Відмінності між версіями «Портфоліо з теми "О.Генрі. "Останній листок"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Опис оцінювання (скопіювати з Плану))
 
(не показані 138 проміжних версій 19 учасників)
Рядок 1: Рядок 1:
  
  
 +
=Назва навчальної теми=
  
 +
Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів у новелі О.Генрі "Останній листок"
  
 +
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
  
 +
Світова література
  
=Назва навчальної теми=
+
=Вік учнів, клас=
"Ми дбаємо про здоров’я"
+
  
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
+
7 клас, 12-13 років
біологію та основи здоров’я
+
  
=Навчальна тема (як записано в програмі)=
+
=Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)=
Основи здоров’я “Ми дбаємо про здоров’я” та біологія.
+
Тематична лінія проекту « Соціальна складова здоров’я”.
+
  
=Вік учнів, клас=
+
Проект реалізовується у 7 класі за темою «Новела О.Генрі "Останній листок". Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів» Учні здійснюють дослідженя використовуючи підручник «Світова література. 7 клас» Н. Півнюк та інших., науково-популярні книги, Інтернет-ресурси. Проект розрахований на 3 урока. На першому уроці вчитель ставить завдання учням, проводить опитування за допомогою З-Х-Д-таблиці, формує групи для роботи над проектом, демонструє презентацію з Основними, Тематичними і Змістовними запитаннями, ставить перед групами учнів конкретні завдання. Група складається з 4-5 учнів. Кожна група має своє тематичне запитання для реалізації і одне додаткове завдання для всіх. Захист презентацій або блогів відбувається на 3 уроці.
7 класс, 12-13 років
+
  
=Стислий опис=
+
[/https://docs.google.com/file/d/0B_WQNL_l-2F7VG5aWmhyQVVzajA/edit]
Цей проект об’єднує шкільні предмети: біологію та основи здоров’я.
+
Основна ідея проекту полягає у розвитку учнів навичок критичного мислення, прийняття рішень, а саме:
+
навчити учнів знаходити найважливу інформацію, аналізувати та користуватися нею; обговорювати результати досліджень.
+
Учні повинні вміти шукати інформацію в Інтернеті, зробити висновки, що виділило б їх як лідерів і підтверждує їх високий статус та знайти шляхи, як стати лідерами та підготувати свої власні презентації.Наприкінці проекту буде оголошено конкурс на кращі ідеї.
+
Для вивчення данної теми учні згідно своїх навчальних досягнень розбиваються на групи.Після того, як групи Були сформовані, учні обирають собі лідера. Кожна з групп отримує «Картку оцінювання», в якій буде виставлено бали за активність на уроці. Також учнями було проведено дослідження на тему «Які чинники впливають на соціальне здоров'я?», « Які чинники ризику захворювань цивілізації наносят найбільшу шкоду?».
+
Проаналізувавши результат. учні обирають для себе ряд питань, на які можна отримати відповідь лише після того, як буде опрацьовано потрібний матеріал.Також учні повинні розглянути, як людина може застосувати знання у своєму житті для збереження здоров'я. Цей проект призначен для того.щоб учні розуміли соціальні чинники ризику для здоров'я. Що є основою соціального благополуччя. До відома
+
Батьків необхідно донести інформацію про переваги методу проектів як один із засобів розвитку творчих здібностей учнів.
+
  
=Повний план вивчення теми=
+
=План вивчення теми (вставити файл]=
=Навчальні цілі (скопіювати з Плану)=
+
Після завершення проекту учні зможуть:
+
- дати поняття про чинники ризику соціального здоров’я;
+
- дати поняття про хвороби цивілізації;
+
- застосовувати знання у повсякденному житті;
+
- здійснювати пошук інформації в Інтернеті (згідно до форми оцінювання аналізу текста та критичного  оцінювання сторінок Інтернету учнями середніх і старших класів);
+
- в учнів будуть формуватися навички створення буклету « Які чинники ризику хвороб цивілізації наносять найбільшу шкоду»;
+
- роз приділяти ролі в групі.
+
  
