Відмінності між версіями «Портфоліо Консевич Людмили з теми "Визначні місця села Великі Межирічі"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Навчальні цілі)
(Скасування редагування № 614092 користувача Опанасець Павло (обговорення))
 
(не показані 19 проміжних версій 2 учасників)
Рядок 3: Рядок 3:
  
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
Історія, українознавство
+
Історія, українознавство, мистецтво
  
 
=Стислий опис проекту=
 
=Стислий опис проекту=
Рядок 20: Рядок 20:
 
'''[https://docs.google.com/document/d/1clTOrNbL8t1sn5j4ER1bu86JiWAkyZ_tWH6vaiy6PK8/edit План впровадження]'''
 
'''[https://docs.google.com/document/d/1clTOrNbL8t1sn5j4ER1bu86JiWAkyZ_tWH6vaiy6PK8/edit План впровадження]'''
  
=Оцінювання (''стислий опис і інструменти'')=
+
=Оцінювання=
 +
 
 +
* Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування.
 +
На початку вивчення теми учні в парах розповідають один одному історію чи легенду заснування села Великі Межирічі, це допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів, щодо цієї теми.
 +
* Форма оцінювання використовується для того, щоб учні могли самостійно створювати свої презентації і оцінити свої презентації до оцінки учителя.  [https://docs.google.com/file/d/0B8mwaDlWqEZyQngxOWZGc1FIcjg/edit Форма оцінювання для блогу «Я – частинка Всесвіту»] описує критерії для з різних точок зору, вона використовується під час написання своїх казок учнями, а потім знову - для оцінювання кінцевого продукту-блогу.
 +
*Після завершення учнями їх міні-проектів, спеціальна [https://docs.google.com/file/d/0B8mwaDlWqEZybWlaSFFnalpzUkk/edit Форма зворотного зв’язку для однокласників] використовується для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків. Учні використовують цю форму для того, щоб отримати зворотний зв'язок щодо своїх розповідей, а також для перевірки своїх кінцевих продуктів.
 +
*Учні використовують Контрольний перелік питань для створення блогу, щоб планувати та здійснювати моніторинг свого прогресу під час створення блогу.  У результаті [https://docs.google.com/file/d/0B8mwaDlWqEZyYTB1LWI3SVhaelE/edit?usp=drive_web вчитель оцінює групову роботу.]
 +
*Проводиться також взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним відповідно до контрольного списку для оцінювання внеску учасника до роботи групи.
 +
*Проведення мозкової атаки на початку завершального етапу вивчення теми щодо актуальності питання розвитку інфраструктури села надасть можливість визначити, чи розуміють учні важливість залучення туристів для відвідування та екскурсій історичними стежками села.
 +
*Також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі виконання роботи та мультимедійного продукту для представлення результатів учнівських проектів за допомогою [https://docs.google.com/file/d/0B8mwaDlWqEZyMEhhTXZsZjJlTTQ/edit?usp=drive_web журналу успішності.]
 +
*Свої набуті навички у всьому проекті учень оцінює за допомогою  [https://docs.google.com/file/d/0B8mwaDlWqEZyTzN1Tm0yVW9BbHM/edit Форми оцінювання дослідження.]
  
