Відмінності між версіями «Фрукти та овочі – вітаміни для людини»
(→Фах, навчальний предмет) |
(→Навчальний заклад) |
||
Рядок 47: | Рядок 47: | ||
==Навчальний заклад== | ==Навчальний заклад== | ||
+ | Українська гімназія Димитровської міської ради Донецької області | ||
==Місто\село, район, область== | ==Місто\село, район, область== |
Версія за 11:59, 30 липня 2013
Зміст
Назва проекту
Фрукти та овочі – вітаміни для людини
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Основний предмет: англійська мова Додаткові предмети: інформатика, основи здоров’я
Навчальна тема
Фрукти та овочі
Вік учнів, клас
5 клас, 10-11 років
Стислий опис проекту
Учні 5 класу розробляють проект «Fruits and vegetables», метою якого є розвиток та вдосконалення мовленнєвих та письмових навичок з іноземної мови, яка відбувається за допомогою пошукової роботи та реалізується у створенні проектної роботи, яка вміщує в себе складання плану роботи, пошуковий етап та відтворювальну частину.
Повний План вивчення теми
План вивчення теми [1]
Навчальні цілі
Учні повинні навчитися спілкуватися, висловлювати та захищати свою думку, творчо мислити, формувати знання про значення фруктів та овочів, як джерел мікроелементів та вітамінів, розуміти користь овочів, ягід та фруктів для організму людини, виявляти інтерес до походження різних овочів та фруктів, дотримуватися рекомендацій щодо регулярного вживання овочів, фруктів та ягід, формувати дбайливе ставлення до свого здоров’я.
Опис оцінювання
Оцінювання діяльності відбуваються за двома шляхами: групою дітей самостійно та вчителем. На початку проектної діяльності учні знайомляться з критеріями, згідно яких буде проводитись оцінювання. В ході роботи групи заповнюють таблиці самоконтролю і бланки самооцінки в групах. Учитель заповнює свій журнал спостережень груп над проектом. Визначаються цілі та вирішується питання, в якому контексті відбуватиметься проект, чому потрібно провести проект, які питання треба взяти під увагу та якого результату очікувати. Зазначається, який підхід потрібно застосувати до теми, як довго триватиме, якими практичними питаннями потрібно зайнятися. Після завершення роботи над проектом оцінюється вміння аргументовано виступати перед аудиторією, брати участь в обговоренні, задавати питання, стислість і повнота виступів, грамотність, творчий підхід.
Діяльність учнів і вчителя
Проект має три етапи: підготовчий, виконавчий, підсумковий. На підготовчому етапі проекту: Учитель розробляє план проекту, учні обирають та обговорюють тему проекту, визначають основні умови його виконання (термін, вид кінцевого продукту, критерії його оціню¬вання тощо). На цьому ж етапі учні ознайомлюються з необхідним мовним та мовленнєвим матеріалом. Фор¬муються малі групи, їх учасники обговорюють участь кожного члена групи у проекті, планують свої кроки під час проектування. Учитель здійснює підбір матеріалу з використанням Інтернету. Робота над проектом починається з презентації вчителя. Учитель спостерігає і направляє учнів на постановку цілей проекту. Учні обговорюють тему проекту, цілі, завдання. Учитель спостерігає, радить, побічно керує діяльністю учнів. Контролює послідовність виконання проекту. Учні збирають і обговорюють інформацію відповідно до плану і ролі в групі. Здійснюється позакласна діяльність зі збирання інформації (читання текстів, ро¬бота з довідниками, інтерв'ю, анкетування). Консультуються з учителем, обговорюють проміжні результати, оформляють проект, готуються до захисту. За результатами своєї роботи учні створюють матеріали, в яких відображається результат їх діяльності ( презентація, буклет). Роблять висновки за темою. Проводиться спільне обговорення, а потім оформлення результатів роботи групи. На уроках учні обговорюють у групах одержану інформацію, на¬вчаються укладати зібраний матеріал, виступають з про¬міжними звітами у класі про результати роботи, а також навчаються письмово оформляти свої проекти. На виконавчому етапі проекту: Учні готують необхідний матеріал, обговорюють його, вирішують проблеми, пов’язані з проектом, розробляють презентацію, вносять коррективи, представляють виконані проекти. На підсумковому етапі проекту: Підсумковий етап передбачає обговорення резуль¬татів проектної діяльності, оцінювання учні Оцінювання роботи учнів над проектами значно полегшується за допомогою бланків для само- та взаємоконтролю. Учитель бере участь в обговоренні. Задає цілеспрямовані питання. Узагальнює отримані результати, підводить підсумки, визначає перспективи. Учні беруть участь в колективному самоаналізі. Надають звіт про виконану роботу (колективно). Беруть участь в колективному аналізі та оцінюванні результатів. Кожна група звітує про результати роботи над проектом, демонструючи презентації, буклет, брошюру. На завершення, колективно обговорюються висновки. Учні оцінюють виступи груп відповідно до критеріїв оцінювання роботи груп. Підводяться підсумки, визначається група, що виконала найкраще і аргументоване дослідження. Вчитель повинен оцінити роботи учнів.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Наталія Петрачкова
Фах, навчальний предмет
Філолог, англійська мова
Навчальний заклад
Українська гімназія Димитровської міської ради Донецької області
Місто\село, район, область
Контактні дані
oonstar2007@rambler.ru
Про мене
Мій внесок
Мої проекти
Портфоліо з теми
Мої файли
Мої закладки