Відмінності між версіями «Математика урок 2»
Tsvelih (обговорення • внесок) |
Tsvelih (обговорення • внесок) |
||
Рядок 171: | Рядок 171: | ||
46м05см – 8м57см = 37м48см | 46м05см – 8м57см = 37м48см | ||
− | + | 4605 46м05см | |
− | + | 857 8м57см | |
− | + | 3748 (см) 37м48см | |
40т780кг + 27т085кг = 67т865кг | 40т780кг + 27т085кг = 67т865кг | ||
− | + | 40780 40т780кг | |
− | + | 27085 27т085кг | |
− | + | 67865 (кг) 67т865кг | |
ІV. Засвоєння знань, формування вмінь та навичок | ІV. Засвоєння знань, формування вмінь та навичок |
Версія за 17:05, 21 листопада 2010
УРОК МАТЕМАТИКИ 4 клас
Урок підготували : вчителі –методисти початкових класів Кременчуцького ліцею №4 Ігнатенко Л.К., Пасько Л.В., Цвелих І.П.
Тема. Додавання і віднімання іменованих чисел, виражених в одиницях довжини та маси.
Мета. Ознайомити учнів із прикладами письмового додавання і віднімання іменованих чисел, виражених в одиницях вимірювання довжини та маси; закріплювати вміння розв’язувати задачі вивчених видів.
Обладнання: таблиця усних обчислень, таблиця «Іменовані числа», картки для індивідуалбного опитування» у програмі Microsoft Word, , нетбуки.
Хід уроку
І. Стимулювання та мотивація навчально-пізнавальної діяльності
1.Робота з нетбуками через функцію «Передача файла»
Картка 1
1.Задача Периметр трикутної ділянки 970м. Довжина однієї сторони ділянки 220м, а другої – 340м. На скільки метрів найкоротша сторона менша від найдовшої?
2. Заповнити пропуски, виділяючи та перетягуючи необхідні числа
7м = дм
4м5дм = см
8м = мм
3км 6м = дм
700 70 54 405 45 450 540 800 8 000 80 306 36 3006 30 060
Картка 2
1. Задача
Із 12кг борошна виходить 16кг хліба. Скільки кг хліба вийде із 96кг борошна?
2. Порівняй числа, копіюючи необхідний знак > < =
7м _ 70см
4км500м _ 4км090м
40кг _ 4000г
2500г _ 2кг500г
Крок1. Виділити картки на учительському екрані
Крок2. На панелі вибрати учнів для інд.роботи за картками: натиснути папку одного учня і, утримуючи Ctrl, іншиx відмітити.
Крок3. Натиснути кнопку «Передача файлов».
Крок4. Учні на робочому столі вибирають картку(1або2), відкривають, працюють.
Крок5. Виконану роботу передають учителю за допомогою кнопки «Отправить».
2. Усний рахунок Вчитель показує картки з іменованими числами і пропонує дітям знайти половину, третину, чверть…)
3. Мозкова атака
Добова норма харчування людини (у грамах):
хлібобулочні вироби – 300 г
картопля – 264 г
молоко і кефір – 450 г
м’ясо і м’ясні продукти – 205 г
свіжі фрукти і овочі – 660 г
а) обчислити і записати:
скільки потрібно людині кожного з цих продуктів на тиждень? (2100 г, 1848 г, 3150 г, 1435 г, 4620 г)
– Вживайте ці продукти харчування і будьте здорові. Але бережіть їх, не розкидайте, адже в їх виготовлення вкладена праця багатьох людей.
б) однією лінією підкреслити скільки в кожному числі всього сотень, двома – скільки тисяч.
