Створена сторінка: {subst:Шаблон:Опис Портфоліо і його складових.10 версія}})
 
(Ім'я, прізвище)
 
(не показані 16 проміжних версій 2 учасників)
Рядок 1: Рядок 1:
{subst:Шаблон:Опис Портфоліо і його складових.10 версія}}
+
 
 +
=Назва навчальної теми=
 +
Безпека людини та умови виникнення пожежі.
 +
 
 +
 
 +
 
 +
==Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети==
 +
Основи здоров’я
 +
 
 +
==Вік учнів, клас==
 +
7 клас, 13-14 років
 +
 
 +
==Стислий опис проекту==
 +
Навчальний проект «Безпечні ситуації їх наслідки. Умови виникнення пожежі.»
 +
Основні види діяльності учнів на час виконання цього проекту: 1 група «Червони» - повинна підготувати повідомлення чи презентацію на тему «Небезпеки, пов’язані з безпосередньою участю людини: пожежа, вибух газу тощо);  2 група «Зелени» - працюють з електронними тестами;, 3 група «Жовти» - повинна продемонструвати дослід.
 +
 
 +
==Повний План вивчення теми==
 +
В початку проекту вчитель проводить анкетування, інформує батьків та вчителів про даний проект з допомогою публікації. Учні представлять  результати своїх досліджень у вигляді презентації, або  інформаційного  бюлетеню.  Інструктаж щодо опанування навичками використання цих інструментів повинен щоденно бути включений у процес занять.
 +
1 Урок
 +
Вступне слово учителя: У повсякденному житті  нам загрожують різні небезпеки. Для того, щоб знайти вихід із критичної ситуації необхідно принаймні знати, звідки може йти загроза життю та здоров’ю людини. Потрібно вивчити відомості про небезпеку й бути до неї готовими.
 +
Якщо з усіх небезпек виключити природні, то залишаться тільки небезпеки так чи інакше пов’язані з людиною. Є небезпеки, спричинювані конкретними людьми, а є такі, що виникають через діяльність людини загалом.
 +
Клас об’єднується у групи:
 +
Об'єднання в групи за кольорами (червоний, жовтий, зелений)
 +
Червона група повинна підготувати повідомлення чи презентацію на тему «Небезпеки, пов’язані з безпосередньою участю людини:  пожежа, вибух газу тощо);
 +
Група зелених працюють з електронними тестами.
 +
Група жовтих повинна продемонструвати дослід: У склянці знаходиться пісок, у пісок встромляється огарок свічки й запалюється. Потім склянка накривається блюдцем. Вогонь гасне.
 +
Учні роблять висновок: Вогонь гасне через нестачу кисню.
 +
Додаткові питання для обговорювання:
 +
побутові предмети й прилади, що становлять небезпеку (телевізор, обігрівач, праска, газова плита тощо) ;
 +
обговорення виконаного завдання.
 +
Бесіда:
 +
- Поясність вислів «Небезпеки чекають нас на кожному кроці»
 +
- Як розумієте фразу «Небезпечні ситуації виникають через наше недбальство» (забули про увімкнений обігрівач чи праску, узялися руками за гарячу каструлю, устромили голку в крісло тощо).
 +
- Пояснити вислів «Вогонь – друг та ворог людини»
 +
- Що означає поняття «трикутник вогню»?
 +
V. Закріплення вивченого
 +
1. Відповіді на питання підручника:
 +
Вогонь можна загасити, накинувши на нього цупку тканину, килим, ковдру, якщо вони не синтетичні. Яка умова горіння при цьому зникає?
 +
Чому вогонь спалахує з більшою силою, коли відчиняють двері, вікно?
 +
Збивати вогонь гілкою, віником, ганчіркою треба короткими рухами, Як ти вважаєш, чому?
 +
Що означає формула: «чарка + цигарка = пожежа»?
 +
Чому небезпечно ставити телевізор біля батареї чи  в ніші меблевої стінки, класти на нього речі?
 +
Чому заборонено сушити одяг над  газовою плитою?
 +
Чому небезпечно залишати без нагляду увімкнену праску?
 +
Чому не можна стелити килим біля каміну?
 +
Чому заборонено користуватися приладом з несправним шнуром?
 +
Чому за правилами пожежної безпеки електричні дроти треба вмуровувати в стіни?
 +
VІ. Підсумок уроку
 +
Будь-яка ситуація стає небезпечною, якщо вона завдає шкоди здоров’ю чи життю людини або матеріальних збитків. Наслідки небезпечних ситуацій можуть бути найрізноманітніші: моральні, матеріальні збитки, шкода здоров’ю і навіть життю людини. Щоб уникнути небезпеки, слід дотримуватись певних правил. Отож, домашнє завдання передбачає складання за варіантами пам’яток.
 +
VІІ. Домашнє завдання. Оцінювання діяльності учнів
 +
1 в. – скласти пам’ятку «Безпечна поведінка вдома».
 +
2 в. – скласти пам’ятку «Безпечна поведінка надворі».
 +
3 в. – скласти пам’ятку «Безпечна поведінка у натовпі».
 +
Рефлексія.
 +
 
