Відмінності між версіями «Портфоліо Воронюк Л. А.»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Навчальні цілі)
(Діяльність учнів (скопіювати з Плану))
 
(не показано 22 проміжні версії 2 учасників)
Рядок 7: Рядок 7:
  
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
Історія України. Краєзнавство. Географія. Українська література. Інформатика
+
Історія України. Краєзнавство. Українська література. Інформатика
  
 
=Навчальна тема (як записано в програмі)=
 
=Навчальна тема (як записано в програмі)=
Рядок 23: Рядок 23:
  
 
= Повний План вивчення теми =
 
= Повний План вивчення теми =
План проекту
+
[https://docs.google.com/file/d/0B4NR6OplnD0SNkRxTE5ycmt6NHc/edit План проекту]
План впровадження
+
[http://wiki.iteach.com.ua/index.php?title=%D0%9F%D0%BE%D1%80%D1%82%D1%84%D0%BE%D0%BB%D1%96%D0%BE_%D0%92%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D1%8E%D0%BA_%D0%9B._%D0%90.&action=edit&section=6 План впровадження]
  
 
=Навчальні цілі=
 
=Навчальні цілі=
Рядок 35: Рядок 35:
  
 
=Діяльність учнів (скопіювати з Плану)=
 
=Діяльність учнів (скопіювати з Плану)=
На початку проекту вчитель показує презентацію проводить опитування з метою визначення навчальних потреб учнів. З‘ясування навчальних потреб учнів буде здійснюватись на основі тестування, використання '''таблиць З-Х-Д''', '''презентації вчителя'''. Учням пропонується заповнити таблицю '''«ЗХД»'''.  
+
На початку проекту вчитель показує презентацію проводить опитування з метою визначення навчальних потреб учнів. З‘ясування навчальних потреб учнів буде здійснюватись на основі тестування, використання таблиць З-Х-Д, [https://docs.google.com/file/d/0B4NR6OplnD0SX00tTlVZUUZlWWs/edit презентації вчителя]. Учням пропонується заповнити таблицю «ЗХД».  
На першому етапі, переглядаючи презентацію вчителя  учні ознайомлюються з темою, обговорюють питання, у ході мозкового штурму складають асоціативний кущ з теми або схеми, консультуються із учителем. Вчитель знайомить учнів з перевагами проектного методу навчання, повідомляє батьків про створення учнівських проектів, просить їхньої допомоги дітям, ознайомлює учнів з офіційними документами на авторське право. Вчитель демонструє '''презентацію про авторське право''', намагається забезпечити відповідальне та відповідне використання Інтернет ресурсів. Учні у своїх дослідженнях спираються на законодавство про авторське право.Розглядає з школярами ситуації несанкціонованого використання матеріалів та наслідки.  Вчитель ділить дітей на групи за допомогою жеребкування. У малих групах учні проводять розподіл ролей:
+
На першому етапі, переглядаючи презентацію вчителя  учні ознайомлюються з темою, обговорюють питання, у ході мозкового штурму складають асоціативний кущ з теми або схеми, консультуються із учителем. Вчитель знайомить учнів з перевагами проектного методу навчання, повідомляє батьків про створення учнівських проектів, просить їхньої допомоги дітям, ознайомлює учнів з офіційними документами на авторське право. Вчитель демонструє презентацію про авторське право, намагається забезпечити відповідальне та відповідне використання [https://docs.google.com/file/d/0B4NR6OplnD0SQllOemVNSWNsems/edit Інтернет ресурсів]. Учні у своїх дослідженнях спираються на законодавство про авторське право.Розглядає з школярами ситуації несанкціонованого використання матеріалів та наслідки.  Вчитель ділить дітей на групи за допомогою жеребкування. У малих групах учні проводять розподіл ролей:
 
об’єднуються у групи по 4-6 осіб, розподіляють ролі. На другому етапі проекту групи отримують конкретне завдання, обговорюють його, працюють з рекомендованою вчителем літературою та матеріалами Інтернет, відбирають необхідний матеріал, проводять заплановані дослідження, узагальнюють їх, обговорюють власні думки та результати.
 
об’єднуються у групи по 4-6 осіб, розподіляють ролі. На другому етапі проекту групи отримують конкретне завдання, обговорюють його, працюють з рекомендованою вчителем літературою та матеріалами Інтернет, відбирають необхідний матеріал, проводять заплановані дослідження, узагальнюють їх, обговорюють власні думки та результати.
 
