Відмінності між версіями «Портфоліо Салмаша Віктора Павловича з теми "Будова речовин"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Назва проекту)
(Діяльність учнів і вчителя)
 
(не показано 11 проміжних версій цього учасника)
Рядок 23: Рядок 23:
  
 
=Навчальні цілі=
 
=Навчальні цілі=
 
+
• Познайомити учнів з основами речовини
 
+
• Розвивати творчу та розумову діяльність учнів на уроці за допомогою спостережень явищ природи, під час виконання практичних та лабораторних робіт.
 +
• Прищеплювати учням інтерес до предмету за допомогою вивчення, застосування інформаційних технологій (з використанням комп'ютера);
 +
• Проведення пошуку у мережі  Інтернет  з критичним оцінюванням ресурсів, придатних для навчання та досліджень
  
 
=Опис оцінювання=
 
=Опис оцінювання=
Рядок 30: Рядок 32:
  
 
=Діяльність учнів  і вчителя=
 
=Діяльність учнів  і вчителя=
 
+
В початку проекту вчитель проводить анкетування, інформує батьків та вчителів про даний проект з допомогою презентації. Учні  також представлять  результати своїх досліджень у вигляді презентації.  Інструктаж щодо опанування навичками використання цього інструмента повинен щоденно бути включений у процес занять.
 
+
1 Урок
 
+
Вступне слово вчителя: Вивчая різні предмети ви знаете, що все що нас оточує «повітря, земля, ліси, складають природу». Спостерігає за природою, мі з вами бачимо явища природи : блискавка, вітер, землетрусі і інш. Ми повинні не тільки спостерігати за явищами природи, але вміти пояснити їх походження.
 +
Вчитель показує дослід:
 +
1.Стальний шарик вільно проходить через кільце. Після нагрівання збільшується у об’єми і засіріє в кільце, при охолодженні об’єм шарика зменшується і він проходіть в кільце.
 +
2. Якщо стиснути рукою м’яч, то об’єм повітря зменшується.
 +
Відповіді на ці питання ми зможемо дати тільки після вивчення будови речовини.
 +
Знання внутрішньої будови речовини дає можливість нам пояснити різни фізичні явища.(ти, яки мі з вами спостерігали)., а також створювати нові речовини з потрібними властивостями.
 +
Всі тіла складаються з маленьких частинок: молекули і атоми. Частинки настільки маленькі, що бачити їх ми не можемо без спеціальних приладів. Частинки з яких складаються молекули називаються атоми, а атоми складаються з елементарних частинок.
 +
Вчитель ставить запитання для учнів: З чого складаються різни речовини, тіла, як вони називаються.
 +
Учні письмово відповідають на запитання.
 +
Вчитель показує дослід:  стакан з водою наливаємо розчин мідного купоросу, між речовинами відна чітка границя розділу. Через де яки час ця границя зникає. Учні повинні відповісти на питання: «Чому зникає границя розділу?».
 +
Відповідь: Частинки мідного купоросу проникають між частинками води. Це явище називається дифузією.
 +
Цей дослід підтверджує, що частинки хаотично рухаються і постійно знаходяться у русі. Рух частинок відбувається в рідинах, твердих тілах, газах. Рух залежить від температури і стану рідини.
 +
Учні виконують лабораторну роботу «Дослідження явища дифузії в рідинах і газах».
 +
2 урок
 +
Вчитель показує різни тіла: деревинній брусок, металеві шарик. Питання до учнів: «З чого складаються ці тіла?». Учні повинні відповісти, що всі тіла складаються з маленьких частинок, молекул і атомів.
 +
Питання до учнів: «Чим відрізняються ці тіла?» Учні відповідають: розмірами. Вчитель продовжує, не тільки розмирами, але і масою. Всі тіла мають масу, яка може бути різною. Вчитель розказує про масу тіла, яку можна визначити, за допомогою терезів. Далі розглядаємо терези і їх дію. Маса - фізична величина, яка вимірюється за допомогою фізичних величин – кг(у системі Сі). Далі учні виконують лабораторну роботу. «Вимірювання маси тіла на важільних терезах».
 +
Речовина може бути у трьох станах: рідкий, твердий, газовий. Вчитель показує приклади речовин: вода, лід і пар. Фізичні властивості тіл залежать від стану речовини. Вивчаємо властивості речовин у різних станах.
 +
А) Вивчаємо властивості  рідин. Вчитель та учень показують дослід: воду, налиту у пробірку відливають у стакан. Питання до учнів: «Що змінилось з  водою?» ( Змінилась форма води, об’ем, маса.)
 +
Б) Розгледимо властивості твердих тіл. Дослід: Деревинний брусок розділяємо на дві частини. Без спеціальних інструментів поділіть неможливо. Робимо висновок: у рідинах сили взаємодії між молекулами малі, а в твердих тілах великі; а в газах сили взаємодії менші чим в рідинах – практично вони відсутні і тому газ займає весь об’їм. Стан речовини залежить від температури. При змені температури змінюється стан і властивості.
 +
4 урок
 +
Густина речовини.
 +
Учитель показує дослід: два циліндра однакового об’єму, але виготовлені з різних матеріалів(дерева і залізо) кладемо на важільні терези. При цьому всі тіла не врівноважують одне одного. Значить вони мають різну масу, і різну густину. Визначим густину – це фізична величина, яка дорівнює відношенню маси тіла до його об’їму  ,  .
 +
Питання до учнів: «Від чого залежить густина речовини?» Відповідь : Густина залежить від роду речовини і стану тіла». Учні разом з вчителем розглядають таблиці густини різних станів речовин.
 +
Знаючи густину тіл можливо знайти масу і об’їм даних тіл. Учні розглядають рішення різних задач: находження об’єму тіл, визначення маси твердих тіл.
 +
5 урок
 +
Учні виконують лабораторну роботу: визначення густини твердих тіл і ридини.
 +
На закінченні проекту учні виконують контрольну роботу по даний теме
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
 +
Віктор Салмаш
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
  