 +
=Навчальні цілі=
 +
Ознайомити учнів з Основними принципами безпеки життєдіяльності.
 +
• Розвивати творчу і розумову діяльність учнів на уроці за допомогою рішення ситуаційних завдань
 +
• Прищеплювати учням цікавість до предмета допомогою вивчення, застосування інформаційних технологій (з використанням комп'ютера) формувати вміння знаходить вихід із небезпечних ситуації.
 +
• Проведення пошуку в мережі Інтернет з критичним оцінюванням ресурсів, придатних для навчання і досліджень
 +
• Вміти створювати переконуючі презентації про безпеку людини, про, необхідність керуватися безпечної жізнедеятельностьюа також уміло їх демонструвати цільової аудиторії.
 +
 
 +
=Опис оцінювання=
 +
Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення , навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань  на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список  для презентації  , щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та  здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання  здійснюється вчителем  на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Запросіть учнів використовувати Форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій завершених проектів.
 +
 
 +
=Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)=
 +
 
 +
=Відомості про автора=
 +
==Ім'я, прізвище==
 +
Бобилева Вікторія Вікторівна
 +
 
 +
==Фах, навчальний предмет==
 +
Основи здоров’я.
 +
== Навчальний заклад==
 +
Макіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 57
 +
==Місто\село, район, область==
 +
Макіївка, Донецька обл.
 +
 
 +
==Контактні дані==
 +
 
 +
=Відомості про тренінг=
 +
 
 +
==Дати проведення тренінгу==
 +
21.08.2012 - 27.08.2012
 +
 
 +
==Місце провведення тренінгу==
 +
Макіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 57
 +
 
 +
==Тренери==
 +
Кононович Тетяна Георгіївна

Поточна версія на 13:47, 8 вересня 2012

Назва навчальної теми

Безпека людини та умови виникнення пожежі.


Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров’я

Вік учнів, клас

7 клас, 13-14 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект «Безпечні ситуації їх наслідки. Умови виникнення пожежі.» Основні види діяльності учнів на час виконання цього проекту: 1 група «Червони» - повинна підготувати повідомлення чи презентацію на тему «Небезпеки, пов’язані з безпосередньою участю людини: пожежа, вибух газу тощо); 2 група «Зелени» - працюють з електронними тестами;, 3 група «Жовти» - повинна продемонструвати дослід.

Повний План вивчення теми

В початку проекту вчитель проводить анкетування, інформує батьків та вчителів про даний проект з допомогою публікації. Учні представлять результати своїх досліджень у вигляді презентації, або інформаційного бюлетеню. Інструктаж щодо опанування навичками використання цих інструментів повинен щоденно бути включений у процес занять. 1 Урок Вступне слово учителя: У повсякденному житті нам загрожують різні небезпеки. Для того, щоб знайти вихід із критичної ситуації необхідно принаймні знати, звідки може йти загроза життю та здоров’ю людини. Потрібно вивчити відомості про небезпеку й бути до неї готовими. Якщо з усіх небезпек виключити природні, то залишаться тільки небезпеки так чи інакше пов’язані з людиною. Є небезпеки, спричинювані конкретними людьми, а є такі, що виникають через діяльність людини загалом. Клас об’єднується у групи: Об'єднання в групи за кольорами (червоний, жовтий, зелений) Червона група повинна підготувати повідомлення чи презентацію на тему «Небезпеки, пов’язані з безпосередньою участю людини: пожежа, вибух газу тощо); Група зелених працюють з електронними тестами. Група жовтих повинна продемонструвати дослід: У склянці знаходиться пісок, у пісок встромляється огарок свічки й запалюється. Потім склянка накривається блюдцем. Вогонь гасне. Учні роблять висновок: Вогонь гасне через нестачу кисню. Додаткові питання для обговорювання: побутові предмети й прилади, що становлять небезпеку (телевізор, обігрівач, праска, газова плита тощо) ; обговорення виконаного завдання. Бесіда: - Поясність вислів «Небезпеки чекають нас на кожному кроці» - Як розумієте фразу «Небезпечні ситуації виникають через наше недбальство» (забули про увімкнений обігрівач чи праску, узялися руками за гарячу каструлю, устромили голку в крісло тощо). - Пояснити вислів «Вогонь – друг та ворог людини» - Що означає поняття «трикутник вогню»? V. Закріплення вивченого 1. Відповіді на питання підручника: Вогонь можна загасити, накинувши на нього цупку тканину, килим, ковдру, якщо вони не синтетичні. Яка умова горіння при цьому зникає? Чому вогонь спалахує з більшою силою, коли відчиняють двері, вікно? Збивати вогонь гілкою, віником, ганчіркою треба короткими рухами, Як ти вважаєш, чому? Що означає формула: «чарка + цигарка = пожежа»? Чому небезпечно ставити телевізор біля батареї чи в ніші меблевої стінки, класти на нього речі? Чому заборонено сушити одяг над газовою плитою? Чому небезпечно залишати без нагляду увімкнену праску? Чому не можна стелити килим біля каміну? Чому заборонено користуватися приладом з несправним шнуром? Чому за правилами пожежної безпеки електричні дроти треба вмуровувати в стіни? VІ. Підсумок уроку Будь-яка ситуація стає небезпечною, якщо вона завдає шкоди здоров’ю чи життю людини або матеріальних збитків. Наслідки небезпечних ситуацій можуть бути найрізноманітніші: моральні, матеріальні збитки, шкода здоров’ю і навіть життю людини. Щоб уникнути небезпеки, слід дотримуватись певних правил. Отож, домашнє завдання передбачає складання за варіантами пам’яток. VІІ. Домашнє завдання. Оцінювання діяльності учнів 1 в. – скласти пам’ятку «Безпечна поведінка вдома». 2 в. – скласти пам’ятку «Безпечна поведінка надворі». 3 в. – скласти пам’ятку «Безпечна поведінка у натовпі». Рефлексія.

Навчальні цілі

Ознайомити учнів з Основними принципами безпеки життєдіяльності. • Розвивати творчу і розумову діяльність учнів на уроці за допомогою рішення ситуаційних завдань • Прищеплювати учням цікавість до предмета допомогою вивчення, застосування інформаційних технологій (з використанням комп'ютера) формувати вміння знаходить вихід із небезпечних ситуації. • Проведення пошуку в мережі Інтернет з критичним оцінюванням ресурсів, придатних для навчання і досліджень • Вміти створювати переконуючі презентації про безпеку людини, про, необхідність керуватися безпечної жізнедеятельностьюа також уміло їх демонструвати цільової аудиторії.

Опис оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення , навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань на початку вивчення теми організоване обговорення Ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список для презентації , щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Запросіть учнів використовувати Форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій завершених проектів.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Бобилева Вікторія Вікторівна

Фах, навчальний предмет

Основи здоров’я.

Навчальний заклад

Макіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 57

Місто\село, район, область

Макіївка, Донецька обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

21.08.2012 - 27.08.2012

Місце провведення тренінгу

Макіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 57

Тренери

Кононович Тетяна Георгіївна