Відмінності між версіями «Портфоліо Друзь Світлана Анатоліївна»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Створена сторінка: {{subst:Шаблон:Опис Портфоліо і його складових.10 версія}})
 
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
 
(не показані 26 проміжних версій 2 учасників)
Рядок 2: Рядок 2:
  
 
=Назва навчальної теми=
 
=Назва навчальної теми=
 +
 +
'''''Кислоти, їх значення в харчуванні'''''
  
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 +
 +
Хімія, біологія, українська мова
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
 +
 +
13 - 14 років
 +
8 клас
  
 
=Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)=
 
=Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)=
 +
 +
Даний проект розрахований на учнів 8 класу. В ході проекту учні проаналізують значення кислот в продуктах харчування. Діяльність учнів в основному групова. Учні можуть виступати в ролі користувачів, виробників, лаборантів, споживачів.
  
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
 +
 +
[https://docs.google.com/document/d/1kS1s1LwwZ9yYxPErZLQEgwkKX51AIH7dAawVlRZ7ZhY/edit План вивчення теми]
  
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 +
 +
Перед проектом в консультаціях з учителями сумісних предметів проводиться оцінювання готовності учнів до виконання проекту (рівень володіння навичками роботи з комп’ютером, пошуку інформації в мережі Інтернет, роботи з мережевими ресурсами, тощо).
 +
 +
На початку роботи над проектом проводиться:
 +
• Перегляд [https://docs.google.com/presentation/d/1SwwGeXKPd5jLr_rBzIusVMpI3haihy_vZOyFrgDetbc/edit#slide=id.p3 презентації вчителя] задля ознайомлення учнів з темою проекту з подальшими запитаннями
 +
• Робота з тестами – самоперевіркою, [https://docs.google.com/document/d/1YwaPI5ZOU_seMh5XSkPZAr1Esp3_kH98lrxNkyshEck/edit за діаграмою Вена];
 +
• Ознайомлення з дослідницькими роботами, інших учнів для стимуляції їх до роботи;
 +
 +
Впродовж роботи над проектом:
 +
• Вчитель проводить консультації поправки, анкетування для визначення настрою та етапу виконаної роботи;
 +
• Учні виконуючи основні етапи своєї роботи заповнюють [https://docs.google.com/document/d/1g0PvHkERbZMbSqWlJMvk-rTYPwJXbYrigYHgsNABubs/edit контрольний список роботи];
 +
• Учні постійно проводять самооцінку своєї індивідуальної та групової роботи, користуючись відповідними [https://docs.google.com/document/d/1rHO_ySXotohjbqr87L8f1ox084B2og_8Hr16Gt-Te3Q/edit формами для оцінювання].
 +
 +
Наприкінці роботи над проектом:
 +
• Учні проходять підсумковий опитувальний контроль за завданнями вчителя для перевірки набутих знань;
 +
• Учні демонструють  виконані роботи (презентації, інтернет-сайти, веб-сторінки, блоги), після чого відбувається їх самооцінювання, оцінювання вчителем та іншими групами, а також батьками, як незалежних спостерігачів для додаткових балів (згідно критеріїв оцінювання)
  