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
 +
Макіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 57
  
 
==Місто\село, район, область==
 
==Місто\село, район, область==
 +
Макіївка, Гірніцький р-н, Донецька область
  
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
Рядок 47: Рядок 78:
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=
 
==Дати проведення тренінгу==
 
==Дати проведення тренінгу==
 +
21.08.2012 - 27.08.2012
  
 
==Місце проведення тренінгу==
 
==Місце проведення тренінгу==
 
+
Макіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 57
  
 
==Тренери==
 
==Тренери==
 
+
Кононович Тетяна Георгіївна
  
 
[[Категорія: 10 версія]]
 
[[Категорія: 10 версія]]

Поточна версія на 22:22, 30 серпня 2012



Назва проекту

Фізика навколо нас.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика 7 клас

Навчальна тема

БУДОВА РЕЧОВИНИ

Вік учнів, клас

7 клас, 13-14 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект «Фізика навколо нас» Основними видами діяльності учнів у цьому проекті є: виконання практичних і лабараторних робіт; спостереження досліджуваних явищ в природі і в повсякденному житті.У вигляді продуктів їх діяльності очікуються уміння пояснити складну будову речовини

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

• Познайомити учнів з основами речовини • Розвивати творчу та розумову діяльність учнів на уроці за допомогою спостережень явищ природи, під час виконання практичних та лабораторних робіт. • Прищеплювати учням інтерес до предмету за допомогою вивчення, застосування інформаційних технологій (з використанням комп'ютера); • Проведення пошуку у мережі Інтернет з критичним оцінюванням ресурсів, придатних для навчання та досліджень

