Відмінності між версіями «Портфоліо Олени Лавриненко з теми "Вічний двигун"»
Melniri (обговорення • внесок) (→Місце проведення тренінгу) |
Melniri (обговорення • внесок) (→Дати проведення тренінгу) |
||
Рядок 73: | Рядок 73: | ||
==Дати проведення тренінгу== | ==Дати проведення тренінгу== | ||
+ | 24.03-28.03.2014 | ||
==Місце проведення тренінгу== | ==Місце проведення тренінгу== |
Версія за 14:33, 1 квітня 2014
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 7 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 8 Відомості про автора
- 9 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Вічний двигун
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Проект розробляється для вивчення фізики з теми «Основи термодинаміки». До вивчення цієї теми
залучаються матеріали,що вивчаються в екології, хімії, біології, економіки.
Вік учнів, клас
10 клас. 16 років
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Цей навчальний проект створюється для учнів 10 класу з метою вивчення теми з фізики – «Термодинаміка». В цьому проекті учні проводять дослідження про неможливість створення «вічного двигуна», використання сучасних теплових машин, що приносять шкоду навколишньому середовищу. Учні досліджують альтернативні джерела енергії і проблеми, пов’язані з їх використанням. Тому робота в групах розділяється по ролях, кожен учень отримує певне завдання та допомогу вчителя в джерелах пошуку інформації.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Використання запитань впродовж вивчення теми для зясування розуміння учнями основних понять з теми « термодинаміка». Визначення попередніх знань учнів щодо теми за допомогою таблиці З-Х-Д. Під час проекту учні використовують форму для оцінювання учнівського прикладу,яка допомогає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд дозволяє скерувати їх навчання в потрібному напрямку.Журнал самоспрямування.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
І етап. Перед початком виконанням проекту вчитель має з’ясувати навчальні потреби учнів,розповідає про проект за допомогою буклета (1) (2), що базуються на вивченні попередніх тем, умінь, навичок за допомогою З-Х-Д схеми та . Учні відповідають на завдання опитувальника, що знаходиться на блозі вчителя. Обробивши відповіді учнів і використавши вчительську презентацію, знайомить учнів з цілями та завданнями проекту. Вчитель роздає форму оцінювання самоспрямування в навчанні. Разом вчитель і учні розробляють критерії, за якими діти будуть проводить дослідження і працювати в групах. ІІ етап. Розділити учнів на 4 груп, використовуючи організаційну діаграму. 1 група. Розглядає питання про неможливість створення «вічного двигуна». 2 група. Розглядає принципи роботи всіх сучасних теплових двигунів.
3 група. Вивчає, яку шкоду приносить використання сучасних теплових двигунів. 4 група. Вивчає застосування альтернативних, екологічно-чистих машин. Перед початком роботи в Інтернеті вчитель знайомить учасників проекту з поняттями авторського права, плагіату. Щоб ознайомити з небезпеками, які чатують в мережі. Як правильно оцінити сайт, на якому працюють учні.
ІІІ етап. Деякі учні можуть вести щоденники вивчення теми у вигляді блогів, в яких будуть записувати свої досягнення та враження від проведеної роботи. Варто вчителю відразу ознайомити учнів з Формою оцінювання блогу для того, щоб допомогти їм створити такий блог. Переглядати ці щоденники кожного тижня, щоб відслідковувати, як учні навчаються, які проблеми виникають в ході досліджень. Необхідно використовувати ці dідомості, щоб спрямовувати навчання учнів та допомагати їм при потребі. Для того, щоб учні могли самостійно оцінити свої вміння і навички керувати своїм навчанням, вчитель пропонує скористатися Формою оцінювання самоспрямуваня у навчанні та Контрольним списком самоспрямування у навчанні. Учитель аналізує результати опитування за анкетою,проведеною серед учнів.
ІV етап. Результати свого дослідження десятикласники представляють на блогах,у вигляді презентацій,бюлітней. Ці роботи будуть корисні для учнів,що створювали проект та їх батьків. Перед створенням блогу,презентаціі та бюлітня, учні отримують від вчителя «форму оцінювання блогу», «форму оцінювання презентаціі», «форму оцінювання бюлітня», за якою група-опонент поставить оцінку.
V етап. На підсумковому занятті на основі зібраної інформації, групи створюють спільну презентацію та визначають вклад кожного учня в створенні проекту.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Лавриненко Олена Володимирівна
Фах, навчальний предмет
Фізика
Навчальний заклад
Фастівська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №4 з поглибленим вивченням іноземних мов
Місто\село, район, область
місто Фастів, Київської області
Контактні дані
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
24.03-28.03.2014
Місце проведення тренінгу
Фастівська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №4 з поглибленим вивченням іноземних мов