Відмінності між версіями «Портфоліо проекту "У світі музики"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети)
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
 
(не показано 19 проміжних версій цього учасника)
Рядок 8: Рядок 8:
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
 +
Старша дошкільна група, 5-6 років
  
 
=Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)=
 
=Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)=
 +
Цей проект розрахований для дітей старшої групи, їх які разом з батьками і педагогом діляться своїми враженнями від того, що може звучати. Розділившись на підгрупи діти разом з батьками виготовляють свій музичний інструмент з підручних матеріалів. Отримані дані, знання вихованці за допомогою своїх батьків відтворюють під час проведення концерту, у створених портфоліо-альбомах, розміщають в блозі проекту та організовують на базі ДНЗ виступ оркестру. Результатом роботи буде випуск інформаційних бюлетенів про музичні інструменти для молодших дітей.  Проведений концерт дошкільників дозволить проаналізувати отримані під час реалізації проекту знання, вміння та навички.
  
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
 +
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B0K-3-ZKtcXoMWNmZ25IUk9PbzA/edit План вивчення теми]
 +
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B0K-3-ZKtcXoTExzS2JfQms1amc/edit План впровадження проекту]
  
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 +
*На початку проекту:
 +
Вихованцям пропонується розглянути ілюстрації та за навідними запитаннями виділити правильні відповіді тесту вхідного оцінювання. Музичний керівник аналізує знання дітей та визначається з напрямками подальшої побудови проектної діяльності, використовуючи [https://docs.google.com/file/d/0B0K-3-ZKtcXodWJ3Q0F0Vzk4azg/edit таблицю З-Х-Я-Д.]  Разом з дітьми виконується вправа «Побудова куща сподівань» та розробляються за ними індивідуальні карти знань вихованців, які будуть заповнюватися протягом дії проекту.
 +
*Впродовж роботи над проектом:
 +
Протягом основного етапу здобування знань, накопичення матеріалів, діти працюють з особистими картами знань де визначаються із матеріалами для виготовлення музичного інструменту. Під час окремих спеціально-організованих тематичних занять діти висловлюють свої думки або замальовують картку оцінювання «Зв’язок -  спостереження – здивування», де визначають що вони дізнались нового, що їх здивувало і як те про що вони дізнались можна використати в музичному оркестрі або в самостійній музичній діяльності.
 +
*Наприкінці роботи над проектом
 +
На підсумковому етапі, працюючи з виготовленими батьками інформаційними бюлетенями, діти визначають їх користь та працюючи в парах, розповідають один одному про той чи інший музичний інструмент.. А потім всі разом презентують ці інформаційні бюлетені дітям середньої групи та розповідають їм яку велику роботу вони виконали для того щоб так багато дізнатися  Підсумковий тематичний концерт допоможе вихователям, батькам та дітям визначити наскільки глибокі чи поверхневі їх знання. Заповнивши до кінця особисті карти знань, діти додають їх до індивідуального портфоліо вихованця ДНЗ.
 +
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B0K-3-ZKtcXoZTdCUGNTZ1JTMTQ/edit Документ для фасилітації]
 +
 +
[https://docs.google.com/drawings/d/1c_1_OhZ_Y6KvOswju0of5tkSLglNmmk_wzHauo9Uvn4/edit Асоціативний кущ]
 +
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B0K-3-ZKtcXoaWZDR2RKTkd2WGc/edit Форма самооцінювання]
 +
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B0K-3-ZKtcXoZjFIcUNlSng5cWs/edit Список використаних джерел]
  
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
  
[https://docs.google.com/presentation/d/1dxIc_BRJBFPl_n9MXnpkXTCJ6_R1hJTSbYpi116237g/present?slide=id.g68b964895_30 вступної презентації]
+
'''Підготовка до реалізації проекту'''
 +
 
 +
Вивчення методичної літератури, робота з Інтернет ресурсами.  Визначення мети, цілей; відбір ефективних форм, методів та прийомів реалізації проекту. Виготовлення проектної публікації «В країні До-Мі-Сольки»», презентація батькам вихованців та колегам [https://docs.google.com/presentation/d/1dxIc_BRJBFPl_n9MXnpkXTCJ6_R1hJTSbYpi116237g/present?slide=id.g68b964895_30 вступної презентації], розподіл обов’язків серед дорослих. Підготовка та вступне консультування батьків щодо правил, вимог та примірної схеми  створення блогу проекту. Підбір консультацій, виготовлення папок-пересувок, пам’яток для батьків  щодо вимог державного стандарту у реалізації даного проекту, обсягу  та методики ознайомлення дошкільників з системою Карла орфа.
 +
*І етап роботи за проектом: Мотиваційний. (2 заняття + індивідуальна робота)
 +
Сюрпризний момент: зустріч із ноткою.  Аналіз вхідних знань дітей та корекція цілей за результатами оцінювання. Побудова куща сподівань та виготовлення індивідуальних карт знань вихованців. Ознайомлення дітей з примірним ходом  реалізації проекту та оголошення очікуваних результатів (звичайно на дитячому рівні). Перегляд виступу симфонічного оркестру.
 +
*ІІ етап роботи за проектом: Формуючий. (5 тематичних занять + індивідуальна робота протягом 3 тижнів)
 +
Етап формування та накопичення знань дітей.  Розподіл дітей на окремі робочі групи: бібліотекари (підбірка відповідної до проекту літератури, її презентація дітям всієї групи), дослідники (вивчають різні природні матеріали), інформатори-кореспонденти (вивчають періодичні видання інтернет-ресурси (разом з батьками, накопичують ілюстративний матеріал, беруть інтерв’ю в однолітків чи дорослих, готують випуски новин по даній темі),  виготовляють інформаційні бюлетені разом з батьками),  дизайнери (створюють музичні студії), виготовляють музичні інструменти.  Відвідання музичної школи, зустрічі з різними музикантами,  перегляд навчальних презентацій та відеофільмів про виготовлення музичних інструментів. Організація медитацій – уявних подорожей до країни»До-Мі-Сольки з прослуховуванням звуків різних інструментів.  Проведення елементарних дослідів та експериментів, робота в парах - складання творчих розповідей про музичні інструменти, читання художньої літератури, розгляд діючих моделей. Робота з блогом створеним батьками вихованців. Всі досягнення  фіксуються у картах знань кожної дитини.
 +
*ІІІ етап роботи за проектом: Узагальнюючий. (3 заняття + індивідуальна робота)
 +
Оформлення ілюстративних альбомів, створення інформаційних бюлетенів, розв’язання проблемних запитань екологічного характеру, виставки творчих робіт вихованців, обмін досвідом (як створювалося, що ставилося за мету, що було легко, з чим виникали труднощі і як їх долали), організація презентації матеріалів перед дітьми середньої групи, батьками (визначення цікавих фактів про які можна поділитися, власна презентація). Розгляд куща сподівань та визначення чи досягли ми спільного успіху, що нового дізналися, що здивувало, що залишилося загадкою, міркування – як в майбутньому можна отримати відповіді на ці загадки (можливо досліджувати ці питання самостійно рік за роком, можливо звернутися до науковців, дослідників тощо)
 +
*ІV етап роботи за проектом: Підсумковий. (2 заняття)
 +
Проведення концерту; підсумкове оцінювання досягнень дошкільників (тестування); рефлексія (мій внесок, та мої досягнення у країні «До-Мі_Солька»).  Обов’язкова рефлексія батьків (чи доречна така форма здобуття знань та підвищення дитячих компетенцій? Можливо щось би змінили або додали, чи задоволені своїм вкладом у реалізацію проекту, чи згодні надалі приймати активну участь у проектній діяльності групи). Вручення дітям значків «Юний музикант»…
 +
 
 +
 
 +
 
  
 
[[Файл:Буклет Музика сторінка1.jpg|400px|]][[Файл:Буклет Музика сторінка2.jpg|400px|]]
 
[[Файл:Буклет Музика сторінка1.jpg|400px|]][[Файл:Буклет Музика сторінка2.jpg|400px|]]
 +
 +
[https://docs.google.com/presentation/d/1tRVKKwpd9BAUkPOt6g1n-yisWeJbyJp20QH2jAHK6iY/present?slide=id.p Дитячий проект]
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
 
+
Писарчук Ірина Сергіївна
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
 
+
музичний керівник
  
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
 +
ДНЗ № 29
  
 
==Місто\село, район, область==
 
==Місто\село, район, область==
 +
м. Жовті Води, Дніпропетровська обл.
  
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
Рядок 39: Рядок 76:
 
==Дати проведення тренінгу==
 
==Дати проведення тренінгу==
  
 
+
09.02.15-21.02.15
 
==Місце проведення тренінгу==
 
==Місце проведення тренінгу==
  
 
+
СЗШ № 10
 
==Тренери==
 
==Тренери==
 +
Бойко А.А.
 +
 +
  
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]

Поточна версія на 09:16, 2 березня 2015


Назва навчальної теми

Проект "Подорож до країни До-Мі-Солька""

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Музика, ознайомлення з навколишнім світом

Вік учнів, клас

Старша дошкільна група, 5-6 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Цей проект розрахований для дітей старшої групи, їх які разом з батьками і педагогом діляться своїми враженнями від того, що може звучати. Розділившись на підгрупи діти разом з батьками виготовляють свій музичний інструмент з підручних матеріалів. Отримані дані, знання вихованці за допомогою своїх батьків відтворюють під час проведення концерту, у створених портфоліо-альбомах, розміщають в блозі проекту та організовують на базі ДНЗ виступ оркестру. Результатом роботи буде випуск інформаційних бюлетенів про музичні інструменти для молодших дітей. Проведений концерт дошкільників дозволить проаналізувати отримані під час реалізації проекту знання, вміння та навички.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

  • На початку проекту:

Вихованцям пропонується розглянути ілюстрації та за навідними запитаннями виділити правильні відповіді тесту вхідного оцінювання. Музичний керівник аналізує знання дітей та визначається з напрямками подальшої побудови проектної діяльності, використовуючи таблицю З-Х-Я-Д. Разом з дітьми виконується вправа «Побудова куща сподівань» та розробляються за ними індивідуальні карти знань вихованців, які будуть заповнюватися протягом дії проекту.

  • Впродовж роботи над проектом:

Протягом основного етапу здобування знань, накопичення матеріалів, діти працюють з особистими картами знань де визначаються із матеріалами для виготовлення музичного інструменту. Під час окремих спеціально-організованих тематичних занять діти висловлюють свої думки або замальовують картку оцінювання «Зв’язок - спостереження – здивування», де визначають що вони дізнались нового, що їх здивувало і як те про що вони дізнались можна використати в музичному оркестрі або в самостійній музичній діяльності.

  • Наприкінці роботи над проектом

На підсумковому етапі, працюючи з виготовленими батьками інформаційними бюлетенями, діти визначають їх користь та працюючи в парах, розповідають один одному про той чи інший музичний інструмент.. А потім всі разом презентують ці інформаційні бюлетені дітям середньої групи та розповідають їм яку велику роботу вони виконали для того щоб так багато дізнатися Підсумковий тематичний концерт допоможе вихователям, батькам та дітям визначити наскільки глибокі чи поверхневі їх знання. Заповнивши до кінця особисті карти знань, діти додають їх до індивідуального портфоліо вихованця ДНЗ.

Документ для фасилітації

Асоціативний кущ

Форма самооцінювання

Список використаних джерел

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Підготовка до реалізації проекту

Вивчення методичної літератури, робота з Інтернет ресурсами. Визначення мети, цілей; відбір ефективних форм, методів та прийомів реалізації проекту. Виготовлення проектної публікації «В країні До-Мі-Сольки»», презентація батькам вихованців та колегам вступної презентації, розподіл обов’язків серед дорослих. Підготовка та вступне консультування батьків щодо правил, вимог та примірної схеми створення блогу проекту. Підбір консультацій, виготовлення папок-пересувок, пам’яток для батьків щодо вимог державного стандарту у реалізації даного проекту, обсягу та методики ознайомлення дошкільників з системою Карла орфа.

  • І етап роботи за проектом: Мотиваційний. (2 заняття + індивідуальна робота)

Сюрпризний момент: зустріч із ноткою. Аналіз вхідних знань дітей та корекція цілей за результатами оцінювання. Побудова куща сподівань та виготовлення індивідуальних карт знань вихованців. Ознайомлення дітей з примірним ходом реалізації проекту та оголошення очікуваних результатів (звичайно на дитячому рівні). Перегляд виступу симфонічного оркестру.

  • ІІ етап роботи за проектом: Формуючий. (5 тематичних занять + індивідуальна робота протягом 3 тижнів)

Етап формування та накопичення знань дітей. Розподіл дітей на окремі робочі групи: бібліотекари (підбірка відповідної до проекту літератури, її презентація дітям всієї групи), дослідники (вивчають різні природні матеріали), інформатори-кореспонденти (вивчають періодичні видання інтернет-ресурси (разом з батьками, накопичують ілюстративний матеріал, беруть інтерв’ю в однолітків чи дорослих, готують випуски новин по даній темі), виготовляють інформаційні бюлетені разом з батьками), дизайнери (створюють музичні студії), виготовляють музичні інструменти. Відвідання музичної школи, зустрічі з різними музикантами, перегляд навчальних презентацій та відеофільмів про виготовлення музичних інструментів. Організація медитацій – уявних подорожей до країни»До-Мі-Сольки з прослуховуванням звуків різних інструментів. Проведення елементарних дослідів та експериментів, робота в парах - складання творчих розповідей про музичні інструменти, читання художньої літератури, розгляд діючих моделей. Робота з блогом створеним батьками вихованців. Всі досягнення фіксуються у картах знань кожної дитини.

  • ІІІ етап роботи за проектом: Узагальнюючий. (3 заняття + індивідуальна робота)

Оформлення ілюстративних альбомів, створення інформаційних бюлетенів, розв’язання проблемних запитань екологічного характеру, виставки творчих робіт вихованців, обмін досвідом (як створювалося, що ставилося за мету, що було легко, з чим виникали труднощі і як їх долали), організація презентації матеріалів перед дітьми середньої групи, батьками (визначення цікавих фактів про які можна поділитися, власна презентація). Розгляд куща сподівань та визначення чи досягли ми спільного успіху, що нового дізналися, що здивувало, що залишилося загадкою, міркування – як в майбутньому можна отримати відповіді на ці загадки (можливо досліджувати ці питання самостійно рік за роком, можливо звернутися до науковців, дослідників тощо)

  • ІV етап роботи за проектом: Підсумковий. (2 заняття)

Проведення концерту; підсумкове оцінювання досягнень дошкільників (тестування); рефлексія (мій внесок, та мої досягнення у країні «До-Мі_Солька»). Обов’язкова рефлексія батьків (чи доречна така форма здобуття знань та підвищення дитячих компетенцій? Можливо щось би змінили або додали, чи задоволені своїм вкладом у реалізацію проекту, чи згодні надалі приймати активну участь у проектній діяльності групи). Вручення дітям значків «Юний музикант»…



Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Дитячий проект

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Писарчук Ірина Сергіївна

Фах, навчальний предмет

музичний керівник

Навчальний заклад

ДНЗ № 29

Місто\село, район, область

м. Жовті Води, Дніпропетровська обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

09.02.15-21.02.15

Місце проведення тренінгу

СЗШ № 10

Тренери

Бойко А.А.