Відмінності між версіями «Вікі-статтю "Типи темпераменту та професії"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Мета дослідження)
(Хочете бути успышними?-Оберыть правильну професыю)
 
(не показано 15 проміжних версій цього учасника)
Рядок 29: Рядок 29:
  
  
'''*Психологічний тест на визначення основних властивостей особистості'''  
+
'''*Психологічний тест на визначення типу  темпераменту'''  
  
  
Псіхогеометрія - система аналізу типології особистості на основі спостереження за поведінкою людини і пріоритетного вибору людиною якої-небудь геометричної фігури. Розташувавши представлені геометричні фігури в порядку їхньої переваги. По фігурі, розташованій на першому місці, можна визначити основні домінуючі особливості особистості і поведінки.
+
Найпростіше працювати з невеликим тестом, складеним англійськими психологами Г. і С. Айзенк у 1964 році. В основу тесту закладено коло темпераментів
 +
З 57 питань 24 спрямовані на виявлення ступеня інтровертності чи екстравертності людини. Ще 24 питання виявляють емоційну  нестійкість, чи навпаки, стабільність, урівноваженість. Нарешті, у тест входять 9 питань, що дозволяють оцінити щирість Ваших відповідей.Треба відповісти на всі запитання. Ствердну відповідь запишіть словом “так”, заперечну – словом “ні”.
 +
Порівняйте Ваші відповіді з ключем опитування. Якщо Ваші відповіді збіглися з відповідями “так” чи “ні” ключа опитування (на ключі опитування - заштриховано), поставте “+”. Підрахуйте плюси за графами “так” і “ні” для І, ІІ і ІІІ колонки окремо.
 +
Сума знаків “+” третьої колонки (Σ3) свідчить про щирість ваших відповідей на запитання. Якщо Σ3 > 4, то це означає, що ви були не зовсім чесні перед самим собою, відповідаючи на запитання тесту.
 +
Маючи Σ1 і Σ2, за схемою (мал.2.2) визначаємо темперамент. Σ1 відкладаємо на горизонтальній осі схеми, Σ2 – на вертикальній. Точка перетину перпендикулярів до осей через відкладені точки покаже сектор із притаманним Вам темпераментом.
 +
[https://docs.google.com/document/d/1OPXz89kmEER313OvVZzFKUufat5ygpz5ziRTATyXtdo/edit?usp=sharing тест Айзенка]
  
*Учні  різних типів  темпераменту  в  11-А класі
+
[[Файл:Дыаграма.png|400px]]                    [[Файл:Темпераменті.JPG|300px]]
  
  [[Файл:Темпераменті.JPG|400px|thumb|left|Психогеометричний портрет 7класу]]
+
*Учні різних типів темпераменту  в  11класі
  
 +
==Висновки==
  
 +
Старшокласники мало замислюються про плюси і мінуси свого темпераменту. І як результат, після отримання диплома, потрапляють в невигідні для них умови. Умови, коли більша і краща частина дня, яку людина проводить на роботі, перетворюється на муку, а решту часу йде на відновлення сил.
 +
Рекомендації для батьків та педагогів
 +
«Як допомогти підлітку професійно самовизначитися»
  
 +
1.    Слід пам’ятати про направленість на дитину. Основне в педагогічній діяльності не дорослий з його програмами та планами, а дитина з її індивідуальними особливостями, інтересами та потребами.
 +
2.    Надавати підліткам можливість працювати у таких сферах діяльності, де вони можуть проявити себе з найкращого боку, реалізувати власний потенціал.
 +
3.    Необхідно стимулювати процес становлення практичних умінь та навичок, які потрібні для удосконалення професійних здібностей.
 +
4.    З метою допомоги при професійному визначенні користуватися таким алгоритмом дій:
 +
1)    ознайомитися з інформацією про світ професій і визначити сферу діяльності, яка цікавить;
 +
2)    вивчити самого себе, скласти уявлення про свої інтереси, нахили, здібності;
 +
3)    з’ясувати стан свого здоров’я, чи немає протипоказань щодо обраної професії;
 +
4)    знайти можливість познайомитися з представниками обраної професії, дізнатися, в якому навчальному закладі можна здобути відповідну кваліфікацію;
 +
5)    з’ясувати, чи користується професія попитом на ринку праці;
 +
6)    користуватися при виборі професії формулою «Хочу – Можу - Треба». «Хочу» - це те, що приваблює у професії, «Можу» - це здібності, можливості, стан здоров’я, потрібний для обраної професії, а «Треба» - попит на обрану професію на ринку праці.
 +
5.    Враховувати в педагогічній діяльності психологічні особливості розвитку пізнавальної та інтелектуальної сфери:
  
 +
'''Ми просто "Ідеальний клас" для проектної методики! :))'''
  
 +
==Хочете бути успішними?-Оберіть правильну  професію==
  
 +
ВИСНОВОК: ТИ ХОЛЕРИК.
  
