Відмінності між версіями «Портфоліо проекту "Казкотерапія як засіб дитячої креативності "»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
 
(не показано 19 проміжних версій цього учасника)
Рядок 3: Рядок 3:
 
=Назва навчальної теми=
 
=Назва навчальної теми=
  
Казкотерапія як засіб дитячої креативності
+
''Казкотерапія як засіб розвитку дитячої креативності''
  
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 +
 +
Особистість дитини,  морально-етичне виховання, соціальний, мовленнєвий  та креативний  розвиток дошкільника.
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
Рядок 12: Рядок 14:
  
 
=Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)=
 
=Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)=
 +
 +
 +
Навчальний проект «Казкотерапія як засіб розвитку дитячої креативності» вирішує задачі морально-етичного виховання, соціального, мовленнєвого та креативного розвитку дошкільника. Проект розрахований на дітей старшого дошкільного віку. Мета проекту: формування креативності у дітей старшого дошкільного віку засобами казкотерапії. Основні види діяльності вихованців у рамках проекту: вирішення ігрових ситуацій, бесіди, анкетування, ігри та вправи, різні види зображувальної діяльності які сприяють формуванню дитячої креативності засобами казкотерапії. Підсумком роботи над проектом стане тематична розвага «Казка навчає, про здоров’я  дбає».
  
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
 +
 +
[https://docs.google.com/file/d/0BxBkAB6Z1JmFVHRNMEgtVEF4THc/edit План вивчення теми.]
 +
 +
[https://docs.google.com/file/d/0BxBkAB6Z1JmFVU9OSXJVNzdzRjg/edit План впровадження теми]
  
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
  
На початку проекту вихованці заповнюють [https://drive.google.com/drive/#my-drive схеми З-Х-Я-Д]оопапвкцуцйц
+
На початку проекту вихованцям пропонується вдома разом з батьками заповнити таблицю [https://docs.google.com/file/d/0BxBkAB6Z1JmFOXFzOC1lZy1CRHc/edit З-Х-Я-Д] для виявлення базового рівня знань за проблемою. Педагог аналізує знання дітей та визначається з напрямками подальшої побудови проектної діяльності.  Разом з дітьми виконується [https://docs.google.com/file/d/0BxBkAB6Z1JmFWXBJOGw3M1l4dXc/edit вправа «Асоціативний кущ»], використовується [https://docs.google.com/file/d/0BxBkAB6Z1JmFa0Q4WGFNZUQ3QzQ/edit Організаційна діаграма для оцінювання  навчальних потреб вихованців]. Розробляються питання для співбесіди з дітьми за темою «Казка навчає як на світі жити».
 +
Упродовж роботи над проектом
 +
 
 +
Вихованцям пропонується заповнити форму для оцінювання продукту, яка дає змогу провести [https://docs.google.com/file/d/0BxBkAB6Z1JmFS0M3eDkzRXBsTkk/edit рефлексію] в роботі над проектом, та  відслідкувати прогрес дітей в опануванні темою, отримати зворотній зв'язок. За допомогою методу «Відкритий мікрофон» діти можуть поділитися враженнями, розвинути навички ефективної комунікації.
 +
 
 +
Наприкінці роботи над проектом
 +
На підсумковому етапі обов’язково використовується оцінно-контрольна діяльність, яка простежується у всіх видах діяльності дитини протягом дня. Вона включає в себе вміння дитини оцінювати і контролювати дії однолітків і свої власні дії. Крім того оцінно-контрольна діяльність передбачає не лише виявлення знань дітей, а і уміння діяти творчо та відповідально. Вдома разом з батьками необхідно пройти вихідне онлайн-тестування.
 +
 
 +
 
 +
[https://docs.google.com/file/d/0BxBkAB6Z1JmFRU9ycDF6VUdFVE0/edit Документ для фасалітації.]
 +
 
 +
[https://docs.google.com/file/d/0BxBkAB6Z1JmFaUxuUW41Y0VJTUE/edit Лист про дозвіл на авторство.]
 +
 
 +
[https://docs.google.com/file/d/0BxBkAB6Z1JmFQTR3d1h1T043cFU/edit Список використаних джерел.]
  
