Відмінності між версіями «Портфоліо навчального проекту "Світ навколо нас"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(План вивчення теми (вставити файл))
(Стислий опис проекту (скопіювати з Плану))
Рядок 917: Рядок 917:
  
 
</p>
 
</p>
</body>
 
</html>
 
  
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=

Версія за 09:34, 4 квітня 2015


Назва навчальної теми

Світ у мені та я у світі

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство, основи здоров`я, екологія.

Вік учнів, клас

3 клас, 8-9 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект ”Світ навколо нас ” розрахований на учнів початкової школи. У проекті учні повинні спостерігати за сезонними в природі, пристосуванні тварин та рослин до сезонних змін, усвідомити нерозривний зв`язок людини з природою, необхідність зберігати, охороняти природні багатства, дотримуватись правил поведінки в природі.

метод проектов

План вивчення теми



Автор

Модуль 1. Заповніть всі відомості про себе та навчальний заклад, в якому ви працюєте

Ім’я, по-батькові та прізвище

Амельчева Ніна Дмитрівна

Назва навчального закладу

КЗО СЗШ 29

Місто, село, район, область

М. Дніпропетровськ

Відомості про тренінг

Модуль 1. Заповніть всі відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

16 – 28.03.2015

Тренери

Вовк Тетяна Віталіївна

Місце проведення тренінгу

КЗО «Гімназія №3» ДМР

Опис навчальної теми

Модуль 1-2: Обдумайте навчальну тему та можливий сценарій вивчення теми. Переглядайте та змінюйте цей розділ впродовж всього тренінгу.

Назва

Світ у мені та я у світі

Стислий опис


Проект ” Світ у мені та я у світі ” розрахований на учнів початкової школи. У проекті учні повинні спостерігати за сезонними в природі, пристосуванні тварин та рослин до сезонних змін, усвідомити нерозривний зв’язок людини з природою, необхідність зберігати, охороняти природні багатства, дотримуватись правил поведінки в природі.

Предмет, навчальна тема

Природознавство (тема «Світ навколо нас»), інформатика (тема «Презентація»),

Основи здоров’я («Фізична складова здоров’я»)

Клас (вікова категорія)


3 клас, 8-9 років

Приблизний час вивчення теми


2 тижні

Освітні засади


Освітня галузь "Людина і світ" включає

систему інтегрованих (з різних природничих наук) знань про об'єкти і явища живої та неживої природи і взаємозв'язки та залежності між ними, їх зміни в часі і просторі. На доступному рівні вона відображає цілісну природничо-наукову картину світу і місце в ній людини шляхом опосередкованої реалізації в змісті галузі законів і закономірностей існування природи. Обов'язковою складовою змісту освітньої галузі є оволодіння учнями методами пізнання природи (спостереження, практична робота, дослід) та уміння розв'язувати пізнавально-практичні задачі з природничим змістом. Розвиваючий аспект змісту цієї освітньої галузі полягає у формуванні розумових здібностей учнів, їх емоційної сфери, спостережливості, забезпечення умов для оволодіння досвідом спілкування, самореалізації, самовираження в навчально-пізнавальній діяльності відповідно до індивідуальних можливостей кожної дитини. Здійснення виховної функції природничого змісту пов'язане із засвоєнням молодшими школярами елементів екологічної культури, усвідомленням ними цінності здоров'я і здорового способу життя, залежності життя людини від стану навколишнього природного середовища.

Освітня галузь “Технології”

Метою освітньої галузі “Технології” є формування і розвиток в учнів технологічної, інформаційно-комунікаційної та основних компетентностей для реалізації їх творчого потенціалу і соціалізації у суспільстві. Технології у початковій школі є однією з ланок неперервної технологічної освіти, що логічно продовжує дошкільну освіту, створює базу для успішного опанування учнями технологій основної школи та здобуття професійної освіти.

