Відмінності між версіями «Портфоліо Єрьоміної А.В.»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Навчальні цілі)
(Контактні дані)
 
(не показано 34 проміжні версії 2 учасників)
Рядок 1: Рядок 1:
 +
=Назва проекту=
 +
<span style="color:#EE2C2C;font-size:19pt">''"Життя - яскрава картинка навколо нас"''
  
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
  
фізика, інформатика
+
 
 +
<span style="color:red; font-weight:bold">фізика
 +
 
 +
інформатика
  
 
=Навчальна тема (як записано в програмі)=
 
=Навчальна тема (як записано в програмі)=
  
Дисперсія світла. Спектральний склад світла. Кольори.
+
<span style="color:#EE2C2C;font-size:19pt">''Дисперсія світла. Спектральний склад світла. Кольори''
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
  
 
7 клас, 12-13 років
 
7 клас, 12-13 років
 +
 +
=Стислий опис проекту=
 +
 +
У новій економіці знань особливо цінуються: гнучка адаптація у життєвих ситуаціях; самостійне критичне мислення; комунікабельність; інформаційна грамотність; винахідливе мислення; вирішення проблем; прийняття рішень; спільна робота в команді; ефективне спілкування; творчий підхід до справи; висока працездатність. Тому метод проектів вважається одним із перспективних видів навчання, тому що він створює умови для творчої самореалізації учнів, підвищує мотивацію для отримання знань, сприяє розвитку їхніх інтелектуальних здібностей. Учні набувають досвіду вирішення реальних проблем з огляду на майбутнє самостійне життя, які проектують у навчанні.
 +
Фізика є одним з тих навчальних предметів, що дає багатий матеріал для відпрацювання найрізноманітніших методів і прийомів роботи з інформацією. Оскільки фізика – це те, що нас оточує і що ми бачимо, то у 7 класі найцікавіше дітям дізнатися чому трава зелена, а небо – синє, чому змінюються кольори, звідки з’являється веселка.  Життя – рухлива, різнокольорова картина.  Під час викладання «Дисперсія світла. Спектральний склад світла. Кольори» учні працюють над проектом «Життя – яскрава картинка навколо нас». На початку проекту учні об’єднуються в групи «Історики», «Фізики», кожна з яких займається дослідженням свого питання, шукають цікаву інформацію про властивості світла та кольори в мережі Інтернет, обробляють, аналізують та структурують її. В ході роботи над проектом учні створюють презентації, якими поповнюють мультимедійний банк кабінету фізики, готують та проводять для однолітків конференцію "Життя - яскрава картинка навколо нас" [https://docs.google.com/open?id=0B7kY_2cb_kkqSDNOeVV0U2RmdFk презентація учнів].
 +
 +
=План вивчення теми=
 +
 +
[https://docs.google.com/open?id=0B7kY_2cb_kkqUlJ1QmFfenFwTUU План вивчення теми]
  
 
=Навчальні цілі=
 
=Навчальні цілі=
Рядок 19: Рядок 33:
  
 
=Опис оцінювання=
 
=Опис оцінювання=
 +
 +
[https://docs.google.com/document/d/1jcnaiWVlkxNRNDU5QT8LbLmktqFma0VRbuL-PpAu4S4/edit Оцінювання усних виступів]
 +
 +
[https://docs.google.com/document/d/1jCHVBVDnUfhsefm65efGobkffZyEvPZ5nEDuk0HB9XY/edit Оцінювання спільної діяльності]
 +
 +
[https://docs.google.com/document/d/1gw19sqmA5ksnmivZzGglaE5PrXxbRhsreI20JwI3A1Y/edit Оцінювання мультимедійного проекту]
  
 
=Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)=
 
=Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)=
 +
 +
1 етап.
 +
Переглядаючи презентацію вчителя [https://docs.google.com/open?id=0B7kY_2cb_kkqNG5GTS1Ja1ZzSlU презентацію вчителя], учні знайомляться з темою проекту, обєднуються в групи «Історики» та «Фізики», обговорюють питання і розподіляють ролі між собою. Переглядають джерела Інтернету, друковані матеріали, проводять дослідження в бібліотеках, відбирають необхідний матеріал, планують свою роботу.
 +
 +
2 етап.
 +
Учні шукають інформацію у бібліотеках, мережі Інтернет, аналізують її, узагальнюють.
 +
«Історики» знаходять  інформацію, яка пов’язана з історією відкриття дисперсії, відкриттям кольорів, згадкою веселки в міфології та літературі.
 +
«Фізики» знаходять інформацію, яка пов’язана фізичною суттю дисперсії, спектральним складом світла.
 +
 +
3 етап.
 +
Підбирають ілюстрації, створюють презентації.
 +
 +
4 етап.
 +
Демонстрація результату.
 +
 +
На кожному етапі проекту здійснюється оцінювання діяльності за допомогою чітко визначених форм, оцінювання вчителем, учнями та самооцінювання за сформованими шаблонами.
 +
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 +
 +
[[Файл:Anna.jpg]]
  
