Відмінності між версіями «Потфоліо Харусь В.П.»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Створена сторінка: {{subst:Шаблон:Портфоліо}})
 
(Учні 12-13 років, 7-ий клас)
 
(не показані 24 проміжні версії цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
  
  
''''''Жирний текст'''Лінійні рівняння з однією змінною
+
'''''Неологізми у сучасній англійській мові'''
  
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
+
'''Іноземні мови''''' Англійська мова''
музика
+
  
=Навчальна тема (як записано в програмі)=
+
''Наплив неологізмів у сучасній англійській мові''
Вічні почуття
+
  
=Вік учнів, клас=
+
 
13-14 років, 8 клас
+
== Учні 12-13 років, 7-ий клас ==
==Стислий опис проекту==Учні будуть вивчати  музичну творчість Людвіга ван Бетховена, робити огляд творів композитора у класичному вигляді та сучасній обробці та знаходити актуальність та взаємозв’язок композицій з сьогоденням.
+
 
Протягом вивчення теми, учні будуть поділенні на групи для дослідження затребуваності творів композитора у сучасному житті та інформаційному просторі (кінематографі, телепередачах, радіо) .  
+
 
Школярі будуть вдосконалювати вміння аналізувати твір, творчі здібності, розвивати увагу, пам’ять, уяву та формувати навички толерантного спілкування, зміцнювати інтерес до творчості композиторів – класиків.
+
== Стислий опис проекту ==
В позаурочний час учні проглянуть документальний фільм «У пошуках Бетховена».
+
 
 +
Проект дасть змогу краще зрозуміти роль еволюції суспільства в збагаченні лексики англійської мови; визначити в яких сферах людської діяльності є помітним інтенсивний наплив нових слів; проявити і поглибити знання з англійської і української мов та історії; навчитись творчо підходити до вирішення конкретних завдань; читати і розуміти тексти сучасною англійською мовою; сформувати дослідницьку групу і працювати над темою “Наплив неологізмів у сучасній англійській мові” в позаурочний час; знайти  відповіді на запитання:
 +
1. Які слова належать до неологізмів?
 +
2. Як виникли нові слова?
 +
3. Що сприяло напливу неологізмів?
  
 
==Повний План вивчення теми==
 
==Повний План вивчення теми==
1 УРОК
+
1. Перед початком роботи  вчитель знайомить дітей з темою проекту, демонструє презентацію та повідомляє ключові, тематичні та змістові запитання, визначає проблему. За допомогою анкетування вчитель визначає рівень знань учнів з даної теми та їх навчальні потреби. Діти об’єднуються у чотири дослідницькі групи: "Інформатики", "Інтернет", "Історики" та редколегія. Кожна группа протягом проекту працює у своїй сфері, виконуючи власні завдання.
Перед початком роботи  вчитель знайомить дітей з темою проекту, демонструє презентацію та повідомляє ключові та тематичні запитання, визначає проблему. За допомогою анкетування,  таблиці  З-Х-Д визначаються знання  учнів та їх навчальні потреби. Діти об’єднуються у дві групи – «коспозиторів» та «слухачів». Кожна группа протягом проекту працює у своєму напрямку. «Композитори» досліджують творчість композитора, його життєвий шлях, історію  написання музичних композицій. «Слухачі» досліджують твори митця, їх вплив на людину, знаходять їх в Інтернеті, шукають їх використання  у сучасному житті. Протягом проекту школярі ведуть щоденник музичних спостережень за темою: Музика серця. Творча постать Людвіга ван Бетховена, самостійно обирають матеріал, з яким їх варто працювати. В позаурочний час дітям пропонується переглянути документальний фільм «У пошуках Бетховена»
+
    УРОК
+
Дослідницька група "Інформатики"
Учні готують доповіді з цікавих сторінок  життя та творчості композитора. На  основі набутих знань протягом дослідження учні створюють блог любителів класичної музики де діляться з однолітками враженнями від прослуханої  музики та своїм відношенням до класичних творів. Наприкінці уроку вчителем проводиться тестування учнів з набутих знань.
+
Напрям: технічний, дослідницький.
       3 УРОК
+
Мета: виявлення неологізмів у галузі інформатики та їх ролі у поповненні англійської лексики.
Кожна з груп  сстворює  презентацію за матеріалом, який вони обрали для дослідження. Лідери груп проводять невеличку музичну вікторину за творами класика. Свої думки та досягнення  учні заносять  до щоденника музичних спостережень.
+
Завдання: 1. Подати рапорт координаторам презентації та веб-сайту; 2. Технічна підтримка інших підгруп.
     4 УРОК
+
 