=Опис оцінювання (скопіювати з Плану)=
+
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
До початку проекту: для учнів було проведено анкетування.
+
Критерії оцінювання презентацій складаються з вимог до їх створення. Назва критерію Оцінювальні параметри Тема презентації Відповідність теми програмі навчального предмета, розділу Дидактичні та методичні цілі і завдання презентаці o Відповідність цілей поставленій темі o Досягнення поставлених цілей і завдань Виділення основних ідей презентації o Відповідність цілям і завданням o Зміст умовиводів o Чи викликають інтерес в аудиторії o Кількість (рекомендується для запам'ятовування аудиторією не більше 4-5) Зміст o Достовірна інформація про історичні довідки та поточні події o Всі висновки підтверджені достовірними джерелами o Мова викладу матеріалу зрозумілий аудиторії o Актуальність, точність і корисність вмісту Підбір інформації для створення проекту - презентації o Графічні ілюстрації для презентації o Статистика o Діаграми і графіки o Експертні оцінки o Ресурси Інтернет o Приклади o Порівняння o Цитати і т.д. Подача матеріалу проекту - презентації o Хронологія o Пріоритет o Тематична послідовність o Структура за принципом «проблема-рішення» Логіка і переходи під час проекту - презентації o Від вступу до основної частини o Від однієї основної ідеї (частини) до іншої o Від одного слайда до іншого o Гіперпосилання Висновок o Яскравий вислів - перехід до укладання o Повторення основних цілей і завдань виступу o Висновки o Підведення підсумків o Короткий для запам'ятовування вислів в кінці Дизайн презентації Шрифт (читаність) o Чи коректно обраний колір (фону, шрифту, заголовків) o Елементи анімації Технічна частина o Граматика o Відповідний словник o Наявність помилок правопису і друкарських помилок Параметри оцінювання презентації Виставляється оцінка (бал) за представлений проект (від 1 до 3) Зв'язок презентації з програмою і навчальним планом Зміст презентації. Висновок презентації Подача матеріалу проекту - презентації Графічна інформація (ілюстрації, графіки, таблиці, діаграми і т.д.) Наявність імпортованих об'єктів з існуючих цифрових освітніх ресурсів і додатків Microsoft Office Графічний дизайн Технічна частина Ефективність застосування презентації в навчальному процесі Підсумкове кількість балів: На кожну представлену презентацію заповнюється дана таблиця, де по кожному з критеріїв присвоюються бали від 1 до 3, що відповідає певним рівням розвитку ІКТ-компетентності: 1 бал - це низький рівень володіння ІКТ-компетентністю, 2 бали - це середній рівень і, нарешті, 3 бали - високий рівень володіння ІКТ-компетентністю. Для визначення рівнів володіння ІКТ-компетентністю скористаємося таблицею Визначення рівня володіння ІКТ-компетентністю Кількість набраних балів за представлений проект Рівні володіння ІКТ-компетентністю Від 27 балів до 18 бала Високий рівень Від 17 балів до 9 балів Середній рівень Від 7 балів Низький рівень
Реалізація проекту:
+
 
Учні об’єднуються в дві групи ( використовуючи стратегію Думаємо-Об’єднуємось-Ділимося ) та з самого початку роботи над проектами використовують контрольний список питань до проекту, який допомагає їм планувати. А потім відстежувати свій прогресс під час виконання досліджень. Після обговорення в класі оцінюється ступінь розуміння теми учнів за допомогою письмових відповідей на основні запитання до вивчення теми і запитання, які викладено в документі на розуміння процессу дослідження. Оцінювання здійснюється вчителем щотижнево на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Учні узагальнюють дослідження у вигляді презентацій, публікацій.
+
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
Проводиться рефлексія.
+
Перед початком роботи над проектною методикою вчитель ознайомлює батьків та учнів за допомогою раніше створеного буклету, де чітко пояснюються прийоми та стратегії виконання роботи. Після ознайомлення вчитель демонструє презентацію під час перегляду знайомить учнів з темою та ключовим питанням презентації. Спочатку учні заповнюють таблицю(Знали Хотіли дізнатися та Дізналися) в своїх зошитах,по закінченні кожен учень виконує вхідне тестування, що має на меті перевірити рівень попередніх знань,вмінь та навичок з даної теми. Клас поділяємо на секції за напрямками роботи: біографічна, літературознавча, теорії літератури, творча. Діти проводять дослідження за планом у вигляді змістових питань. Кожна група обирає свій вид оформлення кінцевого результату діяльності: презентація, буклет та творчі матеріали дітей.
Після закінчення проекту:
+
За допомогою форми оцінювання презентації, вчитель повинен оцінити проекти учнів;
+
За допомогою форми оцінювання кожен учень має оцінити свої досягнення;за допомогою форми оцінювання роботи в группах, учні оцінять роботу кожної групи,
+
Оцінюється вміння аргументовано виступати перед аудиторією, братии участь в обговоренні, задавати питання, стислість і повнота виступів, грамотність, творчий підхід.
+
  
=Діяльність учнів (скопіювати з Плану)=
 
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
==Ім'я, прізвище==
+
Гвоздікова Олена Валеріївна
==Фах, навчальний предмет==
+
вчитель російської мови та світової літератури
== Навчальний заклад==
+
КЗ "Нікопольська гімназія № 7 ІІ-ІІІ ст."
==Місто\село, район, область==
+
м. Нікополь, Дніпропетровської обл.
 +
 
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
 +
gvozdi4ka1809@gmail.com
 +
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=
==Дати проведення тренінгу==
+
 
==Місце провведення тренінгу==
+
 
==Тренери==
+
Дати проведення тренінгу:  
[[Категорія:10 версія]]
+
20.01.2014 - 1.02.2014
[[Категорія:Банк проектів]]
+

Поточна версія на 21:44, 28 січня 2014


Назва навчальної теми

Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів у новелі О.Генрі "Останній листок"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект реалізовується у 7 класі за темою «Новела О.Генрі "Останній листок". Взаєморозуміння та прагнення зробити добро іншому як засіб подолання життєвих негараздів» Учні здійснюють дослідженя використовуючи підручник «Світова література. 7 клас» Н. Півнюк та інших., науково-популярні книги, Інтернет-ресурси. Проект розрахований на 3 урока. На першому уроці вчитель ставить завдання учням, проводить опитування за допомогою З-Х-Д-таблиці, формує групи для роботи над проектом, демонструє презентацію з Основними, Тематичними і Змістовними запитаннями, ставить перед групами учнів конкретні завдання. Група складається з 4-5 учнів. Кожна група має своє тематичне запитання для реалізації і одне додаткове завдання для всіх. Захист презентацій або блогів відбувається на 3 уроці.

[/https://docs.google.com/file/d/0B_WQNL_l-2F7VG5aWmhyQVVzajA/edit]

План вивчення теми (вставити файл]

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Критерії оцінювання презентацій складаються з вимог до їх створення. Назва критерію Оцінювальні параметри Тема презентації Відповідність теми програмі навчального предмета, розділу Дидактичні та методичні цілі і завдання презентаці o Відповідність цілей поставленій темі o Досягнення поставлених цілей і завдань Виділення основних ідей презентації o Відповідність цілям і завданням o Зміст умовиводів o Чи викликають інтерес в аудиторії o Кількість (рекомендується для запам'ятовування аудиторією не більше 4-5) Зміст o Достовірна інформація про історичні довідки та поточні події o Всі висновки підтверджені достовірними джерелами o Мова викладу матеріалу зрозумілий аудиторії o Актуальність, точність і корисність вмісту Підбір інформації для створення проекту - презентації o Графічні ілюстрації для презентації o Статистика o Діаграми і графіки o Експертні оцінки o Ресурси Інтернет o Приклади o Порівняння o Цитати і т.д. Подача матеріалу проекту - презентації o Хронологія o Пріоритет o Тематична послідовність o Структура за принципом «проблема-рішення» Логіка і переходи під час проекту - презентації o Від вступу до основної частини o Від однієї основної ідеї (частини) до іншої o Від одного слайда до іншого o Гіперпосилання Висновок o Яскравий вислів - перехід до укладання o Повторення основних цілей і завдань виступу o Висновки o Підведення підсумків o Короткий для запам'ятовування вислів в кінці Дизайн презентації Шрифт (читаність) o Чи коректно обраний колір (фону, шрифту, заголовків) o Елементи анімації Технічна частина o Граматика o Відповідний словник o Наявність помилок правопису і друкарських помилок Параметри оцінювання презентації Виставляється оцінка (бал) за представлений проект (від 1 до 3) Зв'язок презентації з програмою і навчальним планом Зміст презентації. Висновок презентації Подача матеріалу проекту - презентації Графічна інформація (ілюстрації, графіки, таблиці, діаграми і т.д.) Наявність імпортованих об'єктів з існуючих цифрових освітніх ресурсів і додатків Microsoft Office Графічний дизайн Технічна частина Ефективність застосування презентації в навчальному процесі Підсумкове кількість балів: На кожну представлену презентацію заповнюється дана таблиця, де по кожному з критеріїв присвоюються бали від 1 до 3, що відповідає певним рівням розвитку ІКТ-компетентності: 1 бал - це низький рівень володіння ІКТ-компетентністю, 2 бали - це середній рівень і, нарешті, 3 бали - високий рівень володіння ІКТ-компетентністю. Для визначення рівнів володіння ІКТ-компетентністю скористаємося таблицею Визначення рівня володіння ІКТ-компетентністю Кількість набраних балів за представлений проект Рівні володіння ІКТ-компетентністю Від 27 балів до 18 бала Високий рівень Від 17 балів до 9 балів Середній рівень Від 7 балів Низький рівень

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи над проектною методикою вчитель ознайомлює батьків та учнів за допомогою раніше створеного буклету, де чітко пояснюються прийоми та стратегії виконання роботи. Після ознайомлення вчитель демонструє презентацію під час перегляду знайомить учнів з темою та ключовим питанням презентації. Спочатку учні заповнюють таблицю(Знали Хотіли дізнатися та Дізналися) в своїх зошитах,по закінченні кожен учень виконує вхідне тестування, що має на меті перевірити рівень попередніх знань,вмінь та навичок з даної теми. Клас поділяємо на секції за напрямками роботи: біографічна, літературознавча, теорії літератури, творча. Діти проводять дослідження за планом у вигляді змістових питань. Кожна група обирає свій вид оформлення кінцевого результату діяльності: презентація, буклет та творчі матеріали дітей.

Відомості про автора

Гвоздікова Олена Валеріївна вчитель російської мови та світової літератури КЗ "Нікопольська гімназія № 7 ІІ-ІІІ ст." м. Нікополь, Дніпропетровської обл.

Контактні дані

gvozdi4ka1809@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу: 20.01.2014 - 1.02.2014