Відмінності між версіями «Майбутнє без насильства»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Корисні ресурси)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Файл:Example.png|thumb|"Усяке насильство, все похмуре і відразливе свідчить не про силу, а про її відсутність"]]
+
[[Файл:Example.http://wiki.iteach.com.ua/Файл:Example.05.png|thumb|"Усяке насильство, все похмуре і відразливе свідчить не про силу, а про її відсутність"]]
  
 
==Назва проекту==
 
==Назва проекту==

Версія за 18:29, 12 травня 2016

Файл:Example.http://wiki.iteach.com.ua/Файл:Example.05.png
"Усяке насильство, все похмуре і відразливе свідчить не про силу, а про її відсутність"

Назва проекту

Майбутнє без насильства!

Автор проекту

Чорна Ольга

Тема дослідження

Профілактика насильства серед підлітків

Проблема дослідження

Суспільство завжди приділяє особливу увагу проблемі поведінки людей, яка не відповідає загальноприйнятим або офіційно встановленим соціальним нормам. Проблема насильства над дітьми залишається актуальною для нашої країни, незважаючи на те, що на законодавчому рівні будь-які прояви насильства по відношенню до дитини заборонені.Соціальна і психологічна незрілість дітей ставить їх у повну залежність від дорослих. Ця залежність, а також нездатність захистити себе, робить їх особливо уразливими перед різними проявами насильства.

Гіпотеза дослідження

Насильство вбудоване в структуру соціальніх відносин як спосіб взаємодії суб'єктів один з одним .

Мета дослідження

Дослідити причини та наслідки насилля над підлітками в системі соціальних відносин.

Хід і результати дослідження

Дослідження носить навчально-експерементальний характер.

На першому етапі учні знайомляться з темою проекту та головною проблемою дослідження. Соціальний педагог знайомить дітей з статистикою підлітків у нашій країні, які зазнали насильства. В ній зазначено, що протягом минулого та цього року майже 60% українських дітей страждають від насильства. Торік в Україні від фізичного та психологічного насильства страждає майже 58% дітей у віці від 2 до 14 років. Внаслідок чого були проведенні дослідження в усіх регіонах України серед 12 тисяч домогосподарсв і навчальних закладів. Відомо, що 11% всіх опитуваних вважають, що насильство- це нормальний метод поводження з дітьми.

Задачею цього етапу є: ознайомити дітей з найпоширенішими причинами насильства.

Другий етап заключається у виявленні кількості дітей, які стали жертвою насильства за допомогою опитування.

Пропонувались наступні запитання:

Чи доводилося Вам бути жертвою насильства?

Чи допускав хто-небудь по відношенню до Вас психологічне насилля?

Які прояви насилля ви зазнавали по відношенню до себе?

Отриманні результати зображені на [ діаграмі,] де ми можемо побачити, що менша кількість оптантів - 35%, хоть раз, але були жертвою насилля А решта 65% - не зазнавали насильства над собою,але були його свідками .

На третьому етапі учні об'єднались у дві групи: пошуковці та експерти. Саме експерти допомагають соціальному педагогові у наданні порад пошуковцям. Створюються "штучні" ситуації, у яких експерти намагаються допомогти пошуковцям у виборі вірного варіанта виходу з ситуаційз різними видами насилля, а також пояснюють цінність отриманих знань для здоров'я кожної особистості.

Метою експертальної частини є навчити дітей знаходити вірні та безпечні шляхи виходу з різноманітних стресових ситуацій.

Висновки

У сучасному світі нас колом оточує явище насильства. Воно присутнє,хоча і не являється переважним у стосунках між людьми. Всі говорять, обговорюють, сперечаються але мало хто задумувався про причинами, які призводять до такої поведінки. Завдяки проекту ми розкрили причини, які призводять до цього суспільного лиха, і змінилася думка більшості підліткі до цього явища.Діти замислилися над своєю поведінкою та поведінкою оточуючих.

Корисні ресурси

Насильство-про що тобі варто знати?

Види насильства та їх наслідки.

Захисти себе!