Відмінності між версіями «Проект "Подорож у галактику електричних схем"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Повний План вивчення теми)
 
(не показані 47 проміжних версій 2 учасників)
Рядок 1: Рядок 1:
  
 +
 +
  
 
=Назва проекту=
 
=Назва проекту=
==Кисень=
+
==Подорож у галактику  електричних схем==
  
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
=хімія.фізика, біологія,інформатика,екологія=
+
==Трудове  навчання 7 клас, Фізика-Електрика==
  
=Навчальна тема (як записано в програмі)=
+
=Навчальні цілі=
=Прості речовини. Метали та Неметали=
+
Визначає особливості  паралельно, послідовного  з’єднання  споживачів  і  джерел  електроенергії.
 +
Виконує: правила монтажу  електричних схем.
 +
Обґрунтовує: розміщення, підбір  і  прокладання  проводів.
 +
Здійснює: групування  частин  електричного  кола  за функціональними  ознаками.
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
=7 клас. 13 років.=
+
У даному проекті участь приймають учні 7 класу (13-14років)
  
=Стислий опис=
+
==Стислий опис проекту==
=Проект призначений для учнів 7 класів загальноосвітніх навчальних заходів І-ІІІ ступенів. Назва теми з програми “Прості речовини. Метали та неметали. Оксиген його фізичні і хімічні властивості. Поширеність і колообіг в природі. Використання кисню та його застосування”. Проект буде реалізовуватись паралельно з виконанням основної учбової програми. В межах реалізації проекту учні класу будуть розділені на групи стосовно їх побажань та нахилів, виявлених вході попереднього анкетування. На уроках буде виділено час для представлення продукту діяльності кожної з груп, а на підсумковому уроці з теми буде проведено заключний захист міні проектів кожної групи учнів.  
+
Основними завданнями проекту «Подорож у галактику  електричних схем» є формування умінь орієнтуватися у електротехнічних роботах, поглибити, розширити й узагальнити відомості про особливості  паралельного  і послідовного з’єднання  споживачів  і джерел електроенергії, домогтися свідомого розуміння змісту поняття «електрична схема» та достатнього,  вільного його використання у вивченні трудового  навчання, фізики  і суміжних предметів, а також для практичних занять.  
Основні види діяльності учнів: робота з інформаційними джерелами з даної теми, підготовка доповідей за обраними темами, добір та розв’язок якісних та розрахункових задач з обраної теми.
+
В поєднанні інтерактивне навчання із застосуванням презентацій дають неабияку можливість  активізувати всі види навчальної діяльності: вивчення нового матеріалу, підготовка і перевірка домашнього завдання, самостійна робота, перевірочні і контрольні роботи, позакласна робота, творча робота.  
Продукт діяльності учнів у проекті: презентації доповідей за темами: “Невідомий озон” ,“Колообіг кисню в природі. Біологічна роль кисню ”, “Поетичні рядки де йдеться мова про вогонь та горіння ”,“Як зберегти вміст кисню в атмосфері на колишньому рівні ?”, “Скласти та розв'язати задачи з даної теми ” ,“Скласти сенкени до нових термінів ”,“Запропонувати пам’ятку - попередження пожежищ ”.=
+
Адже процес організації навчання з використанням ІКТ дозволяє:
 +
 зробити процес цікавим, з одного боку, за рахунок новизни і незвичності такої форми роботи для учнів, а з іншого, зробити його захоплюючим і яскравим, різноманітним за формою за рахунок використання мультимедійних можливостей сучасних комп'ютерів;
 +
 ефективно вирішувати проблему наочності навчання, розширити можливості візуалізації навчального матеріалу, роблячи його більш зрозумілим і доступним для учнів;
 +
 здійснювати самостійну навчально-дослідну діяльність (моделювання, метод проектів, розробка презентацій, публікацій тощо), розвиваючи тим самим у школярів творчу активність.
  
