Відмінності між версіями ««Чарівний пензлик»»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Висновки)
 
(не показані 35 проміжних версій 3 учасників)
Рядок 1: Рядок 1:
 +
[[Файл:4-ри_пори_року.jpg|200px|thumb|rith|«Була весна весела, щедра, мила. Промінням грала, сипала квітки...» – Леся Українка]]
 
==Назва проекту==
 
==Назва проекту==
 
'''Кольорові пори року'''
 
'''Кольорові пори року'''
  
 
==Автори проекту==
 
==Автори проекту==
[Користувач:Vichoreva k|Віхорева Катерина]
+
[[Користувач:Vichoreva k|Віхорева Катерина]]
  
 
==Тема дослідження==
 
==Тема дослідження==
 +
'''Художній образ у живописі'''
  
 
==Проблема дослідження==
 
==Проблема дослідження==
 +
Сучасні діти, які мало цікавятся живописом та красою природи є емоційно бідними. Вони не мають естетичного смаку та не вміють цінувати красу світу. Ця  проблема дуже актуальна і важлива, тому що чуттливі та емоційні діти - це гарне майбутне нашої держави!
  
 
==Гіпотеза дослідження==
 
==Гіпотеза дослідження==
 +
Діти стануть більш чуттливими до навколишнього світу та обладатимуть естетичним смаком. Це гарно бути відтворюватися на їхніх художніх задумах.
  
 
==Мета дослідження==
 
==Мета дослідження==
 +
Порівняти власні малюнки (пейзажі) з творами мистецтва видатних художників та проаналізувати недоліки та переваги використання графічних засобів з метою розвитку естетичного смаку.
  
 
==Хід і результати дослідження==
 
==Хід і результати дослідження==
 +
Вчитель повідомляє про старт проекту. На першому етапі відбувається поділ на групи за порами року.
 +
1 група - '''Зима''', 2 група - '''Весна''', 3 група - '''Літо''', 4 група - '''Осінь'''.
 +
Завдання для кожної з груп:
 +
*: Знайти гарне фото своєї пори року.
 +
 +
*: Знайти картину відомого художника-пейзажиста, на якій зображено пору року відповідної групи.
 +
 +
*: Знайти вірш українського поета про пори року.
 +
 +
*: Намалювати картину пори року відповідну групі.
 +
 +
*: Порівняти художні засоби, тона, кольори, композицію відомого художника з власною роботою.
 +
 +
*: Визначити які засоби жудожньої виразності використовували хужожники, а які учні. Що в них спільне та відмінне?
 +
 +
*: Проаналізувати, яка з груп підібрала більш вдалі засоби художньої виразності.
 +
 +
*: Зробити висновки за результатами роботи кожної групи.
 +
 +
Вчитель допомагає розподілити обов'язки всередині кожної групи, в залежності від диференціації. Діти з проблемами в навчанні будуть займатися пошуковою діяльністю, а діти обдаровані - творчою роботою. Кожною групою було визначено: 
 +
'''Пейза́ж''' — жанр в образотворчому мистецтві, в якому об'єктом зображення є природа. Пейзажем називають також окремий твір цього жанру. Як самостійний різновид образотворчого мистецтва пейзаж виник у китайському мистецтві, китайському живописі.
 +
Для кращого зображення пейзажу допомагають цільові спостереження природи, розглядання репродукцій з картин художників - пейзажистів.
 +
Обдаровані учні намагаються використовувати для зображення пір року такі графічні засоби:
 +
- Лінія
 +
- Крапка
 +
- Пляма
 +
- Мазок тощо.
 +
Гуашеві фарби краще давати дітям для зображення таких пір року як зима, осінь, а для літніх та весняних пейзажів можна використовувати акварель. Вчитель навчає дітей розводити фарби водою, отримуючи потрібні відтінки для малювання ніжної весняної зелені, легких пелюстків і т.д.
 +
Розглядалися такі художники: '''Н.Н. Каразін, І.К. Айвазовський, В.О. Сєров, І.І. Шишкін'''.
 +
Для естетичного виховання та особистого розвитку розглядалися такі поети: '''Л. Українка, Т.Г. Шевченко, І.Я. Франко''' та ін.
 +
Наприклад, У вірші "Давня весна" Л. Українка описує весну:
 +
:*Була весна весела, щедра, мила,
 +
 +
:*промінням грала, сипала квітки,
 +
 +
:*вона летіла хутко, мов стокрила,
 +
 +
:*за нею вслід співучії пташки! ...
 +
Завдяки літературному опису пори року дитина може відчути природу.
 +
Кожна з груп представляла власний пейзаж своєї пори року з метою подальшого порівняння з картинами вказаних художників. Робота групи '''Осінь''' виявилася найкращою - '''перше місце'''. Дуже вдало було підібрано художні засоби (на 70% відповідає кількості тим засобам, що обирали художники. Композицію було побудовано грамотно (на 60%). Тон та колір відповідали темі пейзажу (на 65%). У групі '''Зима''' сніг було зображено білим кольором з невеликим сірим відтінком, але художник зображує сніг з багатьма відтінками, тому сніг буває жовтим, блакитним та іноді рожевим. Використання кольору та відтінку залежить від часу та об'єктів на пейзажі. Група '''Зима''' це не врахувала, тому зайняла останнє '''третє місце'''. При гарній композиції (на 60%) та вдалому підборі графічних засобів (на 60%) вони підібрали колір та тон лише (на 5%). Групи '''Весна''' та '''Літо''' впоралися із завданням (на 60%) достатньо рівно у порівнянні з першою групою, тому зайняли '''друге місце'''.
 +
Проект мав велике пізнавальне значення. Досвід, який отримали учні, буде корисним на протязі всього життя.
  
