Відмінності між версіями «Портфоліо Коцемир Л.М.»
(→м. Хмельницький) |
(→kotsemirl@gmail.com) |
||
Рядок 53: | Рядок 53: | ||
==Контактні дані== | ==Контактні дані== | ||
− | =kotsemirl@gmail.com= | + | ===kotsemirl@gmail.com=== |
=Відомості про тренінг= | =Відомості про тренінг= |
Версія за 17:12, 31 жовтня 2013
Зміст
- 1 Назва навчальної теми "Малюнки, створенні графіками елементарних функцій"
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети - фізика, хімія, біологія, образотворче мистецтво, художння культура
- 3 Вік учнів14 - 15 років, 9 клас
- 4 Стислий опис проекту. Проект пропонується для реалізації з учнями 9 класу під час вивчення теми «Графіки функцій. Перетворення графіків функцій» . Даний проект об’єднує математику та інші дисципліни. Клас поділено на чотири групи «історики», «теоретики», «практики», «статисти», кожна з груп протягом двох тижнів працює над своєю частиною роботи: збирає інформацію, підбирає цікаві факти, готує коротку презентацію за змістом опрацьованого матеріалу, робить висновки. Очікувані продукти: комп’ютерна презентація, малюнки, створення учнівських блогів, вміння впізнавати перетворення графіків функцій та використовувати їх для створення малюнків.
- 5 План вивчення теми
- 6 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 7 Відомості про автора
- 8 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми "Малюнки, створенні графіками елементарних функцій"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети - фізика, хімія, біологія, образотворче мистецтво, художння культура
Вік учнів14 - 15 років, 9 клас
Стислий опис проекту. Проект пропонується для реалізації з учнями 9 класу під час вивчення теми «Графіки функцій. Перетворення графіків функцій» . Даний проект об’єднує математику та інші дисципліни. Клас поділено на чотири групи «історики», «теоретики», «практики», «статисти», кожна з груп протягом двох тижнів працює над своєю частиною роботи: збирає інформацію, підбирає цікаві факти, готує коротку презентацію за змістом опрацьованого матеріалу, робить висновки. Очікувані продукти: комп’ютерна презентація, малюнки, створення учнівських блогів, вміння впізнавати перетворення графіків функцій та використовувати їх для створення малюнків.
План вивчення теми
=Оцінювання
Процес оцінювання учнів протягом проекту. Попереднє оцінювання проводиться на основі психолого – педагогічних спостережень та аналізу зрізів знань попередніх тем, таблиці ЗХД, обробки матеріалів інтернет – опитувальника.
На основі нього формуються групи дослідників і розподіляються функції в групах. При цьому враховуються як побажання учнів, так і думка вчителя щодо доцільності компонування груп і розподілу обов’язків в них.
Інструменти оцінювання Опитування/Анкетування,обговорення Основних запитань, робота з таблицями «ЗХД»
Протягом проекту вчитель оцінює діяльність кожного члена групи шляхом поточного контролю діяльності. За основні підконтрольні документи приймаємо публікації на блогах груп, анкетування, консультації, самостійну роботу з Формами оцінювання (само- та взаємооцінювання), розв’язування задач з теми. Інструментами оцінювання слугують Форма оцінювання для роботи в групах та самооцінки, Форма для оцінювання продуктів проекту, Форми для надання зворотного зв’язку.
Підсумкове оцінювання включає в себе проведення конференції, що включає демонстрацію (захист проекту), презентацію, обговорення групами представлених презентацій, групи представляють свої зауваження до їх експерименту , конференцію лист для роздумів , постановки нових задач досліджень Інструментами оцінювання Форма оцінювання публікації, презентації (продукту) , таблиця «ЗХД»
Остаточна оцінка Остаточна оцінка відображає оцінку здатності студента передавати нові знання в новій ситуації. Виконання задачі дозволило вчителю ще раз спостерігати за здатністю учня до навчання та саморозвитку, готовності до включення в сучасний інформаційний процес.
=
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
Для того, щоб з’яcувати рівень знань перед початком роботи в проекті, учитель пропонує заповнити таблицю З-Х-Д , Опитувальник по темі "Перетворення графіків функцій" і організаційну діаграму. Вчитель демонструє Презентацію з проблемою, в якій описана життєва ситуація, що заставляє замислитись над тим, як краще виконувати будь-які дії, маючи чіткі інструкції чи ні. Також в презентації можна побачити результати опитування ЗХД. Разом обговорюють та оцінюють ідеї учнів, які вони пропонують. Тільки після цього учитель пропонує учням проект. Для того, щоб учні чітко розуміли, яку роботу від них вимагають, вчитель демонструє свою Презентацію . Також кожна група отримує на руки буклети із завданнями. Учні спостерігають за діями людей в різних життєвих ситуаціях, аналізують. Чиї дії більше нагадують алгоритм. Проводять опитування: Як часто ми читаємо інструкції? (серед підлітків, молоді, людей похилого віку), та опрацьовують його результати за допомогою програмиExcel. Учні об’єднюються в чотири групи. Кожна група отримує свої завдання, які вчитель оцінює на кожному етапі роботи в проекті. І група досліджує наявність алгоритмічного мислення в домашніх умовах; ІІ група з’ясовує, як мислять вчителі та учні на уроках (в школі); ІІІ група спостерігає за діями людей на вулицях міста (при переході вулиці, пересуванні громадським транспортом тощо); IV група проводить дослідження в магазинах, супермаркетах. Всі дослідження та спостереження учні нотують в Журналі досліджень Перед проведенням дослідження в Інтернеті учні ознайомлюються із Законом про авторське право і проходять тест про авторське право. Проводять в Інтернеті дослідження громадської думки (Чи потрібні алгоритми), паралельно оцінюють інтернет-ресурси, щоб вірно та творчо використовувати дані для вирішення своєї проблеми. Для дослідження громадської думки учні ознайомлюються з правилами проведення опитувань в Інтернеті та працюють з сервісами електронного та миттєвого спілкування. Створюють форму для опитування. Результати своєї роботи учні презентують на окремій сторінці Учнівський блог. Учитель проводить оцінювання на основі спостережень за формою оцінювання дослідження та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Учні використовують Контрольний список для оцінювання продукту проекту, який допомагає їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Вчителем використовується Форма оцінювання для перевірки їх кінцевої роботи на вікі-сайті . Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за вікі.