Відмінності між версіями «Портфоліо Вовк Віри Іванівни»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Створена сторінка: {{subst:Шаблон:Портфоліо}})
 
(Діяльність учнів (Скопіювати з Плану))
 
(не показані 6 проміжних версій ще одного учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
 +
=Назва проекту =
 +
Світло навколо нас
 +
=Назва навчальної теми =
 +
Світлові явища 
 +
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 +
Фізика.
 +
=Вік учнів, клас=
 +
12-13 років 7 клас
 +
==Стислий опис проекту==
 +
Під час вивчення теми «Світлові явища» з курсу фізики в 7-му класі учні знайомляться з поняттями світла, вивчають процеси випромінювання, розповсюдження, відбивання, заломлення та поглинання світла, розглядають основні джерела та приймачі світла. Робота над проектом допоможе учням більш глибоко осягнути дану тему, виконуючи досліди з теми, знаходячи відповідну інформацію, оформлюючи результати своїх досліджень. А також допоможе розвинути навички 21-го століття та навички роботи з технологіями Веб 2.0.
 +
==Повний План вивчення теми==
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B3_dTTB9LwF_VGhHb2U1a3NTYms/edit план вивчення теми]
 +
=Навчальні цілі=
 +
Сформувати в учнів навичок створення презентацій, блогів, буклетів, які будуть переконливими для лідерів місцевої громади. Вдосконалювати навички збирання даних кількома способами, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про поширення світла, сприймання світла людиною. Учні навчаться переконливо демонструвати відомості про світлові явища, класифікуючи їх та предствляти результати своїх досліджень за допомогою графіків чи діаграм або інших засобів візуалізації даних. Сформувати уміння аналізу світлових явищ, які виникають навколо них, з'ясування причинно-наслідкових зв'язків, ґрунтовне доведення та розуміння ідей поширення та сприйняття світла; оформлення результатів дослідження проблем та відповідей запитання за допомогою технологій Веб 2.0 та подальшого їх онлайн-обговорення. - Уміти проводити дослідження взаємного розміщення графіків лінійних функцій залежно від кутового коефіцієнта;
 +
=Опис оцінювання=
 +
1.До початку проекту проводиться: діагностика навчальних потреб учнів Таблиця З-Х-Д, рівня їх фактичних знань з теми, рівня сформованості навичок роботи з технологіями Веб 2.0 та створення презентацій. 2. Під час проведення проекту проводиться: анкетування для групування учнів та розподілення ролей, оцінювання знавичок використання інтернет-ресурсів, відслідковування та коригування ходу виконання роботи. 3. По завершенню проекту проводиться: визначення рівня здобутих знань з теми "Світлові явища" та сформованих умінь використання технологій Веб 2.0, взаємооцінювання командною роботою.
  
 +
=Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)=
 +
В наш час оптичну систему ока порівнюють з фотоапаратом і небезпідставно.
  
''''''Жирний текст'''Лінійні рівняння з однією змінною
+
[[Файл:oko1.jpg |200 px|right|thumb]]
 +
Наше око має майже кулясту форму. Око оточено твердою оболонкою - склерою (1). Передня частина склери називається рогівкою (2). За рогівкою розташована водяниста рідина (0). Далі за нею прикріплюється м'язами до склери райдужна оболонка (3), шо має у кожної людини свій колір. Колір райдужної оболонки визначає колір очей. В райдужці є отвір або природна діафрагма - зіниця (4).
  
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
+
[[Файл:oko2.jpg |200 px|right|thumb]]
музика
+
  