Завдання для роботи груп:
 
Завдання для роботи груп:
1. Архіваріуси. Дослідити (за писемними історичними джерелами), походження назви Кам’янець, та зробити аналіз завдяки яким  гіпотезам існують суперечності відносно віку та назви міста.  
+
1. Архіваріуси. Дослідити (за писемними історичними джерелами), походження назви Кам’янець, та зробити аналіз, завдяки яким  гіпотезам існують суперечності відносно віку та назви міста.  
2. Літератори.Написати вірші, легенди, твори- ессе про славу і велич міста.
+
2. Літератори.[https://docs.google.com/file/d/0B4NR6OplnD0SdjktaUtXUzctYlU/edit Написати вірші], легенди, есе про славу і велич міста.
3. Археологи. Відвідати історико-архітектурні пам’ятки міста, музеї, створити інтерактивну презентацію та представити її класу.
+
3. Археологи. Відвідати історико-архітектурні пам’ятки міста, музеї, створити інтерактивну презентацію та представити її на шкільній історико-краєзнавчій конференції.
4. Соціологи.Співставити історичне минуле міста та сьогодення. Спробувати надати можливі пропозиції щодо  історико - культурних та туристичних перспектив міста.
+
4. Соціологи.Співставити історичне минуле міста та сьогодення. Спробувати надати можливі пропозиції щодо  культурних та туристичних перспектив міста.
Знайомить із правилами створення списку використаних джерел для учнів різних вікових категорій. Вчитель вчить учнів критично оцінювати '''веб-ресурси.''' Вчитель дає завдання створити учнівський блог.Учні працюють над блогом та наповнюють його інформацією про своє дослідження.Учасники проекту отримують групові завдання для третього етапу проекту, обмірковують їх, обирають відповідальних за написання кожної статті. Учні працюють у бібліотеках, використовують Інтернет, підбирають необхідний матеріал, узагальнюють його. Планують розміщення матеріалу на сторінці публікацій, підбирають ілюстрації, створюють учнівські публікаціі, '''презентації,''' (по можливості) '''фільми'''. На кожному етапі проекту здійснюється оцінювання діяльності за допомогою чітко визначених форм оцінювання вчителем, учнями та самооцінювання за сформованими шаблонами.   
+
Знайомить із правилами створення списку використаних джерел для учнів різних вікових категорій. Вчитель вчить учнів критично оцінювати веб-ресурси. Вчитель дає завдання створити  
Оцінювання учнівських комп’ютерних робіт та їх діяльність в ході виконання проекту виконується у вигляді покрокової перевірки виконання завдань, відслідковування рівня досягнень учнів. Проводиться рефлексія. Основна увага при оцінюванні учнів в першу чергу звертається на корисність інформації. Диференціацію використовуємо враховуючи ролі та можливості кожного учасника в самій групі: більш  старанні учні створюють творчі звіти, ведуть блог, менш обізнані в даній темі проводять анкетування, створюють блок-схеми, заповнюють таблиці. Вчитель визначає типи сприйняття учнів, яка півкуля домінує та стилі множинного інтелекту. Для цієї роботи можна виконати різні види тестів. За отриманими результатами вчитель форму є групи учнів. Бажано щоб до однієї групи попали учні з різними типами сприйняття та різними стилями множинного інтелекту. Вчитель як фасилітатор в навчанні учнів за методом проектів здійснює ненав'язливу допомогу учням. Ні в якому разі не вирішує за дітей, допомагає у вирішенні складних питань, толерантно ставиться до різних думок, поважає думку учнів. Наприкінці виконання роботи учні систематизують набуті знання за даною темою. Закінчення роботи та підведення підсумків відбувається як захист проекту у вигляді демонстрації готового продукту  на шкільній учнівській історико-краєзнавчій конференції; проводиться нагородження кращих учасників.
+
[http://www.blogger.com/blogger.g?blogID=1430024150136045767#allposts/postNum=0 учнівський блог] Учні працюють над блогом та наповнюють його інформацією про своє дослідження.Учасники проекту отримують групові завдання для третього етапу проекту, обмірковують їх, обирають відповідальних за написання кожної статті. Учні працюють у бібліотеках, використовують Інтернет, підбирають необхідний матеріал, узагальнюють його. Планують розміщення матеріалу на сторінці публікацій, підбирають ілюстрації, створюють [https://docs.google.com/file/d/0B4NR6OplnD0ScmUtX2VXZmtxNWs/edit учнівські публікаціі],[https://docs.google.com/file/d/0B4NR6OplnD0SNEhYVnRrdVNqS1k/edit' презентації,(по можливості) [https://docs.google.com/file/d/0B4NR6OplnD0SZms1clBkVUNCUm8/edit фільми]. На кожному етапі проекту здійснюється оцінювання діяльності за допомогою чітко визначених форм оцінювання вчителем, учнями та самооцінювання за сформованими [https://docs.google.com/file/d/0B4NR6OplnD0SeXUxcXlnWGp0ejQ/edit шаблонами].   
 +
Оцінювання учнівських комп’ютерних робіт та їх діяльність в ході виконання проекту виконується у вигляді покрокової перевірки виконання завдань, відслідковування рівня досягнень учнів. Проводиться рефлексія. Основна увага при оцінюванні учнів в першу чергу звертається на корисність інформації. Диференціацію використовуємо враховуючи ролі та можливості кожного учасника в самій групі: більш  старанні учні створюють творчі звіти, ведуть блог, менш обізнані в даній темі проводять анкетування, створюють блок-схеми, заповнюють таблиці. Вчитель визначає типи сприйняття учнів, яка півкуля домінує та стилі множинного інтелекту. Для цієї роботи можна виконати різні види тестів. За отриманими результатами вчитель формує групи учнів. Бажано, щоб до однієї групи попали учні з різними типами сприйняття та різними стилями множинного інтелекту. Вчитель як фасилітатор в навчанні учнів за методом проектів здійснює ненав'язливу допомогу учням. Ні в якому разі не вирішує за дітей, допомагає у вирішенні складних питань, толерантно ставиться до різних думок, поважає думку учнів. Наприкінці виконання роботи учні систематизують набуті знання за даною темою. Закінчення роботи та підведення підсумків відбувається як захист проекту у вигляді демонстрації готового продукту  на шкільній учнівській історико-краєзнавчій конференції; на [https://docs.google.com/file/d/0B4NR6OplnD0SaGQzcXpmSDE5VlE/edit сайті KAMPODNAME].Проводиться нагородження кращих учасників.
 +
Вчитель розробляє [https://docs.google.com/document/d/1D4CgTe_6IUS1OjJb_CsyEvqmOrrqHEd1XFtAXir44aY/edit  методичний матеріал по запровадженню інформаційних] технологій в навчальному процесі.
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Поточна версія на 22:58, 30 серпня 2012