 
==Висновки==
 
==Висновки==
 +
Навчити дитину виражати свої задуми на папері важливо, тому що це має веливе розвивальне значення. Вміння відчувати красу природи важливе. Наш проект надавав змогу дітям вчитись малювати з насолодою та порівнювати себе із великими майстрами. Всі діти були дуже задоволені цим проектом та відтепер змінюють пензликом світ!
  
 
==Корисні ресурси==
 
==Корисні ресурси==
 +
''Калініченко О.В., Сергієнко В.В.  Образотворче мистецтво: підруч. для 4 кл. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2015. - 160 с.''
 +
 +
''Савченко О.Я. Літературне читання: підруч. для 4 кл. -  К.: Видавничий дiм  «Освіта», 2015. – 192 с.''
 +
 +
''http://mon.gov.ua''
 +
 +
''http://school56-3b.ucoz.ru''
 +
 +
''https://ru.wikipedia.org''
 +
 +
''http://muzei-mira.com''
 +
 +
''http://www.tretyakovgallery.ru''
 +
 +
''http://litopys.org.ua''
 +
 +
''http://ukrlit.org''
  
[[Категорія: Шаблони]]
+
[[Категорія: 10 версія]]
 +
[[Категорія:Банк проектів]]
 +
[[Категорія:Мистецтво]]
 +
[[Категорія:Проект для учнів 4 класу]]

Поточна версія на 12:00, 9 червня 2016

Файл:4-ри пори року.jpg
«Була весна весела, щедра, мила. Промінням грала, сипала квітки...» – Леся Українка

Назва проекту

Кольорові пори року

Автори проекту

Віхорева Катерина

Тема дослідження

Художній образ у живописі

Проблема дослідження

Сучасні діти, які мало цікавятся живописом та красою природи є емоційно бідними. Вони не мають естетичного смаку та не вміють цінувати красу світу. Ця проблема дуже актуальна і важлива, тому що чуттливі та емоційні діти - це гарне майбутне нашої держави!

Гіпотеза дослідження

Діти стануть більш чуттливими до навколишнього світу та обладатимуть естетичним смаком. Це гарно бути відтворюватися на їхніх художніх задумах.

Мета дослідження

Порівняти власні малюнки (пейзажі) з творами мистецтва видатних художників та проаналізувати недоліки та переваги використання графічних засобів з метою розвитку естетичного смаку.

Хід і результати дослідження

Вчитель повідомляє про старт проекту. На першому етапі відбувається поділ на групи за порами року. 1 група - Зима, 2 група - Весна, 3 група - Літо, 4 група - Осінь. Завдання для кожної з груп:

  • Знайти гарне фото своєї пори року.
  • Знайти картину відомого художника-пейзажиста, на якій зображено пору року відповідної групи.
  • Знайти вірш українського поета про пори року.
  • Намалювати картину пори року відповідну групі.
  • Порівняти художні засоби, тона, кольори, композицію відомого художника з власною роботою.
  • Визначити які засоби жудожньої виразності використовували хужожники, а які учні. Що в них спільне та відмінне?
  • Проаналізувати, яка з груп підібрала більш вдалі засоби художньої виразності.
  • Зробити висновки за результатами роботи кожної групи.

Вчитель допомагає розподілити обов'язки всередині кожної групи, в залежності від диференціації. Діти з проблемами в навчанні будуть займатися пошуковою діяльністю, а діти обдаровані - творчою роботою. Кожною групою було визначено: Пейза́ж — жанр в образотворчому мистецтві, в якому об'єктом зображення є природа. Пейзажем називають також окремий твір цього жанру. Як самостійний різновид образотворчого мистецтва пейзаж виник у китайському мистецтві, китайському живописі. Для кращого зображення пейзажу допомагають цільові спостереження природи, розглядання репродукцій з картин художників - пейзажистів. Обдаровані учні намагаються використовувати для зображення пір року такі графічні засоби: - Лінія - Крапка - Пляма - Мазок тощо. Гуашеві фарби краще давати дітям для зображення таких пір року як зима, осінь, а для літніх та весняних пейзажів можна використовувати акварель. Вчитель навчає дітей розводити фарби водою, отримуючи потрібні відтінки для малювання ніжної весняної зелені, легких пелюстків і т.д. Розглядалися такі художники: Н.Н. Каразін, І.К. Айвазовський, В.О. Сєров, І.І. Шишкін. Для естетичного виховання та особистого розвитку розглядалися такі поети: Л. Українка, Т.Г. Шевченко, І.Я. Франко та ін. Наприклад, У вірші "Давня весна" Л. Українка описує весну:

  • Була весна весела, щедра, мила,
  • промінням грала, сипала квітки,
  • вона летіла хутко, мов стокрила,
  • за нею вслід співучії пташки! ...

Завдяки літературному опису пори року дитина може відчути природу. Кожна з груп представляла власний пейзаж своєї пори року з метою подальшого порівняння з картинами вказаних художників. Робота групи Осінь виявилася найкращою - перше місце. Дуже вдало було підібрано художні засоби (на 70% відповідає кількості тим засобам, що обирали художники. Композицію було побудовано грамотно (на 60%). Тон та колір відповідали темі пейзажу (на 65%). У групі Зима сніг було зображено білим кольором з невеликим сірим відтінком, але художник зображує сніг з багатьма відтінками, тому сніг буває жовтим, блакитним та іноді рожевим. Використання кольору та відтінку залежить від часу та об'єктів на пейзажі. Група Зима це не врахувала, тому зайняла останнє третє місце. При гарній композиції (на 60%) та вдалому підборі графічних засобів (на 60%) вони підібрали колір та тон лише (на 5%). Групи Весна та Літо впоралися із завданням (на 60%) достатньо рівно у порівнянні з першою групою, тому зайняли друге місце. Проект мав велике пізнавальне значення. Досвід, який отримали учні, буде корисним на протязі всього життя.

Висновки

Навчити дитину виражати свої задуми на папері важливо, тому що це має веливе розвивальне значення. Вміння відчувати красу природи важливе. Наш проект надавав змогу дітям вчитись малювати з насолодою та порівнювати себе із великими майстрами. Всі діти були дуже задоволені цим проектом та відтепер змінюють пензликом світ!

Корисні ресурси

Калініченко О.В., Сергієнко В.В. Образотворче мистецтво: підруч. для 4 кл. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2015. - 160 с.

Савченко О.Я. Літературне читання: підруч. для 4 кл. - К.: Видавничий дiм «Освіта», 2015. – 192 с.

http://mon.gov.ua

http://school56-3b.ucoz.ru

https://ru.wikipedia.org

http://muzei-mira.com

http://www.tretyakovgallery.ru

http://litopys.org.ua

http://ukrlit.org