Відмінності між версіями «Портфоліо з теми "Ясне сонечко"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Вік учнів, клас)
(Опис оцінювання)
Рядок 38: Рядок 38:
  
 
=Опис оцінювання=
 
=Опис оцінювання=
 +
 +
Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями Основних запитань, а також інших важливих проблем теми. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про «Київську Русь наприкінці Х – у першій половині ХІ ст.» відбувається при заповненні ними  таблиці З – Х –Д та діаграми Вена. Під час заповнення свого блогу, який ведуть учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. 
 +
Учитель запрошує учнів використовувати план діяльності для того, щоб допомогти їм  на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. Цей план також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Учні також використовують Форму оцінювання з балами, за якою вони мають створювати презентацію.
 +
До закінчення створення презентацій потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв’язок щодо покращення презентації. Надаємо можливість  учням ознайомитися з  думками та пропозиціями інших та надаємо час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації.
 +
Використовуємо Форму оцінювання з балами також і для підсумкового оцінювання, організовуємо взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним. Оцінюємо учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання – «Поясніть вислів Іларіона, що Руська земля "знана й чувана є в усіх чотирьох кінцях землі"?
  
 
=Діяльність учнів та вчителя=
 
=Діяльність учнів та вчителя=

Версія за 13:18, 26 жовтня 2012


Назва проекту

Ясне сонечко

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія України

Навчальні цілі

Після закінчення вивчення теми учень/учениця: - показує на карті території Київської держави за Володимира та Ярослава, порівнюючи їх із попереднім періодом; території сусідніх держав; - встановлює хронологічну послідовність подій періоду. На основі різних джерел інформації: - визначає причини, суть та наслідки основних явищ і подій періоду; - визначає передумови й історичне значення запровадження християнства; - пояснює роль княжої влади у політичному устрої Київської держави; - характеризує на прикладах стан розвитку господарства і торгівлі періоду; - розповідає про виникнення східнослов’янської писемності та розвиток української мови та освіти, обґрунтовує поширення писемності серед різних верств населення; - характеризує культурні досягнення, розпізнає найвідоміші пам’ятки архітектури та образотворчого мистецтва, стисло описує їх; - характеризує та оцінює діяльність князів Володимира Великого та Ярослава Мудрого; - висловлює ставлення до історичних діячів доби, судження про доленосні події доби.

Вік учнів, клас

12 – 13 років. 7 клас.

Стислий опис проекту

Навчальний проект стосується теми Київська Русь наприкінці Х – у першій половині ХІ ст., що вивчається в

7 класі. Учні об’єднуються  в групи по 5 – 6 чоловік та обирають один з напрямів дослідження, що стосуються правління князя Володимира, князя Ярослава Мудрого, розвитку економіки та культури в Київській наприкінці Х – у першій половині ХІ ст. Опрацювавши додаткову літературу, Інтерне т– ресурси, учні повинні створити презентації.


Повний План вивчення теми

Опис оцінювання

Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями Основних запитань, а також інших важливих проблем теми. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про «Київську Русь наприкінці Х – у першій половині ХІ ст.» відбувається при заповненні ними таблиці З – Х –Д та діаграми Вена. Під час заповнення свого блогу, який ведуть учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Учитель запрошує учнів використовувати план діяльності для того, щоб допомогти їм на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. Цей план також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Учні також використовують Форму оцінювання з балами, за якою вони мають створювати презентацію. До закінчення створення презентацій потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв’язок щодо покращення презентації. Надаємо можливість учням ознайомитися з думками та пропозиціями інших та надаємо час та допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації. Використовуємо Форму оцінювання з балами також і для підсумкового оцінювання, організовуємо взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його/її вклад був цінним. Оцінюємо учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання – «Поясніть вислів Іларіона, що Руська земля "знана й чувана є в усіх чотирьох кінцях землі"?

Діяльність учнів та вчителя

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери