Відмінності між версіями «Портфоліо Ярышкиной ?рины Анатольевны з теми :»
Матеріал з Iteach WIKI
(→Опис оцінювання) |
|||
(не показані 19 проміжних версій ще одного учасника) | |||
Рядок 1: | Рядок 1: | ||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
=Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети= | =Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети= | ||
История Украини и всемирная история. | История Украини и всемирная история. | ||
Рядок 15: | Рядок 11: | ||
Княгиня Ольга. Реформи. | Княгиня Ольга. Реформи. | ||
==Повний План вивчення теми== | ==Повний План вивчення теми== | ||
− | 1.Легенди о происхождении кн.Ольги. | + | |
− | 2 | + | 1. Легенди о происхождении кн.Ольги. |
− | + | 2. Княжение Ольги.Проведение реформ. | |
+ | 3. Роль княгини Ольги в создании государства. | ||
+ | |||
+ | '''ТЕМА: Виникнення та розвиток Київської Русі.''' | ||
+ | Княгиня Ольга. Реформаторська політика княгині. | ||
+ | |||
+ | '''Мета:''' продовжити вивчення процесу розвитку давньоруської держави в період князювання Ольги; | ||
+ | показати реформаторську діяльність княгині. | ||
+ | Розвивати вміння учнів давати характеристику історичним особам , розвивати навички політичного аналізу. | ||
+ | Виховувати в учнів інтерес до минулого українського народу. | ||
+ | |||
+ | '''Опорні поняття:''' держава, феодальний устрій, соціальні стани, реформи. | ||
+ | Обладнання: карта «Київська Русь»,портрет княгині Ольги, історичні атласи. | ||
+ | |||
+ | '''Тип уроку:''' комбінований. | ||
+ | |||
+ | '''Хід уроку:''' | ||
+ | |||
+ | '''1.''' Організаційна частина уроку. | ||
+ | |||
+ | '''2.''' Актуалізація знань учнів. | ||
+ | Повторення історичних процесів: | ||
+ | - Які теорії існують про походження назви «Русь»? | ||
+ | - Що таке держава? | ||
+ | - Пригадайте засновників династій Київичів та Рюриковичів. | ||
+ | - Які східнослов’янські племена не хотіли підпорядковуватись Києву? | ||
+ | Коли,чому,як з’явилась держава у східних слов’ян?(зобразити процес у вигляді графічно-логічного ланцюжка). | ||
+ | |||
+ | '''3.''' Викладення нового матеріалу: | ||
+ | Держава ранньофеодального типу була створена напр. IX ст., а за часів князювання Ольги й Святослава держава розвивається і зміцнюється. | ||
+ | |||
+ | '''А)''' Легенди про походження княгині Ольги: | ||
+ | - вона дочка боярина | ||
+ | - її називають дочкою перського князя | ||
+ | - приписують болгарське походження | ||
+ | - вважають рідною дочкою Олега | ||
+ | |||
+ | '''Б)''' Питання на активізацію пізнавальної діяльності учнів: за що княгиня Ольга була названа наймудрішою серед людей і визнана церквою Святою Рівноапостольною? | ||
+ | |||
+ | |||
+ | '''Життя і діяльність княгині Ольги (945 - 969 рр.)''' | ||
+ | |||
+ | Ольга (945-964). Померла 969 році. | ||
+ | |||
+ | '''Внутрішня політика''' | ||
+ | |||
+ | - Регент до повноліття Святослава. | ||
+ | |||
+ | - Помста древлянам за Ігоря. | ||
+ | |||
+ | - Установлення норми данини («уроків»), місць збору – «погостів». | ||
+ | |||
+ | - Окреслення державних володінь. | ||
+ | |||
+ | - «Знамення». | ||
+ | |||
+ | - Розбудування Києва. | ||
+ | |||
+ | - Фактичне ведення внутрішніх справ до 965 року. | ||
+ | |||
+ | '''Зовнішня політика''' | ||
+ | |||
+ | - Прийняття християнства, налагодження дипломатичних зв’язків. | ||
+ | |||
+ | - 961 р. – установлення дипломатичних відносин з Німецьким королівством. | ||
+ | |||
+ | - Сприяння зростанню міжнародного авторитету Київської Русі. | ||
+ | |||
+ | - 965 рік – візит до Візантії, прийом імператора Костянтином Багрянородним. | ||
+ | |||
+ | '''В)''' Роль княгині Ольги в історії очима стародавніх авторів та видатних вчених. | ||
+ | |||
+ | - Нестор-літописець «Світанок перед сонцем», «Наймудріша серед усіх людей». | ||
+ | |||
+ | - Сучасники Володимира називали її «Наймудріша серед чоловіків». | ||
+ | |||
+ | - І. Крип’якевич «Жінка впродовж кільканадцяти років мала владу у великій державі», «Що є свідоцтвом її великого таланту». | ||
+ | |||
+ | - М. Грушевський «Ольга держала сильною рукою державну систему й не дала їй ні ослабнути, ні розвалитися». | ||
+ | |||
+ | |||
+ | '''Висновок:''' протягом короткого часу княгиня Ольга навела порядок в Київській державі, в якій наступив спокій, мир і процвітання. | ||
+ | |||
+ | |||
+ | '''Закріплення:''' в «Повісті минулих літ» Ольга постає жорстокою, мстивою, не милосердною на початку свого князювання і мудрою, поважною в останні роки свого правління. Яку мету переслідував автор «Повісті», наголошуючи на такій зміні її вдачі. Яка подія стала визначальною в житті княгині Ольги. | ||
+ | |||
+ | |||
+ | '''Домашнє завдання:''' продовжити зміст. | ||
+ | На цвинтарі Десятинної церкви знаходиться кам’яний саркофаг, який дехто вважає труною княгині Ольги. Уявіть, що вам необхідно зробити до нього пам’ятну табличку, початок є, необхідно продовжити текст. «Тут похована княгиня Ольга…». | ||
=Навчальні цілі= | =Навчальні цілі= | ||
Рядок 27: | Рядок 111: | ||
=Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)= | =Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)= | ||
=Відомості про автора= | =Відомості про автора= | ||
+ | |||
==Ім'я, прізвище== | ==Ім'я, прізвище== | ||
+ | Ярышкина Ирина | ||
==Фах, навчальний предмет== | ==Фах, навчальний предмет== | ||
+ | высшее,история | ||
==Навчальний заклад== | ==Навчальний заклад== | ||
+ | Одесская сш №69 | ||
==Місто\село, район, область== | ==Місто\село, район, область== | ||
+ | Одесса | ||
==Контактні дані== | ==Контактні дані== | ||
+ | |||
=Відомості про тренінг= | =Відомості про тренінг= | ||
==Дати проведення тренінгу== | ==Дати проведення тренінгу== | ||
+ | 13.08 - 17.08.2012 | ||
+ | |||
==Місце проведення тренінгу== | ==Місце проведення тренінгу== | ||
+ | Малиновский район, г. Одесса, Одесская СШ №69. | ||
+ | |||
==Тренери== | ==Тренери== | ||
[[Категорія: Шаблони]] | [[Категорія: Шаблони]] | ||
+ | Якимова Е.В. |