Назва проекту

Славлю місто своє!

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія України. Краєзнавство. Українська література. Інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Місто Кам'янець-Подільський у ХХ - ХХІ ст.

Вік учнів, клас

12-13 років 7клас

Стислий опис

Навчальний проект з спецкурсу "Моє місто - Кам'янець-Подільський" для 7 класу за темою «Місто у ХХ - поч.ХХІ ст.» Данний проект передбачає інформаційні та експериментальні дослідження п'яти груп учнів сьомого класу, які готують проект, що має виявити історико-туристичне значення м.Кам'янця - Подільського в контексті історії України. На основі аналізу комплексу джерел: наукових праць О.Завальнюка, М.Петрова, О.Пламеницької, О.Комарницького та інших вчених, опублікованих газетних статей та матеріалів використаних з Інтернет – ресурсів, а також зібраних власних матеріалів учні подають основні відомості з туристичних принад міста, з’ясовують, систематизовують і узагальнюють матеріал з історичного підґрунтя розвитку сучасного туристичного Кам’янця.Складають власні легенди та поетичні твори.Створюють презентації і знімають авторські фільми. На відміну від наукових досліджень, які ґрунтовно вивчають історичне минуле і сьогоднішнє міста, даний проект набагато скромніший – окреслює лише основні етапи його розвитку, фіксує найважливіші сьогоднішні події його життя, являється рекламою для популяризації історично-культурної спадщини міста.

Повний План вивчення теми

План проекту План впровадження

Навчальні цілі

Сформувати в учнів цілісне уявлення про період виникнення міста Кам’янця-Подільського, його історико-культурне значення. Формувати компетентність школярів щодо з’ясування суперечливих питань про періодизацію, реставрацію і використання деяких історико - архітектурних об’єктів. Розвивати образні та логічні компетенції учнів. Виховувати інтерес до вивчення минулого і сучасного власної родини, міста, краю. На початку проекту для визначення навчальних потреб учнів заповнюється таблиця ЗХД. Учитель знайомить учнів з вхідною презентацією та буклетом. Протягом роботи над проектом учні працюють над проблемними завданнями в групах. Наприкінці проекту вчитель оцінює результати у спеціальній таблиці.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