Лідери кожної групи захищають свої проекти за обраною темою використовуючи ІКТ – презентації, блог любителів класичної музики, щоденник музичних вражень. Інші члени групи доповнюють виступ. За допомогою підсумкової таблиці вчитель підсумки.
+
Дослідницька група “Історики”
 +
Напрям: дослідницький, практичний.
 +
Мета: прослідкувати етапи еволюційного розвитку суспільства.
 +
Завдання: 1. Подати рапорт координаторам презентації, публікації та веб-сайту; 2. Координація презентації.
 +
 
 +
Дослідницька група «Інтернет»
 +
Напрям: дослідницький.
 +
Мета: розкрити таємницю виникнення нових слів та їх ролі у відображенні життя суспільства.
 +
Завдання: 1. Подати рапорт координаторам презентації, публікації та веб-сайту; 2. Координація веб-сайту.
 +
 
 +
Редколегія
 +
Напрям:лінгвістичний, дослідницький.
 +
Мета: зібрати знайдену інформацію про неологізми і опублікувати її.
 +
Завдання: 1. Подати рапорт координаторам презентації, публікації та веб-сайту; 2. Координація публікації.
 +
 
 +
 
 +
2. Учні готують цікаві доповіді з даної теми, відповідно до сфери, у якій працює їх група. На  основі набутих знань протягом дослідження учні створюють блог знавців сучасної англійської мови, де діляться з однолітками інформацією про значення нових слів, поповнюючи лексичний запас один одного. Наприкінці уроку вчителем проводиться тестування учнів з набутих знань.
 +
 
 +
        
 +
3. Кожна з груп  сстворює  презентацію за матеріалом, який вони обрали для дослідження. Лідери груп проводять невеличку вікторину. Свої думки та досягнення  учні заносять  до веб-сайту.
 +
 
 +
      
 +
4. Лідери кожної групи захищають свої проекти з даної теми, використовуючи ІКТ – презентації, блог знавців англійської мови, процес обміну інформацією. Інші члени групи доповнюють виступ. За допомогою діаграми відображають процес поповнення англійської лексики новими словами за попереднє десятиліття в зв`язку із розвитком науки і техніки.
 +
 
 +
 
 +
== Навчальні цілі ==
 +
Робота в проекті формує в учнів вміння виступати перед аудиторією, коротко формулювати свою думку, використовувати різні мультимедійні засоби для ілюстрування своїх ідей, гіпотез, висновків, представляти результати опитування за допомогою діаграм.
 +
Учні вчаться аргументовано доводити власну думку, правильно цитувати і ілюструвати ідеї, думки, висновки.
 +
В учнів формується вміння ефективно спілкуватися з ровесниками за допомогою електронної пошти та мережі Інтернет, створювати власні літературні твори, використовуючи певні літературні норми і прийоми до конкретного виду творів, збирати та обробляти інформацію, посилаючись на використані джерела.
 +
 
 +
 
 +
== Опис оцінювання ==
 +
 
 +
Контрольно-оцінювальна діяльність на уроках англійської мови передбачає систематичну взаємодію між учителем та учнями, у результаті якої отримується об’єктивна інформація про перебіг і результати навчально-виховної діяльності. Вона забезпечує реалізацію особистісно-орієнтованого підходу і не виключає процес самооцінювання. Оцінки виставлялись за виконані завдання для кожної із дослідницьких груп. Створені слідуючі критерії оцінювання за виконану мультимедійну презентацію, розробку веб-сайту та створену публікацію: зміст (незаперечність доказів, наведених у роботі, точна інтерпретація інформації, створення принаймні трьох прогнозів розвитку ситуації, використання складної будови, аналіз даної проблеми, наявність оригінальних і достовірних малюнків), грамотність викладу і достовірність інформації (відсутність орфографічних і граматичних помилок; точність, повність, актуальність даних), оформлення (естетичність, використання малюнків і діаграм, виконаних на високому рівні, вдале кольорове оформлення, правильно розроблені і вдало розташовані списки та таблиці, дієвість гіперпосилань), взаємодія учнів у процесі роботи (повага до інших учнів, співпраця, активність учасників).
 +
 
 +
 
 +
== Діяльність учнів ==
 +
 
 +
Кожна із дослідницьких груп подає рапорт координаторам презентації, публікації та веб-сайту. В ході виконання завдань дослідницька група "Інформатики" надає підтримку іншим групам, "Історики" координують зміст презентації, група "Інтернет" працює над розробкою веб-сайту, а редколегія, проаналізувавши знайдену інформацію про неологізми, опубліковує її.
 +
 
