Відмінності між версіями «Портфоліо Голік Ірини Григоріївни, з теми «З'ясуємо відношення»»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Створена сторінка: {{subst:Шаблон:Опис Портфоліо і його складових.10 версія}})
 
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
 
(не показано 17 проміжних версій цього учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
  
  
=Назва навчальної теми=
+
=Пропорція навколо нас=
  
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
+
=Математика, природознавство, образотворче мистецтво, інформатика, біологія=
  
=Вік учнів, клас=
+
=10-11 років, 6 клас=
  
 
=Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)=
 
=Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)=
 +
Даний проект призначений для виконання при вивченні курсу математики в 6 класі. Взявши на себе роль вчених-дослідників кожна мала група учнів обирає тему, що представляє для них інтерес (Чи є гармонія: навколо нас, в природі, в образотворчому мистецтві). Учні збирають інформацію щодо обраної теми протягом певного періоду часу. Кінцевим продуктом буде створення блогу «Блог захисників довкілля». Зрештою оцінюють і представляють результати своїх досліджень на конференції яка організована як он-лайн захист.
  
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
 +
 +
 +
[https://docs.google.com/file/d/0B0gHb-49Q0EKR28tbHFKbGN6WFk/edit План впровадження]
  
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 +
На початку проекту проводиться усне опитування методом мозкової атаки, тестування з рівня знань учнів зматематики, діагностика потреб учня, [https://docs.google.com/file/d/0B0gHb-49Q0EKcEdNaUJmT1VqemM/edit готовність учнів до участі в проекті], спонукання учнів до самоспрямування у навчанні та співпраці. Під час проведення проекту проводиться анкетування для групування учнів і розподілення ролей; відслідковування ходу виконання роботи, заповнення листів [https://docs.google.com/file/d/0B0gHb-49Q0EKdlJmMmtxVk5yLVk/edit самооцінки] та взаємооцінки, тестування з отриманих знань з теми по програмі. Для оцінки результатів проектної діяльності використовуються [https://docs.google.com/file/d/0B0gHb-49Q0EKZk4tMjhfNW9xODQ/edit контрольні списки] та різні [https://docs.google.com/file/d/0B0gHb-49Q0EKNi1xcENFODFPM1k/edit форми] і методи оцінювання. Це допомагає учням організувати свої попередні знання і висунути нові ідеї, оцінити здатність учнів брати на себе відповідальність за власне навчання. Оцінюється вміння дітей обирати корисні веб-ресурси та представляти їх в доступному вигляді.
  
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 +
1. Перед початком роботи учні переглядають презентацію вчителя. Обговорюють ключове (Чи існує пропорція в природі?та тематичні (Де використовують пропорцію? Де зустрічається золота пропорція? Чи є гармонія: в образотворчому мистецтві, архітектурі, скульптурі ?) питання.
 +
2. Потім всім класом заповніть три колонки З-Х-Д таблички в якій відповідають на ключове питання учні усвідомлюють і оцінюють свої попередні знання та з’ясувують, що саме вони знають та наприкінці вивчення теми вчитель знову роздає учням, щоб вони пересвідчились, які їх знання та уявлення були помилковими.
 +
3. Потім учні заповнюють організаційну діаграму де відповідають на питання: «Де саме у Вавілоні використовували золотий переріз»
 +
4. Учні об’єднуються за випадковим збігом у 3 групи по 4 чоловіки: І-група – Захисники довкілля (досліджують пропорцію в природі) ІІ-група – Митці (досліджують гармонію в образотворчому мистецтві) ІІІ-група – Скульптори (досліджують гармонію в скульптурі)
 +
5. Учні шукають інформацію в Інтернеті по темі свого блоку («Блог захисників довкілля»), ознайомлюються з презентацією про авторське право, вчаться зберігати анотовані посилання на використані джерела, оформляти списки використаних джерел, ознайомлюються зі змістом статті про плагіат, отримують форму оцінювання і визначають чи годиться ці сайти використовувати в навчальному дослідженні.
 +
6. Ознайомлюються з правилами етикету електронного спілкування. Учні використовують спілкування в чаті: наприкінці кожного тижня учні звітують модератору про виконану роботу, а той в свою чергу відправляє матеріали вчителю.
 +
7. Вчитель пропонує учням обрати як вони будуть представляти свою роботу. Учні ознайомлюються на початку проведення дослідження з формами оцінювання (контрольний список з креативності, контрольний список для творчості і гнучкості мислення, контрольний список з уміння ризикувати, форму для оцінювання блогу, контрольний список визначення стійкості до труднощів) та користуються нею протягом виконання роботи.
 +
8.Вчитель разом з учнями узгоджує критерії, за якими вони будуть працювати, а потім проводить контрольне оцінювання за цією формою.9. Вчитель пояснює учням, яким чином демонструються результати власних робіт, свої висновки та рішення для відповідної аудиторії з громади, що вони створять відповідні продукти, що міститимуть їх висновки, такі як мультимедійні презентації, брошури, бюлетені, листівки або вікі-сайт.10.Завершується вивчення теми обговоренням відповідей на ключове запитання: Чи дійсно є гармонія в житті?
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
==Ім'я, прізвище==
+
==Ігина Григорівна Голік==
  
  
==Фах, навчальний предмет==
+
==вчитель математики та інформатики==
  
  
==Навчальний заклад==
+
==Прилуцька гімназія №5==
  
==Місто\село, район, область==
+
==місто Прилуки,Чернігівської області==
  
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
Рядок 31: Рядок 44:
  
  
==Дати проведення тренінгу==
+
==05.12.2012, 11.12.2012, 13.12.2012==
 
+
 
+
==Місце проведення тренінгу==
+
  
 +
==Прилуцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №6 з поглибленим вивченням інформатики, Прилуцька гімназія ім. Георгія Вороного, ==
  
==Тренери==
+
==Ліпін Володимир Павлович, Ведмідська Наталія Миколаївна==
  
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]

Поточна версія на 02:21, 13 грудня 2012


Пропорція навколо нас

Математика, природознавство, образотворче мистецтво, інформатика, біологія

10-11 років, 6 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Даний проект призначений для виконання при вивченні курсу математики в 6 класі. Взявши на себе роль вчених-дослідників кожна мала група учнів обирає тему, що представляє для них інтерес (Чи є гармонія: навколо нас, в природі, в образотворчому мистецтві). Учні збирають інформацію щодо обраної теми протягом певного періоду часу. Кінцевим продуктом буде створення блогу «Блог захисників довкілля». Зрештою оцінюють і представляють результати своїх досліджень на конференції яка організована як он-лайн захист.

План вивчення теми (вставити файл)

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту проводиться усне опитування методом мозкової атаки, тестування з рівня знань учнів зматематики, діагностика потреб учня, готовність учнів до участі в проекті, спонукання учнів до самоспрямування у навчанні та співпраці. Під час проведення проекту проводиться анкетування для групування учнів і розподілення ролей; відслідковування ходу виконання роботи, заповнення листів самооцінки та взаємооцінки, тестування з отриманих знань з теми по програмі. Для оцінки результатів проектної діяльності використовуються контрольні списки та різні форми і методи оцінювання. Це допомагає учням організувати свої попередні знання і висунути нові ідеї, оцінити здатність учнів брати на себе відповідальність за власне навчання. Оцінюється вміння дітей обирати корисні веб-ресурси та представляти їх в доступному вигляді.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

1. Перед початком роботи учні переглядають презентацію вчителя. Обговорюють ключове (Чи існує пропорція в природі?та тематичні (Де використовують пропорцію? Де зустрічається золота пропорція? Чи є гармонія: в образотворчому мистецтві, архітектурі, скульптурі ?) питання. 2. Потім всім класом заповніть три колонки З-Х-Д таблички в якій відповідають на ключове питання учні усвідомлюють і оцінюють свої попередні знання та з’ясувують, що саме вони знають та наприкінці вивчення теми вчитель знову роздає учням, щоб вони пересвідчились, які їх знання та уявлення були помилковими. 3. Потім учні заповнюють організаційну діаграму де відповідають на питання: «Де саме у Вавілоні використовували золотий переріз» 4. Учні об’єднуються за випадковим збігом у 3 групи по 4 чоловіки: І-група – Захисники довкілля (досліджують пропорцію в природі) ІІ-група – Митці (досліджують гармонію в образотворчому мистецтві) ІІІ-група – Скульптори (досліджують гармонію в скульптурі) 5. Учні шукають інформацію в Інтернеті по темі свого блоку («Блог захисників довкілля»), ознайомлюються з презентацією про авторське право, вчаться зберігати анотовані посилання на використані джерела, оформляти списки використаних джерел, ознайомлюються зі змістом статті про плагіат, отримують форму оцінювання і визначають чи годиться ці сайти використовувати в навчальному дослідженні. 6. Ознайомлюються з правилами етикету електронного спілкування. Учні використовують спілкування в чаті: наприкінці кожного тижня учні звітують модератору про виконану роботу, а той в свою чергу відправляє матеріали вчителю. 7. Вчитель пропонує учням обрати як вони будуть представляти свою роботу. Учні ознайомлюються на початку проведення дослідження з формами оцінювання (контрольний список з креативності, контрольний список для творчості і гнучкості мислення, контрольний список з уміння ризикувати, форму для оцінювання блогу, контрольний список визначення стійкості до труднощів) та користуються нею протягом виконання роботи. 8.Вчитель разом з учнями узгоджує критерії, за якими вони будуть працювати, а потім проводить контрольне оцінювання за цією формою.9. Вчитель пояснює учням, яким чином демонструються результати власних робіт, свої висновки та рішення для відповідної аудиторії з громади, що вони створять відповідні продукти, що міститимуть їх висновки, такі як мультимедійні презентації, брошури, бюлетені, листівки або вікі-сайт.10.Завершується вивчення теми обговоренням відповідей на ключове запитання: Чи дійсно є гармонія в житті?

Відомості про автора

Ігина Григорівна Голік

вчитель математики та інформатики

Прилуцька гімназія №5

місто Прилуки,Чернігівської області

Контактні дані

Відомості про тренінг

05.12.2012, 11.12.2012, 13.12.2012

Прилуцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №6 з поглибленим вивченням інформатики, Прилуцька гімназія ім. Георгія Вороного,

Ліпін Володимир Павлович, Ведмідська Наталія Миколаївна