= Повний План вивчення теми =
+
==Повний План вивчення теми==
 +
[[https://docs.google.com/file/d/0By2z5Mh8NDckbTR5Tl91UU1RbmM/edit]]
  
=Учень: називає склад молекул кисню; наводить приклади реакцій розкладу і сполучення; описує поширеність Оксигену у природі; характеризує фізичні та хiмічні властивості кисню та заліза, складає рівняння відповідних реакцій; використовує прилад для добування кисню; визначає наявність кисню дослідним шляхом; пояснює суть реакцій розкладу і сполучення, процесів окиснення, горіння, колообіг Оксигену; аналізує умови процесу горіння; обґрунтовує застосування кисню; оцінює роль кисню в життєдіяльності організмів, наслідки процесу іржавіння заліза, значення каталізаторів.=
+
=Навчальні цілі=
 +
Учні  повинні  розпізнавати  джерела  електричної енергії, наводити  приклади електричної енергії.
 +
Учні  повинні  знати правила  монтажу  електричних схем  на панелі.
 +
Учні повинні  вміти  складати  електричні  кола  паралельного, послідовного з’єднання споживачів  і джерел  електроенергії.
 +
Тема  «Паралельне  і послідовне з’єднання споживачів електричної енергії» [[https://docs.google.com/file/d/0By2z5Mh8NDckdm0xOGkzbzlZVE0/edit]] складається з використанням  інтерактивних технологій. Мета  роботи  активізувати  відомості  учнів  про  джерела  енергії, вміння  складати  електричні  кола  паралельного, послідовного з’єднання споживачів  і  джерел  електроенергії, домогтися чіткого  усвідомлення  мотивації вивчення  теми.
  
=Навчальні цілі (скопіювати з Плану)=
+
=Опис оцінювання=
 +
До початку  проекту:
 +
1. Було  проведено бліц-опитуваня[[https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dE9za2k4V25rWG8yYk1VaXpDT3kyUGc6MQ]] учнів  за допомогою тесту  про вміння працювати з комп’ютерними програмами  та Інтернетом (в залежності  від того розподілено ролі в групі).
 +
2. Визначення навчальних потреб учнів за допомогою Мозкової атаки[[https://docs.google.com/file/d/0By2z5Mh8NDckSkktRjVSRzM2ZmM/edit]].
 +
Реалізація  проекту:
 +
1. На початку  проекту  провести  оцінювання знань  за допомогою перевірочної роботи[[https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dENYYWxoNzdDUktINHh5aDlDRU9sSkE6MQ]].
 +
2. Робота з таблицею «ЗХД»[[https://docs.google.com/file/d/0By2z5Mh8NDckQjZNWjZvekpEbmc/edit]].
 +
3. Проводиться  за контрольним  списком  групова  робота над проектом.
 +
4. Проводиться  рефлексія  за контрольними списками «Рефлексія»[[https://docs.google.com/file/d/0By2z5Mh8NDckSG9SNWpMSElqMnc/edit]].
 +
5. В кінці провести самостійну роботу (вміння складати електричні схеми).
 +
Після  закінчення  проекту:
 +
1. Провести  оцінювання  публікації «Історія електрики»[[https://docs.google.com/file/d/0By2z5Mh8NDckM3NRNU1iT2VIMDA/edit]], «Виробництво електрики»[[https://docs.google.com/file/d/0By2z5Mh8NDckeDZhc3Bydm1fV2s/edit]] за формою, вчитель  повинен оцінити  проекти  учнів та їх переконливий  виступ.
 +
2. Провести  самооцінювання  роботи  кожного учня  в групі.
 +
3. За допомогою  форми «Оцінювання  роботи  групи»[[https://docs.google.com/file/d/0By2z5Mh8NDckMk1UU3VKYU4wVUk/edit]] захисту  робіт  учні оцінять  діяльність кожної з груп.
  
