Відмінності між версіями «Знам'янка.Модуль5.Група1»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
Рядок 1: Рядок 1:
 
Яким чином я забезпечуватиму досягнення моїми учнями вимог освітніх стандартів і програм, якщо при навчанні за методом проектів дозволю їм самостійно обирати зміст і ставитиму відкриті Основні запитання?
 
Яким чином я забезпечуватиму досягнення моїми учнями вимог освітніх стандартів і програм, якщо при навчанні за методом проектів дозволю їм самостійно обирати зміст і ставитиму відкриті Основні запитання?
 +
 +
ілрвфілврілврфілвріфвліврфрфвлрфлір --[[Користувач:Аман Ірина|Аман Ірина]] 14:14, 9 грудня 2013 (EET)
  
 
Відповідь на запитання --[[Користувач:Вікторія Юрченко|Вікторія Юрченко]] 18:53, 7 грудня 2013 (EET)
 
Відповідь на запитання --[[Користувач:Вікторія Юрченко|Вікторія Юрченко]] 18:53, 7 грудня 2013 (EET)

Версія за 14:14, 9 грудня 2013

Яким чином я забезпечуватиму досягнення моїми учнями вимог освітніх стандартів і програм, якщо при навчанні за методом проектів дозволю їм самостійно обирати зміст і ставитиму відкриті Основні запитання?

ілрвфілврілврфілвріфвліврфрфвлрфлір --Аман Ірина 14:14, 9 грудня 2013 (EET)

Відповідь на запитання --Вікторія Юрченко 18:53, 7 грудня 2013 (EET)

Організовуючи роботу над проектом я визначаю тему, основні етапи діяльності вчителя і учнів згідно вимог освітніх програм і стандартів. На підготовчому етапі пропоную тему, мотивую її, спонукаю учнів до роздумів і визначення основних запитань. Учні обговорюють їх, шукають інформацію. Моїм завданням є спрямувати діяльність учнів в потрібне русло. На етапі планування учні самостійно формують завдання і розробляють план дій. Вчитель спостерігає, непрямо корегує, керує процесом. Саме таким шляхом спрямовує діяльність учнів в русло виконання вимог освітніх програм і стандартів. Під час організації роботи над навчальним проектом я намагаюсь дотримуватись наступних вимог: проектувати заздалегідь; розробляти з урахуванням навчально-пізнавальних потреб учнів, конкретних умов, можливостей та зусиль усіх суб’єктів майбутньої проектної діяльності; мати значущість для учнів та їх соціального оточення;містити апарат дослідження та його обгрунтування;забезпечувати оволодіння учнями новими знаннями, компетенціями, вміннями; мати практичну спрямованість; бути публічно представленим до початку проведення, у процесі реалізації та по завершенню проектної діяльності.



Відповідь на поставлене запитання --Галина Коваль 23:56, 6 грудня 2013 (EET)

Державний стандарт базової освіти насамперед встановлює рівень освіченості учнів. Таким чином зміст будується так, щоб створити умови для всебічного розвитку особистості і визначається на засадах загальнолюдських та національних цінностей, науковості і систематичності знань, їх значущості для соціального становлення людини, гуманізації і демократизації шкільної освіти, взаємоповаги між націями і народами, світського характеру школи; для надання навчанню українознавчої спрямованості, що безпосередньо забезпечується вивченням української мови, української літератури, історії України, географії України, українського мистецтва тощо, для індивідуалізації та диференціації навчання, його профільності у старшій школі, запровадження особистісно орієнтованих педагогічних технологій, формування соціальної, комунікативної, комп'ютерної та інших видів компетентності учнів.

В державному стандарті, який набрав чинності з вересня 2013 року велика увага приділяється розвитку творчих і практичних навичок і вмінь. В умовах розвитку інформаційної грамотності суспільства, в умовах комп'ютеризації всіх галузей і сфер життя, в умовах неспинного і стрімкого прогресу учнів потрібно навчити швидко орієнтуватися в інформаційному просторі, аналізувати і систематизувати дані, творчо підходити до прийняття рішень.

Всім відоме твердження про те, що найміцніші знання це ті, які були здобуті самостійно. Отже, ті знання, які учні отримають, шукаючи відповідь на Основні запитання навчального проекту чітко викарбуються в їх пам'яті. А так як Основні запитання продумуються вчителем у відповідності з навчальними програмами, то й засвоєні учнями знання будуть відповідати вимогам до програмових знань, умінь і навичок учнів.


Відповідь на поставлене запитання --Ольга Сергіївна Погрібняк 00:15, 7 грудня 2013 (EET)

Як говорилося вище, Державний стандарт направлений на формування всебічно розвиненої особистості. Сучасна школа – це простір життя дитини; тут вона не готується до життя, а повноцінно живе. Тому вся навчальна діяльність має бути спрямована так, щоб сприяти становленню особистості як творця власного життя. Зміст навчальних програм відібраний вченими, але саме вчителю дається реальна можливість відібрати те найцінніше, що необхідне саме його учням, викличе у них найбільший інтерес, буде спонукати до творчого зростання і розвитку.

Якщо учні зможуть самостійно обирати зміст, то таким чином одразу створюється проблемна ситуація, яка вимагає від учнів активної самостійної діяльності для її розв'язання. Результатом такої діяльності є глибоке засвоєння знань, які були закладені у відповіді на Основні запитання.

В умовах постійної комп'ютеризації необхідно розвивати в учнів вміння групової взаємодії. Це така організація навчального процесу, за якої навчання здійснюється у процесі спілкування між учнями у групах. Групові форми навчання сприяють формуванню комунікативних якостей, активізують розумову діяльність. Адже без вміння спілкуватися не може йти мова про розвинену особистість. Саме самостійний пошук інформації підштовхуватиме учнів до спілкування, обміну ідеями та думками, пошук спільного рішення.

Самостійний вибір навчального змісту також сприятиме створенню комфортних умов навчання кожному учню. За таких умов учень зможе відчути свою успішність та інтелектуальну спроможність, самостійно дозувати знання. Також розвиватиметься критичність мислення, формуватиметься власна точка зору, учень вчитиметься аргументовано захищати свою точку зору і логічно викладати висновки.