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 +
 +
Перед початком виконання проекту
 +
Приблизно за тиждень-два до початку роботи над проектом "Кислоти, їх значення в харчуванні" учні ознайомлюються з публікацією вчителя про метод проектів, дізнаються про його переваги та можливості, відмінності від методів традиційного навчання. Тоді ж вчитель пропонує їм для ознайомлення і попереднього оцінювання інтернет-ресурси, на яких розміщено результати проектних робіт попередніх груп чи класів, рефлексія учнів, що займались проектною діяльністю.
 +
Таким чином, ще до початку роботи над проектом в учнів формується позитивне ставлення до проектної діяльності, бажання оцінити свої сили і можливості, проявити творчість, ситуація успіху і потреба "зробити ще краще, ніж попередники". Таке попереднє ознайомлення знімає стресову ситуацію, притаманну для переходу на нові види діяльності. Крім того, тоді ж у середовищі учнів розпочнеться мимовільне створення мікро-груп, які під час проекту працюватимуть над різними темами досліджень.
 +
Впродовж виконання учнями проектів
 +
В перший день роботи над проектом (1-ий урок) учні переглядають [https://docs.google.com/document/d/12w2K5wTZJDkszfs_BKbrgGNrqFCgTyCLT_z4qrhBCbA/edit буклет вчителя про проект], знайомляться з ключовим та тематичними запитаннями і приймають рішення про роботу в одній з трьох груп (кожна група шукатиме відповідь на одне з трьох тематичних питань);
 +
об'єднавшись у групи, методом мозкового штурму проводять початкове обговорення шляхів пошукової діяльності (це обговорення вони продовжать в позаурочний час), розподіляють свої обов'язки в межах групи;
 +
знайомляться з порадами вчителя щодо організації роботи учнів та документами, підготовленими вчителем, що стосуються їх проектної роботи: допомога в плануванні проекту, допомога у проведенні рефлексії, інструкціями, контрольними списками, формами для оцінювання робіт та самооцінювання, шаблонами робіт;
 +
проходять вхідне тестування за [https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdY_B84cymUq-vPeWdUP-wkssTs_71GEHxxG6K509G4iA53aQ/viewform інтернет-опитувальником.]
 +
Учні отримують адреси інтернет-ресурсу, де розміщені всі ці документи (щоб продовжити ознайомлення та роботу з ними в позаурочний час), а також [https://docs.google.com/document/d/1l9SaHBNchhgSbCHW7IYePD-2OiyjZuPzInoGTZj0Jwo/edit бланки Дозволу батьків на публікацію учнями своїх робіт в мережі Інтернет] (які вони приносять заповненими на наступний урок).
 +
Оскільки на роботу над проектом відведено лише 4 уроки тобто 2 тижні, то основну частину роботи учні виконуватимуть вдома, в позаурочний час, розподіливши в межах мікро-груп свої обов'язки. Робота передбачає проведення практичних досліджень, експериментів, які учні виконують на місцевому матеріалі (у приміщенні школи, у своїх квартирах тощо).  Для спілкування членам групи під час роботи вчителем рекомендуються програма Skype чи чати; також учням пропонується спілкування на шкільному форумі в рамках виділеної для них теми форуму. Учні з допомогою вчителя та за інструкціями створюють тематичний блог для представлення результатів своїх досліджень, і за бажанням – власні блоги для рефлексії. Шкільний психолог допомагає при потребі відкоректувати розподіл роботи учнів в межах мікро-груп.
 +
На другому уроці продовжується робота в групах. Учні обговорюють результати пошуку в Інтернеті матеріалів для дослідження, уточнюють напрями діяльності, оформлюють свої дослідження окремими сторінками тематичного блогу. Вчитель проводить групові консультації, контролює процес роботи з допомогою контрольного списку прогресу роботи, допомагає провести проміжне оцінювання результатів роботи (з допомогою форм та [https://docs.google.com/document/d/1g0PvHkERbZMbSqWlJMvk-rTYPwJXbYrigYHgsNABubs/edit контрольних списків)], звертає увагу на контроль відповідності діяльності учнів Основним запитанням проекту,  знайомить обдарованих учнів з додатковими завданнями. Учні з особливими потребами отримують індивідуальні консультації вчителя та [https://docs.google.com/presentation/d/1ATjP5B0tc36NuqbUNd5kGoSvJs3zsT8Vf1BMJiu8WoM/edit#slide=id.p4 шаблони презентації], які допоможуть їм успішно виконати свою ділянку роботи.
 +
В післяурочний час учні завершують роботу над дослідженням та оформленням результатів досліджень, ще раз проводять оцінку своєї роботи за формами само- та взаємооцінювання, переглядають роботи інших груп і залишають коментарі та рефлексію (за бажанням) на власних блогах.
 +
Наприкінці виконання проекту
 +
На останньому уроці проводиться kонференція, на якій учні демонструють отримані результати своїх досліджень у вигляді [https://docs.google.com/presentation/d/1layyE0scP51S-ek-ZntBsazcX0RkGo3NT_yhpmh9dFU/edit#slide=id.p4 презентацій], сайтів, блогів, здійснюють оцінку робіт своїх однокласників (за розробленими формами) та самооцінку своєї участі у дослідженні (за формами для оцінювання робіт та співробітництва). Також прослуховують відзиви батьків та представників преси. 
 +
В післяурочний час повідомлення про виконання проектної роботи та адреси створених інтернет-ресурсів з результатами учнівських досліджень розміщуються на шкільному сайті для подальшого ознайомлення всіх бажаючих з цими роботами та їх оцінюванням.
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
  