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
Рядок 41: Рядок 80:
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
  
'' ''
+
''eremina-a@ukr.net ''
 +
 
 +
 
 +
''ereminaanna81@gmail.com ''
  
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=

Поточна версія на 09:38, 23 серпня 2012

Назва проекту

"Життя - яскрава картинка навколо нас"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

фізика

інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Дисперсія світла. Спектральний склад світла. Кольори

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

У новій економіці знань особливо цінуються: гнучка адаптація у життєвих ситуаціях; самостійне критичне мислення; комунікабельність; інформаційна грамотність; винахідливе мислення; вирішення проблем; прийняття рішень; спільна робота в команді; ефективне спілкування; творчий підхід до справи; висока працездатність. Тому метод проектів вважається одним із перспективних видів навчання, тому що він створює умови для творчої самореалізації учнів, підвищує мотивацію для отримання знань, сприяє розвитку їхніх інтелектуальних здібностей. Учні набувають досвіду вирішення реальних проблем з огляду на майбутнє самостійне життя, які проектують у навчанні. Фізика є одним з тих навчальних предметів, що дає багатий матеріал для відпрацювання найрізноманітніших методів і прийомів роботи з інформацією. Оскільки фізика – це те, що нас оточує і що ми бачимо, то у 7 класі найцікавіше дітям дізнатися чому трава зелена, а небо – синє, чому змінюються кольори, звідки з’являється веселка. Життя – рухлива, різнокольорова картина. Під час викладання «Дисперсія світла. Спектральний склад світла. Кольори» учні працюють над проектом «Життя – яскрава картинка навколо нас». На початку проекту учні об’єднуються в групи «Історики», «Фізики», кожна з яких займається дослідженням свого питання, шукають цікаву інформацію про властивості світла та кольори в мережі Інтернет, обробляють, аналізують та структурують її. В ході роботи над проектом учні створюють презентації, якими поповнюють мультимедійний банк кабінету фізики, готують та проводять для однолітків конференцію "Життя - яскрава картинка навколо нас" презентація учнів.

План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі

Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів відповідають Державним вимогам до рівня загальноосвітньої підготовки учнів та програми з фізики. Проект спрямований на розвиток навичок ХХІ століття, навчання за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій. Освіта - це основний рушій інновацій та можливостей. Проект розвиває творчість , критичне мислення: з’ясування причинно-наслідкових зв’язків, розуміння взаємозв’язків між системами, оформлення, аналіз та синтезування інформації для вирішення проблем та відповідей на запитання; комунікативні навички та навички співробітництва: розуміння, усвідомлення ролі ефективного спілкування, створення та використання різних видів спілкування: усного, письмового та за допомогою мультимедіа-засобів в різноманітних формах та в різних умовах; вміння працювати з інформацією, медіа та комп’ютерні навички: вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем, використання комп’ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації, володіння базовим розумінням етичних/правових питань, пов’язаних з доступом та використанням інформації. Наприцінці вивчення теми учні зможуть: виділяти основні властивості світла, пояснювати дисперсію світла, характеризувати кольорову гаму світла, шукати необхідну інформацію в Інтернеті; створювати та захищати власні роботи.

Опис оцінювання

Оцінювання усних виступів

Оцінювання спільної діяльності

Оцінювання мультимедійного проекту

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

1 етап. Переглядаючи презентацію вчителя презентацію вчителя, учні знайомляться з темою проекту, обєднуються в групи «Історики» та «Фізики», обговорюють питання і розподіляють ролі між собою. Переглядають джерела Інтернету, друковані матеріали, проводять дослідження в бібліотеках, відбирають необхідний матеріал, планують свою роботу.

2 етап. Учні шукають інформацію у бібліотеках, мережі Інтернет, аналізують її, узагальнюють. «Історики» знаходять інформацію, яка пов’язана з історією відкриття дисперсії, відкриттям кольорів, згадкою веселки в міфології та літературі. «Фізики» знаходять інформацію, яка пов’язана фізичною суттю дисперсії, спектральним складом світла.

3 етап. Підбирають ілюстрації, створюють презентації.

4 етап. Демонстрація результату.

На кожному етапі проекту здійснюється оцінювання діяльності за допомогою чітко визначених форм, оцінювання вчителем, учнями та самооцінювання за сформованими шаблонами.

Відомості про автора

Anna.jpg

Ім'я, прізвище

Єрьоміна Анна Володимирівна

Фах, навчальний предмет

вчитель фізики, фізика

Навчальний заклад

Одеська гімназія №8 Одеської міської ради Одеської області

Місто ,район, область

м.Одеса, Малиновський район, Одеська область

Контактні дані

eremina-a@ukr.net


ereminaanna81@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг в рамках співпраці в Національному проекті «Відкритий світ»

Дати проведення тренінгу

13.08.2012 – 18.08.2012

Місце проведення тренінгу

Одеська гімназія № 8 Одеської міської ради Одеської області

Тренери

Таран Віра Петрівна