 +
Холерики добиваються великих успіхів в тих професіях, де потрібна підвищена концентрація, увага і енергійність. Вони - лідери. Цей тип темпераменту виділяється великою стійкістю до стресів. При необхідності вони вміють швидко відновлювати свої сили. Хронічна втома настане не через обсяг робіт, а через постійну необхідність стримувати свою кипучу енергію. Холерикові протипоказані такі професії, як квітникарство, бібліотекарська справа і бухгалтерський облік.
  
  
 +
ВИСНОВОК: ТИ САНГВІНІК.
  
 +
Сангвінік - природжений керівник. З точки зору підлеглих цей тип є, мабуть, найприємнішим і душевним начальником. Не дивно, подібний темперамент, як правило, характеризує розважливу людину. Його сильна риса - вміння вмовляти і розташовувати до себе. Проте технічні моменти в роботі часто викликають у сангвініків труднощі. Монотонна, конвеєрна, що вимагає постійної уваги робота не для них. Тому професію ткача, діловода, бухгалтера, майстра-годинникаря, радіомонтажника, бібліографа, архівіста, реставратора можна сміливо виключити.
  
 +
Рекомендовані професії: менеджер, учитель, лікар, психолог, вихователь, організатор, продавець, офіціант, інженер-технолог і т.д.
  
 +
ВИСНОВОК: ТИ ФЛЕГМАТИК.
  
 +
На перший погляд негативна риса - повільність - робить їх дуже сильними. Здатність флегматиків неквапливо й без паніки проаналізувати становище - незамінна в стресових ситуаціях. Тому з них виходять висококласні економісти, бухгалтери, діловоди. З іншого боку, ця ж сама риса робить неможливою для них кар'єру хірурга і менеджера, але вони прекрасно підійдуть для ролі терапевта та головного бухгалтера.
  
 +
Рекомендовані професії: механік, електрик, інженер, агроном, водій, науковець - ботанік, астроном, фізик, математик.
  
 +
Ти - людина настрою. Вчора був здатний звернути гори, а сьогодні тобі лінь вставати з ліжка. Швидко втомлюєшся, важко пристосовуєшся до нового колективу. У роботі тобі необхідна постійна підтримка і регулярний відпочинок. Всі називають тебе неймовірно тонкою і спостережливою людиною, яка здатна помічати в поведінці людей такі деталі, які ті хочуть приховати.
  
 +
ВИСНОВОК: ТИ МЕЛАНХОЛІК.
  
 +
Меланхолікам не слід вибирати роботу, де потрібне постійне спілкування з людьми, так як «спілкування» з комп'ютерами у них виходить набагато краще. Небезпечний такий тип темпераменту і в ролі водія громадського транспорту або монтажника-верхолаза. Характерне їм гальмування нервової системи можуть привести до втрати концентрації, уваги і, як наслідок, надзвичайних ситуацій. Напружена робота лікаря, особливо хірурга, рятувальника, льотчика, диспетчера приведуть меланхоліка до виснаження нервової системи і погіршення здоров'я.
  
 
+
Рекомендовані професії: педагог, діяч мистецтв, художник, швачка-модельєр, маляр, копіювальник малюнків, композитор, письменник, ветеринарний лікар, геолог, агроном, зоотехнік, бухгалтер, спеціаліст по машинопису, автослюсар, слюсар, токар, радіомеханік і т.д.
 