=Діяльність учнів (скопіювати з Плану)=
+
=Діяльність учнів та вчителя=
 +
1 урок
 +
Навчальна  тема  розпочинається  з демонстрації вступної  презентації[[https://docs.google.com/file/d/0By2z5Mh8NDckX1Rhcmt5VGpOUlU/edit]] про метод проектів та ознайомлення  учнів з Ключевим  питанням «Чи існує галактика  електричних схем». Запропонувати напрямок «Чому    є важливими знання  про джерела струму»
 +
Провести  анкетування  учнів  за допомогою опитувальника, роздати таблицю «ЗХД» , щоб учні почали  заповнювати  її  протігом проекту – щоб поділитися  поточними  резельтатами, розв’язати  питання, що виникли, запросити до співпраці необхідних фахівців.
 +
Учні  діляться  на три групи. Розподіл на групи здійснюється після опитування після  обробки  опитувальника:
 +
- ті  учні, які  володіють  навичками  створення презентацій, публікацій – редактори;
 +
- ті учні, які  володіють  навичками користування інтернет-ресурсів  – дослідники;
 +
- всі інші  діти – техніки;
 +
На початку  роботи  над проектом першим  завданням  буде  пошук  і  систематизація  інформації про досліджувані об’єкти.
 +
Робота  з таблицею «ЗХД»..
 +
Учитель координує роботу  груп, спонукає учнів до самоспрямування  у навчанні, співробітництві, відслідковує прогрес  в навчанні  учнів, виконує роль  консультанта.
 +
Проводиться  рефлексія  за контрольним  списком.
 +
Обговорення  поставленої проблеми.
 +
Планування  та підготовка  виступу  під час  обговорення  поставленої  проблеми
 +
Робота з таблицею  «ЗХД».
 +
2урок
 +
Захист  проектів (публікації)
 +
Оцінювання:
 +
 Публікації  за допомогою  форми  оцінювання «Оцінювання  роботи  групи»
 +
 Переконливий  усний  виступ
 +
 Діяльність  кожної  групи
 +
 Самооцінювання  роботи  кожного  учня  в групі
 +
Вчитель  оцінює  роботу  груп, робить  висновки  щодо  проведення  учнями  дослідницької  та практиктичної  роботи  та  їх участі  в проекті (форми  для оцінювання). Виставляє оцінки.
 +
По завершенню  проекту діляться  враженнями, презентованими  результатами, цікавими  ідеями.
 +
Учні  будуть  використовувати  Інтернет(для  збору, пошуку інформації, для обміну  думками між членами  однієї групи. Тому  потрібно  провести інструктажі по користуванню ПК, памятати  про  авторські  права. Учитель може  дати список  сайтів, які учні можуть  використати під час  створення  проекту.
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
==Ім'я, прізвище==
+
==Дем'яненко Олександр==
  
==Фах, навчальний предмет==
+
==Вчитель  трудового навчання  та креслення==
  
== Навчальний заклад==
+
==Миргородська спецшкола-інтернат  для дітей зі зниженим слухом==
  
==Місто\село, район, область==
+
==Місто Миргород, область Полтавська==
  
==Контактні дані==
+
==м. Миргород, вул. Старосвітська 52/15, тел: 5-20-28, deminenko74@gmail. com==
  
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=
==Дати проведення тренінгу==
 
  
==Місце провведення тренінгу==
 
  
==Тренери==
+
==22-30 жовтня==
 +
 
 +
==Місце проведення тренінгу - Миргородська спецшкола-інтернат для дітей зі зниженим слухом==
 +
 
 +
==Тренер - Аршинова Світлана==
  
[[Категорія:10 версія]]
+
[[Категорія: Шаблони]]
 +
[[Категорія: 10 версія]]
 +
[[Категорія: НП "Відкритий світ"]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]

Поточна версія на 10:56, 22 січня 2013



Назва проекту

Подорож у галактику електричних схем

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Трудове навчання 7 клас, Фізика-Електрика

Навчальні цілі

Визначає особливості паралельно, послідовного з’єднання споживачів і джерел електроенергії. Виконує: правила монтажу електричних схем. Обґрунтовує: розміщення, підбір і прокладання проводів. Здійснює: групування частин електричного кола за функціональними ознаками.

Вік учнів, клас

У даному проекті участь приймають учні 7 класу (13-14років)

Стислий опис проекту

Основними завданнями проекту «Подорож у галактику електричних схем» є формування умінь орієнтуватися у електротехнічних роботах, поглибити, розширити й узагальнити відомості про особливості паралельного і послідовного з’єднання споживачів і джерел електроенергії, домогтися свідомого розуміння змісту поняття «електрична схема» та достатнього, вільного його використання у вивченні трудового навчання, фізики і суміжних предметів, а також для практичних занять. В поєднанні інтерактивне навчання із застосуванням презентацій дають неабияку можливість активізувати всі види навчальної діяльності: вивчення нового матеріалу, підготовка і перевірка домашнього завдання, самостійна робота, перевірочні і контрольні роботи, позакласна робота, творча робота. Адже процес організації навчання з використанням ІКТ дозволяє:  зробити процес цікавим, з одного боку, за рахунок новизни і незвичності такої форми роботи для учнів, а з іншого, зробити його захоплюючим і яскравим, різноманітним за формою за рахунок використання мультимедійних можливостей сучасних комп'ютерів;  ефективно вирішувати проблему наочності навчання, розширити можливості візуалізації навчального матеріалу, роблячи його більш зрозумілим і доступним для учнів;  здійснювати самостійну навчально-дослідну діяльність (моделювання, метод проектів, розробка презентацій, публікацій тощо), розвиваючи тим самим у школярів творчу активність.

