Відмінності між версіями «Вічні пошуки правди»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Вік учнів, клас)
(Відомості про автора)
 
(не показані 3 проміжні версії цього учасника)
Рядок 22: Рядок 22:
  
 
=Навчальні цілі=
 
=Навчальні цілі=
 +
Удосконалювати предметні компетентності учнів на основі розширення відомостей про роман як жанр словесної творчості; здійснювати компаративний аналіз  художніх текстів та включення твору літератури в мистецький контекст; формувати вміння боротися за правду гуманними, моральними шляхами, здатність нетерпимо ставитися до несправедливості; виховувати жагу до правдошукання; розвивати психічні процеси й мовлення учнів.
 +
Формувати полікультурну, комунікативну, творчу та особистісну  компетентності  у процесі дослідницької діяльності  з осягнення мистецьких надбань різних епох; формувати ціннісні життєві орієнтири.
  
 
=Опис оцінювання=
 
=Опис оцінювання=
 +
Оцінювання результатів асоціативного моделювання, вибору ключових слів для формування визначення поняття, результату виконання творчих завдань з розвитку критичного мислення, вирішення проблемної ситуації в цілому дозволяє визначити рівень сформованості, здатності учнів до асоціативного мислення,визначення головних аспектів досліджуваних явищ та процесів, алгоритмізації власних дій, творчої самореалізації мовними  засобами, здійснення компаративного аналізу  мистецьких надбань, емоційно- ціннісного сприйняття оточення. Разом з тим оптимально забезпечуються  умови включення учнів в процес цілепокладання, визначення мети та прогнозування проблемності навчально- пошукової та творчої діяльності на уроці. При роботі в групах здійснюється само та взаємоконтроль навчально-пошукової діяльності за усними відповідями учнів .  Наприкінці проекту оцінюються результати творчої діяльності на основі проведеного дослідження власного «я». Оцінюються комунікативні вміння, вправність учнів щодо підготовки комп’ютерних презентацій, соціальна та особистісна компетентність.
 +
Оцінювання результатів групи [http://docs.google.com/file/d/0Bz9_3kOuN_iYQlVIeXF2dWVaV3c/edit]
 +
Лист оцінювання [http://docs.google.com/file/d/0Bz9_3kOuN_iYZGF6VTZwWEwzekU/edit]
 +
Самооцінювання учнівської роботи [http://docs.google.com/file/d/0Bz9_3kOuN_iYaWNTWDhMb1diZGs/edit]
  
 
=Діяльність учнів  і вчителя=
 
=Діяльність учнів  і вчителя=
 
+
Презентація учителя [http://docs.google.com/file/d/0Bz9_3kOuN_iYdjQ2WEV4RTlNa00/edit]
=Відомості про автора=
+
Презентація учнів [http://docs.google.com/file/d/0Bz9_3kOuN_iYYTdpaFhxZXRRZjg/edit]
 
+
==Ім'я, прізвище==
+
 
+
==Фах, навчальний предмет==
+
 
+
==Навчальний заклад==
+
 
+
==Місто\село, район, область==
+
 
+
==Контактні дані==
+
 
+
== Про мене ==
+
 
+
== Мій внесок ==
+
 
+
''Мої проекти ''
+
 
+
''Портфоліо з теми ''
+
 
+
''Мої файли''
+
 
+
''Мої закладки''
+
  
 
==ТРЕНІНГИ==
 
==ТРЕНІНГИ==
 +
Українська гімназія

Поточна версія на 19:07, 9 вересня 2013



Назва проекту

Вічні пошуки правди

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, інформатика

Навчальна тема

Панас Мирний. Хіба ревуть воли, як ясла повні?

Вік учнів, клас

10 клас, учні 15-16 років

Стислий опис проекту

Учні 10 класу у ході опрацювання проекту « Вічні пошуки правди» удосконалюють навички роботи з твором, акцентуючи увагу на жанрових особливостях роману (зокрема: зображення становлення та розвитку характеру головного героя); звертають увагу на його особистісні прагнення, засоби досягнення душевних очікувань; на причини морального занепаду героя в зіткненні із суспільством. Вчаться аргументовано висловлювати власну думку про життєвий вибір Чіпки, коментувати власне розуміння понять честі, справедливості, людської гідності й можливі способи їхнього утвердження, даючи відповіді на запитання: “Як би вчинив ти?”, “Що зробив би Чіпка ХХІ століття?” тощо.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми [1] План впровадження теми [2]

Навчальні цілі

Удосконалювати предметні компетентності учнів на основі розширення відомостей про роман як жанр словесної творчості; здійснювати компаративний аналіз художніх текстів та включення твору літератури в мистецький контекст; формувати вміння боротися за правду гуманними, моральними шляхами, здатність нетерпимо ставитися до несправедливості; виховувати жагу до правдошукання; розвивати психічні процеси й мовлення учнів. Формувати полікультурну, комунікативну, творчу та особистісну компетентності у процесі дослідницької діяльності з осягнення мистецьких надбань різних епох; формувати ціннісні життєві орієнтири.

Опис оцінювання

Оцінювання результатів асоціативного моделювання, вибору ключових слів для формування визначення поняття, результату виконання творчих завдань з розвитку критичного мислення, вирішення проблемної ситуації в цілому дозволяє визначити рівень сформованості, здатності учнів до асоціативного мислення,визначення головних аспектів досліджуваних явищ та процесів, алгоритмізації власних дій, творчої самореалізації мовними засобами, здійснення компаративного аналізу мистецьких надбань, емоційно- ціннісного сприйняття оточення. Разом з тим оптимально забезпечуються умови включення учнів в процес цілепокладання, визначення мети та прогнозування проблемності навчально- пошукової та творчої діяльності на уроці. При роботі в групах здійснюється само та взаємоконтроль навчально-пошукової діяльності за усними відповідями учнів . Наприкінці проекту оцінюються результати творчої діяльності на основі проведеного дослідження власного «я». Оцінюються комунікативні вміння, вправність учнів щодо підготовки комп’ютерних презентацій, соціальна та особистісна компетентність. Оцінювання результатів групи [3] Лист оцінювання [4] Самооцінювання учнівської роботи [5]

Діяльність учнів і вчителя

Презентація учителя [6] Презентація учнів [7]

ТРЕНІНГИ

Українська гімназія