Відмінності між версіями «Вікі-стаття учня навчального проекту»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Замінено вміст на «{{subst: Шаблон: Вікі-стаття учня}}»)
Рядок 5: Рядок 5:
  
 
==Назва проекту==
 
==Назва проекту==
 +
 +
"Я.Стельмах "Митькозавр з Юрівки або Химера лісового озера".
  
 
==Автори проекту==
 
==Автори проекту==
 +
 +
[http://wiki.iteach.com.ua/Користувач:Кара_Ірина#.D0.9A.D0.BE.D1.80.D0.B8.D1.81.D1.82.D1.83.D0.B2.D0.B0.D1.87:.D0.9A.D0.B0.D1.80.D0.B0_.D0.86.D1.80.D0.B8.D0.BD.D0.B0#.D0.9F.D1.80.D1.96.D0.B7.D0.B2.D0.B8.D1.89.D0.B5.2C_.D1.96.D0.BC.27.D1.8F.2C_.D0.BF.D0.BE_.D0.B1.D0.B0.D1.82.D1.8C.D0.BA.D0.BE.D0.B2.D1.96: Кара Ірина]
  
 
==Тема дослідження==
 
==Тема дослідження==
 +
 +
Повість Ярослава Стельмаха "Митькозавр з Юрівки або Химера лісового озера". Усвідомлення значання романтики в житті людини.
  
 
==Проблема дослідження==
 
==Проблема дослідження==
 +
 +
Чи можливе життя без романтики дитинства?
  
 
==Гіпотеза дослідження==
 
==Гіпотеза дослідження==
  
==Мета дослідження==
+
Дитинство - важлива пора мрій і помилок. Усі ми колись були дітьми і повинні пам`ятати про це завжди. Пора дитинста - найкраша пора радості, дитячої романтики, коли світ здається віільним й неповторним, не обтяжений певними обов`язками. у кожної людини саме з дитинтвом пов`язані більшість щасливих спогадів. Адже з часом пам`ятаєш лише добро
 +
 
 +
==Цілі дослідження==
 +
 
 +
1. Хто такий Ярослав Стельмах?
 +
 
 +
2.Що ви розумієте під терміном "романтика"?
 +
 
 +
3.Що таке дружба?
 +
 
 +
4. Справжня дружба - це тяжка праця?
  
