Відмінності між версіями «Портфоліо Лапко Ольги "Будова та життєдіяльність рослин."»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Навчальна тема (як записано в програмі))
(Діяльність учнів (скопіювати з Плану))
 
(не показані 17 проміжних версій 2 учасників)
Рядок 9: Рядок 9:
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
13-14 років(7 клас)
+
12-13 років(7 клас)
  
 
=Стислий опис=
 
=Стислий опис=
 +
Вивченням цієї теми починається знайомство учнів з біологією як наукою. Під час роботи над проектом, учні повинні зрозуміти, что живі організми це відкриті системи, в яких будова та функції взаємопов'язані, а також здійснюється постійний обмін з навколишнім середовищем.
 +
Використання ІКТ надає широкі можливості для підвищення якості навчального процесу, наочності навчання, рівня засвоєння знань. Серед шкільних предметів саме біологія є одним з тих навчальних предметів, що дає багатий матеріал для відпрацювання найрізноманітніших методів і прийомів роботи з інформацією.Для роботи над проектом учні об'єднуються в групи, обирають тему дослідження, що представляє для них певний інтерес. Учасники кожної групи шукають необхідну інформацію про цікаві та дивовижні рослини в мережі Інтернет, завантажують, обробляють, аналізують та структурують її. Учні досліджують можливості представлення інформації у різних формах з використанням мультимедіа
  
 
= Повний План вивчення теми =
 
= Повний План вивчення теми =
 +
1. Основні процеси життєдіяльності рослини. Поняття про живлення, дихання, фотосинтез рослини
 +
2. Будова рослинної клітини. ''Лабораторна робота № 1.'' Будова клітини рослин               
 +
3. Тканини рослин.       
 +
4. Органи рослин.
 +
5. Корінь і коренева система. ''Лабораторна робота №2.'' Корінь і кореневі системи. Видозміни кореня
 +
6. Внутрішня будова кореня. ''Лабораторна робота № 3*.'' Внутрішня будова кореня у зв'язку з його функціями
 +
7. Пагін і його будова. ''Лабораторна робота № 4.'' Пагін і його будова. Різноманітність пагонів
 +
8. Стебло — вісь пагона. Внутрішня будова стебла. ''Лабораторна робота №5*.'' Внутрішня будова стебла у зв'язку з його функціями.
 +
9. Видозміни пагона і його частин. ''Лабораторна робота № 6.'' Видозміни пагона.
 +
10. Листок - бічний орган пагона. ''Лабораторна робота № 7.'' Будова і різноманітність листків
 +
11. Внутрішня будова і функції листка. ''Лабораторна робота № 8*.'' Внутрішня ' будова листка у зв'язку з його функціями
 +
12. Космічна роль зелених рослин. Зв'язки рослин із іншими компонентами екосистем.
 +
13. Узагальнення знань з теми.
  
 
=Навчальні цілі (скопіювати з Плану)=
 
=Навчальні цілі (скопіювати з Плану)=
 +
Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів: Відповідно до вимог Державного стандарту та навчальної програми з біології наприкінці вивчення теми:
 +
 +
''Учень називає:'' основні процеси життєдіяльності рослини (ріст, живлення, фотосинтез, дихання, транспорт речовин); умови, необхідні для життєдіяльності рослини; основні компоненти клітини рослини (оболонка, цитоплазма, ядро, пластиди, вакуолі); тканини рослини (твірні, покривні, основні, провідні); вегетативні органи рослини (корінь, пагін: брунька, стебло, листок) та їх функції.
 +
 +
''Наводить приклади:'' впливу факторів середовища на процеси життєдіяльності рослин; рухів рослин; господарської цінності рослин; використання добрив у сільському господарстві.
 +
 +
''Характеризує:'' будову кореня, види коренів, типи кореневих систем, видозміни кореня; грунт як джерело поживних речовин; роль мінерального живлення в житті рослин; роль пагона в забезпеченні надходження, транспорту і виведення речовин; бруньку як зародковий пагін; видозміни пагона; будову листка та його роль у забезпеченні процесу фотосинтезу, газообміні та випаровуванні.
 +
 
 +
''Порівнює:'' прості та складні листки, типи жилкування, розташування листків на стеблі; процеси фотосинтезу та дихання.
 +
                                           
