Відмінності між версіями «Портфоліо Безрукавої Марини Анатоліївни»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Контактні дані)
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
 
(не показано 10 проміжних версій цього учасника)
Рядок 18: Рядок 18:
  
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
 +
 +
[https://docs.google.com/document/d/1j1U1aUIR1s1iM384uWTTJQGV0B0faXf8IW23hoB0tIk/edit План вивчення теми.]
  
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
  
  
Опишіть систему оцінювання, яку ви та ваші учні використовуєте для того, щоб визначити навчальні потреби учнів, встановити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у їх навчанні, надавати зворотній зв’язок, оцінювати мислення. Напишіть, якими методами ви будете оцінювати, інструменти для оцінювання. Інструментарій оцінювання може включати різноманітні графічні схеми та карти знань, нотатки у щоденнику, контрольні списки, списки запитань для самоконтролю, опитувальники, форми оцінювання, тести та контрольні роботи. Також опишіть, які учнівські роботи ви оцінюватимете, наприклад, твори і інші письмові роботи, презентації, або виступи учнів; зазначте, які інструменти оцінювання ви використовуватимете в кожному випадку. У розділі плану «Діяльність учнів та вчителя» опишіть, як здійснюється оцінювання, хто його проводить (взаємооцінювання, самооцінювання, оцінювання вчителем, батьками), як учні використовують ці інструменти оцінювання, на якому етапі роботи відбувається оцінювання, як і коли виставляються оцінки.
+
Для того щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання відбувається оцінювання упродовж всієї розробки проекту за допомогою [https://docs.google.com/document/d/1xfNMmUWDbaYn0ibeFWNN2e8PtMVjdZt_EU8TwUYLR1U/edit Графіка оцінювання]. Визначення попередніх знань учнів щодо теми ґрунтується на заповненні ними [https://docs.google.com/document/d/1lqPzXnndF2i7BSAfqXFtvcYRo_6bzrlI4a-H4XXjDAQ/edit Діаграми Вена]. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організований перегляд презентації та обговорення Ключового запитання. Учні з самого початку роботи над проектами використовують
 +
[https://docs.google.com/document/d/16ofo43_Del-aZwmKZ1NoNZ0OCfk-az1TmStthQ7-pNw/edit Форму оцінювання презентації], яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. До закінчення створення [https://docs.google.com/presentation/d/1cLI0tET36Q5ZNvGAz92hAahdRJYqPumDY29huk5BhCY/edit#slide=id.p3 презентації] потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками. Форма оцінювання з балами також використовується і для підсумкового оцінювання, організовується взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним.
  
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 +
 +
 +
Перед початком роботи над темою вчитель рекомендує учням познайомитися з [https://docs.google.com/document/d/1sBYUD2ZkTSWB-jVNydrTGN-GnlcF5OsVtfmG9ACKXPs/edit буклетом] по методу проектів та  [https://docs.google.com/presentation/d/1AKo7qlhbERxX2BHNodEPxgkbESUDJID7QiveZKVUUuw/edit#slide=id.p3презентацією] створеною вчителем.
 +
За тиждень до початку проекту:
 +
1. Провести [https://docs.google.com/forms/d/1zjAs2DMovLSj8c6cxh_Dvt5QZTEhxZHL_igMFDd8J_s/edit тест] на тему "Відсотки",розподілити клас на групи за сферами інтересів.
 +
2. Сформулювати, яке завдання виконуватиме кожна група.
 +
3. Запропонувати учням варіанти форм представлення результатів проекту,познайомити із [https://docs.google.com/presentation/d/1nc2XfvDU3IFwTu1Z9XcVXgydCUA3GkJJ6CjN7q885-o/edit шаблоном презентації.]
 +
4. Записати, які дослідження виконують учні при вивченні теми.
 +
 +
З’ясування навчальних потреб учнів здійснюється шляхом застосування [https://docs.google.com/presentation/d/16G9Z7f8yjP8uIIaOVum3yPugImopGMhJ-xySf4cYYxc/edit таблиці «ЗХД»] (Що знали? Про що хотіли дізнатися? Про що дізналися?).
 +
Початок проекту:
 +
1. Оголосити початок роботи за проектом, з’ясувати цілі та терміни, ознайомити з [https://docs.google.com/document/d/1xj3ynFa01YjXBbZcKdWhvklTWfY3EX99_FSg7b2Tpwc/edit графіком оцінювання.]
 +
2. Запропонувати рекомендований список джерел та посилання на Інтернет-ресурси.
 +
3. Записати, як здійснюється з’ясування навчальних потреб учнів, що базується на вивченні їх попередніх знань, вмінь і навичок. Як вступна презентація допоможе з’ясувати навчальні потреби учнів.
 +
4. Поставити ключове запитання «Без яких знань не можна прожити?».Дати можливість обговорити його в групах.
 +
5. Продумати форму представлення результатів дослідження.
 +
6. Розподілити ролі в групах.Познайомити учнів  оцінювання[https://docs.google.com/document/d/1xj3ynFa01YjXBbZcKdWhvklTWfY3EX99_FSg7b2Tpwc/edit з графіком оцінювання]
 +
7. Провести [https://docs.google.com/presentation/d/1lWdgyAbE6pwBbydk6eZPB-jeo6OFSds0xbr0pSp7mAk/edit фасилітацію] учнівської діяльності.Ознайомити учнів із  оцінювання учнівських робіт, їх діяльності в ході виконання проектів. Завершення роботи над проектом:
 +
1. Виконати План впровадження проекту.
 +
2. Захист проектів.
 +
3. Представлення результатів дослідження.Демонстрація [https://docs.google.com/presentation/d/1EeWioaM7_an8rqqM6Hq5MmN-DYXu4nousKDlbR1AZ94/edit учнівської презентації].
 +
4. Оцінювання роботи.
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
Рядок 52: Рядок 77:
 