+
 
+
 
+
 
+
 
+
 
+
'''*Пізнати людину за допомогою геометричних фігур'''
+
 
+
Розбийте аркуш паперу на шість клітинок.
+
У першому помістіть коло.
+
У другу трикутник.
+
У третю сходинки.
+
У четзверту хрест.
+
У п'ятому квадрат.
+
У шосту цифру "3", перевернену як літера "м".
+
 
+
[[Файл:Test-geometriya0.png|200px|thumb|right|]]
+
 
+
Попросіть вашого співрозмовника доповнити кожну геометричну фігуру так, щоб вийшов не абстрактний малюнок.
+
 
+
 
+
Потім попросіть написати поряд з кожним малюнком прикметник.
+
 
+
 
+
 
+
Коли завдання виконано, розгляньте малюнки, знаючи, що:
+
 
+
Малюнок навколо кола означає, як людина бачить себе сама.
+
 
+
Навколо трикутника: як він представляє ставлення інших до себе.
+
+
Навколо ступенів: як ставиться до життя в цілому.
+
 
+
Навколо хреста: як він бачить свій духовний світ.
+
 
+
Навколо квадрата: як ставиться до сім'ї.
+
+
Навколо переверненої трійки: як ставиться до любові.
+
+
'''Наводимо зразки вивчення себе за допомогою геометричних фігур'''
+
 
+
<gallery>
+
 
+
Файл:Test-geometriya1.png|Маша К.
+
Файл:Test-geometriya2.png|Андрій П.
+
Файл:Test-geometriya3.png|Софія А.
+
</gallery>
+
''Якщо вам сподобався наш тест, поділіться результатом))) Ми багато разів переконувалися в його правоті''
+
 
+
==Висновки==
+
 
+
Коли всі люди різні, це цікаво, можна багато чому навчитися один в одного, можна ефективно співпрацювати, тобто можна з різних елементів побудувати єдине ціле.
+
 
+
В нашому класі домінують "квадрати" та "прямокутники".
+
Для людей-квадратів властиво працьовитість, посидючість, завзятість. Квадрати завжди доводять розпочату справу до кінця.
+
 
+
Вибір прямокутника характерний для людей, які в даний момент часу знаходяться в пошуку і хотіли б круто змінити своє життя. На даний момент часу прямокутники дуже цікаві і прагнуть отримати якомога більше нових знань.
+
+
А значить, ми - працьовиті,завзяті,маємо прагнення до пізнання нового,доводимо розпочату справу до кінця.
+
 
+
 
+
'''Ми просто "Ідеальний клас" для проектної методики! :))'''
+
 
+
==Хочете краще розбиратися в людях?==
+
 
+
Щоб пізнати людину, не обов'язково змушувати його виконувати складні психологічні тести. Іноді достатньо зазирнути в його власний конспект, проаналізувати «графічні шедеври» на полях його ділових нотаток.
+
 
+
Психологи стверджують, що ті візерунки, які ми, не задумуючись чи замислюючись зовсім про інше, чорти на що опинився під рукою аркуші паперу, можуть чимало розповісти про наш характер і настрої. Це може знайти своє застосування, зокрема, під час проведення ділових переговорів. Уважно спостерігаючи за своїм партнером, ви зможете зробити для себе певні висновки. Ось деякі приклади.
+
 
+
'''Спіралі, круги, хвилясті лінії''' говорять про те, що обговорювані проблеми людини не дуже турбують або взагалі не цікавлять. Або ж він змушений займатися чужими справами, і прагне покінчити з цим як можна швидше. Вся його увага в даний момент може бути зосереджена на власній персоні. Якщо ж ви помітили за собою, що малюєте спіралі, розмовляючи по телефону або під час засідання, майте на увазі, що вам необхідно особливо стежити за собою, щоб раптово не спалахнути, не образити співрозмовника і, можливо, не зіпсувати всю справу.  
+
 
+
 
+
Орнамент, що повторюється в'''ізерунок з гострих кутів і плавних овалів''' говорить про те, що людині просто нудно. Бути може, набридла телефонна розмова, може - тема ділового засідання, а може - взагалі весь його образ життя. Він, може бути і несвідомо, чекає змін, мріє про нові переживання, які позбавлять його від відчуття марно розтрачуємо часу.
+
 
