Відмінності між версіями «Портфоліо проекту "Мистецтво проти війни"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів)
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
 
=Назва проекту=
 
=Назва проекту=
 
Мистецтво проти війни
 
Мистецтво проти війни
Рядок 73: Рядок 72:
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
 
Олена Коренькова
 
Олена Коренькова
 
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
 
вчитель української мови та літератури, практичний психолог
 
вчитель української мови та літератури, практичний психолог
 
  
 
== Навчальний заклад==
 
== Навчальний заклад==
 
ЗОШ І-ІІІ ст. №22  
 
ЗОШ І-ІІІ ст. №22  
 
  
 
==Місто\село, район, область==
 
==Місто\село, район, область==

Поточна версія на 15:33, 16 червня 2012

Назва проекту

Мистецтво проти війни

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література. Музичне та образотворче мистецтва.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Література проти війни

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис

Проект «Мистецтво проти війни»розроблено для учнів 7 класу.Це підсумок вивчення програмової теми «Література проти війни». Проект стосувався шкільної навчальної програми з світової літератури, музичного та образотворчого мистецтв. Проект розвиває навички мислення високого рівня, навчальні компетентності учнів, їхню читацьку зацікавленість. В проекті доцільно та ефективно використовуються ІКТ. Проект ще не подавався на конкурс у попередні роки. Планується показати тісний взаємозв’язок світової літератури з іншими навчальними предметами.Навчити працювати з творамимистецтва, відбирати матеріал. Знайомити своїх товаришів з результатами дослідження , використовуючи засоби ІКТ презентація, газета).

Повний План вивчення теми

[1]

Навчальні цілі

По завершенню роботи над проектом учні: -виразно читає вірші Твардовського та інших авторів, аналізує їх, звертаючи увагу на особливості втілення теми Великої Вітчизняної війни; -визначає провідну думку твору: війна протиприродна й антигуманна; -висловлює особисте ставлення до проблем, що порушуються в художніх творах, аргументуючи свою точку зору прикладами і цитатами з тексту; -знаходить спільне (засудження війни) в оповіданнях німця Белля і росіянина Шолохова. наводить приклади: - ліричних, драматичних та героїчних образів в музиці; інтерпретує: твори українських та зарубіжних композиторів та їх національну специфіку як відображення життя . аналізує: - свої почуття, власне бачення художніх творів -створюють власні продукти (презентація, газета, аналітична довдка ,виступ перед учнями) -формуються навички з’ясування причинно-наслідкових зв’язків, ґрунтовне доведення та розуміння ідей, гнучкість та готовність до застосування необхідних компромісів з метою здійснення спільного завдання, вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем; використання комп’ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації, володіння базовим розумінням етичних/правових питань, пов’язаних з доступом та використанням інформації

Опис оцінювання

Перед проектом в консультаціях з учителями музичного та образотворчого мистецтв, та інформатики проводиться оцінювання готовності учнів до виконання проекту (рівень володіння навичками роботи з комп’ютером, пошуку інформації в мережі Інтернет, роботи з мережевими ресурсами, тощо). Батьки знайомляться з методом проектів, інформацію про який розміщено в буклеті[2]. На початку роботи над проектом відбувається: • Перегляд презентації вчителя[3] з її наступним обговоренням (фронтальним і малими групами - «мозковий штурм») • Робота з таблицями «ЗХД» та Т-схемами, де учні оцінюють власні знання з предмету дослідження; • Обговорення тем проектів Впродовж роботи над проектом: • Вчитель проводить консультації та проміжне оцінювання попередніх результатів; • Учні по мірі проходження основних етапів проектної роботи заповнюють контрольний список прогресу роботи; • Учні систематично проводять самооцінку своєї роботи, користуючись відповідними формами для оцінювання. Наприкінці роботи над проектом: • Учні демонструють виконані роботи (презентація[4], газета, виступ), після чого відбувається їх само оцінювання, оцінювання вчителем та іншими групами (згідно критеріїв оцінювання) • В процесі роботи з таблицями «ЗХД» відбувається самооцінка учнями власних набутих знань та вмінь