=Навчальна тема (як записано в програмі)=
+
Наша нервова система незалежно від нашої волі може змінювати розмір зіниць - якщо світловий потік збільшується, то розмір зіниць зменшується і навпаки. Саме через зіниці світло потрапляє далі в оптичну систему ока. За райдужною оболонкою знаходиться прозоре пружне тіло - кришталик (5). Кришталик являє собою маленьку двоопуклу лінзу діаметром 8-10мм, що оточена м'язами і прикріплена ними до склери. Зи здатні змінювати кривизну кришталика. При розгляданні близьких предметів кривизна збільшується, а при розгляданні далеких - зменшується причому так, щоб кожного разу зображення предмета утворювалось на сітківці (див. далі). За кришталиком знаходиться скловидне тіло (7) (драглеподібне). Здатність ока змінювати кривизну кришталика називається акомодацією ока (від лат. слова accomodatio - пристосування). Границя акомодації настає, коли предмет міститься на відстані 12 см від ока.
Вічні почуття
+
Відстань найкращого зору - це коли предмети знаходяться на відстані 25 см від ока (тоді деталі предмета можна розглядати без напруження).
 +
Сітківка (6) являє  собою розгалуження зорового нерва, нервові закінчення бувають двох видів - палочки і колбочки (ці назви пов'язані з формою). За кольоровий зір відповідають колбочки. На сітківці утворюється зменшене, дійсне, обернене зображення предмета. Мозок «перевертає» це зображення.
 +
На сітківці поблизу її середини є особливо чутливе до світла місце - жовта пляма (8) діаметром 3мм, в якому знаходиться центральна ямка діаметром 0,4мм. В ній знаходяться лише колбочки. Жовта пляма - це місце на сітківці, на якому утворюється зображення, що людина бачить найкраще.
 +
До речі, те місце на сітківці, звідки виходить, розгалужуючись, зоровий нерв, позбавлено світлочутливості - там немає паличок і колбочок; воно носить назву «сліпа пляма» (3). Якщо зображення предмета на сітківці попадає на сліпу пляму, то предмет не видно.
 +
Бінокулярний зір, або зір обома очима, дуже важливий для оцінки відстаней до предмета.
 +
 +
В нашому дослідженні ми розглянули з вад зору тільки короткозорість та далекозорість.
  
=Вік учнів, клас=
 
13-14 років, 8 клас
 
==Стислий опис проекту==Учні будуть вивчати  музичну творчість Людвіга ван Бетховена, робити огляд творів композитора у класичному вигляді та сучасній обробці та знаходити актуальність та взаємозв’язок композицій з сьогоденням.
 
Протягом вивчення теми, учні будуть поділенні на групи для дослідження затребуваності творів композитора у сучасному житті та інформаційному просторі (кінематографі, телепередачах, радіо) .
 
Школярі будуть вдосконалювати вміння аналізувати твір, творчі здібності, розвивати увагу, пам’ять, уяву та формувати навички толерантного спілкування, зміцнювати інтерес до творчості композиторів – класиків.
 
В позаурочний час учні проглянуть документальний фільм «У пошуках Бетховена».
 
  
==Повний План вивчення теми==
+
Короткозорість
1 УРОК
+
Перед початком роботи  вчитель знайомить дітей з темою проекту,  демонструє презентацію та повідомляє ключові та тематичні запитання, визначає проблему. За допомогою анкетування,  таблиці  З-Х-Д визначаються знання  учнів та їх навчальні потреби. Діти об’єднуються у дві групи – «коспозиторів» та «слухачів». Кожна группа протягом проекту працює у своєму напрямку. «Композитори» досліджують творчість композитора, його життєвий шлях, історію  написання музичних композицій. «Слухачі» досліджують твори митця, їх вплив на людину, знаходять їх в Інтернеті, шукають  їх  використання  у сучасному житті. Протягом проекту школярі ведуть щоденник музичних спостережень за темою: Музика серця. Творча постать Людвіга ван Бетховена, самостійно обирають матеріал, з яким їх варто працювати. В позаурочний час дітям пропонується переглянути документальний фільм  «У пошуках Бетховена»
+
    2  УРОК
+
Учні готують доповіді з цікавих сторінок  життя та творчості композитора. На  основі набутих знань протягом дослідження учні створюють блог любителів класичної музики  де діляться з однолітками враженнями від прослуханої  музики та своїм відношенням до класичних творів. Наприкінці уроку вчителем проводиться тестування учнів з набутих знань.
+
      3 УРОК
+
Кожна з груп  сстворює  презентацію за матеріалом, який вони обрали для дослідження. Лідери груп проводять невеличку музичну вікторину  за творами класика. Свої думки та досягнення  учні заносять  до щоденника музичних спостережень.
+
    4 УРОК
+
Лідери кожної групи захищають свої проекти за обраною темою використовуючи ІКТ – презентації, блог любителів класичної музики, щоденник музичних вражень. Інші члени групи доповнюють виступ. За допомогою підсумкової таблиці вчитель підсумки.
+
  
=Навчальні цілі=
+
- зображення утворюється перед сітківкою;
Мета вивчення проекту
+
Навчальна:
+
- на прикладах одних з найдосконаліших зразків музики Людвіга ван Бетховена показати учням втілення ліричних, мужніх, героїчних мотивів та образів  боротьби та перемоги людини над долею та найти взаємозв’язок музики класичної з музикою сучасною на прикладах обробок даних композицій,
+
- поглибити знання про творчість композитора,
+
Виховна:
+
- формувати вміння логічно та аргументовано висловлювати власні думки та позиції щодо прослуханої музики,
+
- виховувати глибоке розуміння класичної музики, почуття краси та добра,
+
Розвиваюча:
+
- розвивати увагу, пам’ять, уяву та формувати навички толерантного спілкування,
+
- зміцнювати інтерес до творчості композиторів – класиків.
+
  