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 +
 +
 +
Після проведення знайомства з [https://docs.google.com/presentation/d/1fORRXS8J4pkiQoxTpS5HssyfDCAYLwfj0DJpzei5A58/edit#slide=id.p9 вступною презентацією] дітям пропонується створити асоціативний кущ, щоб виявити уявлення про проблему. Вдома разом з батьками діти заповнюють таблицю З-Х-Я-Д, використовується організаційна діаграма для оцінювання  навчальних потреб вихованців. Далі з дітьми проводяться бесіди про різні види казок, дидактичні ігри, вправи, СХД. Вихователь пояснює як саме вони будуть працювати над проектом. Діти розділяються на декілька груп: одна група «інформатори» буде збирати інформацію з різних джерел про різні казки за їх видами, друга група «художники» будуть добирати різні зображення за темою, третя група «журналісти» буде проводити опитування серед знайомих людей як дорослих так і однолітків за темою «Чи потрібна людям казка?»
 +
Після того як дослідження всіх груп будуть завершені вся група разом обговорює та розглядає отриману інформацію, аналізує її. Педагог  пропонує створити спільний кінцевий продукт у програмі Сасоо (кластер) у вигляді дитячого проекту по казкотерапії, залучивши до цього батьків вихованців. Діти вчаться спільно працювати в Інтернеті, разом з педагогом  узгоджують як буде виглядати кінцевий продукт проекту. Педагог  показує приклади такої роботи. У процесі роботи діти разом з батьками заповнюють карти знань щодо дитячого проекту «Казка «Колобок» на новий лад»»», використовуємо для цього заздалегідь підготовлені форми для оцінювання дитячого продукту.
 +
Наприкінці проекту вихованці знову звертаються до таблиці З-Х-Я-Д і можуть узгодити свої сподівання із кінцевою реалізацією планів. Спільно з батьками проходять вихідне онлайн-тестування. Разом проводимо у групі рефлексію щодо того  що вдалося, що було важко, хто впорався зі своїм завданням добре, які висновки діти зробили зі своєї діяльності за проектом.
 +
  
  
Рядок 25: Рядок 53:
  
  
[https://docs.google.com/file/d/0BxBkAB6Z1JmFWG9wZG00OTVkcm8/edit Дитячий проект по казкотерапії "Колобок на новий лад"]
+
[https://docs.google.com/file/d/0BxBkAB6Z1JmFWG9wZG00OTVkcm8/edit Дитячий проект по казкотерапії. Кластер "Колобок на новий лад"]
 +
 
 +
 
 +
[http://barvinkovakazka.blogspot.com/ Спільний блог дітей, батьків і педагога "Барвінкова казка"]
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Поточна версія на 15:45, 18 лютого 2015


Назва навчальної теми

Казкотерапія як засіб розвитку дитячої креативності

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Особистість дитини, морально-етичне виховання, соціальний, мовленнєвий та креативний розвиток дошкільника.

Вік учнів, клас

Діти 6-го року життя (старший дошкільний вік).

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект «Казкотерапія як засіб розвитку дитячої креативності» вирішує задачі морально-етичного виховання, соціального, мовленнєвого та креативного розвитку дошкільника. Проект розрахований на дітей старшого дошкільного віку. Мета проекту: формування креативності у дітей старшого дошкільного віку засобами казкотерапії. Основні види діяльності вихованців у рамках проекту: вирішення ігрових ситуацій, бесіди, анкетування, ігри та вправи, різні види зображувальної діяльності які сприяють формуванню дитячої креативності засобами казкотерапії. Підсумком роботи над проектом стане тематична розвага «Казка навчає, про здоров’я дбає».

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми.