Діяльність учнів

За тиждень до початку роботи над проектом учні та батьки ознайомлюються з публікацією вчителя про метод проектів, дізнаються про його переваги та можливості, відмінності від методів традиційного навчання. Тоді ж вчитель пропонує їм для ознайомлення і попереднього оцінювання інтернет-ресурси, на яких розміщено результати проектних робіт попередніх груп чи класів, рефлексія учнів, що займались проектною діяльністю. Таким чином, ще до початку роботи над проектом в учнів формується свідоме та позитивне ставлення до проектної діяльності, бажання оцінити свої сили і можливості, проявити творчість, ситуація успіху. Крім того, тоді ж у середовищі учнів розпочнеться мимовільне створення мікро-груп, які під час проекту працюватимуть над різними темами досліджень.
В перший день роботи над проектом (1-ий урок) учні:
-переглядають презентацію вчителя про проект, знайомляться з ключовим та тематичними запитаннями і приймають рішення про роботу в одній з 4 груп (кожна група шукатиме відповідь на одне з 4 тематичних питань); -об'єднання у групи за бажанням учнів; - методом мозкового штурму проводять початкове обговорення шляхів пошукової діяльності (це обговорення вони продовжать в позаурочний час, коли основні стратегічні лінії вже будуть вироблені), розподіляють свої обов'язки в межах групи (хто яку частину роботи буде виконувати); -знайомляться з порадами вчителя щодо організації роботи учнів та документами, підготовленими вчителем, що стосуються їх проектної роботи: допомога в плануванні проекту, допомога у проведенні рефлексії, інструкціями, контрольними списками, формати для оцінювання робіт та самооцінювання; -проходять вхідне тестування;заповнюють таблиці ЗХД та Т-схеми тощо.
Учні отримують адреси інтернет-ресурсу, де розміщені всі ці документи (щоб продовжити ознайомлення та роботу з ними в позаурочний час), а також бланки Дозволу батьків на публікацію учнями своїх робіт в мережі Інтернет (які вони приносять заповненими на наступний урок).
На роботу над проектом відведено 7 уроків, тому доцільно частину роботи учням виконувати вдома, в позаурочний час, розподіливши в межах мікро-груп свої обов'язки.
Для спілкування членам групи під час роботи учням пропонується спілкування на шкільному форумі в рамках виділеної для них теми форуму. Учні з допомогою вчителя та за інструкціями створюють тематичний блог для представлення результатів своїх досліджень. Учні здійснюють рефлексію своєї роботи. Шкільний психолог допомагає при потребі відкоректувати розподіл роботи учнів в межах мікро-груп.
На 2-6 уроці продовжується робота в групах. Учні вивчають програмовий матеріал зі світової літератури, який дає базові знання. Відводиться час для і обговорення результатів пошуку в Інтернеті матеріалів для дослідження, уточнюють напрями діяльності. Вчитель проводить групові консультації, контролює процес роботи з допомогою контрольного списку прогресу роботи, допомагає провести проміжне оцінювання результатів роботи (з допомогою форм та контрольних списків), знайомить обдарованих учнів з додатковими завданнями. При потребі залучається для допомоги вчителі заявлених вище предметів.Учні з особливими потребами отримують індивідуальні консультації вчителя та шаблони, які допоможуть їм успішно виконати свою ділянку роботи.
В післяурочний час учні завершують роботу над дослідженням та оформленням результатів досліджень, ще раз проводять самооцінку своєї роботи та рефлексію.
На останньому, сьомому, учні демонструють отримані результати своїх досліджень, здійснюють оцінку робіт своїх однокласників (за розробленими формами) та самооцінку своєї участі у дослідженні (за формами для оцінювання робіт та співробітництва). З допомогою таблиць ЗХД учні оцінюють набуті знання та вміння, здійснюють рефлексію. Учні проходять тест-контроль вчителя для оцінки набутих знань.
Вчитель розміщує результати роботи над проектом, фотозвіт на сайті школи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олена Коренькова

Фах, навчальний предмет

вчитель української мови та літератури, практичний психолог

Навчальний заклад

ЗОШ І-ІІІ ст. №22

Місто\село, район, область

м.Шахтарськ Донецька обл.

Контактні дані

0509692785

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11.06-18.06.2012

Місце проведення тренінгу

ЗОШ І-ІІІ ст. №22 м. Шахтарськ

Тренери

Лавриненко Ірина Василівна