+
 
+
'''Хрести''' найчастіше виражають почуття провини. Вони не обов'язково є в явному вигляді. Жінки найчастіше маскують їх під прикраси, у чоловіків вони мають більш суворі обриси. Але в будь-якому випадку людини щось обтяжує. Може бути, він за щось докоряє себе сам або його дорікнув співрозмовник.
+
Чоловічки - ознака безпорадності або бажання ухилитися від якогось обов'язку. Найчастіше люди малюють чоловічків тоді, коли їм слід було б сказати рішуче «ні», але вони не можуть змусити себе вимовити це слово. Так що чоловічки - це ознака нерішучості і одночасно попередження - людина збирається відмовити вам у вашому проханні.
+
 
+
'''Інші геометричні фігури'''. Дізнатися, які риси переважають у характері людини, можна по його улюбленим геометричних фігур. Треба просто подивитися, які фігури в його малюнках зустрічаються найчастіше. У практичній психології давно відомо, що квадрат асоціюється з наполегливістю, твердістю; трикутник зв'язується з цілеспрямованістю, імпульсивністю, здатністю захопитися ідеєю, але говорить і про те, що людина наполегливий у досягненні цілей; коло означає чутливість, емоційність, здатність сприймати проблеми іншої людини, але водночас і схильність до тривожності
+
 
+
  
 
==Корисні ресурси==
 
==Корисні ресурси==

Поточна версія на 23:38, 7 травня 2013

Дослідження на тему

"Типи темпераменту та вибір професії"

Дослідження провели

учні 11-А класу

Основна ідея дослідження

Перенесення знань про типи темпераменту людини у сферу вибору професійних нахилів і визначення відповідної професії

Проблема дослідження

  • Визначити тип темпераменту учнів класу
  • Визначитись з вибором професії

Гіпотеза дослідження

Якщо людина має певний набір рис характеру, типу темпераменту , то за допомогою визначення його можна обрати професію,що найбільш підходить особистості - Визначити свій тип темпераменту допомагає тест Айзенка. Точність діагностики сягає 85%.

Мета дослідження

  • Визначити свій тип темпераменту
  • Обрати відповідну професію

Результати дослідження

*Психологічний тест на визначення типу темпераменту


Найпростіше працювати з невеликим тестом, складеним англійськими психологами Г. і С. Айзенк у 1964 році. В основу тесту закладено коло темпераментів З 57 питань 24 спрямовані на виявлення ступеня інтровертності чи екстравертності людини. Ще 24 питання виявляють емоційну нестійкість, чи навпаки, стабільність, урівноваженість. Нарешті, у тест входять 9 питань, що дозволяють оцінити щирість Ваших відповідей.Треба відповісти на всі запитання. Ствердну відповідь запишіть словом “так”, заперечну – словом “ні”. Порівняйте Ваші відповіді з ключем опитування. Якщо Ваші відповіді збіглися з відповідями “так” чи “ні” ключа опитування (на ключі опитування - заштриховано), поставте “+”. Підрахуйте плюси за графами “так” і “ні” для І, ІІ і ІІІ колонки окремо. Сума знаків “+” третьої колонки (Σ3) свідчить про щирість ваших відповідей на запитання. Якщо Σ3 > 4, то це означає, що ви були не зовсім чесні перед самим собою, відповідаючи на запитання тесту. Маючи Σ1 і Σ2, за схемою (мал.2.2) визначаємо темперамент. Σ1 відкладаємо на горизонтальній осі схеми, Σ2 – на вертикальній. Точка перетину перпендикулярів до осей через відкладені точки покаже сектор із притаманним Вам темпераментом. тест Айзенка

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
  • Учні різних типів темпераменту в 11-А класі

Висновки

Старшокласники мало замислюються про плюси і мінуси свого темпераменту. І як результат, після отримання диплома, потрапляють в невигідні для них умови. Умови, коли більша і краща частина дня, яку людина проводить на роботі, перетворюється на муку, а решту часу йде на відновлення сил. Рекомендації для батьків та педагогів «Як допомогти підлітку професійно самовизначитися»

