Відмінності між версіями «Портфоліо проекту з історії України "Чи можна дійсно вважати Ярослава Мудрого мудрим"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Назва навчальної теми)
(Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети)
Рядок 6: Рядок 6:
  
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 +
 +
'''Історія України, література, ОТМ.
 +
'''
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=

Версія за 18:05, 23 травня 2013


Назва навчальної теми

"Чи можна дійсно вважати Ярослава Мудрого мудрим"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія України, література, ОТМ.

Вік учнів, клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Наприкінці вивчення навчальної теми «Київська Русь наприкінці 10 – початку 11 ст» з історії України пропонується розглянути підтему щодо діяльності князя Ярослава Мудрого та виконати учням навчальні проекти за загальною назвою «Чи дійсно можна вважати Ярослава Мудрого мудрим ?». Це проект-практична робота, він включає вивчення учнями в малих групах діяльності князя Ярослава Мудрого, а також захисту учнівської презентації. Заняття у класі починається з вивчення діяльності князя Ярослава Мудрого. Учні проводять декілька досліджень щодо діяльності князя Ярослава Мудрого у різних сферах суспільного життя. Вони ознайомлюються з проблемою, чи усі діяння князя були мудрими та розсудливими.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж всього навчання за темою. Оцінювання ґрунтується на відповідях на запитаннях, які попередньо записані вчителем для учнів з метою виявлення та моніторингу розуміння учнями процесу дослідження, а також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі виконання проекту. Учні використовують форму оцінювання про діяльність Ярослава Мудрого для самооцінювання свого проекту. Також для виставлення оцінки кінцевих презентацій використовується ця ж форма оцінювання. Контрольний список питань до проекту допомагає учням планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання обраного ними проекту. Після обговорення у класі оцініть ступінь розуміння теми учнів за допомогою письмових відповідей на Основні запитання до вивчення теми і запитання, які викладено в документі на розуміння процесу дослідження.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку навчання за цією темою потрібно: • Переглянути терміни та основні поняття у довідковому інформаційному документі. • Пересвідчитися, щоб учні знають, як користуватися підручником та інтернетом. • Перевірити, чи учні знають, як шукати інформацію в Інтернеті, зберігати її та документувати • Вибрати учнів –добровольців для занять 7-9 (як описано далі в цьому розділі плану) Заняття 1 Спочатку поставте перед учнями Ключове запитання: Чому історики прозвали правителя Київської Русі мудрим? Можна провести з учнями мозковий штурм у малих групах та поміркувати про причини, які спонукають вчених робити такі вісновки. Учні також обмірковуватимуть це запитання наприкінці вивчення теми після виконання групових проектів.

Вчитель показує вступну презентацію, в ході якої та після неї варто провести  з класом обговорення наступних запитань:

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери