Відмінності між версіями «Ольховская Виктория»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Місто\село, район, область)
(Дати проведення тренінгу)
Рядок 120: Рядок 120:
  
 
==Дати проведення тренінгу==
 
==Дати проведення тренінгу==
 
+
3 лютого – 7лютого 2014 р.
  
 
==Місце проведення тренінгу==
 
==Місце проведення тренінгу==

Версія за 19:03, 13 лютого 2014

Тренінг за 10 версією програми Intel "Навчання для майбутнього" в м. Мелітополь у МДПУ ім. Б. Хмельницького 2014 рік


Назва навчальної теми

Збережемо здоров’я разом

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров’я; Інформатика; Природознавство

Вік учнів, клас

9-10 років, 4 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з основ здоров’я з теми «Збережемо здоров’я разом» для 4 класу. У проекті учні об’єднуються у 5 груп та досліджують за допомогою чого ми можемо зберегти наше здоров’я від різноманітних хвороб. Результатом групової роботи є збірник «Як вберегти своє здоров’я».

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку роботи над проектом учні заповнюють З-Х-Д таблицю, в якій показують свої попередні знання про здоров’я людини. Перед тим, як учні приступлять до створення презентацій, вчитель знайомить їх із формою та критеріями оцінювання презентацій . За якими він потім буде оцінювати їх роботи. Ця форма виступає також інструкцією до наповнення презентації. Ці форми також будуть використані учнями для оцінювання презентацій інших груп. Після того, як учні ознайомляться із презентаціями про збереження здоров’я , вчитель пропонує їм відповісти на питання опитувальника, який допоможе вчителю зрозуміти наскільки учні усвідомили взаємозв’язки між компонентами.

З-Х-Д таблиця

Здорова людина

Оцінювання презентацій

Самоспрямування, форма оцінювання

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

ДО початку роботи над проектом вчитель має відібрати безпечні веб-ресурси з інтернету та за допомогою вчителя інформатики розмістити їх на шкільному сервері або на локальному сервері. Серед цих сайтів має бути 1-2 таких, зміст яких не дозволяє стверджувати, що інформацію, розміщена на них є достовірною. Також вчитель має організувати додаткові заняття з учнями, щоб обговорити з ними закон про авторське право та питання безпеки в інтернеті. Створює шаблони необхідних документів для підтримки учнів. Які потребують допомоги у навчанні. Домовитись із фахівцем з теми про його допомогу учням у виконанні проекту.

Буклет

День перший.

На початку роботи над проектом з метою виявлення навчальних потреб учнів вчитель демонструє їм вступну презентацію з метою організації дискусії за проблемою проекту.

Що є найбільшим багатством для людини?

В процесі роботи з презентацією вчитель пропонує учням заповнити організаційну діаграму на комп’ютері з метою виявлення знань про почуття здорового організму та ознаки хворої людини. А потім пропонує для заповнення З-Х-Д таблицю. В ній учні мають відобразити свої знання про збереження здоров’я від хвороб. Потім учні під керівництвом вчителя заповнюють останній слайд презентації – складають план дій щодо розв’язання проблеми. Учні об’єднуються у малі групи для обговорення тих аспектів, які треба дізнатися, досліджуючи чинники збереження здоров’я. Після цього організовується загальна дискусія та складається загальний план вивчення збереження здоров’я у вигляді схеми.

План вивчення теми (фасилітація)

Учні розподіляють обов’язки у групах – хто який аспект буде вивчати (здорове харчування, загартовування та фізичні вправи вакцинації та щеплення, психологічне здоров’я, народна медицина).

День другий.

День починається із нагадування авторське право та безпеки в інтернеті. Також вчитель пропонує учням працювати в інтернеті з метою знаходження необхідної для кожного інформації за темою.

Критичне оцінювання веб

Але перед цим попереджає, що не кожному сайту можна довіряти і тому пропонує оцінити веб-ресурси за спеціальною формою. Після вправи учні роблять висновок про те, що необхідно вміти оцінювати веб-ресурси.

Після цього учні переходять власне до пошуку інформації  відповідно до індивідуального завдання кожного. Після цього  знов збираються у групи, обговорюють  що вони знайшли та  заповнюють друковану таблицю вивчення причин захворювання.

День третій.

Коли зібрана вся необхідна інформація про планети вчитель пропонує впорядкувати записи (побудувати табличку у ворді) та надіслати їх фахівцю з теми (лікарю). Після того, як фахівець ознайомиться з їх записами, в узгоджений час проводиться відео конференція за допомогою скайпу, в якій він коментує записи учнів, відповідає на їх питання та задає свої, радить. Діти вносять корективи у свої дослідження.

День четвертий.

Оформлюємо результати групових досліджень. Для цього вчитель роздає учням форми оцінювання. Ці форми учні можуть використовувати як інструкцію зі створення презентацій, а також для само оцінювання своєї групової роботи та роботи інших груп. Потім вчитель буде оцінювати їх презентацію за цими ж самими критеріями. Тим групам, які цього потребують, вчитель надає шаблон створення презентації. Групи мають представити результати досліджень лікування хвороб народними методами у вигляді презентації з 5 слайдів: 1 слайд - титульний, де вказується назва та автори; 2 слайд – внесок кожного члена групи у дослідження; 3 слайд – відповідь на запитання «якщо ми хворіємо, то чим найчастіше»; 4,5,6 слайд –народні лікарі нам пропонують вилікувати захворювання ; 7 слайд – висновок; 8 слайд – використані джерела. Такі презентації призначені для індивідуального перегляду, для того, щоб учасники проекту ознайомились із усіма методами лікування хвороб.

День п’ятий.

Закінчуємо створювати презентації. Учні оцінюють свої презентації в групах. Потім переглядають презентації, створені іншими групами.

[Збережемо здоров’я разом

[Шаблон

Оцінюють їх роботу, коментують. Доробляють свої презентації якщо потрібно.

День шостий.

Узагальнюючий аналіз всіх складників здорової людини. На плакаті учні заповнюють узагальнену таблицю про всі компоненти здоров’я (заносять відомості про правильне харчування, загартування та фізичні вправи, вакцинації та щеплення, психологічний клімат, народну медицину).

[Діаграма опитування

Група дітей, які краще за всіх володіють навичками роботи з комп’ютером, будує узагальнену діаграму про складники здорової людини.

День сьомий.

Спираючись на узагальнену таблицю із відомостями про основні складники нашого здоров’я, учні роблять висновок про те, що кожний із методів підтримки здоров’я особливо впливає на розвиток здорового організму. У ході дискусії «виявляється», що всі компоненти разом впливають на розвиток здорового організму,бо один без одного здоров’я не можу бути. Як про це повідомити іншим? Як приклад можна створити збірник «Як зберегти своє здоров’я?», в якій будуть даватися поради по загартовуванню та про правильну фізичну культуру, про правильне харчування, про народне лікування хвороб, про особливості психологічного здоров’я та навіщо нам щеплення та вакцинації,. Для контрасту додаються фото та малюнки. Плакат вивішується у холі школи. Вчитель пропонує учням відповісти на питання з опитувальника та виставляє оцінки у журнал.

Наступний проект може бути виконаний з фізичної культури – може бути розглянуте питання про те, якими вправами краще підтримувати своє здоров’я.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Вікторія Ольховська

Фах, навчальний предмет

Дошкільна освіта. Початкова освіта.

Тренінги за програмою Intel.Навчання для майбутнього

Навчальний заклад

Мелітопольський державний педагогічний університет ім. Б. Хмельницького

Місто\село, район, область

М. Мелітополь

Запорізька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

3 лютого – 7лютого 2014 р.

Місце проведення тренінгу

Тренери