 +
''Спостерігає та описує:'' будову клітини рослин; корінь і кореневі системи, видозміни кореня; пагін та його будову, різноманітність пагонів, видозміни; будову та різноманітність листків; досліди з вивчення процесів фотосинтезу, дихання, мінерального живлення, транспорту речовин, випаровування.
 +
 +
''Дотримується правил виготовлення мікропрепаратів, роботи з лупою та мікроскопом.''
 +
 +
''Робить висновок про:'' основні функції рослинного організму; зв'язок органів у рослинному організмі; значення рослин у забезпеченні життя на Землі
 +
 +
'''''Володіє навичками XXI століття:'''''
 +
 +
— творчістю і інноваційністю
 +
— розвиває критичне мислення і вміння вирішувати проблеми
 +
— розвиває комунікативні навички та навички співробітництва
 +
— уміє працювати з інформацією, має медіа та комп’ютерні навички
 +
— розвиває життєві та кар’єрні навички
 +
— проявляє продуктивність та вміння з’ясовувати та враховувати кількісні показники
 +
— проявляє лідерство та відповідальність
 +
— життєві та кар’єрні навички
  
 
=Діяльність учнів (скопіювати з Плану)=
 
=Діяльність учнів (скопіювати з Плану)=
 +
Під час роботи над проектом на першому етапі, переглядаючи презентацію вчителя, учні ознайомлюються з темою, обговорюють питання, консультуються із учителем, об’єднуються у групи , відповідно до вегетативних органів рослини, які будуть вивчатися: "Корінь", "Стебло", "Листок", розподіляють ролі. Переглядають джерела Інтернету, друковані матеріали, проводять дослідження в бібліотеках, відбирають необхідний матеріал, планують свою роботу. На другому етапі проекту групи отримують завдання, обговорюють його, працюють з рекомендованою вчителем літературою та матеріалами Інтернет, відбирають необхідний матеріал. Планують розміщення матеріалу на сторінці публікацій, підбирають ілюстрації, створюють учнівські презентації. Ознайомити учнів з офіційними документами на авторське право. Переглянути презентацію з посібника щодо об’єктів авторського права. Розглянути ситуації несанкціонованого використання матеріалів та наслідки. На кожному етапі проекту здійснюється оцінювання діяльності за допомогою чітко визначених форм, оцінювання вчителем, учнями та самооцінювання за сформованими шаблонами.
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
Рядок 30: Рядок 72:
  
 
==Місто\село, район, область==
 
==Місто\село, район, область==
 +
м. Одеса
  
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
 +
lapolnik@gmail.com
  
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=
 
''''Тренінг в рамках співпраці в Національному проекті «Відкритий світ»'''''
 
''''Тренінг в рамках співпраці в Національному проекті «Відкритий світ»'''''
 
==Дати проведення тренінгу==
 
==Дати проведення тренінгу==
 +
20-25 серпня 2012 року
  
 
==Місце провведення тренінгу==
 
==Місце провведення тренінгу==
 +
Одеська гімназія №5
  
 
==Тренери==
 
==Тренери==
 
[[Категорія:10 версія]]
 
[[Категорія:10 версія]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]
 +
Безверхня Олена Володимирівна

Поточна версія на 18:05, 29 серпня 2012

Назва проекту

Будова та життєдіяльність рослин.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

біологія, інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Будова та життєдіяльність рослин.

Вік учнів, клас

12-13 років(7 клас)

Стислий опис

Вивченням цієї теми починається знайомство учнів з біологією як наукою. Під час роботи над проектом, учні повинні зрозуміти, что живі організми це відкриті системи, в яких будова та функції взаємопов'язані, а також здійснюється постійний обмін з навколишнім середовищем. Використання ІКТ надає широкі можливості для підвищення якості навчального процесу, наочності навчання, рівня засвоєння знань. Серед шкільних предметів саме біологія є одним з тих навчальних предметів, що дає багатий матеріал для відпрацювання найрізноманітніших методів і прийомів роботи з інформацією.Для роботи над проектом учні об'єднуються в групи, обирають тему дослідження, що представляє для них певний інтерес. Учасники кожної групи шукають необхідну інформацію про цікаві та дивовижні рослини в мережі Інтернет, завантажують, обробляють, аналізують та структурують її. Учні досліджують можливості представлення інформації у різних формах з використанням мультимедіа

