Відмінності між версіями «Вікі стаття за темою "Таємниці Всесвіту"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Результати дослідження)
 
(не показано 13 проміжних версій цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
 
==Назва проекту==
 
==Назва проекту==
 +
Таємниці Всесвіту
  
==Автор проекту==  
+
==Автор проекту==
 
+
Бойко Олександра, Носуліч Ілля, Угольнікова Даша, Циган Данило
  
 
== Тема дослідження ==
 
== Тема дослідження ==
  
Ми отримали завдання від вчителя за темою "ЯК колесо вплинуло на розвиток людства?",проаналізували ключове питання,воно нас зацікавило і наша група поставила перед собою ряд питань: 1)В якій країні і коли люди винайшли колесо? 2)Як застосовують колесо?
+
Наша команда отримала завдання:
 +
1) систематизувати перші уявлення  про будову тіл стародавніми  вченими;
 +
2) сформулювати сучасні уявлення про  будову речовин;
 +
3) зібрати відомі дослідні факти, що свідчать про подільність речовини;
 +
4) спланувати та провести самостійні  досліди, які пояснюються подільністю речовини;
 +
5) сплануйте та проведіть дослід, що засвідчить залежність  лінійних  розмірів  тіл від температури 
 +
6) обґрунтувати думку, що всі тіла і речовини мають спільне
 +
7) відстояти цінність положень молекулярно-кінетичної теорії для розвитку людства.
 +
 
 
==Гіпотеза дослідження ==  
 
==Гіпотеза дослідження ==  
  
Скрипник Таїсія припустила,що колесо знайшли в Древньому Кітаї,а Гармаш Олександр стверджував що в Єгіпті,Анна Качан ввожала,що в Греції і що цей винахід змінив розвиток технічного прогресу.
+
Легенда розповідає, що якось Демокріт, сидячі на камені на березі моря, тримав у руці яблуко і розмірковував: "Якщо я зараз розріжу яблуко навпіл, в мене буде половина яблука, якщо цю половину знову розрізати навпіл, буде четвертина яблука. Але якщо і надалі продовжуватиму так ділити яблуко, чи завжди в мене буде 1/8, 1/16 і т.д. частини яблука? Чи настане в якусь мить такий поділ, що утворена частинка вже не буде яблуком, не буде мати його властивості? Стародавній мислитель прийшов до висновку, що межа поділу існує.
 +
Але існувала ще й інша думка, яку висунув Арістотель: процес поділу яблука може тривати бескінечно. Ця думка стала панівною після смерті Демокріта на наступні дві тисячі років.
  
 
==Мета дослідження==  
 
==Мета дослідження==  
  
Дослідити в якій країні світу і в які часи з'явилось вперше колесо,як його застосували люди у техніці та як цей винахід вплинув на розвиток технічного прогресу.
+
1) сформулювати сучасні уявлення про  будову речовин;
 +
2) зібрати відомі дослідні факти, що свідчать про подільність речовини;
 +
3) спланувати та провести самостійні  досліди, які пояснюються подільністю речовини;
 +
5) спланувати та проведіть дослід, що засвідчить залежність  лінійних  розмірів  тіл від температури 
 +
6) обґрунтувати думку, що всі тіла і речовини мають спільне
 +
7) відстояти цінність положень молекулярно-кінетичної теорії для розвитку людства.
 +
Після вивчення сучасних уявлень про будову речовини, наша команда розподілила завдання:     
 +
- Угольнікова Даша буде збирати та записувати дослідні факти, що свідчать про подільність речовини
 +
- Носуліч Ілля знайде такі досліди на подільність речовини, які можна самостійно відтворити і виконають ці досліди
 +
- Бойко Саша і Угольнікова Даша обміркують і виконають дослід, що засвідчить залежність  лінійних  розмірів  тіл від температури
 +
-Циган Даня знайде такі факти, що засвідчать про цінність положень молекулярної будови речовини для людства
  
 
==Результати дослідження==
 
==Результати дослідження==
Довгий час поширеною була версія, що колесо вперше виникло в шумерській культурі Месопотамії в кін. 4 тис. до н.е. і поширилося по Євразії та Північній Африці. Але археологічні знахідки кінця 20 ст. свідчать про те, що механізм колеса, швидше за все, був винайдений на території Центральної Європи, а вже звідти потрапив на Близький Схід.
 