  
=Навчальні цілі=
+
== Відомості про автора ==
Мета вивчення проекту
+
   
Навчальна:
+
'''ПІБ''': Харусь Вероніка Петрівна
- на прикладах одних з найдосконаліших зразків музики Людвіга ван Бетховена показати учням втілення ліричних, мужніх, героїчних мотивів та образів боротьби та перемоги людини над долею та найти взаємозв’язок музики класичної з музикою сучасною на прикладах обробок даних композицій,
+
- поглибити знання про творчість композитора,
+
Виховна:
+
- формувати вміння логічно та аргументовано висловлювати власні думки та позиції щодо прослуханої музики,
+
- виховувати глибоке розуміння класичної музики, почуття краси та добра,
+
Розвиваюча:
+
- розвивати увагу, пам’ять, уяву та формувати навички толерантного спілкування,
+
- зміцнювати інтерес до творчості композиторів – класиків.
+
  
Протягом реалізації проекту учні навчаються:
+
'''Фах''': вчитель іноземних мов (англійська та німецька мови)
- шукати в Інтернеті необхідну інформацію стосовно теми уроків ( аудіо, відеоматеріали, статті  щодо творчого доробку композитора),
+
- працювати у програмах Microsoft  Office: Word, Power Point,
+
- створювати та демонструвати презентації,
+
- створювати інформаційні бюлетені та wiki - сайти, блоги,
+
- обговорювати та висловлювати власні думки на форумах любителів класики та прихильників музики видатного композитора.
+
  
=Опис оцінювання=
+
'''Місце роботи''': Шепетівський НВК №1 (Хмельницька обл.)
Контрольно-оцінювальна діяльності на уроках музики передбачає систематичну взаємодію між учителем та учнями  у результаті якої отримується об’єктивна інформація про перебіг і результати навчально-виховної діяльності. Вона забезпечує реалізацію особистісно-орієнтованого підходу до музичної освіти школярів і складається з організаційних методів (тестування у поєднанні з  анкетуванням, метод З-Х-Д, спостереження за навчальною роботою учнів)  форм та засобів оцінювання. Головний  метод, що застосовувався протягом вивчення теми – це метод тестування. Тестування результатів музичної освіти школярів  визначається як об’єктивне, стандартне вимірювання, що має у собі завдання, орієнтовані на визначення  рівнів засвоєння змісту музичної освіти та оцінювання індивідуальних досягнень, яке проводить як і вчитель так і використовується самооцінювання.  Тести мали комплексний характер і фіксували особистісне ставлення (самостійні судження, погляди, позиції, смаки) учнів до обраної теми на основі набутих музичних знань. Оцінки виставлялись після кожного уроку.
+
  
=Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)=
+
== Відомості про тренінг ==
=Відомості про автора=
+
==Ім'я, прізвище== Ковальова Олена Олександрівна
+
==Фах, навчальний предмет== вчитель музики
+
==Навчальний заклад==Амвросіївська загальноосвітня школа - інтернат I-III ст.№4
+
==Місто\село, район, область== м. Амвросіївка
+
==Контактні дані==
+
  
=Відомості про тренінг=
+
'''Дата проведення''': 13.08.2012р. - 17.08.2012р.
==Дати проведення тренінгу==
+
==Місце проведення тренінгу==
+
Амвросіївська  загальноосвітня  школа - інтернат  I-IIIст. №4
+
  
==Тренери==
+
'''Місце проведення тренінгу''': Шепетівський НВК №1 (Хмельницька обл.)
Кравцова Галина Василівна
+
  
[[Категорія: Шаблони]]
+
'''Тренер''': Воронов Валерій Олексійович

Поточна версія на 11:31, 17 серпня 2012


Неологізми у сучасній англійській мові

Іноземні мови Англійська мова

Наплив неологізмів у сучасній англійській мові


Учні 12-13 років, 7-ий клас

Стислий опис проекту

Проект дасть змогу краще зрозуміти роль еволюції суспільства в збагаченні лексики англійської мови; визначити в яких сферах людської діяльності є помітним інтенсивний наплив нових слів; проявити і поглибити знання з англійської і української мов та історії; навчитись творчо підходити до вирішення конкретних завдань; читати і розуміти тексти сучасною англійською мовою; сформувати дослідницьку групу і працювати над темою “Наплив неологізмів у сучасній англійській мові” в позаурочний час; знайти відповіді на запитання: 1. Які слова належать до неологізмів? 2. Як виникли нові слова? 3. Що сприяло напливу неологізмів?

Повний План вивчення теми

1. Перед початком роботи вчитель знайомить дітей з темою проекту, демонструє презентацію та повідомляє ключові, тематичні та змістові запитання, визначає проблему. За допомогою анкетування вчитель визначає рівень знань учнів з даної теми та їх навчальні потреби. Діти об’єднуються у чотири дослідницькі групи: "Інформатики", "Інтернет", "Історики" та редколегія. Кожна группа протягом проекту працює у своїй сфері, виконуючи власні завдання.

