Відмінності між версіями «Навчальний проект: "Хвороба тисячоліття"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Створена сторінка: =Назва навчальної теми= '''"Хвороба тисячоліття"''' =Основний та другорядні (дотичні) навч...)
 
(План вивчення теми)
 
(не показано 14 проміжних версій цього учасника)
Рядок 9: Рядок 9:
  
 
=Стислий опис проекту=
 
=Стислий опис проекту=
Навчальний проект '''"Хвороба тисячоліття"'''  розроблено для учнів 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Мета проекту: надати інформацію учням про ВІЛ-інфекцію та СНІД; формування у дітей уявлення про небезпеку інфекційних захворювань; навчити запобігати зараженню, знати шляхи передачі ВІЛ-інфекції та СНІДу.
+
Навчальний проект '''"Хвороба тисячоліття"'''  розроблено для учнів 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів.  
+
Мета проекту:  
 +
надати інформацію учням про ВІЛ-інфекцію та СНІД; формування у дітей уявлення про небезпеку інфекційних захворювань;  
 +
навчити запобігати зараженню, знати шляхи передачі ВІЛ-інфекції та СНІДу;
 +
привернення уваги учнівської молоді до власного здоров'я та розвиток умінь і навичок його збереження;
 +
пропаганда безпечного сексу;
 +
усвідомлення учнями важливої ролі особистої відповідальності при прийнятті рішень. Продуктом діяльності учнів стане Учнівська вікі-сторінка [["Ні СНІДу"]].
  
 
=План вивчення теми=
 
=План вивчення теми=
 +
[https://drive.google.com/open?id=0B-d-KNZq3M18Z0k1M0hFSi1IcTQ&authuser=0 План вивчення теми]
  
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 +
 +
Оцінювання відбувається впродовж усієї роботи над проектом. Щоб допомогти учням розвинути навички мислення вищого рівня та навичок ХХІ століття. Формуючи (вхідне) оцінювання полягає у визначені '''навчальних потреб учнів'''. Методом такого оцінювання було обрано мозкову атаку, а інструмент- [https://drive.google.com/open?id=1_qccN7xMhSNAq-yoNXUljlO_xOFFD2tedWsct8pA2bg&authuser=0 тема обговорення, записана на аркуші паперу].
 +
Також на початку роботи над проектом оцінюється '''спонукання учнів до самоспрямування у навчанні та співробітництва'''. Методом такого оцінювання було обрано метод спостереження груп,а інструментом:[http://elenaiteach.blogspot.com рефлексія]. Впродовж роботи над проектом відслідковується '''прогрес навчання учнів'''. Оцінювання здійснюється за допомогою методу – звіт про виконання проекту, до якого дібрано інструмент - нагадування і підказки.
 +
'''Перевірка розуміння учнями особливостей власного мислення та спонукання їх до самопізнання''' проводиться також впродовж роботи над проектом за допомогою методу - неформальні опитування з інструментом - [https://docs.google.com/forms/d/1FN94zsh8i35398nB_XVnSMrSDqb8LrgOWacoxWIvbIY/edit запитання].
 +
'''Визначення рівня здобутих учнями знань та отриманих навичок '''відбувається наприкінці роботи над проектом за допомогою методу - продукт діяльності з інструментом - форма.
  
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 +
Результат діяльності учнів: на першому етапі вчитель знайомить  учнів з [https://drive.google.com/file/d/0B-d-KNZq3M18a2Zrd1Z1ZnB5Q1U/view?usp=sharing буклетом]«Хвороба тисячоліття» та знайомить з головним проблемою «Як запобігти зараженню ВІЛ-інфекцією та СНІДом?»,яку вони будуть досліджувати протягом уроку. Метою проекту є допомогти учням дізнатися про шляхи передачі ВІЛ/СНІДу, визначити основни його запобігання,вирішити як безпечно спілкуватися з інфікованими, щоб уникнути дискримінацію хворих. Учні розділяються на команди. Кожна команда бере участь в тренінгу, виконує вправи, ігри, конкурси. В кінці проекту вчитель робить аналіз пройденої роботи та висновки.
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
[[Користувач:Olena Bondarenko|Бондаренко Олена]]
+
[[Користувач:Elena Bondarenko|Бондаренко Олена]]
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
Рядок 26: Рядок 38:
  
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського
+
Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського
  
 
==Місто==
 
==Місто==
Рядок 38: Рядок 50:
  
 
==Дати проведення тренінгу==
 
==Дати проведення тренінгу==
01.09.14-31.12.14
+
01.09.14.-31.12.14.
  