 +
Світлана Друзь
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
  
 +
Вчитель хімії
  
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
 +
 +
Павлоградська загальноосвітня школа I - III ст. № 7
  
 
==Місто\село, район, область==
 
==Місто\село, район, область==
 +
 +
м. Павлоград,
 +
Дніпропетровська обл.
  
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
 +
 +
svetadruz13@gmail.com
  
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=
Рядок 33: Рядок 85:
 
==Дати проведення тренінгу==
 
==Дати проведення тренінгу==
  
 +
12 - 24 червня 2017 р.
  
 
==Місце проведення тренінгу==
 
==Місце проведення тренінгу==
  
 +
Павлоградський міський ліцей
  
 
==Тренери==
 
==Тренери==
 +
 +
Бондарева Раїса Григорівна
  
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]

Поточна версія на 16:07, 16 червня 2017


Назва навчальної теми

Кислоти, їх значення в харчуванні

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія, біологія, українська мова

Вік учнів, клас

13 - 14 років 8 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Даний проект розрахований на учнів 8 класу. В ході проекту учні проаналізують значення кислот в продуктах харчування. Діяльність учнів в основному групова. Учні можуть виступати в ролі користувачів, виробників, лаборантів, споживачів.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Перед проектом в консультаціях з учителями сумісних предметів проводиться оцінювання готовності учнів до виконання проекту (рівень володіння навичками роботи з комп’ютером, пошуку інформації в мережі Інтернет, роботи з мережевими ресурсами, тощо).

На початку роботи над проектом проводиться: • Перегляд презентації вчителя задля ознайомлення учнів з темою проекту з подальшими запитаннями • Робота з тестами – самоперевіркою, за діаграмою Вена; • Ознайомлення з дослідницькими роботами, інших учнів для стимуляції їх до роботи;

Впродовж роботи над проектом: • Вчитель проводить консультації поправки, анкетування для визначення настрою та етапу виконаної роботи; • Учні виконуючи основні етапи своєї роботи заповнюють контрольний список роботи; • Учні постійно проводять самооцінку своєї індивідуальної та групової роботи, користуючись відповідними формами для оцінювання.

Наприкінці роботи над проектом: • Учні проходять підсумковий опитувальний контроль за завданнями вчителя для перевірки набутих знань; • Учні демонструють виконані роботи (презентації, інтернет-сайти, веб-сторінки, блоги), після чого відбувається їх самооцінювання, оцінювання вчителем та іншими групами, а також батьками, як незалежних спостерігачів для додаткових балів (згідно критеріїв оцінювання)