Повний План вивчення теми

1. Основні процеси життєдіяльності рослини. Поняття про живлення, дихання, фотосинтез рослини 2. Будова рослинної клітини. Лабораторна робота № 1. Будова клітини рослин 3. Тканини рослин. 4. Органи рослин. 5. Корінь і коренева система. Лабораторна робота №2. Корінь і кореневі системи. Видозміни кореня 6. Внутрішня будова кореня. Лабораторна робота № 3*. Внутрішня будова кореня у зв'язку з його функціями 7. Пагін і його будова. Лабораторна робота № 4. Пагін і його будова. Різноманітність пагонів 8. Стебло — вісь пагона. Внутрішня будова стебла. Лабораторна робота №5*. Внутрішня будова стебла у зв'язку з його функціями. 9. Видозміни пагона і його частин. Лабораторна робота № 6. Видозміни пагона. 10. Листок - бічний орган пагона. Лабораторна робота № 7. Будова і різноманітність листків 11. Внутрішня будова і функції листка. Лабораторна робота № 8*. Внутрішня ' будова листка у зв'язку з його функціями 12. Космічна роль зелених рослин. Зв'язки рослин із іншими компонентами екосистем. 13. Узагальнення знань з теми.

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів: Відповідно до вимог Державного стандарту та навчальної програми з біології наприкінці вивчення теми:

Учень називає: основні процеси життєдіяльності рослини (ріст, живлення, фотосинтез, дихання, транспорт речовин); умови, необхідні для життєдіяльності рослини; основні компоненти клітини рослини (оболонка, цитоплазма, ядро, пластиди, вакуолі); тканини рослини (твірні, покривні, основні, провідні); вегетативні органи рослини (корінь, пагін: брунька, стебло, листок) та їх функції.

Наводить приклади: впливу факторів середовища на процеси життєдіяльності рослин; рухів рослин; господарської цінності рослин; використання добрив у сільському господарстві.

Характеризує: будову кореня, види коренів, типи кореневих систем, видозміни кореня; грунт як джерело поживних речовин; роль мінерального живлення в житті рослин; роль пагона в забезпеченні надходження, транспорту і виведення речовин; бруньку як зародковий пагін; видозміни пагона; будову листка та його роль у забезпеченні процесу фотосинтезу, газообміні та випаровуванні.

Порівнює: прості та складні листки, типи жилкування, розташування листків на стеблі; процеси фотосинтезу та дихання.

Спостерігає та описує: будову клітини рослин; корінь і кореневі системи, видозміни кореня; пагін та його будову, різноманітність пагонів, видозміни; будову та різноманітність листків; досліди з вивчення процесів фотосинтезу, дихання, мінерального живлення, транспорту речовин, випаровування.

Дотримується правил виготовлення мікропрепаратів, роботи з лупою та мікроскопом.

Робить висновок про: основні функції рослинного організму; зв'язок органів у рослинному організмі; значення рослин у забезпеченні життя на Землі

Володіє навичками XXI століття:

— творчістю і інноваційністю — розвиває критичне мислення і вміння вирішувати проблеми — розвиває комунікативні навички та навички співробітництва — уміє працювати з інформацією, має медіа та комп’ютерні навички — розвиває життєві та кар’єрні навички — проявляє продуктивність та вміння з’ясовувати та враховувати кількісні показники — проявляє лідерство та відповідальність — життєві та кар’єрні навички

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Під час роботи над проектом на першому етапі, переглядаючи презентацію вчителя, учні ознайомлюються з темою, обговорюють питання, консультуються із учителем, об’єднуються у групи , відповідно до вегетативних органів рослини, які будуть вивчатися: "Корінь", "Стебло", "Листок", розподіляють ролі. Переглядають джерела Інтернету, друковані матеріали, проводять дослідження в бібліотеках, відбирають необхідний матеріал, планують свою роботу. На другому етапі проекту групи отримують завдання, обговорюють його, працюють з рекомендованою вчителем літературою та матеріалами Інтернет, відбирають необхідний матеріал. Планують розміщення матеріалу на сторінці публікацій, підбирають ілюстрації, створюють учнівські презентації. Ознайомити учнів з офіційними документами на авторське право. Переглянути презентацію з посібника щодо об’єктів авторського права. Розглянути ситуації несанкціонованого використання матеріалів та наслідки. На кожному етапі проекту здійснюється оцінювання діяльності за допомогою чітко визначених форм, оцінювання вчителем, учнями та самооцінювання за сформованими шаблонами.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ольга Лапко

Фах, навчальний предмет

вчитель біології, біологія

Навчальний заклад

Одеська гімназія №5 Одеської міської ради Одеської області

Місто\село, район, область

м. Одеса

Контактні дані

lapolnik@gmail.com

Відомості про тренінг

'Тренінг в рамках співпраці в Національному проекті «Відкритий світ»

Дати проведення тренінгу

20-25 серпня 2012 року

Місце провведення тренінгу

Одеська гімназія №5

Тренери

Безверхня Олена Володимирівна