 
=Навчальні цілі=
 
=Навчальні цілі=
  
Учні зможуть  
+
Учні навчаться  
* Розуміння, усвідомлення ролі ефективного спілкування, створення та використання різних видів спілкування: усного, письмового та за допомогою мультимедіа-засобів в різноманітних формах та в різних умовах.
+
* розуміти, усвідомлювати роль ефективного спілкування, створювати та використовувати різні види спілкування: усне, письмове та за допомогою мультимедіа-засобів в різноманітних формах та в різних умовах;
* Аналізувати дії, вчинки та соціальні проблеми в п’єсі та співвідносити їх з подібними проблемами сьогодення.
+
* аналізувати дії, вчинки та соціальні проблеми людей та співвідносити їх з подібними проблемами сьогодення;
• Проводити дослідження питань, які представляють інтерес для громади, збирати та синтезувати дані з різних джерел та представляти результати засобами, які відповідають конкретній аудиторії та цілям презентації.
+
* проводити дослідження питань, які представляють інтерес для громади, збирати та синтезувати дані з різних джерел та представляти результати засобами, які відповідають конкретній аудиторії та цілям презентації;
• Користуватися різними електронними та друкованими ресурсами для накопичення та синтезування інформації, а також створення та передавання знань відповідній аудиторії.
+
* користуватися різними електронними та друкованими ресурсами для накопичення та синтезування інформації;
• Вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем.
+
* швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем;
• Базове розуміння етичних/правових питань, пов’язаних з доступом до та з використанням інформації.
+
* базово розуміти етичні/правові питання, пов’язаних з доступом та з використанням інформації;
• Використання комп’ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації, володіння базовим розумінням етичних/правових питань, пов’язаних з доступом та використанням інформації.
+
* використовувати комп’ютерні технології як інструмент для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації.
 
+
Вирішення проблем, оцінювання, аналіз, синтез та донесення інформації у доступному вигляді до респондентів.
+
  
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=
  
 
* Перед початком проекту вчитель пропонує буклет батькам, учням, у якому мотивує доцільність вивчення цієї теми за методом проекту.
 
* Перед початком проекту вчитель пропонує буклет батькам, учням, у якому мотивує доцільність вивчення цієї теми за методом проекту.
 
 
* На першому уроці вивчення теми вчитель демонструє учням презентацію, за допомогою якої намагається привернути увагу учнів до актуальної проблеми.
 
* На першому уроці вивчення теми вчитель демонструє учням презентацію, за допомогою якої намагається привернути увагу учнів до актуальної проблеми.
 
+
*Вчитель просиль батьків дати [https://docs.google.com/file/d/0B8mwaDlWqEZyTzZld3J3NXEwbm8/edit дозвіл на участь їх дитини у проекті]
Вчитель просиль батьків дати [https://docs.google.com/file/d/0B8mwaDlWqEZyTzZld3J3NXEwbm8/edit дозвіл] на участь їх дитини у проекті
+
*Наступного заняття учні проходить тестування, заповнюють [https://docs.google.com/document/d/1mnkqi7vygwHtcavAaCLsUlQA4-pNOhA72w5mDmN43Mg/edit таблицю «ЗХД»].
Наступного заняття учні проходить тестування, заповнюють таблицю «ЗХД».
+
*Результати оцінювання діяльності учнів розміщуємо в [https://docs.google.com/file/d/0B8mwaDlWqEZyMEhhTXZsZjJlTTQ/edit Журналі успішності].
Результати оцінювання діяльності учнів розміщуємо в Журналі успішності.
+
*Вчитель пропонує батькам дати [https://docs.google.com/file/d/0B8mwaDlWqEZyTEU4eXBkQVNFOTQ/edit згоду  на створення електронної скриньки] та [https://docs.google.com/file/d/0B8mwaDlWqEZyTzZld3J3NXEwbm8/edit розміщення інших робіт в мережі Інтернет.]
Вчитель пропонує батькам дати згоду  на створення електронної скриньки  та розміщення інших робіт в мережі Інтернет.  
+
*Учні пишуть [https://docs.google.com/file/d/0B8mwaDlWqEZyQzFDOU92ZjdlcFk/edit листа авторам сайтів] з проханням використати матеріали сайту для проекту.
Учні пишуть листа авторам сайтів з проханням використати матеріали сайту для проекту.
+
*Діти у групі через електронну адресу проходять [https://docs.google.com/forms/d/1g3NppnHl6PtsPFMvlqxdb9K7mqOckn6NTQCY2EIeEwI/viewform анкетне опитування «Чи готовий ти до роботи в проекті?»]. Результати учнівських відповідей надсилаються на диск у [https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AsmwaDlWqEZydEJWcDc4dFFwZ2JXQzltTmRSajhtNWc&usp=drive_web#gid=0 формі «Опитувальник (Відповіді)»]. Результати опитування автоматично фіксуються у таблиці.
Діти у групі через електронну адресу проходять анкетне опитування «Чи готовий ти до роботи в проекті?». Результати учнівських відповідей надсилаються на диск у формі «Опитувальник (Відповіді)».
+
*Учні досліджують, яким чином архітектурні пам’ятки впливають на рівень життя жителів села.
Результати опитування автоматично фіксуються у таблиці.
+
Учні досліджують, яким чином архітектурні пам’ятки впливають на рівень життя жителів села.
+
 
З’ясувати, яким чином архітектурна пам’ятка впливає на свідомість жителів села.
 
