Відмінності між версіями «Портфоліо Малишко І.В.»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(12 років, 7 клас)
(Повний План вивчення теми)
 
(не показані 19 проміжних версій 2 учасників)
Рядок 1: Рядок 1:
 
  
  
Рядок 8: Рядок 7:
  
 
=Назва проекту=
 
=Назва проекту=
 +
 +
Ми - українці, пишаймося цим![[https://docs.google.com/file/d/0B97em6K6-YkOUnZmcHl1NUJ6MlU/edit]]
  
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 +
 +
Українська література, історія
  
 
=Навчальна тема (як записано в програмі)=
 
=Навчальна тема (як записано в програмі)=
 +
 +
МИ — УКРАЇНЦІ
 +
Василь Симоненко. “Лебеді материнства”, “Ти знаєш, що ти — людина?”, “Гей, нові Колумби й Магеллани”, “Перехожий”
 +
В. Симоненко — “лицар на білому коні” в українській літературі
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
 +
 +
12 років, 7 клас
  
 
=Стислий опис=
 
=Стислий опис=
  
= Повний План вивчення теми =
+
[[https://docs.google.com/file/d/0B97em6K6-YkOMTgwb2l4QnpvbVU/edit]]Даний проект поєднує чимало проблем, пов’язаних не лише із навчальними предметами. Під час роботи над проектом учні осмислять соціальні, національні проблеми людини, її особистої відповідальності за долю своєї Батьківщини. Під час роботи над проектом школяріпознайомляться із соціологічними дослідженнями з проблеми комплексу національної меншовартості. Окрім цього, робота над проектом сприятиме формуванню у школярів почуття гордості за приналежність до української нації, виробленню переконання про необхідність переборювати труднощі та проблеми.
  
=Навчальні цілі (скопіювати з Плану)=
+
Проект спрямований на розвиток особистих вмінь та навичок, які в процесі роботи розвивають критичне мислення високого рівня, навички життєтворчості та впевненої особистої поведінки у житті. Учні зможуть визначати та розуміти літературну мову, образність та гру слів в творах Василя Симоненка. Визначать, які саме літературні методи та прийоми використовує автор, та проаналізують зв’язок між життєвою ситуацією письменника ліричних героїв В. Симоненка. Під час підготовки та створення презентаційних матеріалів (зокрема блогів) удосконалять навички аналізувати, порівнювати, систематизувати отриману інформацію, вміння аргументовано переконувати співрозмовника, використовувати допоміжні джерела інформації, користуватись різними електронними та друкованими ресурсами для накопичення та структурування інформації.
  
=Опис оцінювання (скопіювати з Плану)=
+
= Повний План вивчення теми =
 +
[[https://docs.google.com/file/d/0B97em6K6-YkObnNvLWxMTXNHRkU/edit]]
  
=Діяльність учнів (скопіювати з Плану)=
+
[[https://docs.google.com/file/d/0B97em6K6-YkOcFpKUUdPazFWWVk/edit]]
  
=Відомості про автора=
+
Проект спрямований на розвиток особистих вмінь та навичок[[https://docs.google.com/file/d/0B97em6K6-YkObnNvLWxMTXNHRkU/edit]], які в процесі роботи розвивають критичне мислення високого рівня, навички життєтворчості та впевненої особистої поведінки у житті. Учні зможуть визначати та розуміти літературну мову, образність та гру слів в творах Василя Симоненка. Визначать, які саме літературні методи та прийоми використовує автор, та проаналізують зв’язок між життєвою ситуацією письменника і ліричних героїв В. Симоненка. Під час підготовки та створення презентаційних матеріалів (зокрема блогів) удосконалять навички аналізувати, порівнювати, систематизувати отриману інформацію, вміння аргументовано переконувати співрозмовника за допомогою фактів, використовувати допоміжні джерела інформації, користуватись різними електронними та друкованими ресурсами для накопичення та структурування інформації.
==Ім'я, прізвище==
+
  
==Фах, навчальний предмет==
+
=Навчальні цілі (скопіювати з Плану)=
  
== Навчальний заклад==
+
Будуть використовуватись запитання впродовж вивчення всієї теми для того, щоб з’ясувати наскільки учні орієнтуються в темі, розуміють Основні запитання, головну ідею творчості Василя Симоненка та інші важливі проблеми творів. Визначення попередніх знать та умінь учнів, а також очікуваних результатів відбувається за допогою Таблиці З-Х-Д. Під час заповнення та ведення свого блогу, який учні ведуть впродовж всього проекту, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу. Під час наповнення та пошуку інформації на сайт керуються документом Критичне оцінювання веб-сторінок. Ці документи допоможуть їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне баження проблематики твору та самого навчання вцілому. Періодичний перегляд та читання їх записів на відповідні коментарі та відгуки дозволяє оцінити розуміння учнів і за потребою скерувати їх навчання в правильне русло. В процесі роботи над блогом учні створюють публікацію та куруються при цьому методичними вимогами щодо створення та планування публікацій. На різних етапах проведення та реалізації проекту, планування та провадження своїх планів, учні використовують план діяльності. В підсумку роботу учнів оцінють як вони самі (само оцінювання з використанням Форм та Контрольних списків), так і вчитель, котрий керується Формою оцінювання[[https://docs.google.com/file/d/0B97em6K6-YkOWTlwZFBLYnVHMkU/edit]]. Під час підсумкового оцінювання учні обговорюють Ключове питання –  та презентують свій блог.
  