 
==Місце проведення тренінгу==
 
==Місце проведення тренінгу==
м.Одеса вул. Старопортофранківська 71
+
вул. Старопортофранківська 71
  
 
==Тренер==
 
==Тренер==
Рядок 48: Рядок 60:
 
[[Категорія: 10 версія]]
 
[[Категорія: 10 версія]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]
 
[[Категорія:Банк проектів]]
[[Категорія:Психологія]]
+
[[Категорія:Основи здоров'я]]
 
[[Категорія:Проект для учнів 9 класу]]
 
[[Категорія:Проект для учнів 9 класу]]

Поточна версія на 13:41, 3 червня 2015

Назва навчальної теми

"Хвороба тисячоліття"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров'я, Соціальна педагогіка

Вік учнів, клас

9 клас, 15 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект "Хвороба тисячоліття" розроблено для учнів 9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Мета проекту: надати інформацію учням про ВІЛ-інфекцію та СНІД; формування у дітей уявлення про небезпеку інфекційних захворювань; навчити запобігати зараженню, знати шляхи передачі ВІЛ-інфекції та СНІДу; привернення уваги учнівської молоді до власного здоров'я та розвиток умінь і навичок його збереження; пропаганда безпечного сексу; усвідомлення учнями важливої ролі особистої відповідальності при прийнятті рішень. Продуктом діяльності учнів стане Учнівська вікі-сторінка "Ні СНІДу".

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається впродовж усієї роботи над проектом. Щоб допомогти учням розвинути навички мислення вищого рівня та навичок ХХІ століття. Формуючи (вхідне) оцінювання полягає у визначені навчальних потреб учнів. Методом такого оцінювання було обрано мозкову атаку, а інструмент- тема обговорення, записана на аркуші паперу. Також на початку роботи над проектом оцінюється спонукання учнів до самоспрямування у навчанні та співробітництва. Методом такого оцінювання було обрано метод спостереження груп,а інструментом:рефлексія. Впродовж роботи над проектом відслідковується прогрес навчання учнів. Оцінювання здійснюється за допомогою методу – звіт про виконання проекту, до якого дібрано інструмент - нагадування і підказки. Перевірка розуміння учнями особливостей власного мислення та спонукання їх до самопізнання проводиться також впродовж роботи над проектом за допомогою методу - неформальні опитування з інструментом - запитання. Визначення рівня здобутих учнями знань та отриманих навичок відбувається наприкінці роботи над проектом за допомогою методу - продукт діяльності з інструментом - форма.

Діяльність учнів та вчителя

Результат діяльності учнів: на першому етапі вчитель знайомить учнів з буклетом«Хвороба тисячоліття» та знайомить з головним проблемою «Як запобігти зараженню ВІЛ-інфекцією та СНІДом?»,яку вони будуть досліджувати протягом уроку. Метою проекту є допомогти учням дізнатися про шляхи передачі ВІЛ/СНІДу, визначити основни його запобігання,вирішити як безпечно спілкуватися з інфікованими, щоб уникнути дискримінацію хворих. Учні розділяються на команди. Кожна команда бере участь в тренінгу, виконує вправи, ігри, конкурси. В кінці проекту вчитель робить аналіз пройденої роботи та висновки.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Бондаренко Олена

Фах, навчальний предмет

соціальный педагог

Навчальний заклад

Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського

Місто

Одеса

Контактні дані

elena.iteach@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг_за_10_версією_ Intel"Навчання_для_майбутнього",_Соціальна_педагогіка_4_курс_(1_семестр,_2013_року)

Дати проведення тренінгу

01.09.14.-31.12.14.

Місце проведення тренінгу

вул. Старопортофранківська 71

Тренер

Боднар Лілія Василівна