Відмінності між версіями «Вікі-стаття учнів "Розвиток українського футболу"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Автори проекту)
(Корисні ресурси)
 
(не показано 7 проміжних версій цього учасника)
Рядок 11: Рядок 11:
  
 
==Тема дослідження==
 
==Тема дослідження==
 +
Як розвивався сучасний футбол в Україні?
  
 
==Проблема дослідження==
 
==Проблема дослідження==
 +
Чи потрібно знати історію розвитку футболу?
  
 
==Гіпотеза дослідження==
 
==Гіпотеза дослідження==
 +
Без знання історії немає майбутнього
  
 
==Мета дослідження==
 
==Мета дослідження==
 +
Зясувати історичні моменти розвитку футболу в Україні.
  
 
==Результати дослідження==
 
==Результати дослідження==
 +
Футбол — найпопулярніший вид спорту в Україні.
 +
Коріння цієї гри на території України сягають кінця XIX сторіччя. Одними з перших гравців у футбол на теренах теперішньої України були англійські моряки в одеському порту, які створили і найперші команди (ОБАК — «Одеський британський атлетичний клуб» створено у 1878), що складалися лише з англійців. У 1884 році в Одесі було збудоване перше футбольне поле, гру «foot-ball» іноземці намагались популяризовувати серед місцевого населення. Паралельно гра проникла до Західної України, де діяли осередки Федерація футболу України за матеріалами, наданими львівськими істориками спорту, постановила вважати гру, яка відбулася 14 липня 1894 року у Львові, першим документально зафіксованим футбольним матчем на території України.
 +
За даними обсерваторії Львівської політехніки 14 липня 1894 року денна температура становила +24 °C. У ті дні у Львові тривала Загальна крайова виставка, протягом якої відбувалися різноманітні конференції інженерів, літературознавців, гостям міста продемонстрували нову трамвайну лінію, що вела до Стрийського парку тощо. У рамках виставки на полі, що знаходилося у Стрийському парку, відбулася міжміська гра між командами, що представляли спортивно-гімнастичне товариство «Сокіл» — Львів проти Кракова.
 +
Матч розпочався 14 липня 1894 року о 17:00. Львів'яни грали у білих футболках та сірих гімнастичних штанцях, а гості — у білих футболках та синіх штанцях. Поєдинок судив професор Виробек з Кракова. На стадіоні місткістю 10 000 глядачів зібралося близько 3 000 людей. Гра тривала 7 хвилин — до першого забитого гола. Цей м'яч провів другокурсник учительської гімназії Володимир Хомицький, який діяв на лівому боці поля. Тактики й стратегії у діях футболістів майже не було — головним завданням було проштовхнути м'яч повз воротаря у ворота. Стійками воріт служили два прапорці, увіткнуті у землю. У 1900-х роках перші футбольні клуби виникають у багатьох містах України — ініціаторами є переважно молодь, студенти вищих шкіл. У багатьох містах першими гравцями були робітники та моряки з країн Європи.
 +
Федерацію футболу України створили у 1991 році. Першим президентом ФФУ став Віктор Банніков.
 +
Збірна України у 1997–2001 роках тричі поспіль не потрапляла на міжнародні чемпіонати через поразки у вирішальному плей-оф. Першим серйозним турніром, куди потрапила національна команда, став чемпіонат світу 2006. Наставник «синьо-жовтих» Олег Блохін ще за тур до кінця запезпечив упевнене перше місце у відбірковій групі, де суперниками українців були збірні Туреччини, Греції та Данії. На самому чемпіонаті Україна сенсаційно дійшла аж до 1/4 фіналу. За підсумками 2006 року Олег Блохін потрапив до списку 10 найкращих тренерів світу.
  
 
==Висновки==
 
==Висновки==
 +
В результаті дослідження ми зясували, що Футбол — найпопулярніший вид спорту в Україні. І історії розвитку футболу є важливим етапом зацікавленності молоді та досягнення своїх успіхів у цікавій грі та бути частинкою футбольного буму.
  
