Відмінності між версіями «Учнівська Wiki-стаття "Війна - стратегія чи тактика?"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Результати дослідження)
(Висновки)
Рядок 34: Рядок 34:
  
 
==Висновки==
 
==Висновки==
 
+
Ми впевнені, що можна було б уникнути Велику Вітчизняну війну. Будда вважав, що «ненависті можна покласти кінець не ненавистю, а лише любов’ю». Та любити цей світ таким, який він є не так просто і жити в мирі з усіма надзвичайно складно, але досить показувати свою злу та слабку суть! Ми можемо вирішувати складні проблеми без допомоги насилля. Потрібно лише захотіти. Ми повинні покласти край ненависті та війнам! Молодь проти війн !!!
  
 
==Корисні ресурси==
 
==Корисні ресурси==

Версія за 11:50, 21 лютого 2013


Назва проекту

"Війна - стратегія - чи тактика"

Автори проекту

Група "Науковців" 11 класу

Тема дослідження

Нам не треба війни, не треба -

Ми за спокій і мир на Землі.

Проблема дослідження

Війна - вирішення проблеми?

Гіпотеза дослідження

Чи може жити людство без війни?

Мета дослідження

Дослідити трагічні сторінки історії Великої Вітчизняної Війни,більш детально ознайомитися з життям населення на окупованих територіях, дізнатися, чи можна було б уникнути війни

Результати дослідження

«Мабуть, це і красиво - померти,щоб завоювати нові землі,

але сучасна війна руйнує все те, заради чого вона нібито ведеться.»

Антуан де Сент-Екзюпері

Наша група недарма вибрала дану тематику дослідження, адже на це запитання відповідь намагалися дати люди не одного покоління протягом багатьох століть.Для того, щоб зрозуміти логіку війни ми повинні звернутися до оцінки її ролі у суспільстві.Роль війни в людському суспільстві оцінюється неоднозначно. До позитивних наслідків війн відносять обмін інформацією і "прискорення ходу історії" (багато новинок винаходяться і з'являються спочатку для військових потреб і лише потім знаходять своє застосування в мирному житті). До негативних наслідків війн можна віднести той комплекс, який позначається як гуманітарна катастрофа: голод, епідемії, переміщення населення. Сучасні війни пов'язані з величезними людськими й матеріальними втратами, з небувалими колись руйнуваннями і нещастями.Але людські жертви не переконують багатьох у тому, що необхідно покласти кінець будь-яким війнам.Можливо, ви скажете, що агресія та насилля – це невід’ємні якості людини, але ми впевнені, що вбивати інших людей прагнуть люди лише несповна розуму або хворі. Здорова та розумна людина ніколи не захоче чинити по відношенню до подібної собі істоти дії, котрі можуть привести її до смерті. А тим паче до цілих суспільств та народів. Але в особливих випадках такі дії роблять з першого погляду «нормальні» люди. Але причина все одно є. Ці люди бояться і змушують боятися інших. Як казав Бернард Шоу: «Ненависть – помста боягуза за випробуваний ним страх».Головним нашим аргументом проти війн буде величезна кількість людських жертв, які несуть держави та суспільства, котрі вирішили піти по шляху війни. Ми маємо на увазі не лише тих воїнів, які загинули на полі бою або повернулися з ранами, які унеможливлюють їх життя, а й мирних, котрі опинилися «не в тому місці і не в той час», народилися не тої національності або ж просто мають своє світобачення. Серед цих жертв є і діти, котрі не мають платити життям за дурість дорослих.Оскільки в більшості випадків війни ведуться задля досягнення цілей правлячої верхівки, то абсолютно нерозумно та непрактично жертвувати заради цього людським життям та щастям.Насправді вбити людину, через те, що вона не притримується ваших поглядів, має те, що ви хочете мати або просто вам не подобається – дуже легко та просто, а домовитися і прийти до консенсусу - це перевага розумних та свідомих. Люди вдаються до сили лише у випадку, коли не здатні вирішити проблеми за допомогою інтелекту, а ми вважаємо, що вже давно на це здатні.

Висновки

Ми впевнені, що можна було б уникнути Велику Вітчизняну війну. Будда вважав, що «ненависті можна покласти кінець не ненавистю, а лише любов’ю». Та любити цей світ таким, який він є не так просто і жити в мирі з усіма надзвичайно складно, але досить показувати свою злу та слабку суть! Ми можемо вирішувати складні проблеми без допомоги насилля. Потрібно лише захотіти. Ми повинні покласти край ненависті та війнам! Молодь проти війн !!!

Корисні ресурси