==Місто\село, район, область==
+
=Опис оцінювання (скопіювати з Плану)=
  
==Контактні дані==
+
Після прочитання творів В. Симоненка учні обговорюють мотиви написання таких патріотичних поезій, далі переглядають вчительську презентацію,котра стосується проблеми української ментальності, патріотизму,проводять обговорення усі класом, кого варто вважати патріотом, як це питання висвітлюється в літературі, зокрема в творчості В.Симоненка. Проводять мозкову атаку з основних причин комплексу національної меншовартості українців, приділяють увагу образності творів, чому ми так любимо «нидіти душею». Всім класом Заповнюють таблицю ЗХД, аби зрозуміти, усвідомити, попередні знання. Наприкінці вивчення теми вони знову отримають цю таблицю і переглянуть результати.
 +
Вчитель пояснює, як саме вони будуть працювати над проектом, ставить ключові, змістові, тематичні запитання, оцінюють популярність творчості Симоненка в українській літературі, обговорюється питання патріотизму, ментальності серед підлітків. З’ясовуються та аналізуються шляхи вирішення даної проблеми.
  
=Відомості про тренінг=
+
=Діяльність учнів (скопіювати з Плану)=
==Дати проведення тренінгу==
+
  
==Місце провведення тренінгу==
+
Учні збирають інформацію при життя даного письменника, працюють з текстами творів, відстежують зв’язок героїв із поетом.
 
+
Учитель знайомить дітей із правилами роботи в Інтернеті, вчить створювати власний блог.
==Тренери==
+
Учні діляться на гупи для проведення ефективного проектного дослідження: літератори, біографи, психологи, історики, журналісти.
[[Категорія:10 версія]]
+
Вчитель надає учням список соціальних, національних проблем для мозкового штурму і просить відстежувати проблему комплексу національної меншовартості в соціумі.
[[Категорія:Банк проектів]]
+
В результаті даної діяльності школярі переконуються, що найкращою і найдорожчою землею є та, на котрій ти зробив перші кроки. А комплекс меншовартості склався в українців в результаті семиста років поневолення різними колонізаторами.
 
+
Очікувані результати:
=Опис оцінювання (скопіювати з Плану)=
+
Розвиток навичок необхідних для плекання в собі почуття власної гідності, патріотизму;
 
+
Навички креативного мислення;
=Діяльність учнів (скопіювати з Плану)=
+
Вирішення соціальних проблем, комунікативні навички
 +
Формування вміння мати свою думку й висловлювати її.[[https://docs.google.com/file/d/0B97em6K6-YkOcmd5MThIeE5iYVk/edit]]
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
  
==Фах, навчальний предмет==
+
Ірина Малишко
  
 
== Навчальний заклад==
 
== Навчальний заклад==
 +
 +
Грицівська ЗОШ І - ІІІ ступенів
  
 
==Місто\село, район, область==
 
==Місто\село, район, область==
 +
 +
Селище Гриців, Шепетівський Район, Хмельницька область
  
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
 +
 +
furman_ira@mail.ru
  
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=
==Дати проведення тренінгу==
+
17-23 серпня 2012 рік
  
==Місце провведення тренінгу==
+
Грицівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
  
==Тренери==
+
Поліщук Марина Андріївна
 
[[Категорія:10 версія]]
 
[[Категорія:10 версія]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]

Поточна версія на 17:57, 23 серпня 2012




Назва проекту

Ми - українці, пишаймося цим![[1]]

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, історія

Навчальна тема (як записано в програмі)

МИ — УКРАЇНЦІ Василь Симоненко. “Лебеді материнства”, “Ти знаєш, що ти — людина?”, “Гей, нові Колумби й Магеллани”, “Перехожий” В. Симоненко — “лицар на білому коні” в українській літературі

Вік учнів, клас

12 років, 7 клас

Стислий опис

[[2]]Даний проект поєднує чимало проблем, пов’язаних не лише із навчальними предметами. Під час роботи над проектом учні осмислять соціальні, національні проблеми людини, її особистої відповідальності за долю своєї Батьківщини. Під час роботи над проектом школяріпознайомляться із соціологічними дослідженнями з проблеми комплексу національної меншовартості. Окрім цього, робота над проектом сприятиме формуванню у школярів почуття гордості за приналежність до української нації, виробленню переконання про необхідність переборювати труднощі та проблеми.