 
==Корисні ресурси==
 
==Корисні ресурси==
  
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]
 +
http://uk.wikipedia.org/wiki/
 +
http://ua.textreferat.com/referat-678.html
 +
http://referat.repetitor.ua/

Поточна версія на 12:26, 9 серпня 2013



Назва проекту

"Розвиток українського футболу"

Автори проекту

група учнів 7 класу

Тема дослідження

Як розвивався сучасний футбол в Україні?

Проблема дослідження

Чи потрібно знати історію розвитку футболу?

Гіпотеза дослідження

Без знання історії немає майбутнього

Мета дослідження

Зясувати історичні моменти розвитку футболу в Україні.

Результати дослідження

Футбол — найпопулярніший вид спорту в Україні. Коріння цієї гри на території України сягають кінця XIX сторіччя. Одними з перших гравців у футбол на теренах теперішньої України були англійські моряки в одеському порту, які створили і найперші команди (ОБАК — «Одеський британський атлетичний клуб» створено у 1878), що складалися лише з англійців. У 1884 році в Одесі було збудоване перше футбольне поле, гру «foot-ball» іноземці намагались популяризовувати серед місцевого населення. Паралельно гра проникла до Західної України, де діяли осередки Федерація футболу України за матеріалами, наданими львівськими істориками спорту, постановила вважати гру, яка відбулася 14 липня 1894 року у Львові, першим документально зафіксованим футбольним матчем на території України. За даними обсерваторії Львівської політехніки 14 липня 1894 року денна температура становила +24 °C. У ті дні у Львові тривала Загальна крайова виставка, протягом якої відбувалися різноманітні конференції інженерів, літературознавців, гостям міста продемонстрували нову трамвайну лінію, що вела до Стрийського парку тощо. У рамках виставки на полі, що знаходилося у Стрийському парку, відбулася міжміська гра між командами, що представляли спортивно-гімнастичне товариство «Сокіл» — Львів проти Кракова. Матч розпочався 14 липня 1894 року о 17:00. Львів'яни грали у білих футболках та сірих гімнастичних штанцях, а гості — у білих футболках та синіх штанцях. Поєдинок судив професор Виробек з Кракова. На стадіоні місткістю 10 000 глядачів зібралося близько 3 000 людей. Гра тривала 7 хвилин — до першого забитого гола. Цей м'яч провів другокурсник учительської гімназії Володимир Хомицький, який діяв на лівому боці поля. Тактики й стратегії у діях футболістів майже не було — головним завданням було проштовхнути м'яч повз воротаря у ворота. Стійками воріт служили два прапорці, увіткнуті у землю. У 1900-х роках перші футбольні клуби виникають у багатьох містах України — ініціаторами є переважно молодь, студенти вищих шкіл. У багатьох містах першими гравцями були робітники та моряки з країн Європи. Федерацію футболу України створили у 1991 році. Першим президентом ФФУ став Віктор Банніков. Збірна України у 1997–2001 роках тричі поспіль не потрапляла на міжнародні чемпіонати через поразки у вирішальному плей-оф. Першим серйозним турніром, куди потрапила національна команда, став чемпіонат світу 2006. Наставник «синьо-жовтих» Олег Блохін ще за тур до кінця запезпечив упевнене перше місце у відбірковій групі, де суперниками українців були збірні Туреччини, Греції та Данії. На самому чемпіонаті Україна сенсаційно дійшла аж до 1/4 фіналу. За підсумками 2006 року Олег Блохін потрапив до списку 10 найкращих тренерів світу.

Висновки

В результаті дослідження ми зясували, що Футбол — найпопулярніший вид спорту в Україні. І історії розвитку футболу є важливим етапом зацікавленності молоді та досягнення своїх успіхів у цікавій грі та бути частинкою футбольного буму.

Корисні ресурси

http://uk.wikipedia.org/wiki/ http://ua.textreferat.com/referat-678.html http://referat.repetitor.ua/