Вимоги державних освітніх стандартів: учень повинен мати уявлення про можливості комп’ютерів, види діяльності, в яких використовується комп’ютер, основні частини комп’ютера та їх призначення мати уявлення про те, як людина сприймає інформацію, збирає її, зберігає, опрацьовує, передає та використовує, а також про об’єкти та їх властивості, називає приклади властивостей конкретних об’єктів та значення таких властивостей уміти вмикати та вимикати комп’ютер, вибирати об’єкти та переміщувати їх з використанням миші, відкривати та закривати вікна, запускати програму на виконання та закінчувати роботу програми, використовувати елементи керування мати уявлення про Інтернет, основні послуги, уміти здійснювати простий пошук інформації, отримувати та надсилати електронні листи


Навчальні програми

Модуль 3: Скопіюйте перший варіант вимог навчальних програм, яким відповідає ваша навчальна тема. Якщо тема стосується декількох навчальних предметів, випишіть основні вимоги з різних навчальних предметів.





Основи здоров’я

При вивченні розділу „Фізична складова здоров’я” учні повинні називати: чинники, які впливають на працездатність людини; види активного відпочинку; корисні продукти харчування; важливість дотримання режиму праці та відпочинку; переваги активного відпочинку; уміти: обирати безпечні місця для активного відпочинку; та при вивченні розділу „Психічна і духовна складові здоров’я” учні повинні називати: улюблені способи відпочинку і релаксації; пояснювати: ознаки втоми і перевтоми; уміти: виконувати вправи для релаксації, відпочивати і займатися улюбленими справами; творчо мислити, використовувати уяву і фантазію для залучення однолітків до здорового способу життя.

Сходинки до інформатики



При вивченні розділу „Пошук даних в Інтернеті” учні повинні мати уявлення про комп’ютерні мережі, веб-сторінки, адресу веб-сторінки, гіперпосилання; учні повинні уміти виконувати нескладний пошук текстів та зображень в Інтернеті за вказаною темою; зберігати результати пошуку потрібних зображень; дотримуватись авторських прав при використанні зображень, знайдених в Інтернеті; знати правила безпечної роботи в Інтернеті дотримуватися їх; при вивченні розділу „Робота із презентаціями” учні повинні уміти створювати прості презентації (3–5 слайдів), зокрема фотоальбом; уміти демонструвати презентацію з усним коментарем перед слухачами; при вивченні розділу „Створення проектів” мають уявлення про проект: порядок роботи над проектом; реалізовувати проект зі вказаної теми; записувати план своєї роботи над проектом; використовувати Інтернет для пошуку текстів і графічних зображень із теми проекту; використовувати графічний редактор для підготовки матеріалів із теми проекту; використовувати редактор презентацій для оформлення матеріалів із теми проект

Освітня галузь "Природознавство"

Метою освітньої галузі "Природознавство" є формування природознавчої компетентності учня шляхом засвоєння системи інтегрованих знань про природу, способів навчально-пізнавальної

діяльності, розвитку ціннісних орієнтацій у різних сферах життєдіяльності та природоохоронної практики.

Для досягнення зазначеної мети передбачається виконання таких завдань:

виховання соціально активної особистості, яка усвідомлює свою належність до різних елементів природного середовища, здатна мислити, бережливо ставиться до природи, людей і самого себе;

формування на доступному рівні цілісної природничо-наукової картини світу, що охоплює систему знань, яка відображає закони і закономірності природи та місце в ній людини;

розвиток розумових здібностей учнів, їх емоційно-вольової сфери, пізнавальної активності та самостійності, здатності до творчості, самовираження і спілкування;

забезпечення єдності інтелектуального та емоційного сприйняття природи з практичною природоохоронною діяльністю;

засвоєння традицій українського народу у відносинах людини з природою;

оволодіння доступними способами пізнання предметів і явищ природи та суспільства.


Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів

Розширення знань учнів про природу, зв’язок людини і природи вплив природи на життя людей та вплив людей на стан природи.

Формування інтересу до вивчення природи, екологічної культури учнів.


Основні запитання


Ключове запитання

Як я можу змінити світ на краще?

