Відмінності між версіями «Довгострокові програми позашкільної освіти»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
 
(не показані 3 проміжні версії цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Довгострокові програми позашкільної освіти 2011-2012 р.'''
 
'''Довгострокові програми позашкільної освіти 2011-2012 р.'''
  
[[Файл:Довгострокові.jpg]
+
[[Файл:Довгострокові.jpg|200px|thumb|left|Щорічний позашкільний вісник-огляд]]
 +
 
 +
 
  
 
На базі інформаційно-методичного центру міського Палацу дітей та юнацтва сумісно з міським методичним центром управління освіти та
 
На базі інформаційно-методичного центру міського Палацу дітей та юнацтва сумісно з міським методичним центром управління освіти та

Поточна версія на 12:03, 29 вересня 2011

Довгострокові програми позашкільної освіти 2011-2012 р.

Файл:Довгострокові.jpg
Щорічний позашкільний вісник-огляд


На базі інформаційно-методичного центру міського Палацу дітей та юнацтва сумісно з міським методичним центром управління освіти та науки Дніпропетровської міської ради створено інформаційний банк даних кращих прикладів роботи педагогічних колективів міського Палацу та районних багатопрофільних позашкільних закладів міста. Зокрема, попитом серед позашкільників та вчителів, класних керівників навчальних закладів міста користуються конкурсні довгострокові програми.

З метою запровадження державних програм педагоги Палацу визначили пріоритетні напрямки позашкільної освіти, які сприяють розширенню інформаційного простору, втіленню інноваційних педагогічних технологій, а також стимулюванню динаміки співпраці "позашкільний заклад - школа".

Пріоритетні напрямки, розроблені педагогами Палацу, знайшли своє втілення в експериментальних програмах, які зорієнтовані на формування соціально-активної особистості, на особистісно орієнтований підхід. Педагоги Палацу постійно працюють над створенням сучасних методик, програм, творчих проектів, чим доводять свою педагогічну працездатність. Так, за ініціативи педагогічного колективу міського Палацу дітей та юнацтва створені та реалізуються упродовж 10-ти років комплексні довгострокові програми, які стали складовою частиною "Програми розвитку позашкільної освіти на період до 2008р.", а нині - "Програми розвитку позашкільної освіти міста на період до 2012р."

Серед програм:

•довгострокова комплексна програма "Степова Еллада"

•народознавча, краєзнавча програма "Ярина"

•екологічна програма "Проліски"

•художньо-естетична програма "Сонячні грона"

Реалізуючи ці програми, педагогічний колектив Палацу зумів організувати шкільну та учнівську молодь міста навколо конкурсних проектів, застосував сучасні форми колективної творчої справи. А це означає, що постійно зростає, розвивається стійкий інтерес, розкривається творчий потенціал класних колективів, шкільних гуртів, які в позаурочний час об'єднані єдиною творчою справою.

За результатами конкурсних програм щорічно друком виходять позашкільний вісник-огляд, з визначенням кількості шкіл, навчально-виховних комплексів, які беруть участь в конкурсних програмах. Слід відмітити щорічний попит та постійно зростаючу кількість дітей. Так, у порівнянні з 2005-2006 навчальним роком у 2008-2009 н.р. кількість дітей - учасників конкурсних програм зросла від 4600 чол. до майже 70-ти тисяч школярів, про що свідчить статистика в періодичній пресі та газеті дитячої редакції "Я" міського Палацу дітей та юнацтва.

Позашкільники та педагогічний колектив міського Палацу змогли сумісними зусиллями домогтися привернення уваги органів виконавчої влади, депутатів Дніпропетровської міської ради, громадськості щодо фінансової підтримки запровадження конкурсних програм та заохочення переможців.

Щорічно, починаючи з 2000 року, дитячі класні колективи, шкільні гурти - переможці міських конкурсних програм - напередодні Міжнародного Дня захисту дітей отримують безкоштовні туристичні сертифікати за маршрутами: Дніпропетровськ-Київ; Дніпропетровськ - Бахчисарай - Севастополь; Дніпропетровськ - О деса; Дніпропетровськ - Ялта-Алупка-Севастополь.