 
Найперші зображення механізму колеса та возів знайдені на території сучасної Польщі, Румунії та в євразійських степах. На думку фінського вченого Аско Парполи, індолога з Гельсінгського університету, існують лінгвістичні причини вважати, що колесо виникло в Трипільській культурі на території сучасної України [1]. Версію про європейське походження колеса висунув у 1990-х німецький вчений А.Хойслер. Про знахідки моделей колес у розкопках трипільських поселень останньої чверті 5 тис. до н.е. (за тисячоліття до відповідних знахідок у Месопотамії) повідомляв ще у 1981 р. у наукових публікаціях румунський археолог Діну. Звідси інновація швидко поширилася по Європі: згадки про колесо зустрічаються у поселеннях Зюшен (Німеччина), Броночице (Польща), рештки возів знайдені у кін. 1980-х на території Краснодарського краю Росії датуванням сер. 4 тис. до н.е. [2]
 
 
Наступні згадки про колесо зустрічаються у Месопотамії у кін. 4-ого тисячоліття до н. е. Попередниками колеса можна вважати відомий до цього дерев'яний каток, котрий підкладався під вантаж при пересуванні. Початково колесо являло собою дерев'яний диск, настромлений на вісь і зафіксований клином. Зображення санок з коліщатами (3000 р. до н. е.) знайдені в Межиріччі у шумерському місті Урук. До 2700 року до н. е. там же з'являються малюнки возів. У той же час шумери починають ховати своїх царів разом із колісницями. Ці поховання відшукані в Кіші, Урі, в еламському місті Сузи. У 2-му тисячолітті до н. е. конструкція його вдосконалюється: у Малій Азії з'являеться колесо зі спицями, маточиною та гнутим ободом. Пізніше, у 1-му тисячолітті до н. е. кельти для підвищення міцності коліс своїх колісниць стали застосовувати металевий обід, котрий потім у транспортних машинах було замінено гумовими шинами для амортизації.
 
 
Попри те, що колесо не було відомим серед цивілізацій доколумбової Америки, деякі народи, наприклад інки, впритул наблизилися до його відкриття. Також до приходу європейців коліс не знали корінні народи Австралії і південної Африки.
 
 
Винахід колеса сприяв розвою ремесел. Колесо було застосовано у гончарному крузі, млині, прядці, токарному верстаті, у іригаційних спорудах, на мануфактурних фабриках, родовищах і т. п. Застосовувалися також водяні колеса.
 
 
Винахід колеса дав поштовх і до розвитку науки загалом. Так, воно застосовується в астролябії та інших наукових інструментах. У механіці широко використовується зубчасте колесо.
 
  
Важливе значення колеса у господарській сфері відбилося в його метафоричному обожненні у вигляді «Вічного повернення», "колеса Сансари", реінкарнації і т. д. У різноманітних культурах колесо є символом руху сонця, у буддизмі воно символізує закон та істину, симетричність і досконалість Дхарми, мирні зміни. Крилате колесо асоціюється зі швидкістю, колесо колісниці — з правлінням та владою. У греко-римській мітології колесо з шістьма спицями — атрибут Зевса (Юпітера) як небесного бога.
+
[https://docs.google.com/open?id=0Bx-TgwxFUt5TQ2VUa2FkR2xvNmc Презентація учнівська]
  
 
==Висновки==  
 
==Висновки==  
  
В результаті пошукової діяльності з інтернет ресурсів,додаткової літератури та спостережень навколишнього світу було встановлено,що винахід колеса кординально вплинув на розвиток технічного прогресу людства.
+
В результаті нашої роботи ми дізналися про сучасні уявлення про будову речовини:
 +
Всі тіла складаються із молекул і атомів, між якими є проміжки
 +
Молекули і атоми знаходяться в безперервному хаотичному русі
 +
Всі молекули взаємодіють між собою – притягуються і відштовхуються
 +
Ми впевнилися у правильності сучасної теорії на власних дослідах.
 +
Зуміли пояснити багато явищ, застосовуючи набуті знання.
 +
Впевнились, що розвиток людства без цих знань був би просто неможливим.
  