Тематичні запитання

Що таке жива і нежива природа?

Чи залежить людина від природи? Чому?

Змістові запитання

Як людина пізнає світ?

Живі організми, їх ознаки.

Що потрібно організмам для життя?

Із чого людина виготовляє предмети вжитку?

Як потрібно ставитися до природи?

План оцінювання

  • Модуль 3: Запишіть перший варіант Плану оцінювання та запишіть остаточний варіант методів та інструментів оцінювання навчальних потреб учнів в розділі На початку проекту.

  • Модуль 8: Запишіть перший варіант Стислого опису оцінювання та опишіть використання Форми оцінювання для учнівської підсумкової роботи.

  • Модуль 9: Створіть інструмент для оцінювання самоспрямування учнів у навчанні та створіть остаточний варіант Графіку оцінювання та Стислого опису оцінювання.

Графік оцінювання

На початку проекту

Впродовж роботи над проектом

Наприкінці роботи над проектом

Методи оцінювання:

Презентація ідей проекту,

опитування,

тестування,

доповнення речень.


Інструменти оцінювання:

Опитувальник,

Тест,

Таблиці ЗХД.

Методи оцінювання: ведення календаря спостережень за природою,пошук довідкових матеріалів у бібліотеці та Інтернеті, енциклопедіях т.п.

Інструменти оцінювання,

Повідомлення на уроках,малюнки, схеми, досліди.






Методи оцінювання:

Виступи з міні-доповідями,

виготовлення

буклетів,

презентацій,

Інструменти оцінювання:

Презентації,

малюнки,

таблиці ЗХД,

плакати за темою.

Стислий опис оцінювання

.Для оцінювання буду використовувати графічні схеми, опитувальники, тести презентації, виступи. Буде здійснюватися взаємооцінювання, самооцінювання та конкурс кращих робіт. Оцінювання буде здійснюватися на початку проекту, протягом роботи над проектом і в кінці роботи.

Методичні засади

Попередні знання та навички

Загальне поняття про природу, природні тіла, різноманітність природних об’єктів, сезонні зміни в природі та їх вплив на життя тварин і рослин.

Діяльність учнів та вчителя

  • Модуль 3:При вивченні теми учні досліджують,як впливають на життя організмів тепло, світло, повітря, вода, поживні речовини.

  • Модуль 4 Вступна презентація допоможе учням корегувати свої знання та співставити їх з науковими фактами, викладеними у презентації.

  • Модуль 5 і 6: При вивченні теми учні самостійно або з допомогою батьків будуть використовувати Інтернет для отримання нових або аргументування уже відомих раніше знань, знаходитимуть відеоматеріали.

  • Модуль 7: Після створення вчителем прикладу учнівської роботи записати про те, як учні його використовуватимуть в якості прикладу для створенні власних робіт.

  • Модуль 8: Записати, як відбуватиметься оцінювання учнівських комп’ютерних робіт, їх діяльності в ході виконання проектів.

  • Модуль 9: Описати, як здійснюватиметься диференціація навчання в ході вивчення теми, формуватиметься і оцінюватиметься самоспрямованість учнів у навчанні та відслідковується їх прогрес у навчанні.

  • Модуль 10: Описати, як здійснюватиметься фасилітація навчального процесу, які будуть учням надані інструкції та вказівки для допомоги їх навчанню.

На початку вивчення теми необхідно підготувати тести, які дадуть об’єктивну картину знань учнів із запропонованого матеріалу. Далі освітити проблему, яка буде вивчатися в ході роботи над проектом. Після цього клас об’єднується в 5 груп:біологи, дослідники, лаборанти, екологи, аналітики. Біологи будуть досліджувати об’єкти живої природи, їх ріст, умови життя, вплив факторів неживої природи на стан цих об’єктів(рослин). Дослідники спостерігатимуть за розвитком рослин та проводитимуть досліди з проростання, живлення рослин,правилами догляду за кімнатними рослинами. Лаборанти готуватимуть повідомлення та матеріали з підручників або інших джерел (довідники, художня та науково-популярна література) про рослини, які досліджують учні, вестимуть календар спостережень за погодою та сезонними змінами в природі. Екологи будуть інформувати про необхідність захисту природи, дотримання правил збереження чистота води, повітря, грунту та інших природних чинників. Аналітики готуватимуть матеріали для узагальнення, підготовки відповіді на Ключове питання та узагальнювати одержані результати досліджень. До закінчення роботи над проектом вони підготують презентацію.