Повний План вивчення теми

[[1]]

Навчальні цілі

Учні повинні розпізнавати джерела електричної енергії, наводити приклади електричної енергії. Учні повинні знати правила монтажу електричних схем на панелі. Учні повинні вміти складати електричні кола паралельного, послідовного з’єднання споживачів і джерел електроенергії. Тема «Паралельне і послідовне з’єднання споживачів електричної енергії» [[2]] складається з використанням інтерактивних технологій. Мета роботи активізувати відомості учнів про джерела енергії, вміння складати електричні кола паралельного, послідовного з’єднання споживачів і джерел електроенергії, домогтися чіткого усвідомлення мотивації вивчення теми.

Опис оцінювання

До початку проекту: 1. Було проведено бліц-опитуваня[[3]] учнів за допомогою тесту про вміння працювати з комп’ютерними програмами та Інтернетом (в залежності від того розподілено ролі в групі). 2. Визначення навчальних потреб учнів за допомогою Мозкової атаки[[4]]. Реалізація проекту: 1. На початку проекту провести оцінювання знань за допомогою перевірочної роботи[[5]]. 2. Робота з таблицею «ЗХД»[[6]]. 3. Проводиться за контрольним списком групова робота над проектом. 4. Проводиться рефлексія за контрольними списками «Рефлексія»[[7]]. 5. В кінці провести самостійну роботу (вміння складати електричні схеми). Після закінчення проекту: 1. Провести оцінювання публікації «Історія електрики»[[8]], «Виробництво електрики»[[9]] за формою, вчитель повинен оцінити проекти учнів та їх переконливий виступ. 2. Провести самооцінювання роботи кожного учня в групі. 3. За допомогою форми «Оцінювання роботи групи»[[10]] захисту робіт учні оцінять діяльність кожної з груп.

Діяльність учнів та вчителя

1 урок Навчальна тема розпочинається з демонстрації вступної презентації[[11]] про метод проектів та ознайомлення учнів з Ключевим питанням «Чи існує галактика електричних схем». Запропонувати напрямок «Чому є важливими знання про джерела струму» Провести анкетування учнів за допомогою опитувальника, роздати таблицю «ЗХД» , щоб учні почали заповнювати її протігом проекту – щоб поділитися поточними резельтатами, розв’язати питання, що виникли, запросити до співпраці необхідних фахівців. Учні діляться на три групи. Розподіл на групи здійснюється після опитування після обробки опитувальника: - ті учні, які володіють навичками створення презентацій, публікацій – редактори; - ті учні, які володіють навичками користування інтернет-ресурсів – дослідники; - всі інші діти – техніки; На початку роботи над проектом першим завданням буде пошук і систематизація інформації про досліджувані об’єкти. Робота з таблицею «ЗХД».. Учитель координує роботу груп, спонукає учнів до самоспрямування у навчанні, співробітництві, відслідковує прогрес в навчанні учнів, виконує роль консультанта.

Проводиться  рефлексія  за контрольним  списком.

Обговорення поставленої проблеми. Планування та підготовка виступу під час обговорення поставленої проблеми Робота з таблицею «ЗХД». 2урок Захист проектів (публікації) Оцінювання:  Публікації за допомогою форми оцінювання «Оцінювання роботи групи»  Переконливий усний виступ  Діяльність кожної групи  Самооцінювання роботи кожного учня в групі Вчитель оцінює роботу груп, робить висновки щодо проведення учнями дослідницької та практиктичної роботи та їх участі в проекті (форми для оцінювання). Виставляє оцінки. По завершенню проекту діляться враженнями, презентованими результатами, цікавими ідеями. Учні будуть використовувати Інтернет(для збору, пошуку інформації, для обміну думками між членами однієї групи. Тому потрібно провести інструктажі по користуванню ПК, памятати про авторські права. Учитель може дати список сайтів, які учні можуть використати під час створення проекту.

Відомості про автора

Дем'яненко Олександр

Вчитель трудового навчання та креслення

Миргородська спецшкола-інтернат для дітей зі зниженим слухом

Місто Миргород, область Полтавська

м. Миргород, вул. Старосвітська 52/15, тел: 5-20-28, deminenko74@gmail. com

Відомості про тренінг

22-30 жовтня

Місце проведення тренінгу - Миргородська спецшкола-інтернат для дітей зі зниженим слухом

Тренер - Аршинова Світлана