Відмінності між версіями «Вікі-стаття Тема дослідження: Моя родина»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Створена сторінка: Тема дослідження: Моя родина Дослідження провели учні 4-Б класу. Основна мета дослідж...)
 
 
Рядок 19: Рядок 19:
  
 
Учні  знають характерні ознаки своєї родини, навчилися працювати з різними джерелами інформації, збагатилися новими знаннями про свою родину, з ‘ясували спільні та відмінні риси членів своєї родини, встановили взаємозв’ язки між членами родини, підготували презентацію з даної теми, склали розповідь про маму, оформлять виставку «Моя мама – порадниця», представлять родовіне дерево.
 
Учні  знають характерні ознаки своєї родини, навчилися працювати з різними джерелами інформації, збагатилися новими знаннями про свою родину, з ‘ясували спільні та відмінні риси членів своєї родини, встановили взаємозв’ язки між членами родини, підготували презентацію з даної теми, склали розповідь про маму, оформлять виставку «Моя мама – порадниця», представлять родовіне дерево.
Учні завершують свої дослідження та починають створювати мультимедійну презентацію та інформаційний бюлетень або [[вікі-статтю]].
+
Учні завершують свої дослідження та починають створювати мультимедійну презентацію та інформаційний бюлетень.
 +
[[Файл:Моя родина1212.JPG|400px]]
  
  

Поточна версія на 15:30, 7 травня 2013

Тема дослідження:

Моя родина

Дослідження провели учні 4-Б класу.

Основна мета дослідження :

ознайомити дітей з поняттями «рід», «родина», «рідня»; навчити не цуратися свого роду, краю, вчити шанувати українські звичаї та обряди; виховувати почуття любові до батьків, свого роду, історії. Дослідити своє родовідне дерево,з ясувати історію виникнення роду, його коріння.

Проблема дослідження:

Встановлення зв‘язку між поколіннями. - Місце проживання. - Сімейні традиції, реліквії. - Результати дослідження:

Учні знають характерні ознаки своєї родини, навчилися працювати з різними джерелами інформації, збагатилися новими знаннями про свою родину, з ‘ясували спільні та відмінні риси членів своєї родини, встановили взаємозв’ язки між членами родини, підготували презентацію з даної теми, склали розповідь про маму, оформлять виставку «Моя мама – порадниця», представлять родовіне дерево. Учні завершують свої дослідження та починають створювати мультимедійну презентацію та інформаційний бюлетень.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено


1. Розповідь з елементами бесіди

Уявімо собі дуб. Великий і кремезний. У нього пишна крона, вузлувате міцне коріння та могутній стовбур. Дерево дуже гарне і повне сили. Але що станеться з цим велетнем, коли його зрізати під корінь? (відповіді дітей) - Так, воно зів’яне, а потім засохне. - А чому так станеться? Що дає дереву коріння? (Так, дерево бере сили від землі корінням) - Без коріння сад не зацвіте, без коріння всохне все живе. - А тепер уявіть собі, що це не дерево, а наш рід. Що тут є корінням і де б ви на цьому дереві знайшли себе, найменших членів роду? Діти – молоденькі бруньки, гілочки, листочки. Гілки – тато й мама. Стовбур міцний – дідусі й бабусі. Коріння – це вже наші прадіди, предки, ті, хто жили сто чи двісті років тому. - А тепер знову уявіть, що якась страшна сила мечем відтяла ваше коріння. Чи довго зеленітимуть листочки? - Коли у корінні дерева – сік землі, то у корінні кожного родового дерева – пам’ять роду. А берегинею роду є хата, оселя, усе, що в ній є, що духовно збагачує і освячує сім’ю і піснею, і вишиванкою, і добрим словом, і спогадом.

2. Родинні скарби і традиції

- Чи є у вашій сім’ї традиції, яких немає в інших родинах? Звичайно, що є. Зараз ви дізнаєтесь про родинні скарби. Це старі речі, які передаються від матері до доні, від батька до сина.. Ці скарби наші бабусі ховали колись у скрині. А там знаходились: віночок – символ віри, надії, любові, рушник – символ долі, хустка – берегиня вроди, намисто – символ радості. - Дівчатка, а чи ви знаєте древній український звичай, пов’язаний з хусткою? - До весілля дівчата ходили в віночках, а після зав’язували волосся хусткою. А чи носять хустки зараз? Хустина Подаруй мені, мамо, хустину Із червоним, як мак, бережком. Запишаюсь у ній я дитина, Як калина під білим сніжком. Та хустина мені нагадає, Як і ти молодою була, І від років вона не линяє, Тільки юність твою узяла. Посивіло волосся в матусі, І у зморшках все стало чоло, А от хустка лишилась й досі, І на ній все цвіте, як цвіло. Квіточки про любов пам’ятають, Як купив цю хустину татусь. І як маму любив вони знають, Та заплакана мама чомусь. Не цурайтесь хустинок дівчата. Що ж ви носите тільки шапки? На хустки Україна багата, На яких ще цвітуть бережки.

1. Гра «Хустина»

- Дівчатка, а давайте перевіримо, чи личить вам хустина. Але ви не будете зав’язувати її самі, а зроблять це хлопці.

1. Робота над приказками

- Яблуко від яблуні недалеко падає. - Яке дерево, такий клин, який батько, такий син. - Який корінець – такий пагінець. - Jaki matki – taki dzjatki (польське)

1. Лічилочка

Мама, тато, дід, бабуся – Всіх назву, не помилюся. Старший братик і сестричка – В нас сімейка невеличка. Не спиняйте, бо зіб’юся: Мама, тато, дід, бабуся… Старший брат, сестра і я – Отака у нас сім’я. Нам лічилочку на сім Повторити треба всім.

1. Що маємо від пращурів?

- А ви відгадайте-но, що я таке? Всі хочуть, як народиться дитина, Щоб я було красиве і дзвінке, Бо носить все життя мене людина (ім’я) Батьки при народженні дитини дають нам ім’я. Чи ви знаєте, чому вас саме так назвали? Переважно імена дають такі, які вже були в родині. До імені також додається ім’я батька. До дитини також переходить прізвище. Дівчатка, вийшовши заміж, як правило, його міняють. А от хлопці як продовжувачі роду носять його все життя.

1. «Родина», «рідня», «рід»

Давайте вияснимо, що ж означають ці поняття. Родина – це сім’я: тато, мама, брат, сестра. Рідня – це бабуся, дідусь, дядько, тітка. Рід – це всі родичі разом. 1. Робота над піснею Які ви знаєте пісні до нашої теми? («Родина», «Доня-донечка», «Батько і мати», «Росте черешня в мами на городі») А народні? «Ходить гарбуз по городу» Читання вірша-пісні: діти повинні плеснути долоньками, коли називатимуться гарбузові родичі.

Заключна частина

На завершення прослухайте віршик «Батьки-чомучки» Ну і мама, ну і тато! Наче справжні дошкільнята! Нічогісінько не знають – Смішно і сказать комусь! Бо щодня мене питають Лиш одне: «Чому» й «Чому»… - Ти чому образив Віту? - Ти чому отримав «двійку»? - І чому прийшов та пізно? - Та чому в шкарпетках різних? - Ти чому такий непослух? - А чому не стелиш постіль? - Ти чому це вірш не учиш? - А чому портфель без ручки? Не поясниш їм ніколи, Хоч би й дуже захотів… Треба їх оддають до школи,