в) прості іменовані числа (відповіді) замінити складеними. (2 кг 100 г, 1 кг 848 г, 3 кг 150 г, 1 кг 435 г, 4 кг 620 г)
4. «Парад задач»
На двох машинах перевезли зерно, по 3т на кожній. Скільки всього кілограмів зерна перевезли? ( 6000кг )
Учень виконав 3 стрибки. Довжина першого стрибка 205см, другого – на 5см менша, ніж першого, а третього – на 15см довша, ніж другого. Яка довжина третього стрибка? ( 215см )
Щоб нагодувати тигра, потрібно 30кг м’яса, а шлунок вусатого кита вміщує 3т їжі. У скільки разів більше може з’їсти кит, ніж тигр? ( у 100 разів більше )
ІІ. Постановка навчальної задачі
Підготовча робота до сприймання нового матеріалу.
1.Усний рахунок. № 356, ст. 56.
2.Робота із задачею (прочитати, спланувати дії, але не обчислювати):
Щоб виміряти глибину води в ставку, у нього опустили шнур з вантажем. Довжина всього шнура 10м5дм; над водою залишилось 2м25см. Яка глибина води в ставку?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1.Самостійне опрацювання матеріалу.
Робота з НЕТБУКАМИ ( через функцію«Трансляція екрана») (використання електронного посібника: «Математика 4клас. Програвач уроків. Версія 2.0 Контур плюс. 2007р.») Урок 14. Покрокові дії
1. Виберіть кнопку «Трансляція екрану» 3. Ваша панель буде згорнута в панель швидкого запуску 4. Учні побачать картинку Вашого робочого столу на своїх Классмейтах 5. Для того, щоб зупинити цю трансляцію: виберіть «Трансляція екрану» на функціональній панелі вчительського ноутбука клацніть по кнопці All reset на панелі трансляції екрану
2.Аналіз запропонованої задачі
– Щоб відповісти на запитання задачі, потрібно від загальної довжини шнура відняти довжину частини, яка залишилася над водою:
10м5дм – 2м25см.
–Перетвори 5дм на сантиметри. Тоді вираз матиме такий вигляд:
10м5осм – 2м25см = 8м25см; або 1050см – 225см = 825см.
Висновок. Іменовані чтсла можна додавати і віднімати письмово двома способами.
1)додавати і віднімати так, як вони записані;
2)замінити кожне число меншими одиницями вимірювання довжини або маси і виконати дії.
Наприклад:
Таблиця
46м05см – 8м57см = 37м48см
4605 46м05см 857 8м57см 3748 (см) 37м48см
40т780кг + 27т085кг = 67т865кг
40780 40т780кг 27085 27т085кг 67865 (кг) 67т865кг
ІV. Засвоєння знань, формування вмінь та навичок
1. Виконання завдань №357 (2); №359 (2).
Фізкультхвилинка
Сонце, діти, вже високо,
Всі вдихаємо глибоко.
Руки разом опускаєм
І глибоко видихаєм.
А щоб швидше нам проснутись,
Треба вгору потягнутись.
Починайте, не спішіть,
Вдих і видих повторіть.
Повернутись стільки раз,
Скільки пальчиків у нас.
А тепер назад два кроки
І вдихаємо глибоко.
Раз, два — всі вдихаймо,
Три,чотири—видихаймо.
2. Робота з нетбуками. Практична робота (через «Передачу файлов»)
Фізпауза: поєднання фізичних вправ з вправами для очей
3. Задача №360.
– Повторіть задачу за скороченим записом.
Гуска – 5кг720г
Курка – ?, на 3кг345г легша, ніж Г.
Індик – ?, на 4кг390г важчий, ніж К. і Г.
– Розберемо задачу від запитання до даних.
– Складемо план розв’язування задачі.
1)Яка маса курки?
2)Яка маса курки і гуски разом?
3)Яка маса індика?
4)Яка маса усієї птиці?
Розв’язання задачі.
4.Самостійне розв’язування задачі №361.
V. Підсумковий етап
Робота в групах «Карусель». Учні на великих аркушах складають по 2 приклади на + і – іменованих величин. Потім обмінюються по колу аркушами, розвязують приклади, ще раз міняються по колу і перевіряють правильність.
VІ. Завдання додому.
ст. 57 №362, №363.