На початку проекту вчитель показує презентацію проводить опитування з метою визначення навчальних потреб учнів. З‘ясування навчальних потреб учнів буде здійснюватись на основі тестування, використання таблиць З-Х-Д, презентації вчителя. Учням пропонується заповнити таблицю «ЗХД». На першому етапі, переглядаючи презентацію вчителя учні ознайомлюються з темою, обговорюють питання, у ході мозкового штурму складають асоціативний кущ з теми або схеми, консультуються із учителем. Вчитель знайомить учнів з перевагами проектного методу навчання, повідомляє батьків про створення учнівських проектів, просить їхньої допомоги дітям, ознайомлює учнів з офіційними документами на авторське право. Вчитель демонструє презентацію про авторське право, намагається забезпечити відповідальне та відповідне використання Інтернет ресурсів. Учні у своїх дослідженнях спираються на законодавство про авторське право.Розглядає з школярами ситуації несанкціонованого використання матеріалів та наслідки. Вчитель ділить дітей на групи за допомогою жеребкування. У малих групах учні проводять розподіл ролей: об’єднуються у групи по 4-6 осіб, розподіляють ролі. На другому етапі проекту групи отримують конкретне завдання, обговорюють його, працюють з рекомендованою вчителем літературою та матеріалами Інтернет, відбирають необхідний матеріал, проводять заплановані дослідження, узагальнюють їх, обговорюють власні думки та результати. Завдання для роботи груп: 1. Архіваріуси. Дослідити (за писемними історичними джерелами), походження назви Кам’янець, та зробити аналіз, завдяки яким гіпотезам існують суперечності відносно віку та назви міста. 2. Літератори.Написати вірші, легенди, есе про славу і велич міста. 3. Археологи. Відвідати історико-архітектурні пам’ятки міста, музеї, створити інтерактивну презентацію та представити її на шкільній історико-краєзнавчій конференції. 4. Соціологи.Співставити історичне минуле міста та сьогодення. Спробувати надати можливі пропозиції щодо культурних та туристичних перспектив міста. Знайомить із правилами створення списку використаних джерел для учнів різних вікових категорій. Вчитель вчить учнів критично оцінювати веб-ресурси. Вчитель дає завдання створити учнівський блог Учні працюють над блогом та наповнюють його інформацією про своє дослідження.Учасники проекту отримують групові завдання для третього етапу проекту, обмірковують їх, обирають відповідальних за написання кожної статті. Учні працюють у бібліотеках, використовують Інтернет, підбирають необхідний матеріал, узагальнюють його. Планують розміщення матеріалу на сторінці публікацій, підбирають ілюстрації, створюють учнівські публікаціі,презентації, (по можливості) фільми. На кожному етапі проекту здійснюється оцінювання діяльності за допомогою чітко визначених форм оцінювання вчителем, учнями та самооцінювання за сформованими шаблонами. Оцінювання учнівських комп’ютерних робіт та їх діяльність в ході виконання проекту виконується у вигляді покрокової перевірки виконання завдань, відслідковування рівня досягнень учнів. Проводиться рефлексія. Основна увага при оцінюванні учнів в першу чергу звертається на корисність інформації. Диференціацію використовуємо враховуючи ролі та можливості кожного учасника в самій групі: більш старанні учні створюють творчі звіти, ведуть блог, менш обізнані в даній темі проводять анкетування, створюють блок-схеми, заповнюють таблиці. Вчитель визначає типи сприйняття учнів, яка півкуля домінує та стилі множинного інтелекту. Для цієї роботи можна виконати різні види тестів. За отриманими результатами вчитель формує групи учнів. Бажано, щоб до однієї групи попали учні з різними типами сприйняття та різними стилями множинного інтелекту. Вчитель як фасилітатор в навчанні учнів за методом проектів здійснює ненав'язливу допомогу учням. Ні в якому разі не вирішує за дітей, допомагає у вирішенні складних питань, толерантно ставиться до різних думок, поважає думку учнів. Наприкінці виконання роботи учні систематизують набуті знання за даною темою. Закінчення роботи та підведення підсумків відбувається як захист проекту у вигляді демонстрації готового продукту на шкільній учнівській історико-краєзнавчій конференції; на сайті KAMPODNAME.Проводиться нагородження кращих учасників. Вчитель розробляє методичний матеріал по запровадженню інформаційних технологій в навчальному процесі.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Людмила Воронюк

Фах, навчальний предмет

Вчитель історіїї та права

Навчальний заклад

Спеціалізована загальноосвітня І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням інформатики школа №5

Місто\село, район, область

м.Кам'янець-Подільський, Хмельницька обл.

Контактні дані

e-mail L.voronyuk@mail.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

15-21.08.2012

Місце провведення тренінгу

СЗОШ №5

Тренери

Ляхоцька О.Є.