З’ясувати, яким чином архітектурна пам’ятка впливає на свідомість жителів села.
 
Чи можна архітектурний об’єкт, який знаходиться у моєму селі, прирівняти до чудес світу?
 
Чи можна архітектурний об’єкт, який знаходиться у моєму селі, прирівняти до чудес світу?
 
Як зміниться твоя самооцінка після того, як ти завершиш участь у проекті?
 
Як зміниться твоя самооцінка після того, як ти завершиш участь у проекті?
 
Як можна використати мистецтво мого краю для розвитку інфраструктури села, для покращення життя у моєму селі?
 
Як можна використати мистецтво мого краю для розвитку інфраструктури села, для покращення життя у моєму селі?
Учні об’єднуються у чотири групи: історики дізнаватимуться з джерел (книг, веб-сайтів, періодичної преси, опитувань старожилів) про визначні пам’ятки села; літописці фіксуватимуть отриману інформацію на паперові джерела; фотографи-художники відтворюватимуть побачені об’єктива допомогою фотоапарата, уявлятимуть та відтворюватимуть архітектурну пам’ятку в іншому мистецькому стилі (бароко, імпресіонізм, кубізм, ін..) або як вона виглядатиме в майбутньому; піар-менеджери дослідять вид та форму реклами для різних вікових груп населення, а пізніше розроблятимуть рекламу.   
+
*Учні об’єднуються у чотири групи: історики дізнаватимуться з джерел (книг, веб-сайтів, періодичної преси, опитувань старожилів) про визначні пам’ятки села; літописці фіксуватимуть отриману інформацію на паперові джерела; фотографи-художники відтворюватимуть побачені об’єктива допомогою фотоапарата, уявлятимуть та відтворюватимуть архітектурну пам’ятку в іншому мистецькому стилі (бароко, імпресіонізм, кубізм, ін..) або як вона виглядатиме в майбутньому; піар-менеджери дослідять вид та форму реклами для різних вікових груп населення, а пізніше розроблятимуть рекламу.   
Діти створюють блог «Я – частинка Всесвіту», на якому від імені архітектурних пам’яток висловлюють свої думки, враження, дії про виконану роботу, а також спілкуються та обговорюють виконану роботу, шукають шляхи вирішення своїх поточних проблем. Це сприяє їх творчому мисленню, розвитку уяви.
+
*Діти створюють [http://kgjghghrighreokgher.blogspot.com/ блог «Я – частинка Всесвіту»], на якому від імені архітектурних пам’яток висловлюють свої думки, враження, дії про виконану роботу, а також спілкуються та обговорюють виконану роботу, шукають шляхи вирішення своїх поточних проблем. Це сприяє їх творчому мисленню, розвитку уяви.
Оцінювання відбувається через форму оцінювання блогу, а також форми зворотного зв’язку від однокласників.
+
*Оцінювання відбувається через [https://docs.google.com/file/d/0B8mwaDlWqEZyQngxOWZGc1FIcjg/edit?usp=drive_web форму оцінювання блогу,] а також [https://docs.google.com/file/d/0B8mwaDlWqEZybWlaSFFnalpzUkk/edit?usp=drive_web форми зворотного зв’язку від однокласників.]
У ході роботи вчитель пропонує учням розробити інструкцію-пам’ятку «Як провести екскурсію».
+
* У ході роботи вчитель пропонує учням розробити [https://docs.google.com/document/d/19YSuz9ssZ3XpLsqZh1l0l9Vf0-OqtBMc-cVERt_-vJ0/edit?usp=drive_web інструкцію-пам’ятку «Як провести екскурсію».]
Вчитель пропонує учням форми оцінювання творчості, креативності, мислення. Учні зустрічаються з психологом, щоб визначитись, за яким напрямком роботи їм працювати. На підсумковому етапі роботи вчитель оцінює готовність учнів працювати у групі.
+
*Учні зустрічаються з психологом, щоб визначитись, за яким напрямком роботи їм працювати.  
Презентація-фасилітація допоможе учням підтримувати позитивні емоції та бажання працювати в проекті.
+
*На підсумковому етапі роботи вчитель оцінює [https://docs.google.com/file/d/0B8mwaDlWqEZyYTB1LWI3SVhaelE/edit?usp=drive_web готовність учнів працювати у групі].
На завершення виконання проекту вчитель пропонує учням форму для самооцінки їх дослідницьких вмінь.
+
*[https://docs.google.com/presentation/d/14VN_jVZ0D_s0X5RKb4JjWAyU9IVebQqx0lcBQ7QPB2k/edit Презентація-фасилітація] допоможе учням підтримувати позитивні емоції та бажання працювати в проекті.
 +
*На завершення виконання проекту вчитель пропонує учням [https://docs.google.com/file/d/0B8mwaDlWqEZyTzN1Tm0yVW9BbHM/edit?usp=drive_web форму для самооцінки їх дослідницьких вмінь].
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
  