1. Слід пам’ятати про направленість на дитину. Основне в педагогічній діяльності не дорослий з його програмами та планами, а дитина з її індивідуальними особливостями, інтересами та потребами. 2. Надавати підліткам можливість працювати у таких сферах діяльності, де вони можуть проявити себе з найкращого боку, реалізувати власний потенціал. 3. Необхідно стимулювати процес становлення практичних умінь та навичок, які потрібні для удосконалення професійних здібностей. 4. З метою допомоги при професійному визначенні користуватися таким алгоритмом дій: 1) ознайомитися з інформацією про світ професій і визначити сферу діяльності, яка цікавить; 2) вивчити самого себе, скласти уявлення про свої інтереси, нахили, здібності; 3) з’ясувати стан свого здоров’я, чи немає протипоказань щодо обраної професії; 4) знайти можливість познайомитися з представниками обраної професії, дізнатися, в якому навчальному закладі можна здобути відповідну кваліфікацію; 5) з’ясувати, чи користується професія попитом на ринку праці; 6) користуватися при виборі професії формулою «Хочу – Можу - Треба». «Хочу» - це те, що приваблює у професії, «Можу» - це здібності, можливості, стан здоров’я, потрібний для обраної професії, а «Треба» - попит на обрану професію на ринку праці. 5. Враховувати в педагогічній діяльності психологічні особливості розвитку пізнавальної та інтелектуальної сфери:

Ми просто "Ідеальний клас" для проектної методики! :))

Хочете бути успішними?-Оберіть правильну професію

ВИСНОВОК: ТИ ХОЛЕРИК.

Холерики добиваються великих успіхів в тих професіях, де потрібна підвищена концентрація, увага і енергійність. Вони - лідери. Цей тип темпераменту виділяється великою стійкістю до стресів. При необхідності вони вміють швидко відновлювати свої сили. Хронічна втома настане не через обсяг робіт, а через постійну необхідність стримувати свою кипучу енергію. Холерикові протипоказані такі професії, як квітникарство, бібліотекарська справа і бухгалтерський облік.


ВИСНОВОК: ТИ САНГВІНІК.

Сангвінік - природжений керівник. З точки зору підлеглих цей тип є, мабуть, найприємнішим і душевним начальником. Не дивно, подібний темперамент, як правило, характеризує розважливу людину. Його сильна риса - вміння вмовляти і розташовувати до себе. Проте технічні моменти в роботі часто викликають у сангвініків труднощі. Монотонна, конвеєрна, що вимагає постійної уваги робота не для них. Тому професію ткача, діловода, бухгалтера, майстра-годинникаря, радіомонтажника, бібліографа, архівіста, реставратора можна сміливо виключити.

Рекомендовані професії: менеджер, учитель, лікар, психолог, вихователь, організатор, продавець, офіціант, інженер-технолог і т.д.

ВИСНОВОК: ТИ ФЛЕГМАТИК.

На перший погляд негативна риса - повільність - робить їх дуже сильними. Здатність флегматиків неквапливо й без паніки проаналізувати становище - незамінна в стресових ситуаціях. Тому з них виходять висококласні економісти, бухгалтери, діловоди. З іншого боку, ця ж сама риса робить неможливою для них кар'єру хірурга і менеджера, але вони прекрасно підійдуть для ролі терапевта та головного бухгалтера.

Рекомендовані професії: механік, електрик, інженер, агроном, водій, науковець - ботанік, астроном, фізик, математик.

Ти - людина настрою. Вчора був здатний звернути гори, а сьогодні тобі лінь вставати з ліжка. Швидко втомлюєшся, важко пристосовуєшся до нового колективу. У роботі тобі необхідна постійна підтримка і регулярний відпочинок. Всі називають тебе неймовірно тонкою і спостережливою людиною, яка здатна помічати в поведінці людей такі деталі, які ті хочуть приховати.

ВИСНОВОК: ТИ МЕЛАНХОЛІК.

Меланхолікам не слід вибирати роботу, де потрібне постійне спілкування з людьми, так як «спілкування» з комп'ютерами у них виходить набагато краще. Небезпечний такий тип темпераменту і в ролі водія громадського транспорту або монтажника-верхолаза. Характерне їм гальмування нервової системи можуть привести до втрати концентрації, уваги і, як наслідок, надзвичайних ситуацій. Напружена робота лікаря, особливо хірурга, рятувальника, льотчика, диспетчера приведуть меланхоліка до виснаження нервової системи і погіршення здоров'я.

Рекомендовані професії: педагог, діяч мистецтв, художник, швачка-модельєр, маляр, копіювальник малюнків, композитор, письменник, ветеринарний лікар, геолог, агроном, зоотехнік, бухгалтер, спеціаліст по машинопису, автослюсар, слюсар, токар, радіомеханік і т.д.

Корисні ресурси