Диференціація навчання

Учні, що мають проблеми у навчанні

Ведення календарів спостереження за природою,усні опитування, об’єднання в групи з учнями, які будуть надавати допомогу при вивченні матеріалу, підготовка матеріалів з використанням літератури, таблиць.

Обдаровані учні

Самостійна підготовка матеріалів з використанням Інтернету, довідників, бібліотечних ресурсів, узагальнення матеріалів у вигляді таблиць,підготовка та проведення безпечних дослідів та формулювання висновків, керування роботою в групі.

Матеріали та ресурси

Технічне забезпечення (відмітьте необхідне)

Фотоапарат

Комп’ютер (и)

Цифровий фотоапарат

DVD - програвач

Доступ до Інтернету

Лазерний диск

Принтер

Мультимедійний проектор

Сканер

Телевізор

Відеомагнітофон

Відеокамера

Обладнання для відео конференцій

Інше

Програмне забезпечення (відмітьте необхідне)

Програма для роботи з базами даних/ електронними таблицями

Програма для створення публікацій

Програма для електронної пошти

Енциклопедія на компакт-диску

Програма для роботи із зображеннями

Програма для створення комп’ютерних презентацій

Програма для роботи з Інтернетом

Програма для розробки веб-сторінок

Програма для роботи з текстами

Інше

Друковані матеріали

Підручники «Природознавство» Т. Г. Гільберг, Т. В. Сак , «Основи здоровя» І. Д. Бех, Т.В. Воронцова та ін.. посібники, художня література, довідники, енциклопедії, інструкції тощо.

Обладнання та канцтовари

Ватман, фломастери, картки для опитування та тестування, таблиці та зображення природних об’єктів за темою.

Інтернет ресурси

http://www.mon.gov.ua

http://uwm.com.ua

http://www.google.com.ua

Інші ресурси

Батьки; поїздки та екскурсії.



Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку вивчення теми необхідно підготувати тести, які дадуть об’єктивну картину знань учнів із запропонованого матеріалу. Далі освітити проблему, яка буде вивчатися в ході роботи над проектом. Після цього клас об’єднується в 5 груп:біологи, дослідники, лаборанти, екологи, аналітики. Біологи будуть досліджувати об’єкти живої природи, їх ріст, умови життя, вплив факторів неживої природи на стан цих об’єктів(рослин). Дослідники спостерігатимуть за розвитком рослин та проводитимуть досліди з проростання, живлення рослин,правилами догляду за кімнатними рослинами. Лаборанти готуватимуть повідомлення та матеріали з підручників або інших джерел (довідники, художня та науково-популярна література) про рослини, які досліджують учні, вестимуть календар спостережень за погодою та сезонними змінами в природі. Екологи будуть інформувати про необхідність захисту природи, дотримання правил збереження чистота води, повітря, грунту та інших природних чинників. Аналітики готуватимуть матеріали для узагальнення, підготовки відповіді на Ключове питання та узагальнювати одержані результати досліджень. До закінчення роботи над проектом вони підготують презентацію.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Амельчева Ніна Дмитрівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

КЗО "СЗШ № 29"

Місто\село, район, область

м. Дніпропетровськ

Контактні дані

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м. Дніпропетровськ, КЗО "Гімназія №3" ДМР, 16 - 28 березня 2015 року

Дати проведення тренінгу

16 - 28 березня 2015 року

Місце проведення тренінгу

м. Дніпропетровськ, КЗО "Гімназія №3" ДМР

Тренери

Вовк Тетяна Віталіївна