Протягом реалізації проекту учні навчаються:
+
виправляється розсівною лінзою.
- шукати в Інтернеті необхідну інформацію стосовно теми уроків ( аудіо, відеоматеріали, статті щодо творчого доробку композитора),
+
- працювати у програмах Microsoft  Office: Word, Power Point,
+
- створювати та демонструвати презентації,
+
- створювати інформаційні бюлетені та wiki - сайти, блоги,
+
- обговорювати та висловлювати власні думки на форумах любителів класики та прихильників музики видатного композитора.
+
  
=Опис оцінювання=
 
Контрольно-оцінювальна діяльності на уроках музики передбачає систематичну взаємодію між учителем та учнями  у результаті якої отримується об’єктивна інформація про перебіг і результати навчально-виховної діяльності. Вона забезпечує реалізацію особистісно-орієнтованого підходу до музичної освіти школярів і складається з організаційних методів (тестування у поєднанні з  анкетуванням, метод З-Х-Д, спостереження за навчальною роботою учнів)  форм та засобів оцінювання.  Головний  метод, що застосовувався протягом вивчення теми – це метод тестування. Тестування результатів музичної освіти школярів  визначається як об’єктивне, стандартне вимірювання, що має у собі завдання, орієнтовані на визначення  рівнів засвоєння змісту музичної освіти та оцінювання індивідуальних досягнень, яке проводить як і вчитель так і використовується самооцінювання.  Тести мали комплексний характер і фіксували особистісне ставлення (самостійні судження, погляди, позиції, смаки) учнів до обраної теми на основі набутих музичних знань. Оцінки виставлялись після кожного уроку.
 
  
=Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)=
+
[[Файл:oko3.jpg]]
=Відомості про автора=
+
==Ім'я, прізвище== Ковальова Олена Олександрівна
+
==Фах, навчальний предмет== вчитель музики
+
==Навчальний заклад==Амвросіївська загальноосвітня школа - інтернат I-III ст.№4
+
==Місто\село, район, область== м. Амвросіївка
+
==Контактні дані==
+
  
 +
Далекозорість
 +
 +
- зображення утворюється за сітківкою;
 +
 +
- виправляється збірною лінзою.
 +
 +
 +
[[Файл:oko4.jpg]]
 +
 +
==Висновки==
 +
 +
Отже, при вдалому поєднанні збиральних та розсівних лінз, зір людини можна повернути в початковий стан.
 +
 +
=Відомості про автора=
 +
==Ім'я, прізвище==
 +
Вовк Віра Іванівна
 +
==Фах, навчальний предмет==
 +
Вчитель фізики
 +
==Навчальний заклад==
 +
Іванковецький НВК
 +
==Місто\село, район, область==
 +
Хмельницький район
 +
==Контактні дані==
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=
 
==Дати проведення тренінгу==
 
==Дати проведення тренінгу==
 +
14-20 серпня 2012 р.
 
==Місце проведення тренінгу==
 
==Місце проведення тренінгу==
Амвросіївська  загальноосвітня  школа - інтернат  I-IIIст. №4
+
іванковецький НВК
 
+
 
==Тренери==
 
==Тренери==
Кравцова Галина Василівна
+
Шевчук Наталія Андріївна
  
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]

Поточна версія на 10:32, 22 серпня 2012

Назва проекту

Світло навколо нас

Назва навчальної теми

Світлові явища

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика.

Вік учнів, клас

12-13 років 7 клас

Стислий опис проекту

Під час вивчення теми «Світлові явища» з курсу фізики в 7-му класі учні знайомляться з поняттями світла, вивчають процеси випромінювання, розповсюдження, відбивання, заломлення та поглинання світла, розглядають основні джерела та приймачі світла. Робота над проектом допоможе учням більш глибоко осягнути дану тему, виконуючи досліди з теми, знаходячи відповідну інформацію, оформлюючи результати своїх досліджень. А також допоможе розвинути навички 21-го століття та навички роботи з технологіями Веб 2.0.

