Відмінності між версіями «Портфоліо Бунякіної Надії Митрофанівни з теми " ...з порога смерті"(Письменники Охтирщини - жертви сталінських репресій)"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Опис оцінювання)
(Діяльність учнів і вчителя)
Рядок 57: Рядок 57:
  
 
=Діяльність учнів  і вчителя=
 
=Діяльність учнів  і вчителя=
 +
 +
Всі учні об’єдналися в 3 групи: «Програмісти», «Пошуковці», «Сценаристи».
 +
Програмісти будуть з’ясовувати за допомогою яких програмних засобів можна опрацьовувати мультимедійні данні.  Відповідають за створення аккаунту та блог творчої групи на  google.com.ua, допомагають учасникам інших груп працювати з комп’ютером, заповнюють форму на gmail запитаннями, які придумала группа Статистів. Створять вікі-статтю на сайті wiki.iteach.com.ua за даними, що знайде група Пошуковців.
 +
Пошуковці  відповідають за збирання інформації в Інтернеті, та її розподілення серед всіма учасниками проекту. Шукають навчальні відео-ролики, копіюють їх на будь-який носій інформації. Оцінювали знайдені веб-резурси за розробленою вчителем формою, знайомлять з формою оцінювання інших учнів.
 +
Сценаристи будуть з’ясовувати як створити відеозапис. Проаналізують існуючі навчальні фільми та напишуть сценарій навчального відеоролику.
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Версія за 12:43, 1 лютого 2013



Назва проекту

«…з порога смерті» (Письменники Охтирщини – жертви сталінських репресій)

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Навчальний проект з української літератури( 9 клас) інтегрований з українською мовою та інформатикою

Навчальна тема

Література рідного краю

Вік учнів, клас

Створений навчальний проект призначений для учнів 9 класу ( 14-15 років)


Стислий опис проекту

 Проект призначений для учнів 9 класу. Всі учні об’єдналися в 3 групи: «Пошуковці»,  «Сценаристи», «Програмісти».
  Обрано тему проекту відповідно до програми з української літератури  та державного стандарту « Письменники Охтирщини – жертви сталінських репресій». Створено учительську презентацію «… з порога смерті» (Письменники Охтирщини – жертви сталінських репресій». За допомогою такого вибору теми учні використовують отриманий раніше досвід, передбачають основні моменти, що важливі для роботи.

В процесі роботи над проектом учні створили блог «Прочитайте тую славу», в якому активно спілкувалися протягом всього проекту, радили один одному як краще створити сценарій навчального відео ролика, обмінювалися прикладами навчальних роликів, що знайшли у Інтернеті, проводили опитування серед учнів та вчителів. На завершальному етапі роботи над проектом учні представили результати своїй роботи у блозі, де вони виклали план створення навчального відео ролика, аналіз результатів опитування, представлений у формі, розробленої вчителем. По результатам їх роботи можна дізнатись чому учні навчилися і які знання вони збережуть для наступного проекту.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

При роботі над проектом учні навчаться: 1. Знаходити інформацію та обговорювати всією групою план реалізації проекту з метою підвищення його ефективності. 2. Навчаться працювати у команді таким чином щоб учні усвідомили творчу взаємозалежність членів колективу, інтенсивно спілкувались між собою, зрозуміли особисту участь і відповідальність за успіх спільної роботи. 3. В учнів сформулюються технологічні вміння роботи з сучасними програмними засобами для роботи з медіа даними (мультимедіа технологіями). 4. .Навчаються створювати та працювати з мультимедійними засобами, що підвищують наочність та відповідають ергономічним вимогам. 5. Підвищуються інтерес учнів до роботи та їх активність, розвинути алгоритмічний стиль мислення, сформулювати вміння приймати оптимальні рішення, діяти варіативно. 6. Навчаться обробляють зібрані матеріали на комп’ютері: створювати та редагувати текстовий, анімаційний, відео, аудіо супровід. Використовувати програми редагування комп’ютерної графіки та анімації (3D Studio, Adobe PhotoShop), відео монтажу (Adobe Premiere), а також програми, що поставляються разом с аудіо- та відео- платами. 7. Зрозуміють принцип побудови медіа повідомлень, того, для яких цілей та із застосуванням яких інструментів та за яких умов вони зроблені, їх характеристик. 8. Сформується вміння представляти результати своєї діяльності у вигляді блогу. 9. При демонстрації результату своєї діяльності в учнів формуються вміння виступати перед аудиторією, вміння коротко сформулювати свою думку, використовувати різні мультимедійні засоби, вміння відбирати найяскравіші переконливі факти для аргументації думок.

Опис оцінювання

Оцінювання до початку проекту: Перед початком проекту оцінюються потреби учнів шляхом написання літературного диктанту. Тема обговорення записана на дошці. Така інформація може бути корисною та важливою як підстава для планування. Але це тільки початок. Отримати уявлення про рівень розуміння теми та загальне відношення учнів до предмета можна через залучення учнів до обговорень, використання таблиці ЗХД. Збирання інформації щодо рівня розуміння окремо взятого учня ще до початку вивчення теми допомагає вчителям оцінити потреби учнів та спланувати процес навчання таким чином, щоб підвищити мотивацію учнів до навчання та допомогти їм досягти в цьому успіху.


Оцінювання впродовж навчання: у ході проекту оцінювання заохочує до взаємодії, стежить за вивченням даної теми, контролює розуміння або заохочує до роботи. Вчитель збирає інформацію про розвиток навичок мислення учнів, а також про прогрес у розумінні ними теми за допомогою неформального засобу оцінювання такого як асоціативний кущ. Така інформація допомагає вчителеві диференціювати навчання, оперативно приймаючи рішення, наприклад, приділити більше часу повторенню понять або перевірці деяких вправ, які виявились складними для учнів. У класі, де оцінювання здійснюється різними способами, учні починають розуміти, що таке якісна робота. Можна попросити їх описати якісну роботу шляхом підготовки виступу. Батьки та учні отримують регулярні відгуки про успіхи учнів і про те, над чим їм варто попрацювати.

Оцінювання після навчання: Базовий рівень знань по темі може бути зафіксований через анкету, але оцінювання глибини розуміння включає різні завдання. Коли учні планують та виконують завдання, вони демонструють, наскільки добре вони можуть застосовувати знання в реальних ситуаціях. Такі завдання повинні бути добре продуманими, щоб виявляти рівень розуміння учнів та надати їм можливості продемонструвати свої знання. Такі види навчальної діяльності, як реферат, таблиці ЗХД, розроблена вчителем форма оцінювання, дозволить учням продемонструвати те, що вони дізналися про предмет, про спільну роботу, про мислення та про власні процеси навчання. Учнями здійснюється оцінювання знайдених веб-сайтів за розробленою вчителем формою.

Діяльність учнів і вчителя

Всі учні об’єдналися в 3 групи: «Програмісти», «Пошуковці», «Сценаристи». Програмісти будуть з’ясовувати за допомогою яких програмних засобів можна опрацьовувати мультимедійні данні. Відповідають за створення аккаунту та блог творчої групи на google.com.ua, допомагають учасникам інших груп працювати з комп’ютером, заповнюють форму на gmail запитаннями, які придумала группа Статистів. Створять вікі-статтю на сайті wiki.iteach.com.ua за даними, що знайде група Пошуковців. Пошуковці відповідають за збирання інформації в Інтернеті, та її розподілення серед всіма учасниками проекту. Шукають навчальні відео-ролики, копіюють їх на будь-який носій інформації. Оцінювали знайдені веб-резурси за розробленою вчителем формою, знайомлять з формою оцінювання інших учнів. Сценаристи будуть з’ясовувати як створити відеозапис. Проаналізують існуючі навчальні фільми та напишуть сценарій навчального відеоролику.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Про мене

Мій внесок

Мої проекти

Портфоліо з теми

Мої файли

Мої закладки

ТРЕНІНГИ