Відмінності між версіями «Портфоліо проекту "Дзеркальний світ"»
(→Відомості про тренінг) |
(→Повний План вивчення теми) |
||
(не показано 2 проміжні версії ще одного учасника) | |||
Рядок 22: | Рядок 22: | ||
==Повний План вивчення теми== | ==Повний План вивчення теми== | ||
− | [http://docs.google.com/file/d/0B8roj- | + | [http://docs.google.com/file/d/0B8roj-hP0MhVTDBlckVPaDZvcjQ/edit План вивчення теми] |
=Навчальні цілі= | =Навчальні цілі= |
Поточна версія на 09:14, 21 липня 2012
Зміст
Назва проекту
«Дзеркальний світ»
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний предмет - фізика Дотичні предмети - економіка, природознавство, ОБЖ
Навчальна тема (як записано в програмі)
Розділ – Світлові явища.
Тема - Відбивання світла. Закони відбивання. Плоске дзеркало.
Вік учнів, клас
Клас - 7 Вік учнів - 13 років
Стислий опис проекту
Проект полягає у вивчені учнями законів відбиття світлових променів від плоских дзеркал та використання набутих знань при моделюванні системи освітлення сонячними променями квартир багатоповерхового будинку. При виконанні проектної діяльності учні використовують комп'ютерну підтримку - графічний редактор, доступ до Інтернету, програму розробки слайдових презентацій, блоги.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Учні зможуть: Формулювати закони відбивання світла; Спостерігати та описувати хід променів у плоскому дзеркалі; Будувати хід променів у плоскому дзеркалі; Створювати інформаційні бюлетені та вікі-сайти, блоги, в яких будуть проводитись обговорення, містити ідеї, результати експериментів та рекомендації.
Опис оцінювання
Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Перед першим заняттям учитель демонструє учням презентацію про метод проектів та пропонує форми З-Х-Д та організаційні діаграми. На основі цих форм визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, а також визначаються навчальні потреби учнів. У процесі роботи учні використовують контрольний список дослідження та блогу для проведення само оцінювання. В процесі роботи над проектом учні записують свої відповіді, описують процес та результати виконання досліджень до Журналів спостережень. Крім того, учитель проводить оцінювання роботи учнів у групах та визначає проміжні результати роботи над проектом. Вчитель проводить аналіз записів учнів з точки зору відповідності їх дій до поставленої мети проекту. По завершенню проекту учитель оцінює результати роботи учнів за допомогою форм оцінювання публікації, презентації продукту – моделі освітлення квартир багатоповерхівки сонячними променями. Учні проводять постійне самооцінювання роботи над проектом шляхом перегляду і порівняння власних дописів у блог та Журнал спостережень з дописами свої товаришів.
Після завершення проекту можна виявити відношення до результатів проекту та непрямим способом виявити чи всі учні засвоїли результати проектів через використання Опитувальника.
Для визначення самоспрямування учнів використовується відповідний контрольний список.
Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)
Урок1 Відбивання світла. Закони відбивання. Побудова зображень у плоскому дзеркалі. Підготовка Учитель повинен перевірити розуміння учнями різниці між фізичними тілами та явищами, прямолінійності поширення світлового променю, причину появи тіні за непрозорими об’єктами. Для цього учитель демонструє власну презентацію. Учням пропонується ключове та тематичні запитання, конкретна проблема та проводиться визначення розуміння учнями вказаних вище понять. Через використання форм із «З-Х-Д» та організаційними діаграмами визначаються наявні знання та навчальні потреби учнів. Дослідження 1 За допомогою плоского дзеркала, екрана, джерела світла, лінійки та транспортира учні визначають розміри зображення предмета при куті падіння променів у 0 градусів та розміри самого джерела світла (висоту). Далі, змінюючи кут падіння, вони вимірюють кут відхилення променів, що формують зображення на екрані та кут падіння променів та роблять висновок, який можна сформулювати у вигляді закону відбивання світла. У кінці уроку учні працюють із журналами дослідження самостійно визначаючи навчальний матеріал, з яким варто ще попрацювати. Як домашнє завдання учням пропонується створити блог, у якому вони мають розмістити результати свого дослідження разом з малюнком досліду у графічному редакторі. Само оцінювання проводиться за допомогою контрольних списків дослідження. Додатково, вчитель пропонує обміркувати проблемне завдання на наступний урок – яку записує на дошці та розміщує у власному блозі мережі ІНТЕРНЕТ:
Як забезпечити освітлення сонячними променями квартир багатоповерхового будинку?
Урок 2 Створення найпростішого оптичного приладу Підготовка Перегляд 2-3 блогів учнів, взаємооцінювання.
Дослідження
Учні об’єднуються у групи, та працюють над вирішенням теми дослідження - Як забезпечити освітлення сонячними променями квартир багатоповерхового будинку?
Заповнюють форму «З-Х-Д» для визначення наявних знань та навчальних потреб учнів при виконанні проекту.
Далі моделюють ситуацію за допомогою кількох дзеркал, непрозорого тіла, джерела світла та досягають поширення променя у зону тіні за непрозорим тілом. Один із групи виконує побудову схеми досліду за допомогою графічного редактора та розташовує у власному блозі. Учні заповнюють самостійно журнали досліджень, визначаючи навчальний матеріал, з яким варто ще попрацювати. Кожна група отримує ще й контрольне завдання на побудову зображення тіла у плоскому дзеркалі. Виконують його, беручи за взірець, презентацію вчителя.
Отримують домашнє завдання – закінчити оформлення проекту (блог та презентацію) до наступного уроку.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Костюк Ярослав Володимирович
Фах, навчальний предмет
Фах - Вчитель фізики та інформатики Предмет - Фізика
Навчальний заклад
КНЗ ЗШ І-ІІІ ст №4 Козятинської міської ради Вінницької області
Місто\село, район, область
М.Козятин, Вінницька область
Контактні дані
yaroslav.kostyuk.7 at gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
16-22 kbgyz 2012
Місце проведення тренінгу
м.Вінниця
Тренери
Сергій Пойда, Ілона Шевченко