Відмінності між версіями «Портфоліо "Духовне випробування людини"»
(→Оцінювання) |
(→План вивчення теми (вставити файл)) |
||
Рядок 19: | Рядок 19: | ||
Проект розроблений з теми: «Проблеми взаємин між батьками і дітьми» для учнів 7 класу. Учнями розглядається твір Джеймса Олдріджа «Останній дюйм». Змістовим наповненням проекту передбачено дослідити еволюцію відносин батька і сина через зображення художніх деталей, композиції твору, вираження авторської думки. Учні будуть працювати з текстом, аналізувати, робити висновки, давати характеристику героям за їх вчинками, пов'язувати обговорення тексту з осмисленням життєвих ситуацій, проблем, порушених у повісті, зокрема про взаєморозуміння дорослих і дітей. Удосконалять досвід роботи в групах. | Проект розроблений з теми: «Проблеми взаємин між батьками і дітьми» для учнів 7 класу. Учнями розглядається твір Джеймса Олдріджа «Останній дюйм». Змістовим наповненням проекту передбачено дослідити еволюцію відносин батька і сина через зображення художніх деталей, композиції твору, вираження авторської думки. Учні будуть працювати з текстом, аналізувати, робити висновки, давати характеристику героям за їх вчинками, пов'язувати обговорення тексту з осмисленням життєвих ситуацій, проблем, порушених у повісті, зокрема про взаєморозуміння дорослих і дітей. Удосконалять досвід роботи в групах. | ||
− | =План вивчення теми | + | =План вивчення теми= |
+ | [https://docs.google.com/file/d/0B5kMN9dkntcaeF9sUWRlRXRqbjA/edit?usp=sharing] | ||
=Оцінювання= | =Оцінювання= |
Версія за 09:09, 28 лютого 2013
Зміст
Назва навчальної теми
Духовне випробування людини
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Світова література. Джеймс Олдрідж «Останній дюйм». Етика, образотворче мистецтво.
Вік учнів, клас
7 клас, 12 років
Стислий опис проекту
Проект розроблений з теми: «Проблеми взаємин між батьками і дітьми» для учнів 7 класу. Учнями розглядається твір Джеймса Олдріджа «Останній дюйм». Змістовим наповненням проекту передбачено дослідити еволюцію відносин батька і сина через зображення художніх деталей, композиції твору, вираження авторської думки. Учні будуть працювати з текстом, аналізувати, робити висновки, давати характеристику героям за їх вчинками, пов'язувати обговорення тексту з осмисленням життєвих ситуацій, проблем, порушених у повісті, зокрема про взаєморозуміння дорослих і дітей. Удосконалять досвід роботи в групах.
План вивчення теми
Оцінювання
На початку проекту з’ясовується рівень обізнаності учнів з пропонованої теми та вмотивування їх до участі в дослідницькій роботі. Разом з учнями батьки заповнюють опитувальник, розміщений у спеціально підготовленому буклеті, для отримання дозволу на участь дітей у проектній діяльності. Для встановлення рівня обізнаності учням пропонується ілюстративна вікторина. На початку проекту створюється проблемна ситуація з метою зацікавлення учнів темою та пробудженням внутрішньої мотивації. Між 1-2-м уроком вчитель збирає анкети, щоб проаналізувати, кого із учнів в яку групу порекомендувати. 2-й урок – 1) вчитель оголошує порядок організації та проведення проекту: визначається кількість робочих груп, роздаються картки-навігатори, роз’яснюються особливості кожного напрямку роботи; 2) вчитель пропонує учням розробити плани роботи груп та індивідуальні плани. Між 2-3-м уроком вчитель консультує дітей з приводу проблемних питань, направляє роботу в потрібне русло. Діти продовжують збирати інформацію, аналізувати її,збирають матеріали, пов’язані з предметом дослідження (відгуки, екранізації, музичний супровід), встановлюють зв’язки з мистецтвом, етикою, релігією тощо. 2-йтиждень - 3-й урок – 1) вчитель перевіряє плани роботи групи та індивідуальні плани, коригує, консультує їх, уточнює, пояснює завдання. Між 3 і 4-м уроком Вчитель контролює діяльність дітей через on-line-консультування, блог- консультування, надає посилання на різноманітні джерела. Через використання карток допомоги, інструкцій вчитель супроводжує діяльність учнів, роздає критерії оцінювання проекту, уточнює форми звітності 4-й урок – 1) діти орієнтовно за 35 хвилин представляють до уваги аудиторії свої роботи. 2) вчитель проводить з дітьми тестування або вони самостійно заповнюють таблицю на узагальнення й систематизацію знань, отриманих під час вивчення всіх 4-х уроків. 3) вчитель, діти самі себе й один одного оцінюють у зведеній таблиці за раніше розробленими критеріями.
Діяльність учнів та вчителя
Перший тиждень. На першому уроці вчитель демонструє учням презентацію (знайомство з життєвим і творчим шляхом автора твору). Проводить опитування учнів, запропонувавши ілюстративну вікторину. Роздає буклети для батьків, де містяться також анкети з – х – д. Результати анкетування аналізуються в позаурочний час. За рівнем обізнаності учнів з теми формуються групи. Вчитель оголошує кількість груп, їх склад, пропонує завдання кожній групі (учні записують у зошити). Пропонує учням упорядкувати [плани роботи груп] http://ru.calameo.com/read/002142019e055fca80faf та індивідуальні плани, надає форму або зразок оформлення. Позаурочна робота учнів: робота з текстом, довідковим матеріалом, збір інформації, аналіз. Вчитель перевіряє плани роботи груп та індивідуальні плани і коригує їх. На другому уроці вчитель пояснює тему за планом, проводить консультування. Позаурочна робота: учні збирають інформацію, аналізують, дають відповіді на запитання. Між другим і третім уроком консультування, самооцінювання, онлайнове консультування через спеціально створений блог. Другий тиждень. Учням роздаються критерії оцінювання. На третьому уроці обговорюються форми звітності. Вчитель ознайомлює учнів з [ http://ru.calameo.com/read/002142019e5607997ce5e критеріями оцінювання]. Першій групі дається завдання створити вікі-статтю. Завдання другій групі - створити [ http://ru.calameo.com/read/00214201983ac041c8423 презентацію]. Завдання третій групі – у формі ділової гри "Діалог поколінь"з'ясувати основний конфлікт поколінь та допомогти героям знайти сімейне благополуччя.Результати представити у формі інсценування за ролями. Учні заповнюють карту самооцінювання. На четвертому уроці учні презентують результати навчальної діяльності. Вчитель в процесі оцінює за тими критеріями, які роздав.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Притуляк Людмила Анатоліївна
Фах, навчальний предмет
Вчитель російської мови та літератури. Російська мова, світова література
Навчальний заклад
Калинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Місто\село, район, область
село Калинівка, Кіровоградський район, Кіровоградська область
Контактні дані
тел. 0669196403
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
19.02 – 26.02.2013
Місце проведення тренінгу
Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського
Тренери
Голодюк Лариса Степанівна