Проект спрямований на розвиток особистих вмінь та навичок, які в процесі роботи розвивають критичне мислення високого рівня, навички життєтворчості та впевненої особистої поведінки у житті. Учні зможуть визначати та розуміти літературну мову, образність та гру слів в творах Василя Симоненка. Визначать, які саме літературні методи та прийоми використовує автор, та проаналізують зв’язок між життєвою ситуацією письменника ліричних героїв В. Симоненка. Під час підготовки та створення презентаційних матеріалів (зокрема блогів) удосконалять навички аналізувати, порівнювати, систематизувати отриману інформацію, вміння аргументовано переконувати співрозмовника, використовувати допоміжні джерела інформації, користуватись різними електронними та друкованими ресурсами для накопичення та структурування інформації.

Повний План вивчення теми

[[3]]

[[4]]

Проект спрямований на розвиток особистих вмінь та навичок[[5]], які в процесі роботи розвивають критичне мислення високого рівня, навички життєтворчості та впевненої особистої поведінки у житті. Учні зможуть визначати та розуміти літературну мову, образність та гру слів в творах Василя Симоненка. Визначать, які саме літературні методи та прийоми використовує автор, та проаналізують зв’язок між життєвою ситуацією письменника і ліричних героїв В. Симоненка. Під час підготовки та створення презентаційних матеріалів (зокрема блогів) удосконалять навички аналізувати, порівнювати, систематизувати отриману інформацію, вміння аргументовано переконувати співрозмовника за допомогою фактів, використовувати допоміжні джерела інформації, користуватись різними електронними та друкованими ресурсами для накопичення та структурування інформації.

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Будуть використовуватись запитання впродовж вивчення всієї теми для того, щоб з’ясувати наскільки учні орієнтуються в темі, розуміють Основні запитання, головну ідею творчості Василя Симоненка та інші важливі проблеми творів. Визначення попередніх знать та умінь учнів, а також очікуваних результатів відбувається за допогою Таблиці З-Х-Д. Під час заповнення та ведення свого блогу, який учні ведуть впродовж всього проекту, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу. Під час наповнення та пошуку інформації на сайт керуються документом Критичне оцінювання веб-сторінок. Ці документи допоможуть їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне баження проблематики твору та самого навчання вцілому. Періодичний перегляд та читання їх записів на відповідні коментарі та відгуки дозволяє оцінити розуміння учнів і за потребою скерувати їх навчання в правильне русло. В процесі роботи над блогом учні створюють публікацію та куруються при цьому методичними вимогами щодо створення та планування публікацій. На різних етапах проведення та реалізації проекту, планування та провадження своїх планів, учні використовують план діяльності. В підсумку роботу учнів оцінють як вони самі (само оцінювання з використанням Форм та Контрольних списків), так і вчитель, котрий керується Формою оцінювання[[6]]. Під час підсумкового оцінювання учні обговорюють Ключове питання – та презентують свій блог.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Після прочитання творів В. Симоненка учні обговорюють мотиви написання таких патріотичних поезій, далі переглядають вчительську презентацію,котра стосується проблеми української ментальності, патріотизму,проводять обговорення усі класом, кого варто вважати патріотом, як це питання висвітлюється в літературі, зокрема в творчості В.Симоненка. Проводять мозкову атаку з основних причин комплексу національної меншовартості українців, приділяють увагу образності творів, чому ми так любимо «нидіти душею». Всім класом Заповнюють таблицю ЗХД, аби зрозуміти, усвідомити, попередні знання. Наприкінці вивчення теми вони знову отримають цю таблицю і переглянуть результати. Вчитель пояснює, як саме вони будуть працювати над проектом, ставить ключові, змістові, тематичні запитання, оцінюють популярність творчості Симоненка в українській літературі, обговорюється питання патріотизму, ментальності серед підлітків. З’ясовуються та аналізуються шляхи вирішення даної проблеми.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Учні збирають інформацію при життя даного письменника, працюють з текстами творів, відстежують зв’язок героїв із поетом. Учитель знайомить дітей із правилами роботи в Інтернеті, вчить створювати власний блог. Учні діляться на гупи для проведення ефективного проектного дослідження: літератори, біографи, психологи, історики, журналісти. Вчитель надає учням список соціальних, національних проблем для мозкового штурму і просить відстежувати проблему комплексу національної меншовартості в соціумі. В результаті даної діяльності школярі переконуються, що найкращою і найдорожчою землею є та, на котрій ти зробив перші кроки. А комплекс меншовартості склався в українців в результаті семиста років поневолення різними колонізаторами. Очікувані результати: Розвиток навичок необхідних для плекання в собі почуття власної гідності, патріотизму; Навички креативного мислення; Вирішення соціальних проблем, комунікативні навички Формування вміння мати свою думку й висловлювати її.[[7]]

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ірина Малишко

Навчальний заклад

Грицівська ЗОШ І - ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

Селище Гриців, Шепетівський Район, Хмельницька область

Контактні дані

furman_ira@mail.ru

Відомості про тренінг

17-23 серпня 2012 рік

Грицівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Поліщук Марина Андріївна