 
==Корисні ресурси==  
 
==Корисні ресурси==  
  
 
[[Категорія:10 версія]]
 
[[Категорія:10 версія]]

Поточна версія на 14:07, 31 серпня 2012

Назва проекту

Таємниці Всесвіту

Автор проекту

Бойко Олександра, Носуліч Ілля, Угольнікова Даша, Циган Данило

Тема дослідження

Наша команда отримала завдання: 1) систематизувати перші уявлення про будову тіл стародавніми вченими; 2) сформулювати сучасні уявлення про будову речовин; 3) зібрати відомі дослідні факти, що свідчать про подільність речовини; 4) спланувати та провести самостійні досліди, які пояснюються подільністю речовини; 5) сплануйте та проведіть дослід, що засвідчить залежність лінійних розмірів тіл від температури 6) обґрунтувати думку, що всі тіла і речовини мають спільне 7) відстояти цінність положень молекулярно-кінетичної теорії для розвитку людства.

Гіпотеза дослідження

Легенда розповідає, що якось Демокріт, сидячі на камені на березі моря, тримав у руці яблуко і розмірковував: "Якщо я зараз розріжу яблуко навпіл, в мене буде половина яблука, якщо цю половину знову розрізати навпіл, буде четвертина яблука. Але якщо і надалі продовжуватиму так ділити яблуко, чи завжди в мене буде 1/8, 1/16 і т.д. частини яблука? Чи настане в якусь мить такий поділ, що утворена частинка вже не буде яблуком, не буде мати його властивості? Стародавній мислитель прийшов до висновку, що межа поділу існує. Але існувала ще й інша думка, яку висунув Арістотель: процес поділу яблука може тривати бескінечно. Ця думка стала панівною після смерті Демокріта на наступні дві тисячі років.

Мета дослідження

1) сформулювати сучасні уявлення про будову речовин; 2) зібрати відомі дослідні факти, що свідчать про подільність речовини; 3) спланувати та провести самостійні досліди, які пояснюються подільністю речовини; 5) спланувати та проведіть дослід, що засвідчить залежність лінійних розмірів тіл від температури 6) обґрунтувати думку, що всі тіла і речовини мають спільне 7) відстояти цінність положень молекулярно-кінетичної теорії для розвитку людства. Після вивчення сучасних уявлень про будову речовини, наша команда розподілила завдання: - Угольнікова Даша буде збирати та записувати дослідні факти, що свідчать про подільність речовини - Носуліч Ілля знайде такі досліди на подільність речовини, які можна самостійно відтворити і виконають ці досліди - Бойко Саша і Угольнікова Даша обміркують і виконають дослід, що засвідчить залежність лінійних розмірів тіл від температури -Циган Даня знайде такі факти, що засвідчать про цінність положень молекулярної будови речовини для людства

Результати дослідження

Презентація учнівська

Висновки

В результаті нашої роботи ми дізналися про сучасні уявлення про будову речовини: Всі тіла складаються із молекул і атомів, між якими є проміжки Молекули і атоми знаходяться в безперервному хаотичному русі Всі молекули взаємодіють між собою – притягуються і відштовхуються Ми впевнилися у правильності сучасної теорії на власних дослідах. Зуміли пояснити багато явищ, застосовуючи набуті знання. Впевнились, що розвиток людства без цих знань був би просто неможливим.

Корисні ресурси