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком виконання проекту Приблизно за тиждень-два до початку роботи над проектом "Кислоти, їх значення в харчуванні" учні ознайомлюються з публікацією вчителя про метод проектів, дізнаються про його переваги та можливості, відмінності від методів традиційного навчання. Тоді ж вчитель пропонує їм для ознайомлення і попереднього оцінювання інтернет-ресурси, на яких розміщено результати проектних робіт попередніх груп чи класів, рефлексія учнів, що займались проектною діяльністю. Таким чином, ще до початку роботи над проектом в учнів формується позитивне ставлення до проектної діяльності, бажання оцінити свої сили і можливості, проявити творчість, ситуація успіху і потреба "зробити ще краще, ніж попередники". Таке попереднє ознайомлення знімає стресову ситуацію, притаманну для переходу на нові види діяльності. Крім того, тоді ж у середовищі учнів розпочнеться мимовільне створення мікро-груп, які під час проекту працюватимуть над різними темами досліджень. Впродовж виконання учнями проектів В перший день роботи над проектом (1-ий урок) учні переглядають буклет вчителя про проект, знайомляться з ключовим та тематичними запитаннями і приймають рішення про роботу в одній з трьох груп (кожна група шукатиме відповідь на одне з трьох тематичних питань); об'єднавшись у групи, методом мозкового штурму проводять початкове обговорення шляхів пошукової діяльності (це обговорення вони продовжать в позаурочний час), розподіляють свої обов'язки в межах групи; знайомляться з порадами вчителя щодо організації роботи учнів та документами, підготовленими вчителем, що стосуються їх проектної роботи: допомога в плануванні проекту, допомога у проведенні рефлексії, інструкціями, контрольними списками, формами для оцінювання робіт та самооцінювання, шаблонами робіт; проходять вхідне тестування за інтернет-опитувальником. Учні отримують адреси інтернет-ресурсу, де розміщені всі ці документи (щоб продовжити ознайомлення та роботу з ними в позаурочний час), а також бланки Дозволу батьків на публікацію учнями своїх робіт в мережі Інтернет (які вони приносять заповненими на наступний урок). Оскільки на роботу над проектом відведено лише 4 уроки тобто 2 тижні, то основну частину роботи учні виконуватимуть вдома, в позаурочний час, розподіливши в межах мікро-груп свої обов'язки. Робота передбачає проведення практичних досліджень, експериментів, які учні виконують на місцевому матеріалі (у приміщенні школи, у своїх квартирах тощо). Для спілкування членам групи під час роботи вчителем рекомендуються програма Skype чи чати; також учням пропонується спілкування на шкільному форумі в рамках виділеної для них теми форуму. Учні з допомогою вчителя та за інструкціями створюють тематичний блог для представлення результатів своїх досліджень, і за бажанням – власні блоги для рефлексії. Шкільний психолог допомагає при потребі відкоректувати розподіл роботи учнів в межах мікро-груп. На другому уроці продовжується робота в групах. Учні обговорюють результати пошуку в Інтернеті матеріалів для дослідження, уточнюють напрями діяльності, оформлюють свої дослідження окремими сторінками тематичного блогу. Вчитель проводить групові консультації, контролює процес роботи з допомогою контрольного списку прогресу роботи, допомагає провести проміжне оцінювання результатів роботи (з допомогою форм та контрольних списків), звертає увагу на контроль відповідності діяльності учнів Основним запитанням проекту, знайомить обдарованих учнів з додатковими завданнями. Учні з особливими потребами отримують індивідуальні консультації вчителя та шаблони презентації, які допоможуть їм успішно виконати свою ділянку роботи. В післяурочний час учні завершують роботу над дослідженням та оформленням результатів досліджень, ще раз проводять оцінку своєї роботи за формами само- та взаємооцінювання, переглядають роботи інших груп і залишають коментарі та рефлексію (за бажанням) на власних блогах. Наприкінці виконання проекту На останньому уроці проводиться kонференція, на якій учні демонструють отримані результати своїх досліджень у вигляді презентацій, сайтів, блогів, здійснюють оцінку робіт своїх однокласників (за розробленими формами) та самооцінку своєї участі у дослідженні (за формами для оцінювання робіт та співробітництва). Також прослуховують відзиви батьків та представників преси. В післяурочний час повідомлення про виконання проектної роботи та адреси створених інтернет-ресурсів з результатами учнівських досліджень розміщуються на шкільному сайті для подальшого ознайомлення всіх бажаючих з цими роботами та їх оцінюванням.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Світлана Друзь

Фах, навчальний предмет

Вчитель хімії

Навчальний заклад

Павлоградська загальноосвітня школа I - III ст. № 7

Місто\село, район, область

м. Павлоград, Дніпропетровська обл.

Контактні дані

svetadruz13@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

12 - 24 червня 2017 р.

Місце проведення тренінгу

Павлоградський міський ліцей

Тренери

Бондарева Раїса Григорівна