Відмінності між версіями «Портфоліо Ратушняк Алли Олександрівни проекту з біології для учнів 7 класу ""»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Опис оцінювання)
(Опис оцінювання)
Рядок 57: Рядок 57:
 
На початку проекту учні заповнюють таблицю '''''З-Х-Д''''' (Знаемо - Хочемо дізнатися - Дізналися) у формі спільного доступу на Google:
 
На початку проекту учні заповнюють таблицю '''''З-Х-Д''''' (Знаемо - Хочемо дізнатися - Дізналися) у формі спільного доступу на Google:
  
[https://docs.google.com/open?id=0B1L7rsB32TaeRjZnQTBuWWR1OEU Вхідне тестування учасників проекту]
+
[https://docs.google.com/file/d/0B4YAjtq4Q85feGxoZGN6dEZfelE/edit?usp=sharing '''Вхідне тестування учасників проекту''']
  
 
Впродовж роботи над проектом проводиться мозковий штурм за принципом каруселі. Групи, що беруть участь в мозковому штурмі, заповнюють документ спільного доступу:
 
Впродовж роботи над проектом проводиться мозковий штурм за принципом каруселі. Групи, що беруть участь в мозковому штурмі, заповнюють документ спільного доступу:

Версія за 22:05, 13 лютого 2013

Буклет до проекту

Буклет для учнів "Метод проектів шлях до успіху"

Alpeg1.JPG


Allpeg2.PNG


Назва проекту

"СЮРПРИЗИ ПРИРОДИ

Провідні слова пректу: "Краса природи виховує витонченість почуттів, допомагає відчути красу людини"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

біологія, інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Біологія. Гриби.Загальна характеристика грибів

Вік учнів, клас

7 клас, 12 років

Стислий опис проекту

Проект «Cюрпризи природи» передбачає як групову так і індивідуальну роботу учнів над окремими частинами проекту (учні: збирають матеріал, працюють з літературою і іншими джерелами, безпосередньо виконують проект; вчитель: спостерігає, координує, підтримує, сам є інформаційним джерелом)

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Навчальні цілі

  • Визначbти основні складові поняття теми, а саме : гриб; особливості поширення та середовища існування грибів;
  • дати характеристику організмів та розкрити значення термінів “гетеротрофи”, “мікологія”, “гіфи”, “міцелій”, “макроміцети”, “мікроміцети”;
  • проаналізувати вплив оточуючого середовище на ріст грибів, порівняти ознаки рослин і грибів, грибів і тварин; уміння логічно мислити, спостерігати та робити відповідні висновки.

Познайомити учнів з особливостями будови вищих і нижчих грибів; ознайомити з представниками дріжджів і паразитичних грибів їх біологією. Розвивати уміння порівнювати ознаки рослин і грибів, грибів і тварин; уміння логічно мислити, спостерігати та робити відповідні висновки. Виховувати бережливе ставлення до природи, зокрема до грибів, дотримуючись правил збирання їх у природі, надавати першу допомогу при отруєнні.

Опис оцінювання

Тривалість вивчення теми відповідає кількості годин в програмі і узгоджена зі стандартами. Вхідне оцінювання' передбачає актуалізацію опорних знань учнів, яке визначає рівень обізнаності семикласників з основними питаннями навчальної теми "Гриби. Загальна характеристка грибів"; оцінювання на цьому етапі здійснює вчитель, оцінку отримує кожен учень.

Проміжне оцінювання має перш за все здйснює контроль за диманікою рівня навчальних досягнень учнів з даної теми. Також таким чином моніториться хід виконання проекту. На цьому етапі учні оцінюють роботу один одного, підводячи підсумки мозкового штурму.

Вихідне оцінювання виявляє рівень виконання завдань досліджень пректу та рівень знань учнів з даної теми, які відображаються у презентації, публікації чи бюлетні. Оцінювання здійснюється за прописаними критеріями та балами в оціночному листі.

На початку проекту учні заповнюють таблицю З-Х-Д (Знаемо - Хочемо дізнатися - Дізналися) у формі спільного доступу на Google:

Вхідне тестування учасників проекту

Впродовж роботи над проектом проводиться мозковий штурм за принципом каруселі. Групи, що беруть участь в мозковому штурмі, заповнюють документ спільного доступу:

Моніторингове оцінювання учасників проекту

Наприкінці роботи над проектом учні заповнюють оціночний лист роботи над презентацією результатів дослідження у проекті (документ Word):

Вихідне оцінювання учасників проекту

Діяльність учнів

Виконують практичну роботу, досліджують розвиток цвілевих грибів при різних умовах, знаходять,систематизують малюнки, інформацію з теми. Використовуються питання і мозковий штурм для визначення того, що вже знають учні про гриби і пов'язуються ці знання з персональним досвідом учнів. Вступна презентація допомогає з’ясувати навчальні потреби учнів. Використовують друковані, і електронні джерела, знаходять інформацію, малюнки, створюють презентацію, мультимедійний проект. Після створення вчителем прикладу учнівської роботи учні його використовуватимуть в якості прикладу для створенні власних робіт. При оцінюванні продуктів і презентування продуктів проектів звертаю увагу на те, що учні роблять, а не тільки на те, що вони знають Контрольні списки, форми оцінювання,бланки з балами для оцінювання створюються до початку спостереження і можуть бути надані учням, так що їм наперед відомі вимоги і необхідні навички, які їм належить продемонструвати, і вони можуть підготуватися до цих вимог. Це відкриває перед учнями свободу в роботі з навичками й уміннями, в яких вони можуть відчувати себе невпевнено. Учні об’єднуються в групи за особливими критеріями. Наприклад обдаровані учні отримують додаткові завдання, включаючи самостійні дослідження, незалежне самостійне вивчення, різноманітні варіанти, за допомогою яких учні можуть продемонструвати засвоєні знання, наприклад, складніші завдання, що потребують поглибленого вивчення. Учням надані інструкції та вказівки для допомоги їх навчанню. Усвідомлення проблеми. Збирають і обробляють інформацію. Учні складуть список основних ідей. Учні будуть виконувати практичну роботу, спостерігати за розвитком цвілевих грибів, записувати дані в журнал спостережень,складати висновки. Учні мають створити мультимедійну презентацію. Готують захист роботи до конференції.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Михайлова Лариса

Фах, навчальний предмет

учитель біології

Навчальний заклад

ДЗОШ № 118

Місто\село, район, область

м. Донецьк, Будьоннівський район, Донецька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20.06-27.06.2012

Місце проведення тренінгу

ДЗОШ № 118

Тренери

Ковальова Інна Сергіївна

Мої захоплення