План впровадження теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту вихованцям пропонується вдома разом з батьками заповнити таблицю З-Х-Я-Д для виявлення базового рівня знань за проблемою. Педагог аналізує знання дітей та визначається з напрямками подальшої побудови проектної діяльності. Разом з дітьми виконується вправа «Асоціативний кущ», використовується Організаційна діаграма для оцінювання навчальних потреб вихованців. Розробляються питання для співбесіди з дітьми за темою «Казка навчає як на світі жити». Упродовж роботи над проектом

Вихованцям пропонується заповнити форму для оцінювання продукту, яка дає змогу провести рефлексію в роботі над проектом, та відслідкувати прогрес дітей в опануванні темою, отримати зворотній зв'язок. За допомогою методу «Відкритий мікрофон» діти можуть поділитися враженнями, розвинути навички ефективної комунікації.

Наприкінці роботи над проектом На підсумковому етапі обов’язково використовується оцінно-контрольна діяльність, яка простежується у всіх видах діяльності дитини протягом дня. Вона включає в себе вміння дитини оцінювати і контролювати дії однолітків і свої власні дії. Крім того оцінно-контрольна діяльність передбачає не лише виявлення знань дітей, а і уміння діяти творчо та відповідально. Вдома разом з батьками необхідно пройти вихідне онлайн-тестування.


Документ для фасалітації.

Лист про дозвіл на авторство.

Список використаних джерел.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Після проведення знайомства з вступною презентацією дітям пропонується створити асоціативний кущ, щоб виявити уявлення про проблему. Вдома разом з батьками діти заповнюють таблицю З-Х-Я-Д, використовується організаційна діаграма для оцінювання навчальних потреб вихованців. Далі з дітьми проводяться бесіди про різні види казок, дидактичні ігри, вправи, СХД. Вихователь пояснює як саме вони будуть працювати над проектом. Діти розділяються на декілька груп: одна група «інформатори» буде збирати інформацію з різних джерел про різні казки за їх видами, друга група «художники» будуть добирати різні зображення за темою, третя група «журналісти» буде проводити опитування серед знайомих людей як дорослих так і однолітків за темою «Чи потрібна людям казка?» Після того як дослідження всіх груп будуть завершені вся група разом обговорює та розглядає отриману інформацію, аналізує її. Педагог пропонує створити спільний кінцевий продукт у програмі Сасоо (кластер) у вигляді дитячого проекту по казкотерапії, залучивши до цього батьків вихованців. Діти вчаться спільно працювати в Інтернеті, разом з педагогом узгоджують як буде виглядати кінцевий продукт проекту. Педагог показує приклади такої роботи. У процесі роботи діти разом з батьками заповнюють карти знань щодо дитячого проекту «Казка «Колобок» на новий лад»»», використовуємо для цього заздалегідь підготовлені форми для оцінювання дитячого продукту. Наприкінці проекту вихованці знову звертаються до таблиці З-Х-Я-Д і можуть узгодити свої сподівання із кінцевою реалізацією планів. Спільно з батьками проходять вихідне онлайн-тестування. Разом проводимо у групі рефлексію щодо того що вдалося, що було важко, хто впорався зі своїм завданням добре, які висновки діти зробили зі своєї діяльності за проектом.


Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено


Дитячий проект по казкотерапії. Кластер "Колобок на новий лад"


Спільний блог дітей, батьків і педагога "Барвінкова казка"

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Білоткач Наталія Іванівна

Фах, навчальний предмет

Вихователь-методист.

Навчальний заклад

ДНЗ№15 "Барвінок" НВК "Дивосвіт".

Місто\село, район, область

м.Жовті Води Дніпропертовська область

Контактні дані

Дніпропетровська область м.Жовті Води вул.Шевченка, 6. Тел.:(05652) 2-66-68

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

09.02.-21.02.2015р.

Місце проведення тренінгу

Жовтоводська СЗШ №10 з профільними класами

Тренери

Бойко Анджела Артурівна