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
 
+
Консевич Людмила Василівна
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
 
+
Учитель української мови та літератури, педагог-організатор
  
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
 +
Великомежиріцький НВК "Школа І ступеня-гімназія"
  
 
==Місто\село, район, область==
 
==Місто\село, район, область==
 
+
село Великі Межирічі Корецького району Рівненської області
 +
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
 +
електронна пошта: ludochka1000@ukr.net ludochka.koval@yandex.ru
 +
[https://vk.com/id45287907 Вконтакті]
 +
[http://www.odnoklassniki.ru/ Однокласники]
  
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=

Поточна версія на 10:42, 31 березня 2014

Назва навчальної теми

Визначні місця села Великі Межирічі

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія, українознавство, мистецтво

Стислий опис проекту

Учні 7 та 8 класів, створюючи проект, матимуть змогу познайомитись з визначними пам’ятками села, вивчити історію їх створення та існування, спілкуватимуться зі старожилами села про життя цих пам’яток в різні історичні часи. Учні виконуватимуть ролі історики, які дізнаватимуться з джерел (книг, веб-сайтів, періодичної преси, опитувань старожилів) про визначні пам’ятки села; літописців, що фіксуватимуть отриману інформацію на паперові джерела; фотографів-художників, які відтворюватимуть побачені об’єкти за допомогою фотоапарата, уявлятимуть та відтворюватимуть архітектурну пам’ятку в іншому мистецькому стилі (бароко, імпресіонізм, кубізм, ін.) або як вона виглядатиме в майбутньому; піар-менеджерів, які дослідять вид та форму реклами для різних вікових груп населення.

Кінцевим результатом проекту буде реклама-буклет «Визначні місця села Великі Межирічі», презентація «Архітектурні пам’ятки села Великі Межирічі», що розміщуватиметься на сайті школи і в соціальних мережах.

Вік учнів, клас

7-8 класи, 13-14 років

План вивчення теми

План проекту

План впровадження

Оцінювання

  • Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування.

На початку вивчення теми учні в парах розповідають один одному історію чи легенду заснування села Великі Межирічі, це допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів, щодо цієї теми.