Опис оцінювання

Діяльність учнів і вчителя

В початку проекту вчитель проводить анкетування, інформує батьків та вчителів про даний проект з допомогою презентації. Учні також представлять результати своїх досліджень у вигляді презентації. Інструктаж щодо опанування навичками використання цього інструмента повинен щоденно бути включений у процес занять. 1 Урок Вступне слово вчителя: Вивчая різні предмети ви знаете, що все що нас оточує «повітря, земля, ліси, складають природу». Спостерігає за природою, мі з вами бачимо явища природи : блискавка, вітер, землетрусі і інш. Ми повинні не тільки спостерігати за явищами природи, але вміти пояснити їх походження. Вчитель показує дослід: 1.Стальний шарик вільно проходить через кільце. Після нагрівання збільшується у об’єми і засіріє в кільце, при охолодженні об’єм шарика зменшується і він проходіть в кільце. 2. Якщо стиснути рукою м’яч, то об’єм повітря зменшується. Відповіді на ці питання ми зможемо дати тільки після вивчення будови речовини. Знання внутрішньої будови речовини дає можливість нам пояснити різни фізичні явища.(ти, яки мі з вами спостерігали)., а також створювати нові речовини з потрібними властивостями. Всі тіла складаються з маленьких частинок: молекули і атоми. Частинки настільки маленькі, що бачити їх ми не можемо без спеціальних приладів. Частинки з яких складаються молекули називаються атоми, а атоми складаються з елементарних частинок. Вчитель ставить запитання для учнів: З чого складаються різни речовини, тіла, як вони називаються. Учні письмово відповідають на запитання. Вчитель показує дослід: стакан з водою наливаємо розчин мідного купоросу, між речовинами відна чітка границя розділу. Через де яки час ця границя зникає. Учні повинні відповісти на питання: «Чому зникає границя розділу?». Відповідь: Частинки мідного купоросу проникають між частинками води. Це явище називається дифузією. Цей дослід підтверджує, що частинки хаотично рухаються і постійно знаходяться у русі. Рух частинок відбувається в рідинах, твердих тілах, газах. Рух залежить від температури і стану рідини. Учні виконують лабораторну роботу «Дослідження явища дифузії в рідинах і газах». 2 урок Вчитель показує різни тіла: деревинній брусок, металеві шарик. Питання до учнів: «З чого складаються ці тіла?». Учні повинні відповісти, що всі тіла складаються з маленьких частинок, молекул і атомів. Питання до учнів: «Чим відрізняються ці тіла?» Учні відповідають: розмірами. Вчитель продовжує, не тільки розмирами, але і масою. Всі тіла мають масу, яка може бути різною. Вчитель розказує про масу тіла, яку можна визначити, за допомогою терезів. Далі розглядаємо терези і їх дію. Маса - фізична величина, яка вимірюється за допомогою фізичних величин – кг(у системі Сі). Далі учні виконують лабораторну роботу. «Вимірювання маси тіла на важільних терезах». Речовина може бути у трьох станах: рідкий, твердий, газовий. Вчитель показує приклади речовин: вода, лід і пар. Фізичні властивості тіл залежать від стану речовини. Вивчаємо властивості речовин у різних станах. А) Вивчаємо властивості рідин. Вчитель та учень показують дослід: воду, налиту у пробірку відливають у стакан. Питання до учнів: «Що змінилось з водою?» ( Змінилась форма води, об’ем, маса.) Б) Розгледимо властивості твердих тіл. Дослід: Деревинний брусок розділяємо на дві частини. Без спеціальних інструментів поділіть неможливо. Робимо висновок: у рідинах сили взаємодії між молекулами малі, а в твердих тілах великі; а в газах сили взаємодії менші чим в рідинах – практично вони відсутні і тому газ займає весь об’їм. Стан речовини залежить від температури. При змені температури змінюється стан і властивості. 4 урок Густина речовини. Учитель показує дослід: два циліндра однакового об’єму, але виготовлені з різних матеріалів(дерева і залізо) кладемо на важільні терези. При цьому всі тіла не врівноважують одне одного. Значить вони мають різну масу, і різну густину. Визначим густину – це фізична величина, яка дорівнює відношенню маси тіла до його об’їму , . Питання до учнів: «Від чого залежить густина речовини?» Відповідь : Густина залежить від роду речовини і стану тіла». Учні разом з вчителем розглядають таблиці густини різних станів речовин. Знаючи густину тіл можливо знайти масу і об’їм даних тіл. Учні розглядають рішення різних задач: находження об’єму тіл, визначення маси твердих тіл. 5 урок Учні виконують лабораторну роботу: визначення густини твердих тіл і ридини. На закінченні проекту учні виконують контрольну роботу по даний теме

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Віктор Салмаш

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Макіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 57

Місто\село, район, область

Макіївка, Гірніцький р-н, Донецька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

21.08.2012 - 27.08.2012

Місце проведення тренінгу

Макіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 57

Тренери

Кононович Тетяна Георгіївна