 
==Результати дослідження==
 
==Результати дослідження==
 +
 +
'''Ярослав Стельмах'''
 +
 +
[[Файл:135356_html_m4fef900c.png]]
 +
 +
Ярослав Михайлович Стельмах народився 30 листопада 1949 р. в Києві в родині відомого українського письменника Михайла Стельмаха. Закінчив Київський педагогічний інститут іноземних мов, Вищі літературні курси в Москві та аспірантуру. Працював викладачем у вищих навчальних закладах, перекладачем.
 +
Відомий літератор Абрам Кацнельсон згадував часи, коли він підтримав на Всесоюзному семінарі молодих письменників молодого українського драматурга Ярослава Стельмаха, порекомендувавши його п'єси знаменитому тоді Панасу Салинському — голові ради з драматургії Союзу письменників СРСР, що формував репертуар усіх театрів по країні. Ярослав Салинському дуже припав по душі і своїми талановитими творами і, головне, скромністю. У бесідах він жодного разу не згадав, що є сином класика української літератури, лауреата всіх існуючих тоді премій, Михайла Стельмаха.
 +
Я. Стельмах відомий насамперед як драматург. Серед його п'єс є твори для дітей: «Шкільна драма», «Вікентій Прерозумний» та інші. П'єси «Привіт, Синичко!» та «Запитай колись у трав» входили до репертуару багатьох театрів колишнього СРСР. Займався Я. Стельмах і перекладацтвом.
 +
Він також писав оповідання, повісті для дітей: «Химера лісового озера, або Митькозавр із Юрківки», «Якось у чужому лісі», «Найкращий намет» та інші. Твори Стельмаха відзначаються захопливим сюжетом, тонким гумором, яскраво змальованими постатями маленьких героїв.
 +
Повість «Химера лісового озера, або Митькозавр із Юрківки» розповідає про веселі, незвичайні, таємничі пригоди Сергія та Митька. Історія розпочинається з того, що учні п'ятого класу отримали від учительки ботаніки завдання на літо — зібрати колекцію комах... а замість цього почали полювати на страшного Митькозавра. Наприкінці твору той виявився простим хлопцем Василем, який вирішив розіграти двох друзів. За веселим, пригодницьким характером оповіді і бажанням оспівати справжню дружбу ця повість нагадує трилогію В. Нестайка «Тореадори з Васюківки».
 +
 +
'''Дру́жба''' — безкорисливі особисті взаємовідносини між людьми, засновані на любові, довірі, щирості, взаємних симпатіях, спільних інтересах і захопленнях. Обов'язковими ознаками дружби є довіра і терплячість. Людей, які пов'язані дружбою, називають друзями. Обов'язковою умовою існування дружніх відносин є відсутність міжособистісної конкуренції в колі знайомих, відносно рівне становище в соціальному середовищі.
 +
'''Романтика''' – це дуже особисте й індивідуальне поняття. Але головне, що є присутнім в романтиці – це любов і безтурботний спокій двох (бажане подалі від людей). А так романтика у кожного своя – хтось уважає романтичной прогулянку вдвох по нічнім місту, а хтось воліє зустрічати світанок на занедбаному пляжі
 +
 +
[[Файл:83577_e1b85371.jpg]]
 +
  
 
==Висновки==
 
==Висновки==
 +
 +
За даними проведеного опитування 80% відповіли, що жити без спогадів про дитинство просто не можливо.
 +
Ярослав Стельмах у багатьох своїх творах особливу увагу приділив дружбі, що й є однією з вирішальних ознак його творчості.
 +
Зараз, коли в нашому суспільстві відбуваються корінні зміни, коли кожна людина стурбована більше матеріальним забезпеченням, не можна забувати про одвічні цінності духовного зросту. Треба вірити в дружбу, берегти це почуття. Бо дружба, як і любов, може зникнути в одну мить, вона не терпить обману, зради у довірі. До цього варто прагнути, допоки носити нам ім’я людини, а дружба нехай буде крилами душі нашої.
 +
 +
[[Файл:00362284.jpg]]
 +
  
 
==Корисні ресурси==
 
==Корисні ресурси==
 +
 +
[http://www.ukrlit.vn.ua/biography/stelmah_yaroslav.html Ярослав Стельмах - біографія]
 +
 +
[http://www.e-reading-lib.org/bookreader.php Текст твору]
 +
 +
[http://tsitaty.blogspot.com Цитати про дитинство ]
 +
 +
[http://ysfox.blox.ua/2011/11/ Romantik.html ]
 +
  
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]

Версія за 23:12, 28 травня 2013



Назва проекту

"Я.Стельмах "Митькозавр з Юрівки або Химера лісового озера".

Автори проекту

Кара Ірина

Тема дослідження

Повість Ярослава Стельмаха "Митькозавр з Юрівки або Химера лісового озера". Усвідомлення значання романтики в житті людини.

Проблема дослідження

Чи можливе життя без романтики дитинства?

Гіпотеза дослідження

Дитинство - важлива пора мрій і помилок. Усі ми колись були дітьми і повинні пам`ятати про це завжди. Пора дитинста - найкраша пора радості, дитячої романтики, коли світ здається віільним й неповторним, не обтяжений певними обов`язками. у кожної людини саме з дитинтвом пов`язані більшість щасливих спогадів. Адже з часом пам`ятаєш лише добро

Цілі дослідження

1. Хто такий Ярослав Стельмах?

2.Що ви розумієте під терміном "романтика"?

3.Що таке дружба?

4. Справжня дружба - це тяжка праця?

Результати дослідження

Ярослав Стельмах

135356 html m4fef900c.png

Ярослав Михайлович Стельмах народився 30 листопада 1949 р. в Києві в родині відомого українського письменника Михайла Стельмаха. Закінчив Київський педагогічний інститут іноземних мов, Вищі літературні курси в Москві та аспірантуру. Працював викладачем у вищих навчальних закладах, перекладачем. Відомий літератор Абрам Кацнельсон згадував часи, коли він підтримав на Всесоюзному семінарі молодих письменників молодого українського драматурга Ярослава Стельмаха, порекомендувавши його п'єси знаменитому тоді Панасу Салинському — голові ради з драматургії Союзу письменників СРСР, що формував репертуар усіх театрів по країні. Ярослав Салинському дуже припав по душі і своїми талановитими творами і, головне, скромністю. У бесідах він жодного разу не згадав, що є сином класика української літератури, лауреата всіх існуючих тоді премій, Михайла Стельмаха. Я. Стельмах відомий насамперед як драматург. Серед його п'єс є твори для дітей: «Шкільна драма», «Вікентій Прерозумний» та інші. П'єси «Привіт, Синичко!» та «Запитай колись у трав» входили до репертуару багатьох театрів колишнього СРСР. Займався Я. Стельмах і перекладацтвом. Він також писав оповідання, повісті для дітей: «Химера лісового озера, або Митькозавр із Юрківки», «Якось у чужому лісі», «Найкращий намет» та інші. Твори Стельмаха відзначаються захопливим сюжетом, тонким гумором, яскраво змальованими постатями маленьких героїв. Повість «Химера лісового озера, або Митькозавр із Юрківки» розповідає про веселі, незвичайні, таємничі пригоди Сергія та Митька. Історія розпочинається з того, що учні п'ятого класу отримали від учительки ботаніки завдання на літо — зібрати колекцію комах... а замість цього почали полювати на страшного Митькозавра. Наприкінці твору той виявився простим хлопцем Василем, який вирішив розіграти двох друзів. За веселим, пригодницьким характером оповіді і бажанням оспівати справжню дружбу ця повість нагадує трилогію В. Нестайка «Тореадори з Васюківки».

Дру́жба — безкорисливі особисті взаємовідносини між людьми, засновані на любові, довірі, щирості, взаємних симпатіях, спільних інтересах і захопленнях. Обов'язковими ознаками дружби є довіра і терплячість. Людей, які пов'язані дружбою, називають друзями. Обов'язковою умовою існування дружніх відносин є відсутність міжособистісної конкуренції в колі знайомих, відносно рівне становище в соціальному середовищі. Романтика – це дуже особисте й індивідуальне поняття. Але головне, що є присутнім в романтиці – це любов і безтурботний спокій двох (бажане подалі від людей). А так романтика у кожного своя – хтось уважає романтичной прогулянку вдвох по нічнім місту, а хтось воліє зустрічати світанок на занедбаному пляжі

83577 e1b85371.jpg


Висновки

За даними проведеного опитування 80% відповіли, що жити без спогадів про дитинство просто не можливо. Ярослав Стельмах у багатьох своїх творах особливу увагу приділив дружбі, що й є однією з вирішальних ознак його творчості. Зараз, коли в нашому суспільстві відбуваються корінні зміни, коли кожна людина стурбована більше матеріальним забезпеченням, не можна забувати про одвічні цінності духовного зросту. Треба вірити в дружбу, берегти це почуття. Бо дружба, як і любов, може зникнути в одну мить, вона не терпить обману, зради у довірі. До цього варто прагнути, допоки носити нам ім’я людини, а дружба нехай буде крилами душі нашої.

00362284.jpg


Корисні ресурси

Ярослав Стельмах - біографія

Текст твору

Цитати про дитинство

Romantik.html