  • Форма оцінювання використовується для того, щоб учні могли самостійно створювати свої презентації і оцінити свої презентації до оцінки учителя. Форма оцінювання для блогу «Я – частинка Всесвіту» описує критерії для з різних точок зору, вона використовується під час написання своїх казок учнями, а потім знову - для оцінювання кінцевого продукту-блогу.
  • Після завершення учнями їх міні-проектів, спеціальна Форма зворотного зв’язку для однокласників використовується для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків. Учні використовують цю форму для того, щоб отримати зворотний зв'язок щодо своїх розповідей, а також для перевірки своїх кінцевих продуктів.
  • Учні використовують Контрольний перелік питань для створення блогу, щоб планувати та здійснювати моніторинг свого прогресу під час створення блогу. У результаті вчитель оцінює групову роботу.
  • Проводиться також взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним відповідно до контрольного списку для оцінювання внеску учасника до роботи групи.
  • Проведення мозкової атаки на початку завершального етапу вивчення теми щодо актуальності питання розвитку інфраструктури села надасть можливість визначити, чи розуміють учні важливість залучення туристів для відвідування та екскурсій історичними стежками села.
  • Також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі виконання роботи та мультимедійного продукту для представлення результатів учнівських проектів за допомогою журналу успішності.
  • Свої набуті навички у всьому проекті учень оцінює за допомогою Форми оцінювання дослідження.

Навчальні цілі

Учні навчаться

  • розуміти, усвідомлювати роль ефективного спілкування, створювати та використовувати різні види спілкування: усне, письмове та за допомогою мультимедіа-засобів в різноманітних формах та в різних умовах;
  • аналізувати дії, вчинки та соціальні проблеми людей та співвідносити їх з подібними проблемами сьогодення;
  • проводити дослідження питань, які представляють інтерес для громади, збирати та синтезувати дані з різних джерел та представляти результати засобами, які відповідають конкретній аудиторії та цілям презентації;
  • користуватися різними електронними та друкованими ресурсами для накопичення та синтезування інформації;
  • швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем;
  • базово розуміти етичні/правові питання, пов’язаних з доступом та з використанням інформації;
  • використовувати комп’ютерні технології як інструмент для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації.

Діяльність учнів та вчителя

З’ясувати, яким чином архітектурна пам’ятка впливає на свідомість жителів села. Чи можна архітектурний об’єкт, який знаходиться у моєму селі, прирівняти до чудес світу? Як зміниться твоя самооцінка після того, як ти завершиш участь у проекті? Як можна використати мистецтво мого краю для розвитку інфраструктури села, для покращення життя у моєму селі?

  • Учні об’єднуються у чотири групи: історики дізнаватимуться з джерел (книг, веб-сайтів, періодичної преси, опитувань старожилів) про визначні пам’ятки села; літописці фіксуватимуть отриману інформацію на паперові джерела; фотографи-художники відтворюватимуть побачені об’єктива допомогою фотоапарата, уявлятимуть та відтворюватимуть архітектурну пам’ятку в іншому мистецькому стилі (бароко, імпресіонізм, кубізм, ін..) або як вона виглядатиме в майбутньому; піар-менеджери дослідять вид та форму реклами для різних вікових груп населення, а пізніше розроблятимуть рекламу.
  • Діти створюють блог «Я – частинка Всесвіту», на якому від імені архітектурних пам’яток висловлюють свої думки, враження, дії про виконану роботу, а також спілкуються та обговорюють виконану роботу, шукають шляхи вирішення своїх поточних проблем. Це сприяє їх творчому мисленню, розвитку уяви.
  • Оцінювання відбувається через форму оцінювання блогу, а також форми зворотного зв’язку від однокласників.
  • У ході роботи вчитель пропонує учням розробити інструкцію-пам’ятку «Як провести екскурсію».
  • Учні зустрічаються з психологом, щоб визначитись, за яким напрямком роботи їм працювати.
  • На підсумковому етапі роботи вчитель оцінює готовність учнів працювати у групі.
  • Презентація-фасилітація допоможе учням підтримувати позитивні емоції та бажання працювати в проекті.
  • На завершення виконання проекту вчитель пропонує учням форму для самооцінки їх дослідницьких вмінь.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Консевич Людмила Василівна

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови та літератури, педагог-організатор

Навчальний заклад

Великомежиріцький НВК "Школа І ступеня-гімназія"

Місто\село, район, область

село Великі Межирічі Корецького району Рівненської області

Контактні дані

електронна пошта: ludochka1000@ukr.net ludochka.koval@yandex.ru Вконтакті Однокласники

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24 - 28 березня 2014 року

Місце проведення тренінгу

Рівненський обласний інститут післядипломної освіти вчителів

Тренери

Надія Манько, Тетяна Орлова