Повний План вивчення теми

план вивчення теми

Навчальні цілі

Сформувати в учнів навичок створення презентацій, блогів, буклетів, які будуть переконливими для лідерів місцевої громади. Вдосконалювати навички збирання даних кількома способами, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про поширення світла, сприймання світла людиною. Учні навчаться переконливо демонструвати відомості про світлові явища, класифікуючи їх та предствляти результати своїх досліджень за допомогою графіків чи діаграм або інших засобів візуалізації даних. Сформувати уміння аналізу світлових явищ, які виникають навколо них, з'ясування причинно-наслідкових зв'язків, ґрунтовне доведення та розуміння ідей поширення та сприйняття світла; оформлення результатів дослідження проблем та відповідей запитання за допомогою технологій Веб 2.0 та подальшого їх онлайн-обговорення. - Уміти проводити дослідження взаємного розміщення графіків лінійних функцій залежно від кутового коефіцієнта;

Опис оцінювання

1.До початку проекту проводиться: діагностика навчальних потреб учнів Таблиця З-Х-Д, рівня їх фактичних знань з теми, рівня сформованості навичок роботи з технологіями Веб 2.0 та створення презентацій. 2. Під час проведення проекту проводиться: анкетування для групування учнів та розподілення ролей, оцінювання знавичок використання інтернет-ресурсів, відслідковування та коригування ходу виконання роботи. 3. По завершенню проекту проводиться: визначення рівня здобутих знань з теми "Світлові явища" та сформованих умінь використання технологій Веб 2.0, взаємооцінювання командною роботою.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

В наш час оптичну систему ока порівнюють з фотоапаратом і небезпідставно.

Oko1.jpg

Наше око має майже кулясту форму. Око оточено твердою оболонкою - склерою (1). Передня частина склери називається рогівкою (2). За рогівкою розташована водяниста рідина (0). Далі за нею прикріплюється м'язами до склери райдужна оболонка (3), шо має у кожної людини свій колір. Колір райдужної оболонки визначає колір очей. В райдужці є отвір або природна діафрагма - зіниця (4).

Oko2.jpg

Наша нервова система незалежно від нашої волі може змінювати розмір зіниць - якщо світловий потік збільшується, то розмір зіниць зменшується і навпаки. Саме через зіниці світло потрапляє далі в оптичну систему ока. За райдужною оболонкою знаходиться прозоре пружне тіло - кришталик (5). Кришталик являє собою маленьку двоопуклу лінзу діаметром 8-10мм, що оточена м'язами і прикріплена ними до склери. Зи здатні змінювати кривизну кришталика. При розгляданні близьких предметів кривизна збільшується, а при розгляданні далеких - зменшується причому так, щоб кожного разу зображення предмета утворювалось на сітківці (див. далі). За кришталиком знаходиться скловидне тіло (7) (драглеподібне). Здатність ока змінювати кривизну кришталика називається акомодацією ока (від лат. слова accomodatio - пристосування). Границя акомодації настає, коли предмет міститься на відстані 12 см від ока. Відстань найкращого зору - це коли предмети знаходяться на відстані 25 см від ока (тоді деталі предмета можна розглядати без напруження). Сітківка (6) являє собою розгалуження зорового нерва, нервові закінчення бувають двох видів - палочки і колбочки (ці назви пов'язані з формою). За кольоровий зір відповідають колбочки. На сітківці утворюється зменшене, дійсне, обернене зображення предмета. Мозок «перевертає» це зображення. На сітківці поблизу її середини є особливо чутливе до світла місце - жовта пляма (8) діаметром 3мм, в якому знаходиться центральна ямка діаметром 0,4мм. В ній знаходяться лише колбочки. Жовта пляма - це місце на сітківці, на якому утворюється зображення, що людина бачить найкраще. До речі, те місце на сітківці, звідки виходить, розгалужуючись, зоровий нерв, позбавлено світлочутливості - там немає паличок і колбочок; воно носить назву «сліпа пляма» (3). Якщо зображення предмета на сітківці попадає на сліпу пляму, то предмет не видно. Бінокулярний зір, або зір обома очима, дуже важливий для оцінки відстаней до предмета.

В нашому дослідженні ми розглянули з вад зору тільки короткозорість та далекозорість.


Короткозорість

- зображення утворюється перед сітківкою;

- виправляється розсівною лінзою.


Oko3.jpg


Далекозорість

- зображення утворюється за сітківкою;

- виправляється збірною лінзою.


Oko4.jpg

Висновки

Отже, при вдалому поєднанні збиральних та розсівних лінз, зір людини можна повернути в початковий стан.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Вовк Віра Іванівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель фізики

Навчальний заклад

Іванковецький НВК

Місто\село, район, область

Хмельницький район

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

14-20 серпня 2012 р.

Місце проведення тренінгу

іванковецький НВК

Тренери

Шевчук Наталія Андріївна