Дослідницька група "Інформатики" Напрям: технічний, дослідницький. Мета: виявлення неологізмів у галузі інформатики та їх ролі у поповненні англійської лексики. Завдання: 1. Подати рапорт координаторам презентації та веб-сайту; 2. Технічна підтримка інших підгруп.

Дослідницька група “Історики” Напрям: дослідницький, практичний. Мета: прослідкувати етапи еволюційного розвитку суспільства. Завдання: 1. Подати рапорт координаторам презентації, публікації та веб-сайту; 2. Координація презентації.

Дослідницька група «Інтернет» Напрям: дослідницький. Мета: розкрити таємницю виникнення нових слів та їх ролі у відображенні життя суспільства. Завдання: 1. Подати рапорт координаторам презентації, публікації та веб-сайту; 2. Координація веб-сайту.

Редколегія Напрям:лінгвістичний, дослідницький. Мета: зібрати знайдену інформацію про неологізми і опублікувати її. Завдання: 1. Подати рапорт координаторам презентації, публікації та веб-сайту; 2. Координація публікації.


2. Учні готують цікаві доповіді з даної теми, відповідно до сфери, у якій працює їх група. На основі набутих знань протягом дослідження учні створюють блог знавців сучасної англійської мови, де діляться з однолітками інформацією про значення нових слів, поповнюючи лексичний запас один одного. Наприкінці уроку вчителем проводиться тестування учнів з набутих знань.


3. Кожна з груп сстворює презентацію за матеріалом, який вони обрали для дослідження. Лідери груп проводять невеличку вікторину. Свої думки та досягнення учні заносять до веб-сайту.


4. Лідери кожної групи захищають свої проекти з даної теми, використовуючи ІКТ – презентації, блог знавців англійської мови, процес обміну інформацією. Інші члени групи доповнюють виступ. За допомогою діаграми відображають процес поповнення англійської лексики новими словами за попереднє десятиліття в зв`язку із розвитком науки і техніки.


Навчальні цілі

Робота в проекті формує в учнів вміння виступати перед аудиторією, коротко формулювати свою думку, використовувати різні мультимедійні засоби для ілюстрування своїх ідей, гіпотез, висновків, представляти результати опитування за допомогою діаграм. Учні вчаться аргументовано доводити власну думку, правильно цитувати і ілюструвати ідеї, думки, висновки. В учнів формується вміння ефективно спілкуватися з ровесниками за допомогою електронної пошти та мережі Інтернет, створювати власні літературні твори, використовуючи певні літературні норми і прийоми до конкретного виду творів, збирати та обробляти інформацію, посилаючись на використані джерела.


Опис оцінювання

Контрольно-оцінювальна діяльність на уроках англійської мови передбачає систематичну взаємодію між учителем та учнями, у результаті якої отримується об’єктивна інформація про перебіг і результати навчально-виховної діяльності. Вона забезпечує реалізацію особистісно-орієнтованого підходу і не виключає процес самооцінювання. Оцінки виставлялись за виконані завдання для кожної із дослідницьких груп. Створені слідуючі критерії оцінювання за виконану мультимедійну презентацію, розробку веб-сайту та створену публікацію: зміст (незаперечність доказів, наведених у роботі, точна інтерпретація інформації, створення принаймні трьох прогнозів розвитку ситуації, використання складної будови, аналіз даної проблеми, наявність оригінальних і достовірних малюнків), грамотність викладу і достовірність інформації (відсутність орфографічних і граматичних помилок; точність, повність, актуальність даних), оформлення (естетичність, використання малюнків і діаграм, виконаних на високому рівні, вдале кольорове оформлення, правильно розроблені і вдало розташовані списки та таблиці, дієвість гіперпосилань), взаємодія учнів у процесі роботи (повага до інших учнів, співпраця, активність учасників).


Діяльність учнів

Кожна із дослідницьких груп подає рапорт координаторам презентації, публікації та веб-сайту. В ході виконання завдань дослідницька група "Інформатики" надає підтримку іншим групам, "Історики" координують зміст презентації, група "Інтернет" працює над розробкою веб-сайту, а редколегія, проаналізувавши знайдену інформацію про неологізми, опубліковує її.


Відомості про автора

ПІБ: Харусь Вероніка Петрівна

Фах: вчитель іноземних мов (англійська та німецька мови)

Місце роботи: Шепетівський НВК №1 (Хмельницька обл.)

Відомості про тренінг

Дата проведення: 13.08.2012р. - 17.08.2012р.

Місце проведення тренінгу: Шепетівський НВК №1 (Хмельницька обл.)

Тренер: Воронов Валерій Олексійович