==Дати проведення тренінгу==
 
==Дати проведення тренінгу==
  
 +
16-28.03.2015
  
 
==Місце проведення тренінгу==
 
==Місце проведення тренінгу==
  
 +
 +
Павлоградський міський ліцей
  
 
==Тренери==
 
==Тренери==
 +
 +
Бондарева Раїса Григорівна
  
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]

Поточна версія на 14:43, 26 березня 2015


Назва навчальної теми

Відсотки навколо нас

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика, інформатика,українська мова.

Вік учнів, клас

12років, 6 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект передбачений для учнів 6 класу. Буде розглянута тема «Задачі на відсотки». Клас буде розділений на групи. В групах – керівник, відповідальний за збір інформації, відповідальний за презентацію.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми.

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Для того щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання відбувається оцінювання упродовж всієї розробки проекту за допомогою Графіка оцінювання. Визначення попередніх знань учнів щодо теми ґрунтується на заповненні ними Діаграми Вена. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань і упереджень щодо використання статистики для передбачення майбутнього на початку вивчення теми організований перегляд презентації та обговорення Ключового запитання. Учні з самого початку роботи над проектами використовують Форму оцінювання презентації, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. До закінчення створення презентації потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками. Форма оцінювання з балами також використовується і для підсумкового оцінювання, організовується взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи над темою вчитель рекомендує учням познайомитися з буклетом по методу проектів та [1] створеною вчителем. За тиждень до початку проекту: 1. Провести тест на тему "Відсотки",розподілити клас на групи за сферами інтересів. 2. Сформулювати, яке завдання виконуватиме кожна група. 3. Запропонувати учням варіанти форм представлення результатів проекту,познайомити із шаблоном презентації. 4. Записати, які дослідження виконують учні при вивченні теми.

З’ясування навчальних потреб учнів здійснюється шляхом застосування таблиці «ЗХД» (Що знали? Про що хотіли дізнатися? Про що дізналися?). Початок проекту: 1. Оголосити початок роботи за проектом, з’ясувати цілі та терміни, ознайомити з графіком оцінювання. 2. Запропонувати рекомендований список джерел та посилання на Інтернет-ресурси. 3. Записати, як здійснюється з’ясування навчальних потреб учнів, що базується на вивченні їх попередніх знань, вмінь і навичок. Як вступна презентація допоможе з’ясувати навчальні потреби учнів. 4. Поставити ключове запитання «Без яких знань не можна прожити?».Дати можливість обговорити його в групах. 5. Продумати форму представлення результатів дослідження. 6. Розподілити ролі в групах.Познайомити учнів оцінюванняз графіком оцінювання 7. Провести фасилітацію учнівської діяльності.Ознайомити учнів із оцінювання учнівських робіт, їх діяльності в ході виконання проектів. Завершення роботи над проектом: 1. Виконати План впровадження проекту. 2. Захист проектів. 3. Представлення результатів дослідження.Демонстрація учнівської презентації. 4. Оцінювання роботи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Безрукава Марина Анатоліївна

Фах, навчальний предмет

Математика. Вчитель математики.

Навчальний заклад

Павлоградська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5

Місто\село, район, область

м.Павлоград, Дніпропетровська область

Контактні дані

marisha28031960@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

16-28.03.2015

Місце проведення тренінгу

Павлоградський міський ліцей

Тренери

Бондарева Раїса Григорівна