Відмінності між версіями «Портфоліо вчителя хімії»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Оцінювання)
 
(не показано 13 проміжних версій цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
+
=Буклет=
 +
[[файл:Bila1.png|150px]]
 +
[[Файл:Bila2.png|150px]]
  
 
=Назва навчальної теми=
 
=Назва навчальної теми=
Рядок 10: Рядок 12:
 
13 років,7 клас
 
13 років,7 клас
  
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)=
+
=Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)=
  
=План вивчення теми (вставити файл)=
+
Урок у 7 класі.Хімічні властивості кисню,взаємодія з вугіллям,сіркою,фосфором,залізом.Реакція сполучення.
  
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
+
Форми роботи:робота в групах,проектний хімдиктант,робота з підручником,гра «уявний мікрофон»,учнівська презентація,робота з додатковою літературою.
  
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
+
Вході вивчення теми учні повинні вивчити метали та неметали;фізичні властивості кисню та заліза;хімічні властивості кисню та заліза;навчитися записувати рівняння реакцій що відображають хімічні властивості.
 +
 
 +
=План вивчення теми=
 +
 
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B8eq5HDKIohHei01ZWJpa1ZSRHc/edit План вивчення теми]
 +
 
 +
=Оцінювання=
 +
 
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B8eq5HDKIohHLWNOY1VzUklKTUU/edit Форма оцінювання]
 +
 
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B8eq5HDKIohHaVNBSWRfMzBNRzA/edit Вибірковий хімічний диктант]
 +
 
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B8eq5HDKIohHVk54ZnFZd29IekU/edit Завдання  для учнів]
 +
 
 +
Оцінювання буде здійснюватися на різних пізнавальних рівнях:
 +
-початковий рівень – учень називає, наводить приклади, розпізнає;
 +
-середній рівень – учень розрізняє, ілюструє, складає формули і рівняння, наводить означення;
 +
-достатній рівень – учень пояснює, обчислює, характеризує, класифікує, використовує, робить висновки;
 +
-високий рівень – учень обґрунтовує, аналізує, прогнозує, встановлює зв’язки, висловлює судження, оцінює.
 +
При оцінювання рівня навчальних досягнень з хімії враховується:
 +
рівень засвоєння теоретичних знань;
 +
оволодіння хімічною мовою як засобом відображення знань про речовини і хімічні явища;
 +
сформованість експериментальних умінь, необхідних для виконання хімічних дослідів, передбачених навчальною програмою;
 +
здатність учнів застосовувати набуті знання на практиці;
 +
уміння розв’язувати розрахункові задачі.
 +
З метою оцінювання індивідуальних досягнень учнів буде використаний метод оцінювання портфоліо – це накопичувальна система оцінювання, що передбачає формування уміння учнів ставити цілі, планувати і організовувати власну діяльність; накопичення різних видів  учнівських робіт (презентацію, blogger, календар, плакат), які засвідчують рух в індивідуальному розвитку; активну участь в інтеграції кількісних і якісних оцінок; підвищення ролі самооцінки. Таке оцінювання передбачає визначення критеріїв для включення учнівських напрацювань до портфоліо; форми подання матеріалу; спланованість оцінного процесу; елементи самооцінки з бок
 +
 
 +
=Діяльність учнів та вчителя=
 +
 
 +
[https://docs.google.com/presentation/d/1lw2-vKLMZv1MuBK5qon73sGWqGCd_p5vKIN7FjQSLn4/edit Презентація учня]
 +
 
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B8eq5HDKIohHeUNKWjJRd01qXzQ/edit Урок з хімії]
 +
 
 +
[https://docs.google.com/presentation/d/1AneXgRCH01hBNf5XYcb-vvlLxpW8l0QS-e5lOHIY3fE/edit Презентація вчителя]
 +
 
 +
[https://docs.google.com/presentation/d/1FFeBtholbTeGBByOwgyHyH1gybqSDSO6mHosDc4dy0Y/edit Презентація вчителя 2]
 +
 
 +
Вчитель проінформував батьків про початок роботи над проектом.
 +
Отримав Батьківський дозвіл для публікації роботи учня в мережі Інтернет,            Лист про дозвіл на відкриття електронної поштової скриньки учня.
 +
Провів підготовче заняття з учнями по використанню мережі Інтернет (перелік корисних сайтів, створення Wiki-статей, організація пошуку інформації в мережі Інтернет). Створив усі методичні, дидактичні матеріали для проведення проекту: презентацію «Розповсюдження хімічних елементів», публікації «Будова атомів Нітрогену, Оксигену, Гідрогену, Карбону, Сульфуру, Фосфору. Хімічні елементи навколо нас», опитувальник "Характеристика хімічного елемента за положенням в Періодичній системі" , терміни в кросвордах «Хімія як наука. Лабораторний посуд», терміни в кросвордах «Речовини та їх властивості. Чисті речовини та суміші», терміни в кросвордах Атоми. Йони. Хімічні елементи».
 +
Після перегляду учнівського проекту, створеного вчителем, учні отримують конкретні завдання: створити власну презентацію «Хімія в побуті», blogger учня 7 класу, календар на листопад 2012 року «Зачаровані асоціації», плакати «Вміст Гідрогену в організмі людини» або плакат «Вміст Літію в організмі людини». Завдяки переглянутому проекту вони чітко знають у якій формі повинен бути зроблений проект, які вимоги ставляться до змісту та оформлення роботи. Провести опитування З-Х-Д. Постановка проблемного питання. Учні використовуватимуть Інтернет як інструмент для пошуку інформації (схема користування Інтернетом), обміну думками, створення Wiki-статті. На підсумковому засідання ознайомити дітей з Листом оцінювання, діаграмою.
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Поточна версія на 16:23, 19 березня 2013

