Відмінності між версіями «Працює над створенням Вікі - статті Емма Андієвська. Казка "Говорюща риба»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Тема дослідження)
(Мета дослідження)
Рядок 21: Рядок 21:
 
==Мета дослідження==
 
==Мета дослідження==
 
Визначити роль мови в житті людини та значення спілкування.
 
Визначити роль мови в житті людини та значення спілкування.
==РезультПрацюючи над проектом, нас зацікавила проблема ролі мови в житті людини.
+
==Результати дослідження==
 +
Працюючи над проектом, нас зацікавила проблема ролі мови в житті людини.
 
Чи варто щось говорити, чи ти будеш кимсь почутий?
 
Чи варто щось говорити, чи ти будеш кимсь почутий?
Мова – явище суспільне, а не природне. Людське суспільство не може існувати без мови. Завдяки слову ми розуміємо одне одного. Мова – це засіб вираження думки, передачі досвіду нащадкам.  
+
Мова – явище суспільне, а не природне. Людське суспільство не може існувати без мови. Завдяки слову ми розуміємо одне одного. Мова – це засіб вираження думки, передачі досвіду нащадкам. Виникла мова в глибоку давнину,в процесі появи первісних людей, які вдосконалюючи знаряддя праці, розвивали і збагачували мову – знаряддя думки. Мова єднає мільйони людей в цілісну спільність – народ. Ще в сиву давнину люди зрозуміли, що мова – то не лише засіб спілкування, вона облагороджує, шліфує людську душу, формує світогляд, робить людину істотою духовною.  Саме за допомогою слова у  свідомість можна вкласти знання, що навернуть до добра, справедливості, виплекають найкращі моральні риси. Українська мова є для кожного українця рідною. Від утисків і принижень її боронили в усі часи. Це і українські козаки, і вчені просвітителі, митці слова і діячі культури. В різні часи вони йшли за неї у в’язниці, каторги, навіть, на смерть. Українське слово бідувало, вмирало з голоду, плакало над страченим, але відроджувалось. І доки народ мав свою мову, його серце завжди оживало, гоїлося, сміялося. У наш час науково-технічного прогресу, коли люди можуть спілкуватися через інтернетмережу, слово втрачає свою комунікативну властивість, втрачається образність, красу і силу живого спілкування. У казці Емми Андієвської «Говорюща риба»  ми переконливо бачимо порушену проблему про можливість говорити і бути почутим.  Рибу не чують ні у водному середовищі, ні, крім рибалки, у людському. Люди не навчилися слухати одне одного. Це «справді найгірше, що може трапитися людині».
  Виникла мова в глибоку давнину,в процесі появи первісних людей, які вдосконалюючи знаряддя праці, розвивали і збагачували мову – знаряддя думки.
+
 
  Мова єднає мільйони людей в цілісну спільність – народ. Ще в сиву давнину люди зрозуміли, що мова – то не лише засіб спілкування, вона облагороджує, шліфує людську душу, формує світогляд, робить людину істотою духовною.  Саме за допомогою слова у  свідомість можна вкласти знання, що навернуть до добра, справедливості, виплекають найкращі моральні риси.  
+
  Українська мова є для кожного українця рідною. Від утисків і принижень її боронили в усі часи. Це і українські козаки, і вчені просвітителі, митці слова і діячі культури. В різні часи вони йшли за неї у в’язниці, каторги, навіть, на смерть. Українське слово бідувало, вмирало з голоду, плакало над страченим, але відроджувалось. І доки народ мав свою мову, його серце завжди оживало, гоїлося, сміялося.
+
  У наш час науково-технічного прогресу, коли люди можуть спілкуватися через інтернетмережу, слово втрачає свою комунікативну властивість, втрачається образність, красу і силу живого спілкування.
+
  У казці Емми Андієвської «Говорюща риба»  ми переконливо бачимо порушену проблему про можливість говорити і бути почутим.  Рибу не чують ні у водному середовищі, ні, крім рибалки, у людському. Люди не навчилися слухати одне одного. Це «справді найгірше, що може трапитися людині».
+
ати дослідження==
+
  
 
==Добре знання мови дає змогу висловлювати думки точно, виразно, красиво, сприяє успіху у житті. Уміння говорити і слухати – це перевага сучасної людини, здатність бути популярним в житті.
 
==Добре знання мови дає змогу висловлювати думки точно, виразно, красиво, сприяє успіху у житті. Уміння говорити і слухати – це перевага сучасної людини, здатність бути популярним в житті.

Версія за 14:32, 4 листопада 2013



Назва проекту

Емма Андієвська. Казка «Говорюща риба»

Автори проекту

Пономаренко Світлана Олександрівна Учні 6 клаву

Тема дослідження

Мова – це віконця, крізь які людина бачить світ. (В.Сухомлинський)

Проблема дослідження

Роль мови в житті людини

Гіпотеза дослідження

Чи важливо мати можливість говорити і бути почутим?

Мета дослідження

Визначити роль мови в житті людини та значення спілкування.

Результати дослідження

Працюючи над проектом, нас зацікавила проблема ролі мови в житті людини. Чи варто щось говорити, чи ти будеш кимсь почутий? Мова – явище суспільне, а не природне. Людське суспільство не може існувати без мови. Завдяки слову ми розуміємо одне одного. Мова – це засіб вираження думки, передачі досвіду нащадкам. Виникла мова в глибоку давнину,в процесі появи первісних людей, які вдосконалюючи знаряддя праці, розвивали і збагачували мову – знаряддя думки. Мова єднає мільйони людей в цілісну спільність – народ. Ще в сиву давнину люди зрозуміли, що мова – то не лише засіб спілкування, вона облагороджує, шліфує людську душу, формує світогляд, робить людину істотою духовною. Саме за допомогою слова у свідомість можна вкласти знання, що навернуть до добра, справедливості, виплекають найкращі моральні риси. Українська мова є для кожного українця рідною. Від утисків і принижень її боронили в усі часи. Це і українські козаки, і вчені просвітителі, митці слова і діячі культури. В різні часи вони йшли за неї у в’язниці, каторги, навіть, на смерть. Українське слово бідувало, вмирало з голоду, плакало над страченим, але відроджувалось. І доки народ мав свою мову, його серце завжди оживало, гоїлося, сміялося. У наш час науково-технічного прогресу, коли люди можуть спілкуватися через інтернетмережу, слово втрачає свою комунікативну властивість, втрачається образність, красу і силу живого спілкування. У казці Емми Андієвської «Говорюща риба» ми переконливо бачимо порушену проблему про можливість говорити і бути почутим. Рибу не чують ні у водному середовищі, ні, крім рибалки, у людському. Люди не навчилися слухати одне одного. Це «справді найгірше, що може трапитися людині».


==Добре знання мови дає змогу висловлювати думки точно, виразно, красиво, сприяє успіху у житті. Уміння говорити і слухати – це перевага сучасної людини, здатність бути популярним в житті.

 висновки==

Емма Андієвська. Казка «Говорюща риба» Вислови про мову Василя Сухомлинського Стаття Івана Вихованця « Світ мови»

Корисні ресурси