Відмінності між версіями «Проект "Паливо майбутнього"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Навчальний заклад)
(Фах, навчальний предмет)
 
(не показані 13 проміжних версій 2 учасників)
Рядок 9: Рядок 9:
  
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
Предмет: хімія
+
Основний предмет: хімія.
 +
Додатковий предмет: біологія.
  
=Навчальна тема (як записано в програмі)=
+
=Навчальна тема=
 
Тема. Прості речовини метали і неметали. Оксисен. Хімічні властивості кисню.
 
Тема. Прості речовини метали і неметали. Оксисен. Хімічні властивості кисню.
  
Рядок 18: Рядок 19:
  
 
=Стислий опис=
 
=Стислий опис=
7 клас, тема «Кисень». Учні об’єднуються в групи. Між ними роз приділяються ролі: доповідач, рецензент, опонент. Під час розробки проекту доповідач поглиблено вивчає тему та стисло готує доповідь. Рецензент та опонент теж ретельно вивчають тему проекту, рецензент складає декілька  варіантів рецензій, опонент вчиться опонувати. Інші учні допомагають їм .
+
7 клас, тема «Кисень». На початку проекту вчитель, використовуючи [https://docs.google.com/file/d/0BwdWZIHx9LK-UzV5TUVrbUpaQjQ/edit буклет], повідомляє учням значення методу проекта. Потім у вигляді [https://docs.google.com/file/d/0BwdWZIHx9LK-Y3ZmOERvcmlhVTA/edit презентації] вчитель демонструє тему проекта, його цілі, основні запитання. Учні об’єднуються в групи. Між ними розприділяються ролі: доповідач, рецензент, опонент. Під час розробки проекту доповідач поглиблено вивчає тему та стисло готує доповідь. Рецензент та опонент теж ретельно вивчають тему проекту, рецензент складає декілька  варіантів рецензій, опонент вчиться опонувати. Інші учні допомагають їм.
  
 
=Повний план вивчення теми=
 
=Повний план вивчення теми=
 +
[https://docs.google.com/file/d/0BwdWZIHx9LK-UjlNYXhVZXZmakE/edit?pli=1 План вивчення теми.]
 +
<br>[https://docs.google.com/file/d/0BwdWZIHx9LK-VWpjRFdQb2NFdXc/edit План впровадження проекту]
 +
 
=Навчальні цілі=
 
=Навчальні цілі=
 
Навчити: з’ясовувати причинно-наслідкових зв’язки, ґрунтовно доводити та розуміти ідеі;
 
Навчити: з’ясовувати причинно-наслідкових зв’язки, ґрунтовно доводити та розуміти ідеі;
Рядок 28: Рядок 32:
 
Визначення та постановка суттєвих запитань для прояснення різноманітних позицій, що дозволяє приймати кращі рішення.
 
Визначення та постановка суттєвих запитань для прояснення різноманітних позицій, що дозволяє приймати кращі рішення.
  
=Опис оцінювання (скопіювати з Плану)=
+
=Опис оцінювання=
Упродовж навчання за методом проектів вчителі постійно і систематично за допомогою засобів оцінювання збирають інформацію про те, як просувається навчання учнів та наскільки успішно вони навчаються. Вони слухають дискусії, які ведуть учні у малих групах, спостерігають за учнями, які працюють над запланованими вправами та за тим, як учні самі планують свої навчальні завдання, а також спостерігають за тим, як учні ставлять запитання під час роботи. Таке постійне оцінювання, яке починається з попереднього оцінювання знань та вмінь учнів на початку роботи в проектах і продовжується впродовж всього виконання учнями проектів називається формуючим оцінюванням. Вчителі використовують дані з такого оцінювання для того, щоб коригувати своє викладання та забезпечувати правильне виконання учнями проектних завдань. Коли вчителі регулярно залучають учнів до збору та перевірки таких відомостей про їхнє навчання, вони допомагають їм ставати відповідальними, самостійними та незалежними учнями.
+
Упродовж навчання за методом проектів вчителі постійно і систематично за допомогою [https://docs.google.com/file/d/0BwdWZIHx9LK-R2tYRUx4VHBMT0k/edit засобів оцінювання] збирають інформацію про те, як просувається навчання учнів та наскільки успішно вони навчаються. Вони слухають дискусії, які ведуть учні у малих групах, спостерігають за учнями, які працюють над запланованими вправами та за тим, як учні самі планують свої навчальні завдання, а також спостерігають за тим, як учні ставлять запитання під час роботи. Таке постійне оцінювання, яке починається з попереднього оцінювання знань та вмінь учнів на початку роботи в проектах і продовжується впродовж всього виконання учнями проектів називається формуючим оцінюванням. Вчителі використовують дані з такого оцінювання для того, щоб коригувати своє викладання та забезпечувати правильне виконання учнями проектних завдань. Коли вчителі регулярно залучають учнів до збору та перевірки таких відомостей про їхнє навчання, вони допомагають їм ставати відповідальними, самостійними та незалежними учнями.
Підсумкове оцінювання – це таке оцінювання, яке проводиться наприкінці навчальної теми або проектів. Таке оцінювання може  допомогти отримати важливу інформацію щодо всього процесу навчання, яка потрібна для аналізу організації та проведення навчання. Вчителі можуть знайти слабкі місця  викладанні курсу, над якими необхідно попрацювати більш ґрунтовно протягом майбутніх навчальних тем та вже з майбутніми учнями. Учні можуть визначити свої проблемні місця та поставити цілі щодо свого подальшого навчання.
+
Підсумкове оцінювання у вигляді [https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDNQMDhUN1JkeDQ1MkhzamFsU1BvVUE6MQ#gid=0 опитувальника] – це таке оцінювання, яке проводиться наприкінці навчальної теми або проектів. Таке оцінювання може  допомогти отримати важливу інформацію щодо всього процесу навчання, яка потрібна для аналізу організації та проведення навчання. Вчителі можуть знайти слабкі місця  викладанні курсу, над якими необхідно попрацювати більш ґрунтовно протягом майбутніх навчальних тем та вже з майбутніми учнями. Учні можуть визначити свої проблемні місця та поставити цілі щодо свого подальшого навчання.
 +
 