Буклет

Bila1.png Bila2.png

Назва навчальної теми

Прості речовини,метали та неметали.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія,біологія,географія,основи здоров*я

Вік учнів, клас

13 років,7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Урок у 7 класі.Хімічні властивості кисню,взаємодія з вугіллям,сіркою,фосфором,залізом.Реакція сполучення.

Форми роботи:робота в групах,проектний хімдиктант,робота з підручником,гра «уявний мікрофон»,учнівська презентація,робота з додатковою літературою.

Вході вивчення теми учні повинні вивчити метали та неметали;фізичні властивості кисню та заліза;хімічні властивості кисню та заліза;навчитися записувати рівняння реакцій що відображають хімічні властивості.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання

Форма оцінювання

Вибірковий хімічний диктант

Завдання для учнів

Оцінювання буде здійснюватися на різних пізнавальних рівнях: -початковий рівень – учень називає, наводить приклади, розпізнає; -середній рівень – учень розрізняє, ілюструє, складає формули і рівняння, наводить означення; -достатній рівень – учень пояснює, обчислює, характеризує, класифікує, використовує, робить висновки; -високий рівень – учень обґрунтовує, аналізує, прогнозує, встановлює зв’язки, висловлює судження, оцінює. При оцінювання рівня навчальних досягнень з хімії враховується: рівень засвоєння теоретичних знань; оволодіння хімічною мовою як засобом відображення знань про речовини і хімічні явища; сформованість експериментальних умінь, необхідних для виконання хімічних дослідів, передбачених навчальною програмою; здатність учнів застосовувати набуті знання на практиці; уміння розв’язувати розрахункові задачі. З метою оцінювання індивідуальних досягнень учнів буде використаний метод оцінювання портфоліо – це накопичувальна система оцінювання, що передбачає формування уміння учнів ставити цілі, планувати і організовувати власну діяльність; накопичення різних видів учнівських робіт (презентацію, blogger, календар, плакат), які засвідчують рух в індивідуальному розвитку; активну участь в інтеграції кількісних і якісних оцінок; підвищення ролі самооцінки. Таке оцінювання передбачає визначення критеріїв для включення учнівських напрацювань до портфоліо; форми подання матеріалу; спланованість оцінного процесу; елементи самооцінки з бок

Діяльність учнів та вчителя

Презентація учня

Урок з хімії

Презентація вчителя

Презентація вчителя 2

Вчитель проінформував батьків про початок роботи над проектом. Отримав Батьківський дозвіл для публікації роботи учня в мережі Інтернет, Лист про дозвіл на відкриття електронної поштової скриньки учня. Провів підготовче заняття з учнями по використанню мережі Інтернет (перелік корисних сайтів, створення Wiki-статей, організація пошуку інформації в мережі Інтернет). Створив усі методичні, дидактичні матеріали для проведення проекту: презентацію «Розповсюдження хімічних елементів», публікації «Будова атомів Нітрогену, Оксигену, Гідрогену, Карбону, Сульфуру, Фосфору. Хімічні елементи навколо нас», опитувальник "Характеристика хімічного елемента за положенням в Періодичній системі" , терміни в кросвордах «Хімія як наука. Лабораторний посуд», терміни в кросвордах «Речовини та їх властивості. Чисті речовини та суміші», терміни в кросвордах Атоми. Йони. Хімічні елементи». Після перегляду учнівського проекту, створеного вчителем, учні отримують конкретні завдання: створити власну презентацію «Хімія в побуті», blogger учня 7 класу, календар на листопад 2012 року «Зачаровані асоціації», плакати «Вміст Гідрогену в організмі людини» або плакат «Вміст Літію в організмі людини». Завдяки переглянутому проекту вони чітко знають у якій формі повинен бути зроблений проект, які вимоги ставляться до змісту та оформлення роботи. Провести опитування З-Х-Д. Постановка проблемного питання. Учні використовуватимуть Інтернет як інструмент для пошуку інформації (схема користування Інтернетом), обміну думками, створення Wiki-статті. На підсумковому засідання ознайомити дітей з Листом оцінювання, діаграмою.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Біла Валентина Миколаївна

Фах, навчальний предмет

хімік ,викладач хімії,хімія.

Навчальний заклад

Булахівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.

Місто\село, район, область

с.Булахівка Павлоградський р-н Дніпропетровська обл.

Контактні дані

с.Булахівка вул.Леніна 25-в

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11.02.2013-23.02.2013

Місце проведення тренінгу

Булахівська загальноосвітня школа

Тренери

Рєзнік Людмила Вікторівна