Відмінності між версіями «Братковська Світлана Миколаївна»
(→Діяльність учнів та учителя) |
(→Оцінювання (стислий опис та інструменти)) |
||
Рядок 56: | Рядок 56: | ||
Під час виконання завдань навчального проекту учні набувають практичного досвіду збору, аналізу, узагальнення, систематизації, оцінювання інформації з метою створення власного інтелектуального продукту та його презентації;працювати з текстами й готовими картинками, зображеннями; створювати публікацію в Microsoft Publisher. Учні навчаться аналізувати графіки функцій, будувати графіки квадратичної функції за допомогою алгоритму, геометричних перетворень</font></p> | Під час виконання завдань навчального проекту учні набувають практичного досвіду збору, аналізу, узагальнення, систематизації, оцінювання інформації з метою створення власного інтелектуального продукту та його презентації;працювати з текстами й готовими картинками, зображеннями; створювати публікацію в Microsoft Publisher. Учні навчаться аналізувати графіки функцій, будувати графіки квадратичної функції за допомогою алгоритму, геометричних перетворень</font></p> | ||
− | =Оцінювання | + | =Оцінювання = |
<p><font color="blue"> | <p><font color="blue"> |
Версія за 20:31, 19 квітня 2013
Квадратична функція - фундаментальне математичне поняття
Зміст
- 1 Основні та другорядні навчальні предмети
- 2 Вікова категорія
- 3 Державні освітні стандарти
- 4 Стислий опис проекту
- 5 Державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів
- 6 План вивчення теми
- 7 Навчальні цілі та очікувані результати навчання
- 8 Оцінювання
- 9 Діяльність учнів та учителя
- 10 Відомості про автора
- 11 Відомості про тренінг
Основні та другорядні навчальні предмети
Проект об’єднує шкільні предмети: інформатику та алгебру
Вікова категорія
Учні 9-х класів, 14-15 років
Державні освітні стандарти
У сьомому класі вводиться одне з фундаментальних математичних понять — поняття функції. Тут же розглядається лінійна функція та її графік. Згодом ці відомості використовуються для графічної ілюстрації розв’язування лінійного рівняння з однією змінною, а також системи двох лінійних рівнянь з двома змінними. Інші види функцій розглядаються у зв’язку з вивченням відповідного матеріалу, що стосується решти змістових ліній курсу. Зокрема, у 8 класі в темах “Раціональні вирази” та “Квадратні корені” учні ознайомлюються з раціональними функціями та їх властивостями. У 9 класі розглядається квадратична функція. Вивчення її властивостей пов’язується з розв’язуванням квадратних нерівностей. Таким чином, функціональна лінія пронизує весь курс алгебри основної школи і розвивається у тісному зв’язку з тотожними перетвореннями, рівняннями і нерівностями. Властивості функцій встановлюються за їх графіками, тобто на основі наочних уявлень, і лише деякі властивості обґрунтовуються аналітично. У міру оволодіння учнями теоретичним матеріалом кількість властивостей, що підлягають вивченню, поступово збільшується. Під час вивчення функцій чільне місце відводиться формуванню умінь будувати і читати графіки функцій, характеризувати за графіками функцій процеси, які вони описують. Прикладна спрямованість вивчення функцій, рівнянь, нерівностей та іншого матеріалу доповнюється окремими аспектами, пов’язаними з ознайомленням учнів з відсотковими розрахунками, початковими елементарними поняттями теорії ймовірностей і статистики.
Стислий опис проекту
,Проект розраховано на учнів 9-х класів за темою «Квадратична функція». Пропонований проект може бути реалізований в рамках курсу «Алгебра», 9 клас. Даний проект передбачає розвиток, узагальнення та поглиблення знань учнів про поняття функції, про властивості функцій, а також уявлень про деякі геометричні перетворення графіків функцій. Понятійний апарат, обчислювальні алгоритми, графічні уміння і навички, які повинні бути сформовані на цій стадії вивчення курсу, є тим ґрунтом, яка забезпечує успішне вивчення в наступних класах алгебри , а також інших навчальних предметів, де застосовуються математичні знання. У проекті учні будуть об’єднані у 4 групи (практики,теоретики, історики, дослідники). Це дасть можливість для кращого усвідомлення матеріалу. Результатом діяльності кожної групи учнів в проекті може бути презентація, публікація, стіннівка, розробка тестів, веб-сторінок.
Державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів
Учень
Описує:
Обчислює значення функції в точці.
Характеризує функцію за її графіком, квадратичну функцію за її графіком.
Розв’язує вправи, що передбачають:
План вивчення теми
Навчальні цілі та очікувані результати навчання
Мета проекту:
Оцінювання
На початку проекту
Самооцінка учнів – «Знаю-Хочу-Можу »
Опитування учнів
Діяльність учнів та учителя
На початку проекту
Учитель:
Учні:
Впродовж роботи над проектом
Учитель:
Учні:
Наприкінці роботи над проектом
Учитель:
Учні:
Відомості про автора
Братковська Світлана Миколаївна
Учитель математики
Харківська загальноосітня школа I-III ступенів № 118 Харківської міської ради Харківської області
м. Харків
Контактні дані:(0572)990110
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
04.04.2013 - 12.04.2013
Місце проведення тренінгу
Харківська спеціалізована школа I-III ступенів № 85 Харківської міської ради Харківської області
Тренер
Іванова Світлана