 +
=Діяльність учнів=
 +
Проектна діяльність учнів — одна з найважливіших складових освітнього процесу. В ході виконання проектних завдань учень виявляється залученим в активний пізнавальний творчий процес на основі методики співпраці. Він занурений в процес виконання творчого завдання, а разом з ним і в процес здобуття нових і закріплення старих знань по предмету, в рамках якого і проводиться проект. Крім того, учень разом з вчителем виконує власний проект, вирішуючи практичну, дослідницьку задачу. Включаючись, таким чином, в реальну діяльність, він опановує нові знання. Змінюється і роль учнів в навчанні: вони виступають активними участникамі процесу. Діяльність в робочих групах допомагає їм навчитися працювати в «команді». При цьому відбувається формування такого конструктивного критичного мислення, якому важко навчити при звичайній «урочній» формі вчення. В учнів виробляється свій власний погляд на інформацію, і вже не діє оцінна форма: «це вірно, а це - невірно». З'являється нова оцінка - «і це теж можливо». В кінці учні захищають свої роботи у вигляді [https://docs.google.com/file/d/0BwdWZIHx9LK-d2NiUW5VeWluNkU/edit презентацій]([https://docs.google.com/file/d/0BwdWZIHx9LK-ekplTGVRamxvV2M/edit шаблон] створює вчитель), які оцінюються за допомогою [https://docs.google.com/file/d/0BwdWZIHx9LK-RG5zSGp6S2x2Snc/edit форми оцінювання мультимедійних презентацій]. Навіть невдало виконаний проект також має велике поклади тільне педагогічне значення. На етапі самоаналізу, а потім захисту вчитель і учні найдетальнішим чином аналізують логіку, вибрану проектувальниками, причини невдач, і так далі. Розуміння помилок створює мотивацію до повторної діяльності, формує особистий інтерес до нового знання. Подібна рефлексія дозволяє сформувати адекватну оцінку (самооцінку) оточуючого світу і себе на цьому світі.
  
=Діяльність учнів (скопіювати з Плану)=
 
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
Рядок 38: Рядок 44:
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
Вчитель хімії
+
Вчитель хімії і біології, хімія.
  
 
== Навчальний заклад==
 
== Навчальний заклад==
Рядок 52: Рядок 58:
  
 
==Місце провведення тренінгу==
 
==Місце провведення тренінгу==
Амвросіївська ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Амвросієвської районної ради
+
Амвросіївська ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Амвросіївської районної ради
  
 
==Тренери==
 
==Тренери==
 +
Близниченко Ася Вікторівна
 
[[Категорія:10 версія]]
 
[[Категорія:10 версія]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]

Поточна версія на 15:56, 19 червня 2012




Назва навчальної теми

Паливо майбутнього

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет: хімія. Додатковий предмет: біологія.

Навчальна тема

Тема. Прості речовини метали і неметали. Оксисен. Хімічні властивості кисню.

Вік учнів, клас

7 клас, 13 років

Стислий опис

7 клас, тема «Кисень». На початку проекту вчитель, використовуючи буклет, повідомляє учням значення методу проекта. Потім у вигляді презентації вчитель демонструє тему проекта, його цілі, основні запитання. Учні об’єднуються в групи. Між ними розприділяються ролі: доповідач, рецензент, опонент. Під час розробки проекту доповідач поглиблено вивчає тему та стисло готує доповідь. Рецензент та опонент теж ретельно вивчають тему проекту, рецензент складає декілька варіантів рецензій, опонент вчиться опонувати. Інші учні допомагають їм.

Повний план вивчення теми

План вивчення теми.
План впровадження проекту

Навчальні цілі

Навчити: з’ясовувати причинно-наслідкових зв’язки, ґрунтовно доводити та розуміти ідеі; прийняття відповідальності за результати спільної роботи; Використання для досягнення цілей сукупного інтелекту груп, коли це необхідно; Виявлення чесної та етичної поведінки; Визначення та постановка суттєвих запитань для прояснення різноманітних позицій, що дозволяє приймати кращі рішення.

Опис оцінювання

Упродовж навчання за методом проектів вчителі постійно і систематично за допомогою засобів оцінювання збирають інформацію про те, як просувається навчання учнів та наскільки успішно вони навчаються. Вони слухають дискусії, які ведуть учні у малих групах, спостерігають за учнями, які працюють над запланованими вправами та за тим, як учні самі планують свої навчальні завдання, а також спостерігають за тим, як учні ставлять запитання під час роботи. Таке постійне оцінювання, яке починається з попереднього оцінювання знань та вмінь учнів на початку роботи в проектах і продовжується впродовж всього виконання учнями проектів називається формуючим оцінюванням. Вчителі використовують дані з такого оцінювання для того, щоб коригувати своє викладання та забезпечувати правильне виконання учнями проектних завдань. Коли вчителі регулярно залучають учнів до збору та перевірки таких відомостей про їхнє навчання, вони допомагають їм ставати відповідальними, самостійними та незалежними учнями. Підсумкове оцінювання у вигляді опитувальника – це таке оцінювання, яке проводиться наприкінці навчальної теми або проектів. Таке оцінювання може допомогти отримати важливу інформацію щодо всього процесу навчання, яка потрібна для аналізу організації та проведення навчання. Вчителі можуть знайти слабкі місця викладанні курсу, над якими необхідно попрацювати більш ґрунтовно протягом майбутніх навчальних тем та вже з майбутніми учнями. Учні можуть визначити свої проблемні місця та поставити цілі щодо свого подальшого навчання.

Діяльність учнів

Проектна діяльність учнів — одна з найважливіших складових освітнього процесу. В ході виконання проектних завдань учень виявляється залученим в активний пізнавальний творчий процес на основі методики співпраці. Він занурений в процес виконання творчого завдання, а разом з ним і в процес здобуття нових і закріплення старих знань по предмету, в рамках якого і проводиться проект. Крім того, учень разом з вчителем виконує власний проект, вирішуючи практичну, дослідницьку задачу. Включаючись, таким чином, в реальну діяльність, він опановує нові знання. Змінюється і роль учнів в навчанні: вони виступають активними участникамі процесу. Діяльність в робочих групах допомагає їм навчитися працювати в «команді». При цьому відбувається формування такого конструктивного критичного мислення, якому важко навчити при звичайній «урочній» формі вчення. В учнів виробляється свій власний погляд на інформацію, і вже не діє оцінна форма: «це вірно, а це - невірно». З'являється нова оцінка - «і це теж можливо». В кінці учні захищають свої роботи у вигляді презентацій(шаблон створює вчитель), які оцінюються за допомогою форми оцінювання мультимедійних презентацій. Навіть невдало виконаний проект також має велике поклади тільне педагогічне значення. На етапі самоаналізу, а потім захисту вчитель і учні найдетальнішим чином аналізують логіку, вибрану проектувальниками, причини невдач, і так далі. Розуміння помилок створює мотивацію до повторної діяльності, формує особистий інтерес до нового знання. Подібна рефлексія дозволяє сформувати адекватну оцінку (самооцінку) оточуючого світу і себе на цьому світі.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Зябко Олена Федорівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель хімії і біології, хімія.

Навчальний заклад

Амвросіївська ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Амвросієвської районної ради

Місто\село, район, область

М. Амвросіївка Донецької обл..

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20.06.- 24.06. 2012р.

Місце провведення тренінгу

Амвросіївська ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Амвросіївської районної ради

Тренери

Близниченко Ася Вікторівна